Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ritkán járnak fodrászhoz a pesti nők

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 23. 07:52
A magyar nők többségének félhosszú a haja, alig tíz perce van reggelente, hogy rendbe tegye. Talán ezért is szeretnének praktikus, könnyen kezelhető frizurát, amelyért átlagosan két-három havonta járnak fodrászhoz - a fővárosban kicsit ritkábban.

Nők Lapja Café: Ritkán járnak fodrászhoz a pesti nők
  1. 2014. július 31. 13:5119.
    Nekem pl. 3 hónap alatt nő 1 cm-t a hajam és nem fordítva, egyébként anyagilag se bírnám a havi fodrászhoz járást.
  2. 2014. július 28. 21:2318.

    mindenki tudja: Kassandra bárkit megtép ingyen.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-23  07:52
  3. 2014. július 28. 21:0017.
    Hát keress olyat, aki megfelel! Biztosan találsz. Egyébként szerintem szakmai ártalom, hogy az ember a lehető legjobbat akarja kihozni a vendégéből - mellesleg a többség el is várja. Viszont ha neked nem kell semmi olyan, amit ajánlanak, megmondod, és kész. Ha nem érti, hagyd ott. 
    előzmény:
    November5 (12)
    2014-07-28  16:49
  4. 2014. július 28. 20:3816.
    Nem biztos, hogy 4 hónapig el kell kerülnöd. Nem mindenki ilyen erőszakos. Lehet, hogy egyszerűen csak fodrászt kéne váltanod. Az én fodrászom nagyon olcsó és egész jól dolgozik. Igaz vannak is anyagi gondjai. Épp most vállalt mellette másodállást is, mert neki is megfogyatkoztak a vendégei. Igaz, a többszöri költözés sem tett jót az üzletnek. Amióta én is ismerem, már a 4. helyen van az üzletük. Egyébként szerintem tök olcsó. Volt egy szűk félévnyi mosolyszünet (már nem tudom, miért kaptam fel a vizet), amikor máshova mentem. Mikor újra visszatértem hozzá, nagyon örült. Még olcsóbban dolgozik, mint azelőtt.
    Íme az árai: mosás, szárítás (1800-2000,- Ft hangulattól függően)
    Ha vágás is van, akkor 2300-2500.
    Ha felcsavarja, akkor mosás, vágás, rakás összesen: 2500,- Ft.
    Satírozás ( vágás, szárítás): régebben 4200,- volt, mostanában 3700,- Ft. Ja, hosszú hajam van. Szerintem ő nem dolgozik drágán.
    előzmény:
    November5 (12)
    2014-07-28  16:49
  5. 2014. július 28. 19:5215.
    Ne nevessetek, de én órákat ülni is UNOK fodrásznál. Régen olyan frizurám volt, h 4-6 hetnte menni kellett, lassan dolgozott a csaj (bár szépen) és időpocsékolásnak tartottam. És valóban nem olcsó. Most egyszerűbb frizurám van, 3 havonta csíkozunk, s elvagyok.
  6. 2014. július 28. 17:2014.
    Tízezer forint!

    Mégis ki költene a hajára ennyit, amikor tízezer forintból sok-sok szórakoztató dolgot lehet kapni!
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-23  07:52
  7. 2014. július 28. 16:5513.
    Lánykámnak hosszú, egyenes haja van. Mosás után még nedvesen befonom neki, megszárad úgy, másnap kibontja, megrázogatja a haját, az ujjaival megborzolja és kész a hullámos frizura. Néha előtte hajhabot teszek rá, akkor nehezebb kibontani, de tartósabb a hullám. Vagy utána rak rá hajlakkot, de azt nem nagyon szereti.
    Néha begumizza copfba és a hullámos tincseket visszatűzi a gumi köré sima hullámcsattal. Akkor olyan bohókás kontyos.
    előzmény:
    manyuska7 (11)
    2014-07-28  15:49
  8. 2014. július 28. 16:4912.
    Lassan arról a 3 havi vágatásról is leszokom.

    Mert néha a fodrászok is igen erőszakosak tudnak lenni. Nekem szinte már kellemetlen a fodrászomhoz menni, pedig tizen valahány éve hozzá járok.

    Január óta csak vágatni, mert elhatároztam, hogy nem festetek többet. Igenis tetszenek az ősz hajszálaim és semmivel sem rondábbak, mint a barnában szőke,vörös,lila,narancs melír.
    Otthon kezelgetem, hajpakolás, ápolom. Már jól megnőtt, megerősödött, nem hullik, végre dús lett.

    De folyamatosan agitál, hogy festessem, ráérek még öregnek lenni. Ha nem festetek, akkor vágásnál próbálkozik be: na, egy kicsit rövidebbet, ne csak a végéből, na, itt emelő tincsekket vág stb. Legutóbb is úgy megkopasztott: levágott rövidebbre, mint szerettem volna, plusz még emelőtincseket is bevágott, a hosszú hajamból ott negyede maradt, mert ne legyek lapos...

    Hogy nekem az ősz szálas, festetlen, lapos, egyformahosszú tetszik, az nem is érdekli.

    Most legalább 4 hónapra elkerülöm, mert minumum annyiidő , hogy amit levegott, kivágott az újra megnőhessen.

    Szóval ez a minden áron frizura kell dolog nekem nem jön be. Lehet, hogy úgy érzik a fodrászok, hogy aki saját színű hajjal és frissen mosva jön ki tőlük, az nem kelt olyan érzetet, hogy fodrásznál járt?

    Csak a fekete, bordó csíkos, berakott, kivasalt, megtépett stb haj a fodrászos...

    Én pl ezért járok ritkán fodrászhoz.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-23  07:52
  9. 2014. július 28. 15:4911.
    SZERVUSZTOKrntud-e valaki olyan habot vagy szert amivel  bekennem a hajam es par orara hullamos lenne.rnnem szeretem a simahajat,dauert nem szeretnek tetetni,igy allandoan csavarom.rnValaszotokat koszonom.
    előzmény:
    Pilizota (10)
    2014-07-28  15:36
  10. 2014. július 28. 15:3610.
    Igen, a fodrász drága mulatság. Marad a házi hajfestés és vágás. Egy családtag vágja a hajat, mindenütt egyforma hosszúra és kész. rnAmúgy a fodrászok ötleteitől sokszor csak tartani lehet - ezektől az újféle, összevissza ritkított frizuráktól kilel a hideg. S most láttam valami ocsmányat. A csaj haja az egyik oldalon alá volt borotválva. Nem volt egy szép látvány.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-23  07:52
  11. 2014. július 27. 18:519.
    Nem csak Magyarországon nem járnak fodrászhoz a nők,hanem külföldön sem. Az átlag nő ott is inkább csak vágatni jár,egyébként meg csak esküvő vagy egyéb nagy esemény alkalmával. Mert ott is horror árakon dolgoznak a fodrászok.


    A legtőbb nő otthon saját maga készíti a frizuráját,festi stb. Nekik ez természetes.
      A többség naponta mos hajat és ha rövid a haja,akkor egy professzionális vágás után otthon is pillanatok alatt beszárítja és tökéletes frizurája lesz. Rengeteg féle és márkájú,kíváló minőségű professzionális cuccot lehet kapni mindenhol az otthoni fodrászkodáshoz. Drogériákban az eladók is értenek a termékekhez és profi tanácsokat is tudnak adni pl. Festékekről,színekről,márkákróla gyakorlatlan vevőknek. Ez itthon csak fodrászkellékeseknél működik. Külföldön az átlag nőnek természetes,hogy ritkán megy fodrászhoz,mégis gyakran sokkal ápoltabb,jobb a frizurájuk,mint az itthoni nőknek a fodrász után.


    Amúgy meg itthon még a sztárfodrászok üzleteiben,horror áron sem készítenek jobb frizurát ( vágás,festés sem) mint egy ismeretlen,nem felkapott fodrásznál.  A neves fodrászoknál a nevet kell megfizetni. 
    A közismert,képernyőn lévő nők nem az átlag nő kategória. Az ő frizurájukat többnyire maguk a sztárfodrászok készîtik.
  12. 2014. július 27. 17:5410.
    Siralmasak az állapotok a hajviselet terén is, csak szét kell nézni az utcán, a metrón, bárhol.
    A fodrászok már olyan drágán dolgoznak, hogy luxusnak számít a 2-3 havi látogatás is náluk.
    Nem csak BP-n, de országosan! Rosszak a fogaink és a frizuránk is... sokunknak.
  13. 2014. július 26. 11:077.
    A pénz a legfőbb dolog, ami miatt ritkábban járnak az emberek fodrászhoz mostanában. 
    Arra is kitérhetett volna a kérdőív, hogy "ha tehetné, milyen gyakran menne fodrászhoz?"
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-23  07:52
  14. 2014. július 26. 09:316.
    Volt idő, amikor kb 2-3 éven keresztül nem is mostam otthon hajat. Hétfő és csütörtök reggel elő utam a fodrászhoz vezetett.
    Manapság 6 hetente megyek festetni vágatni.



    előzmény:
    *angyalka* (4)
    2014-07-23  08:49
  15. 2014. július 26. 08:597.
    Pesten a fodrászok elszálltak az árakkal! Én már csak vágatok, festés otthon! 7000 helyett 700-ból...
  16. 2014. július 23. 08:494.
    Legutóbb pont erről beszélgettem a fodrászommal.  A válság előtt több vendége is volt, aki hetente bement hozzá, volt aki hetente kétszer is mosás, szárításra, s ezek nem tüntek el csak átváltottak az egyszerűbb frizurára. De a vendégeinek nagy része ritkábban jár, mint korábban anyagi megfontolásból.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-23  07:52
  17. 2014. július 23. 08:033.
    Arra nem tért ki ez a nagyon okos kutatás, hogy a nők jelentős része anyagi okokból jár ritkán fodrászhoz?
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-23  07:52
  18. 2014. július 23. 07:522.
    Esetleg anyagi gondok vannak, erre nem gondoltak?
    Az én hajam pl. 3 hónap alatt nő 1 cm-t, jó ha 1 évben 4-szer elmegyek a fodrászhoz.

Címlap

top