Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hogyan szakítsunk a legjobb barátunkkal?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 27. 08:30
Ha a párkapcsolatunkat akarjuk lezárni, többnyire pontosan tudjuk, mit kell tennünk. Megvannak a bevett szokások, protokollok, íratlan szabályok. De mi van akkor, ha egy barátunkat szeretnénk kizárni az életünkből?

Nők Lapja Café: Hogyan szakítsunk a legjobb barátunkkal?
  1. 2014. július 29. 12:2412.
    Igen! Néha nem is gondolja az ember mi válja ki barátok közt a vitát. Az ilyen barátok mint az én volt barátnőm, azt gondolta, neki mindent lehet, de nekem semmit.
    Ezeket a dolgokat csak tudja megérteni igazán aki benne él.
    Sokan mondták, -ismerőseim- hogy ők már régen elhajtották volna a sunyiba az ilyen barátnőt, de én kitartottam mellette.
    Amikor megszakadt a kapcsolatom vele, sokan mondták; már ideje volt.
    előzmény:
    terdszelikatica (10)
    2014-07-28  23:04
  2. 2014. július 28. 23:0611.
    Barataimmal soha nem szakitok netes ramragad ismeretlen ismerosokkel sarkonfordulassal.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-27  08:30
  3. 2014. július 28. 23:0410.
    . Egy másik alkalommal AVON terméken szólalkoztunk össze. Rendelt a szomszédasszonyának egy drága AVON terméket és ő úgy gondolta, hogy csütörtökön elviszi és majd hétfőn hozza a pénzt. (már nem lakott itt) Mondtam neki, hogy hétfőn hozod a pénzt és viszed amit rendeltél


    az elet nagy problemai
    előzmény:
    drvia (9)
    2014-07-28  22:51
  4. 2014. július 28. 22:519.
    Én is sokáig tűrtem, de volt, hogy összekaptunk és 2 hétig felé sem néztem, bár 2 emelettel lakott lentebb. Aztán Ő jött békülni, mert belátta, hogy nem volt igaza. Egy másik alkalommal AVON terméken szólalkoztunk össze. Rendelt a szomszédasszonyának egy drága AVON terméket és ő úgy gondolta, hogy csütörtökön elviszi és majd hétfőn hozza a pénzt. (már nem lakott itt) Mondtam neki, hogy hétfőn hozod a pénzt és viszed amit rendeltél. Erre elkezdett üvölteni velem, hogy én milyen barát vagyok? Mondtam neki: Ez üzlet. Pénzben, üzletben nincs barátság. Nem ismerem a szomszédasszonyt és ha vele valami történne nem tudom kitől kérni az árát. Én pedig nem fizetem ki senki helyett. Erre megsértődött. Elment a bakautomatához, kivett pénzt és odadobta nekem az asztalra, majd a cuccot behajigálta a táskájába és elviharzott.
    A hab  atortán az volt, amikor egyszer beszélgettünk és olyat találtam mondani ami neki nem tetszett és elkezdett üvöltözni, hogy én mindig más dolgával foglalkozom. Na akkor betelt a pohár. Mondtam neki, Nincs szükségem ilyen barátságra, aki állandóan üvölt velem és lekezelő módon beszél. Állandóan lehülyézett és akármit mondtam semmi nem tetszett neki. Amikor szarban volt, én adtam neki enni, mert annyi pénze nem volt, hogy ennivalót vegyen, de amit főztem azt állandóan kritizálta. Turkált az ételben és megjegyzéseket tett rá. Ő csak csirkemellet eszik, mert a far-hát az a szemétbe való. Párolt/sült zöldségeket ő nem eszik, de ő állandóan egészséges dolgokról papolt. Minden szart megvett ami Qurva drága az Qurva jó. Amit én veszek a szemét.
    Na ezt untam meg. Akkor megsértődött és elrohant, becsapta az ajtómat. Hazament és letörölt a facebookról. Ennél jobb dolgot nem tehetett volna.
    előzmény:
    huncut (8)
    2014-07-28  09:37
  5. 2014. július 28. 09:378.
    Irigyellek, hogy volt merszed beolvasni neki. Én attól szenvedek, hogy lezáratlan a kapcsolatunk, nem mondtam el mi bánt. És olyan az élet helyzetünk, hogy időről időre találkozunk, nem tudom kikerülni.
    előzmény:
    drvia (7)
    2014-07-27  21:53
  6. 2014. július 27. 21:537.
    Barátot kizárni, vagy a legjobb baráttal szakítani, nem ugyan az.
    Nekem volt barátnőm, akivel jóban-rosszban együtt voltam. Amikor padlón volt próbáltam segíteni, de bármit tettem nem volt jó. Egyre többet lekezelően beszélt velem. Olyan volt, mintha ő valami felsőbbrendű lenne. Egyszer aztán alaposan beolvastam neki. Hazament és letörölt a facebookról...
    Azóta sokkal jobban érzem magam. Nagyon sok energiámat elvett.
    A legjobb barátnőmmel nem tudnék szakítani. Őt több mint 50 éve ismerem.
    előzmény:
    huncut (5)
    2014-07-27  13:27
  7. 2014. július 27. 20:076.
    Nem. Akkor lennél az, ha egy teljesen jól működő barátságot akarnál megszakítani. Zsánnának igaza van.
    előzmény:
    huncut (5)
    2014-07-27  13:27
  8. 2014. július 27. 13:275.
    Épp abban a szituban vagyok, hogy egy barátnőm nem tudta elfogadni a negatív, de jogos kritikát, ezért száműzött az életéből, de csak annyira, hogy azért ne tudjam megszólni érte, ellenben bajba kerültem és Ő nem segített, nem támogatott, pedig ezt én hosszú évekig keményen megtettem neki. Most akkor mazochista vagyok mert úgy gondolom ennek a barátságnak annyi?
    előzmény:
    tamtamtam (3)
    2014-07-27  09:10
  9. 2014. július 27. 10:304.
    Maximálisan!
    Kiegészíteném avval, hogy ha felbont valaki valakivel egy bensőséges baráti kapcsolatot, azt már nem a legjobb barátjával teszi, - mert indokolatlan lenne, - hanem a VOLT legjobbal.
    előzmény:
    tamtamtam (3)
    2014-07-27  09:10
  10. 2014. július 27. 09:103.



    Akibe egy csöpp értelem szorult, az miért akarná a legjobbat - bárkiről vagy bármiről legyen is szó - eldobni magától??? Legfeljebb, ha mazochista...
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-27  08:30
  11. 2014. július 27. 08:302.
    Tényleg azt kell reklámozni, hogy "Hogyan szakítsunk a legjobb barátunk-kal"? Soha nem jutna ilyesmi eszembe, hogy szakítsak a barátaimmal.

Címlap

top