Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Megvan a válasz: ki lőtte le a maláj gépet?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 24. 06:59
Tudom, nagyon naiv dolog azt kérdezni: tényleg vannak felnőtt emberek, akik a 21. században még a fegyveres harcban, ölésben, pusztításban mint megoldási eszközben hisznek? Nem érdekel, akkor naiv leszek: Tényleg vannak?

Nők Lapja Café: Megvan a válasz a kérdésre: ki lőtte le a maláj gépet?
  1. 2014. július 26. 14:2945.
    Gyanítom, ott kell keresni a tettest, ahol az első gépet.
    Eltűntek, mint az a bizonyos szürke szamár a ködben:)
    előzmény:
    Csendike (43)
    2014-07-26  14:18
  2. 2014. július 26. 14:2644.
    "Ahogy az  tény, hogy egy nagy katasztrófa (pl. földrengés) után pontosan kilenc hónappal megugrik a születések száma.'

    Komoly? - még nem hallottam.
    előzmény:
    Anda39 (42)
    2014-07-26  11:27
  3. 2014. július 26. 14:1843.
    Na és ki lőtte ki a gépet?

    Mert én még mindig nem tudom.
  4. 2014. július 26. 11:2742.
    Az ösztön, talán. Amiatt. Ahogy az  tény, hogy egy nagy katasztrófa (pl. földrengés) után pontosan kilenc hónappal megugrik a születések száma.
    előzmény:
    Zsánna (36)
    2014-07-25  16:20
  5. 2014. július 26. 06:1941.
  6. 2014. július 25. 23:0640.

    Erdekes kerdes, fel kellene tenni a terroristaknak.


    Mellesleg aki az en gyerekemet megolne, en is megolnem ot. Nem azert, mert miben hiszek vagy nem hiszek, egeszen masert. A kovetkemenyekkel tisztaban vagyok. Egyszeruen szolva, nem erdekelne.

    előzmény:
    nok_apja (34)
    2014-07-25  15:57
  7. 2014. július 25. 23:0339.

    Megis. A tomeg mindig ostoba. Ott all egy tomeg, az egyik ember egyszer csak felkialt, erre fussunk, es arra futnak. valaki felkialt, de finom a hot dog, utana a tomeg, vegyunk mi is hot dog-ot. Egy ideig izlik, egyszer csak a kuityanak sem kell mar.


     A Sztalinos sztorinak az lett a vege, hogy ugye, amikor Sztalin stroke-ot kapott, egyedul kinlodott fekve a sajat vizeleteben 12 oran at, senki nem tudott meg mert bemenni. Csaladtagja ugye mar nem volt, hiszen kiirtotta oket. Akiket nem meg,azokat bortonbe dugta. Es a tomeg megis siratta, akiknek valakijet, gyereket,apjat, ferjet, baratjat... pedig megoletett. Valoszinuleg o volt az utolso"caratyuska"-ja az oroszoknak. A nepnek midig kell balvany. Ott van pl a kis gyere gyuri hercegecske. Nyaljuk ki a feneket. Pedig te valszeg kulonb babat ringatsz. Es ha a nep rossz balvanyt valaszt, ha egyaltalan teheti, hat megszivta.


    A szatlin csaladtagjai is kiszabadultaka bortonbol, amikor Sztalin meghalt. jaj, Sztai apank kihozott bennunketa bortonbol. Mondtak nekik, legetek nyugodtak, o soha nem hozatott volna ki benneteket, o meghalt, azert vagytok szzabadok. Sztalin el is felejtkezett azokrol, akiket bortonbe dugott. Mas dolga akadtMas varosba kellett menni, ahol ujabb 20 ezer embert kellett megoletni eppen.

    előzmény:
    Zsánna (35)
    2014-07-25  16:17
  8. 2014. július 25. 18:5638.
    Szerintem tokjo, hogy a cikk iroi is idonkent olvassak a cikkeik hozzaszolasait! 
    Szerintem atjott, hogy a mondanivalod elsosorban spiritualis jellegu, es nagyon jo olvasni az ilyen atgondolt, jol osszeszedett, vilagosan mefogalmazott velemenyeket. Ez a jatekfegyver dolog viszont a cikk vegen sztem nem lett felvezetve, kicsit olyan, mintha csak oda lett volna szurva. Lehet ezert a "hoborges" a hozzaszoloktol. Igen, ha lanyod lesz, konnyebb dolgod lesz eteren, a lanyokat eleve masfajta jatekok erdeklik. Nekem fiaim vannak, es nem megoldhato a "fegyverektol" eltiltas, mert aogy irtam, kirandulas kozben az erdoben fadarabbal is lovoldoznek akar, ha epp commandosat akarnak jatszani. Es egy jatekfegyver se sokkal realisztikusabb a fadarabnal....legalabbis az o szemukben. Szerintem ezt mi, felnottek eljuk meg ugy, hogy a jatekpuska a fegyverre emlekeztet bennunket, viszont a fadarab az erdoben nem. 
    előzmény:
    kempfzita (30)
    2014-07-25  09:47
  9. 2014. július 25. 16:5237.
    Nos, rossz hírem van. Egy gyerek az ujjával is tud lőni, vagy bármi mással. Csak azt kell hozzá mondani, hogy puff, puff, puff.
    Amúgy a kérdés az, hogy mit keres egy légi folyosó egy ilyen harci terület fölött?
  10. 2014. július 25. 16:2036.
    "...Minél alacsonyabb az életszinvonal annál kisebb értéke van az emberi életnek, s annál könnyebben keletkezik új élet. (A születési hajlandóság nem anyagi, vagyoni kérdés. A szegények szülnek, a gazdagok nem.)"

    Tudod erre a magyarázatot, hogy miért?
    előzmény:
    nok_apja (34)
    2014-07-25  15:57
  11. 2014. július 25. 16:1735.
    "..Ki volt a nagyobb gazember, Hitler vagy o? Egyik sem volt normalis. Az sem, aki hatalmat adott nekik."

    A hatalmat a fanatizált tömegektől kapták.
    Ez az a dolog, amit soha nem tudok megérteni, hogyan lehet valakit a józan paraszt ész ellen fanatizálni?!
    Kizárt, hogy annyi az akaratgyenge ember!, vagy mégis?
    előzmény:
    Sissi52 (33)
    2014-07-25  13:15
  12. 2014. július 25. 15:5734.
    "Tudom, nagyon naiv dolog azt kérdezni: tényleg vannak felnőtt emberek, akik a 21. században még a fegyveres harcban, ölésben, pusztításban mint megoldási eszközben hisznek"


    Igen, vannak is, lesznek is. És ez részben így természetközeli. A megértéshez nem kell elfelejteni a darwini elméletet a miszerint az erősebb kutya szerelme győz avagy "az élet célja, a küzdés maga" (Madách). Minél alacsonyabb az életszinvonal annál kisebb értéke van az emberi életnek, s annál könnyebben keletkezik új élet. (A születési hajlandóság nem anyagi, vagyoni kérdés. A szegények szülnek, a gazdagok nem.)


    Az is hozzátartozik a dolohoz, hogy míg a nők a családi és közeli emberi kapcsolati szinten háborúznak (többnyire verbálisan és emocionálisan) és védik/féltik a gyerkeiket, pasijukat mástól,  addig a férfiak territóriuma családtól a hazáig, az országhatárig terjed és azt kívánják megvédeni.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-24  06:59
  13. 2014. július 25. 13:1533.

    Itt elek USA-ban,es amikor megtudtuk ahirt, a kollegaim szornyulkodtek, hogy mi tortent,es kerdezgettek, hogy vajon ki tette? En kapasbol mondtam, hogy az oroszok,mert az oroszok sosem fognak belenyugodnia vesztesegbe, vagy veresegbe. Ugye, hogy most ne avatkozzanak az ukranok dolgaba, sertette az orrukat.


    Tegnap neztem Sztalinrol a youtube-on video-kat. Kedvenc mondasa volt, hogy az ellenseget meg kell olni. Akkor lehet este jol aludni, ha aznap ki volt irtva az ellenseg, es utana befekudni a puha agyikoba. Es ki volt az ellenseg? Mindenki, meg a sajat csaladja is, a kedvenc kislanya is. 700 ezer artatlan embert olt meg kedvtelesbol. Ja, masik kedvenc mondasa, hogy meg kell olni, meg mielott valami rosszat akarna elkovetni. Ki volt a nagyobb gazember, Hitler vagy o? Egyik sem volt normalis. Az sem, aki hatalmat adott nekik.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-24  06:59
  14. 2014. július 25. 10:3932.
    Pontosítva:


    Persze tudom, nem ilyen 1*1 az ottani helyzet, de itt sokan írják hogy a palesztin oldalon sokkal több az áldozat, de ebben benne van az is hogy a másik oldalon nem csak a támadásra költenek, hanem a védekezésre is, s ha jön egy rakéta akkor nem kiküldik a családot a becsapódó repeszek közzé, hogy legyen mit mutogatni a távolból a média előtt szörnyülködőknek, hanem szírénával beterelik az embereket biztonságos helyre.
    előzmény:
    *angyalka* (31)
    2014-07-25  10:09
  15. 2014. július 25. 10:0931.
    De számomra semmi nem mentség arra, hogy emberek haljanak meg. 
    Senki nem bánthat, ölhet, kínozhat, alázhat meg egy másik embert. Slussz.



    Ez a Te és az én s még jó néhány embertársunk véleménye, s mindez addig működik, míg a szemben álló fél is így gondolja. S mi van ha olyannal állsz szemben, akinek nem hogy az ellenség, hanem a saját családjának az élete sem szent?!?


    Ha mondjuk késő este haza felé menet a kihalt utcán odalépne hozzám egy sötét alak, akinek kedve támadt egy menetre. Persze először elküldeném melegebb éghajlatra, vagy szégyen a futás, de hasznos..., de ha mindezek nem működnek, vagy nem kivitelezhető, akkor jönne az hogy rúgj, karmolj, harapj... S ezt tanácsolják hozzáértő szakemberek is, s magasról nem érdekelne, ha mondjuk védekezés közben fájdalmat okoznék neki vagy kiszúrnám a szemét és Ő innentől kezdve nem tudná eltartani a népes családját... Ha tetszik, ha nem legjobb védekezés a támadás, s az életösztön ilyen esetben felülírja, hogy azt tanította az anyukám, hogy nem szabad kiszúrni a másik szemét...  S biztosan nem én vagyok az egyetlen, aki nem jutott el olyan magas szellemi síkra, hogy nem bántom a másikat, akkor sem ha megaláz, inkább szétteszem a lábam és imádkozom, hogy bocsásd meg vétkeit, mert nem tudja mit csinál....


    Persze tudom, nem ilyen 1*1 az ottani helyzet, de itt sokan írják hogy a palesztin oldalon sokkal több az áldozat, de ebben benne van az is hogy nem csak a támadásra költenek, hanem a védekezésre is, s ha jön egy rakéta akkor nem kiküldik a családot a becsapódó repeszek közzé, hogy legyen mit mutogatni a távolból a média előtt szörnyülködőknek, hanem szírénával beterelik az embereket biztonságos helyre.
    előzmény:
    kosza78 (26)
    2014-07-24  15:31
  16. 2014. július 25. 09:4730.
    Kedves Mindnyájan,

    akikből indulatokat váltott ki egy békevágyról szóló cikk!

    Csak néhány dologra rámutatnék, ami nincs a cikkben, bár van, aki belelátja.

    - Nem állt szándékomban sem politikai elemzést, sem oknyomozó cikket írni, vagy
    bármelyik fél pártjára helyezkedni. Nem véletlen, hogy az írás csak minimális
    konkrétumot tartalmaz a jelen háborús konfliktusaival kapcsolatban. A cél
    épphogy ez volt: az aktuális szembenállásokon felülemelkedő nézőpontokat
    találni.

    - Mivel nem szeretem az általánosítást (ide értve a nemi alapút), nem írtam,
    hogy ha nők lennének a vezetők, nem lennének háborúk. Azt írtam, hogy ismert
    egy ilyen elmélet, illetve, hogy TALÁN így van. Tudom, hogy adott esetben a nők
    is képesek válogatott kegyetlenségekre. És bár az Y kromoszóma és az agresszív
    késztetések kapcsolatáról is léteznek kutatási eredmények, magam inkább úgy
    gondolom, főként a hatalom az, ami torzíthatja a személyiséget - nemtől
    függetlenül - illetve nyilván nők is éppúgy fanatizálhatók, mint férfiak (ebben
    az egy pontban egyébként árnyaltam a megfogalmazást)

    - Nem állítottam, hogy tudom a megoldást országok, népek közötti
    konfliktusokra. Az írás alapállása spirituális, és nem praktikus-realista - ezt
    már a bevezetőben jeleztem (bár más szavakkal).

    - Nem írtam azt, hogy tiltanám bármitőla gyermekemet, ne engedném, hogy kiélje
    agresszivitását vagy ne akarnék beszélgetni vele. Azt sem írtam, hogy ha nem
    veszek neki játékfegyvert, akkor ezzel megakadályoznék bármit is, netán
    megóvnám őt (vagy környezetét) az agressziótól. Csupán annyit mondtam, hogy én
    nem vásárolok majd játékfegyvert (egyébként egyszerűen lelkiismereti-etikai meggyőződésből, és a szimbolikába vetett hitemből fakadóan).

    - Egyébként lányom lesz, nem fiam, szóval mindenki megnyugodhat :))
    (na jó, ez is csak 99 százalék-ban bizonyos).
    kz
  17. 2014. július 24. 20:4429.
    Szinte minden kisgyerek jatszik haborusdit. Folosleges eltiltani, mert ha jatekpisztolyt nem kap, akkor pl akar egy fadarabbal is "lovoldozik". A gyerekek szerencsere kinovik a haborusdit es az egymasra mutogatast. Igaz van aki nem novi ki.....
    En egyetertek a cikk mondanivaojaval egyebkent. Ideje lenne az emberisegnek is felnone.....
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-24  06:59
  18. 2014. július 24. 18:3428.
    A cikk nekem se tetszik, mert nem tudta eldönteni, hogy általánosságban beszéljen az emberek gyűlölködéséről vagy konkrétumokkal.  Ez utóbbi sikerült és ebben tényszerű hibákat vétett, a következtetései felszínesek.

    Az emberi agresszió és gyűlölet fajunk velejárója. Ennek negligálása a gyerek nevelésből (ő nem vesz neki játékkatonát) súlyos idiótaságot okoz majd a gyerekének.
    Szegény !
    Olvasson a szerző mondjuk Vekerdyt, aki igazán pacifista és liberális, de az agressziónak meg van a helye az emberi faj életében.

    A cikk író fizeti az adót, tehát fizeti az állam erőszak szervezetét, hogy őhelyette tartsanak rendet és védjék őt meg.
    Így könnyű nagy arccal szidni a háborúsdit.

    Persze lehet, hogy e fórum olvasóközönsége az elmeroggyant és nekik csak ilyen felszínes cikket szabad írni.
    előzmény:
    Sevy (20)
    2014-07-24  13:10
  19. 2014. július 24. 15:3427.
    SZERKESZTŐK!
    Miért vettétek le a főlapról ezt a cikket?!
    Végre egy jó cikk! Értelmes és értéket hordoz. Akkor is, ha generál némi vitát...
    Az ostoba bulvár szenny helyett inkább ezt népszerűsítsétek.
    Úgy mondom ezt, hogy pár hozzászólással nem értek egyet, de azok is színvonalasak, értelmesek és elgondolkoztatóak!
  20. 2014. július 24. 15:3126.
    Akkor én is igyekszem elfogadhatóan megfogalmazni a véleményemet :o)
    Nem értem, hogy miért feltételezed azt, hogy a cikk írója felkészületlen, pláne azt, hogy alacsony az IQ-ja?
    Nekem éppen az tetszett a cikkben, hogy nem foglalt állást a különböző háborús konfliktusok kapcsán, hanem egységesen írt arról, hogy nem szabadna, hogy ennyi (és ilyen sok ártatlan áldozatot követelő) harc legyen a földön.
    Elhiszem, hogy a kép bonyolult. Sajnos el tudom hinni, hogy sok helyen a saját vezetőség telepít iskolát, lakóházat háborús részekre, hogy így a civil lakosságot mintegy pajzsként használva kivédje a csapásokat. Azt is el tudom képzelni, hogy 10-12 éves "gyerekek" már kiképzett gyilkológépek.
    De számomra semmi nem mentség arra, hogy emberek haljanak meg. Akkor sem, ha az egyik fél 75, a másik 25 %-ban felelős (már ha lehet valaha is felmérni ilyesmit).
    Senki nem bánthat, ölhet, kínozhat, alázhat meg egy másik embert. Slussz.
    előzmény:
    Sevy (20)
    2014-07-24  13:10
  21. 2014. július 24. 14:0225.

    Amerika nem forr, az amerikai nep nem akar haborut, gondolom, a magyar nep sem. Mellesleg, miota ember el a foldon, mindig is volt haboru,az egymas kiirtasa. Van,aki meg azt sem kepes elviselni, ha a masik retje zoldebb, olni tudna. Mareszt van sok ember, akinek a genjeiben van az oldoklesi hajlam. Ennek nincs lelkiismert furdalasa, meg sem banja, amit tett, az aldozat nem erdekli. Megolte es kesz, keresi a kovetkezo aldozatot. Addig is veszelyes, amig egyes embereket ol meg, de ha ez hatalommal na meg mental illness-el parosul....


    Kisfegyvert venni kisgyereknek, ja. Mikor kicsit nagyobb, mar komolyabb kispuskat. Apukaja oromere. Ki is lotte az egyik gyerek a kisoccse szemet, mindorokre. Mellelott a kis lelkem.

    előzmény:
    Nok (2)
    2014-07-24  06:59
  22. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 24. 13:4324.
    Nem tudod, magyarul hogy mondják a játék fegyvert?

    Te sosem játszottál félig komoly grundháborút? Vagy számháborút? Területfoglalóst? Sakkot? Rizikót (Risk, ha nem értenél magyarul)? Call of Dutyt? Starcraftot? (Vagy bármilyen videojátékot, amelyikben nem virágszedés volt a téma?) Gazdálkodj okosan-t vagy Monopolyt? Mind a háborúról szól. Az utolsó kettő is. MINDEN arról szól.

    Egyébiránt mi a bajod a jelmezekkel? Te minek öltöztetnéd a gyereked? Kizárólag békegalambnak?

    Szerintem zúzzuk be a fegyvereket. Kezdjük a rendőrséggel!
    idézet:
    Catilina (23)
    2014-07-24 13:20:10
    Szerintem zúzzuk be a fegyvereket. Kezdjük a rendőrséggel!

    akinek baromság forog a fejében, azzal én nem akarok társalogni

    előzmény:
    Catilina (23)
    2014-07-24  13:20
  23. 2014. július 24. 13:2023.
    Nem tudod, magyarul hogy mondják a játék fegyvert?

    Te sosem játszottál félig komoly grundháborút? Vagy számháborút? Területfoglalóst? Sakkot? Rizikót (Risk, ha nem értenél magyarul)? Call of Dutyt? Starcraftot? (Vagy bármilyen videojátékot, amelyikben nem virágszedés volt a téma?) Gazdálkodj okosan-t vagy Monopolyt? Mind a háborúról szól. Az utolsó kettő is. MINDEN arról szól.

    Egyébiránt mi a bajod a jelmezekkel? Te minek öltöztetnéd a gyereked? Kizárólag békegalambnak?

    Szerintem zúzzuk be a fegyvereket. Kezdjük a rendőrséggel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (19)
    2014-07-24  13:09
  24. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 24. 13:1322.
    azt az elcseszett elfogultságot vetkőzi le kevés

    amitől hazugságokat írnak a saját nemük viselt dolgait nem látva
    előzmény:
    Trikó (18)
    2014-07-24  13:08

Címlap

top