Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

,,Füveztem a terhességem alatt" - sokkoló szülői vallomások

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 23. 09:59
Bár a szülőség szép feladat, mélypontok ebben a szerepkörben is vannak, amikor az ember fején olyan gondolatok suhannak át, amiket később szégyell. Egy anonim oldal most ezeket osztja meg...

Nők Lapja Café: ,,Füveztem a terhességem alatt\" - sokkoló szülői vallomások
  1. 2014. augusztus 18. 18:0029.
    "Vannak persze normális észrevételek is köztük. Pl. az okosságos. Ezen
    már én is elgondolkodtam: nagyon nagy szerencsém van, mert a gyerekem
    nemcsak szép, de okos és normális gondolkodású is. De mi lenne, ha nem
    így lenne? Ez nagyon nehéz lehet egy szülőnek, hiszen ezek nem a
    nevelésen múlnak."
    A másik "nehéz" eset a fordítottja. Mikor van egy viszonylag - már bocsánat a kifejezésért - együgyü, egyszerű, nem igazán okos, kreatív, problémamegoldó szülő - a gyereke viszont pont nem ilyen lesz. Az sem egy jó helyzet, mert abból is konfliktus lesz. Nem nagyon díjazza egy szülő, ha a gyereke "lelépi". Nem is annyira gyermekkorban van a gond (bár akkor is, mert nem tud segíteni a tanulásban, kikérdezésben, az irányításban, a jó értelemben vett terelgetésben), hanem inkább akkor, ha a gyerek felnő és nem igazán lesz közös témájuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (6)
    2014-07-23  11:46
  2. 2014. augusztus 18. 15:2528.
    "Füveztem a terhességem alatt"-az ilyen nem nő,hanem egy biológiai gazdatest.
    Dohányzó,italozó kismama szintén.
    Sőt,az a férfi is,aki dohányzik a kismama felesége mellett-
    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-07-23  09:59
  3. 2014. augusztus 18. 13:4727.
    Elgondolkoztato topic. Gondolom mivel nev nelkul nyilatkoztak arra sem volt szukseguk hogy hazudjanak.

    Volt egy baratnom jopar evvel ezelott. 24 evesen ment ferjhez 3 gyereke szuletett , szerintem a hazassaguk sem volt kulonosebben rossz. Mar a 2. gyereket is a ferje eroltette meg az anyos.  Amikor a 3. is megszuletett en gondoltam hogy ebbol nem fog semmi jo kijonni.

    7 eves volt a legnagyobbik amikor az anyjuk irt egy levelet a ferjenek, hogy utalja az egesz familiajat, a gyerekeit latni se birja, es elege van az egesz csaladnak nevezett komediabol.

    Osszecsomagolt egy borondbe nehany holmit es elment. A gyerekek mara felnottek, az anyjuk evente egyszer karacsonykor hivta fel oket addig amig az apa telefonszama egyszer csak nem valaszolt mert elkoltoztek mashova. Kb. 2 eve talalkoztam vele, csinos  volt jokedvu. Beszelgettunk es meselte hogy nincs kapcsolata sem a gyerekekkel sem a volt ferjevel. Engem is meglepett amikor elmondta, hogy soha nem banta meg hogy otthagyta oket es sose hianyzott egyik se neki. Azt mondta soha nem kotodott egyikhez se,  akkor  sem amikor allapotos volt veluk sem amikor megszulettek.

    Nem volt anya tipus ez volt a magyarazata.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  4. 2014. július 26. 13:2726.
    Az egyik nagymamám pl. soha nem csinált abból titkot, hogy a háromból én vagyok a kedvenc unokája. Én voltam az első, majdnem 5 évig egyedül voltam, akit szeressenek unokaként, rólam kellett gondoskodni, mert anya mellőlem visszament dolgozni (1,5 év után), a húgommal viszont már 3 éves koráig otthon volt, a harmadik unoka szüleivel pedig épp abban az időben volt zűrös a kapcsolat.


    "Juttatásban", figyelemben, mindabban, amit egy nagyszülő megadhat, soha nem tettek különbséget köztünk. De ami az érzelmeket illeti, mi nagyon közel állunk egymáshoz 


    Persze ez nagyszülő.
    A szülők esetében nyilván(?) másképp van ez.
    előzmény:
    Capuccino (23)
    2014-07-25  15:56
  5. 2014. július 25. 21:3825.
    Dehát azt írod, hogy "ugyanolyan mértékben, de más módon"! Az nem ugyanaz, mint az "egyformán"? 
    Nekem négy gyerekem van,  tényleg mind másfajta, és meg nem tudnám mondani, hogy melyiket mennyire szeretem, tuti, hogy nem lehet ezt mérni, mert nekem mindegyik felbecsülhetetlen érték. 
    Sajnos az anyai szeretet nem mindenkinél működik, itt az nlc-n olvastam már olyan történetet, hogy valakit az édesanyja nem is akart és emiatt nem is törődött vele, sosem szerette. Vagy az alkoholista anya, akinek az ital a fontos, nem a család... ezek szélsőségek, de elég gyakori sajnos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (22)
    2014-07-25  15:50
  6. 2014. július 25. 19:4324.
    Igen, az "ugyanugy szeretni" azt jelenti, hogy ugyanolyan mertekben: mindegyiket egyforman nagyon szeretni :) max kicsit mashogy, ahogy minden ember mas es mas, nem is lehet osszehasonlitani oket. De fenntartom, hogy nem ezert vagy azert szeretunk vkit altalaban, mert ha feltetelekhez koti az ember a szeretetet az tulkepp nem szeretet. Kedvelni lehet vkit bizonyos dolgaiert vagy tulajdonsagaiert, vagy szimpatikusnak tartani. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (22)
    2014-07-25  15:50
  7. 2014. július 25. 15:5623.
    oh, ahol egyiket jobban szeretik a másiknál, vagy valamelyiket nem szeretik, hidd el ott  be is vallják. Lehet nem plakátolják ki a szomszédnak, de ki van mondva családon belül, semmi titok nicns benne.

    Nem kötelező szeretni amúgy szerintem. a felelősség elől is simán elfutnak nők is. Nincs ez azért olyan kőkeményen kódolva, mint mondják. a szaporodási ösztön tán elég erősen van, de a szeretet? egy fenét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (22)
    2014-07-25  15:50
  8. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 25. 15:5022.
    Na, ezt egy őszinte és normális válasznak tartom, és így már el is tudom képzelni. Nekem az nem ment, hogy elképzeljem, mikor többgyerekes szülők azt mondják, "én ugyanúgy szeretem őket". Hogy lehetne ugyanúgy szeretni a pukkadozós, magának való, kötekedő természetű Béluskát, mint az angyali, bújós, okos, kedves Julcsikát, még akkor is, ha mindkettő a gyerekem? Legfeljebb ugyanolyan mértékben szerethetem őket, de más módon. Az anyai szeretet tényleg felül tud emelkedni a hibákon, valószínűleg még a rablógyilkost is szereti a saját anyja. De talán másféle szeretettel, mint mondjuk a betegek életét megmentő orvos fiát. Ill. szerintem is létezik olyan is, aki nem szereti igazán a gyerekét, vagy jobban szereti egyiket a másiknál. De valamiért ezt bevallani nem szokták, nem merik. Ez a "családtagodat SZERETNI KELL" kényszer valami ősi kód, pedig néha rá kell jönni, hogy ez nem így működik. Valakit nem lehet muszájból szeretni. Vagy szeretem vagy nem.
    előzmény:
    Capuccino (20)
    2014-07-25  10:58
  9. 2014. július 25. 11:0321.
    igen de a falra mászol, meg azt kívánod, bárgyak ne is szülted meg őket az nagyon nem ugyanaz. Falramászni totál természetes:) főleg temperamentumosabb  gyerekkekkel.

    De aztkívánni bárcsak ne szült volna az ember.. az olyan saját döntést nem vállani. nekem ebben nem a ygerek a fura, hanem hogy valaki a saját döntését utasítja el evvel. Azért felelősség itt kezdődik, ha döntöttem, akkor a nem visszafordítható dolgoknál  nem agyalok azon bárcsak.
    előzmény:
    kopasznyakú (15)
    2014-07-23  18:47
  10. 2014. július 25. 10:5820.
    mert nem hasonlítod össze pket többgyerekesként. én nem hasonlítgatom össze a két ygerekem. tök mások. Amiben ugyanolyanok, abban meg nicns mit összehasonlítani, tesók és kész, amiben mások, meg megint minek hasonlítgassam, a körte meg az alma is jó, azokat se hasonlítgatom, egyik ezért jó másik másért.

    Nem ugyanúgy szeretem őket, de ahogy nem ugyanúgy szeretem egyik jóbarátom meg a másikat se. a szeretet nem nekem van, nekik. Így az ki is marad, hogy mert anya jobban szereted a másikat. mert nem. aze gész összehasonlíthatatlan tényelg, hogy magam ismételjem. Minden gyerek, ember egyedi. Így  az egész kérdés amit felvetsz normál esetben fel se vetődik.

    Persze olyan van, hogy valamelyik ygerekét nem szereti valaki. de akkor nem jobban, vagy kevésbé, hanem egyiket elfogadja másikat nem. Vannak akik csak a hozzájuk nagyon hasonlót tudják elfogadni, a ygerek meg uyge lutri, mert kétfelől hozza az örökséget. Én bírom amit nem tőlem örököltek azt is :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (8)
    2014-07-23  11:59
  11. 2014. július 23. 21:0419.
    Néha meg szoktam jegyezni, hogy sajnos a gyerekek csak a rossz tulajdonságaimat örökölték tőlem - tehát nem tetszik egy-egy viselkedésük, de ez nem olyan, amiért amúgy bármiféle negativ érzés kerekedne bennem.
    előzmény:
    Babyface83 (7)
    2014-07-23  11:55
  12. 2014. július 23. 21:0218.
    Azt állitják, hogy az okosság öröklődik. Két okos embernek nagy valószinűséggel szintén okos lesz a gyereke, a gyengébb képességűeknek viszont nem. (ez utóbbi elég sajnálatos, tekintve egyes népcsoportok nagy születésszámára).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (6)
    2014-07-23  11:46
  13. 2014. július 23. 20:4017.
    Erre csak azt lehet mondani, hogy ha lenne tobb gyereket: elhinned. Igen, mindegyik gyerek mas, de keptelenseg az egyiket "jobban" szeretni mint a masikat, es kulonben sem ezert vagy azert a "jo" tulajdonsagaert, vagy tehetsegeert szeretjuk a gyerekunket. Ebben biztos te is egyetertesz egy-gyerekeskent is. Gondolom neked is nehezedre esne megindokolni, hogy miert szereted a gyereked es ha nem lenne annyira ugyes vagy okos akkor is biztos ugyanugy szeretned, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (8)
    2014-07-23  11:59
  14. 2014. július 23. 19:4916.
    Na ez nem semmi! Nem vagyok anya, és nem is leszek, már öregnek érzem magam hozzá, és azt is érzem alkalmatlan lennék, én semmi olyan dolognak nem tenném ki a gyerekemet, amit nekem is át kellett élnem.. érzelmileg, anyagilag, mindenhogy! Én is kaptam hasonlókat anyámtól, de nem anoním, bele az arcomba, nekem kerek perec megmondta, hogy ilyen és ilyen vagy, és inkább ezt meg azt vállaltam volna be, mint téged...
  15. 2014. július 23. 18:4715.
    Végre egy cikk,ami nem csak az anyaság szép és örömteli oldalát mutatja be:) mert ha csak azt olvasod mindig mindenhol,h mennyire szép és jó szülőnek lenni,azt gondolod,te vagy a rossz,ha nem mindig ezt érzed:)
    Bizony szülőnek lenni néha nagyon fárasztó,néha azt érzi az ember,h de jó volna egy kicsit szabadnak lenni,néha olyan dolgokat tenni ,ami nem a családról, a gyerekeinkről szól..vannak pillanatok amikor a fejem fogom én is,h kellett ez nekem?! :)
    Nekem 3 gyermekem van..imádom őket,teljes szívemből..de nem szabad szégyenkezni,ha néha az ember lánya a falra mászik tőlük :D
    Igaz van egy két olyan dolog,amit elítélek..terhesség alatti füvezés,italozás,dohányzás..ami veszélyezteti a gyerek épségét..de bizony egy kettő megszólalásban magamra ismertem :)
  16. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 23. 14:2714.
    ???

    Mitől lenne aranyéletem? És hogy jön ide, hogy dagadt vagyok-e? :)

    (Kedves modik, pls, ha az előzőt esetleg törlitek, akkor ezt is, nem szeretek "magamban" beszélgetni :D )
  17. 2014. július 23. 12:3313.
    "A legfáradtabb, legelkeseredettebb pillanatokban az ember lánya azt is megbánja, hogy szült"

    De sokat tiltakoztam már itt az ilyen kijelentések miatt.ű
    Élő gyerekre/gyerekere mondanak ilyet itt, nők!!!!!!!!!!!!!!Minig összefogott a banda, hogy mégis miért is ne mondhatnának ilyet.

    Megáll az ész.

    Isten nem bottal ver, remélem.
    előzmény:
    Babyface83 (4)
    2014-07-23  11:16
  18. 2014. július 23. 12:3012.
    Igen.De, ha a gyereknek valami baja lett tőle, egyből mégis a gyerektől fogja megkapni ha az nem 100-as szegény.
    De, jön még kutyára dér, ha ez nem jön be.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (11)
    2014-07-23  12:27
  19. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 23. 12:2711.
    Az a baj, hogy nem ő, vagy nem csak ő fogja megkapni, hanem főleg a gyereke, aki nem is tehetett erről...
    előzmény:
    Csendike (10)
    2014-07-23  12:24
  20. 2014. július 23. 12:2410.
    Végig füveztem a terhességem alatt"

    Kívánom a kedves biotartálynak, ( mert nem anya az iylen)  hogy kapja meg ezért  minél hamarább a sorstól azt, ami ezért jár..........
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-23  09:59
  21. 2014. július 23. 12:209.
    Én azt gondolom, hogy az ilyen kijelentések nagy része nem komoly. Biztos van olyan, aki alapjáraton nem alkalmas anyának és ez sajnos csak akkor derül ki, amikor anya lesz, de nekem fura már az, hogy miért is csak egy anonim oldalon mondhatja el valaki, hogy néha tele a hócipője.
    Mert manapság divat misztikumnak tekinteni az anyaságot és vannak olyan anyák, akik attól a gondolattól is megijednek, hogy qrvára nem érzik magukat felhőtlenül boldognak. Ez begyűrűzik és kiválthat szélsőséges reakciókat. Én ezt gondolom.

    Jómagam nem szültem gyereket, de neveltem, és soha egyetlen percig sem jutott eszembe, hogy bárcsak ne lenne.
    Igaz, nem volt lelkiismeretfurdalásom, amikor fürdés/szarás (vagy bármi olyan tevékenység, ami 10-15 percnél nem tart tovább) közben kezdett el sírni én meg hagytam...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (6)
    2014-07-23  11:46
  22. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 23. 11:598.
    Pláne, ha több gyerek is van. Én is egykés szülő vagyok, ahogy te, és nem mindig tudom elhinni a többgyerekes szülőknek, hogy még gondolatban sem tesznek különbséget a gyerekeik között tulajdonságaik alapján. Melyik a szebb, okosabb - és ezáltal urambocsá: szimpatikusabb! Ezt egykésként nem tudom felfogni, hogy teszik magukban helyre a többgyerekesek. :)
    előzmény:
    Babyface83 (7)
    2014-07-23  11:55
  23. 2014. július 23. 11:557.
    Igen, tényleg érdekes kérdés, hogy mi van akkor, ha a gyereknek olyan tulajdonságai vannak, ami a szülőnek nem tetszik. Én is elgondolkodtam már azon, hogy ha a fiam nem az én gyerekem lenne, akkor mennyire kedvelném. Mert bizony vannak olyan dolgai, amiktől a falra mászok :) De ilyenkor kellene, hogy életbe lépjen az anyai ösztön, hogy szeressük a gyerekünket, akármilyen is, és fogadjuk el olyannak, amilyen, ne akarjuk átfaragni.
    Én sem bántam meg soha egy percre sem, hogy megszültem, pedig voltak cifra időszakok. De még csak az agyam leghátsó sarkában sem fordult meg ilyesmi. Ha valaki megbánja, hogy gyereket szült, az valahol önmagát hazudtolja meg, hiszen a gyerek nem kérte az életet, az csak és kizárólag a szülőkön múlt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (6)
    2014-07-23  11:46
  24. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 23. 11:466.
    Soha, még csak gondolatban sem bánnám meg a gyerekem létezését. Egyetlen másodpercre sem, és nem, nem tudom megérteni, aki igen. Mondja ezt jópofin annak az anyának, akinek daganatos a gyereke és a saját életét is odaadná érte, ha megmenthetné vele, vagy annak az anyának, akinek meghalt a hétéves lánya hétvégén a strandon. Szerintem igen hamar kapna egy észhez térítő pofont ezektől a szülőktől, akinek ilyen megfogalmazódik az agyában olyan szintig, hogy még le is írja.

    Vannak persze normális észrevételek is köztük. Pl. az okosságos. Ezen már én is elgondolkodtam: nagyon nagy szerencsém van, mert a gyerekem nemcsak szép, de okos és normális gondolkodású is. De mi lenne, ha nem így lenne? Ez nagyon nehéz lehet egy szülőnek, hiszen ezek nem a nevelésen múlnak.
    előzmény:
    Babyface83 (4)
    2014-07-23  11:16

Címlap

top