Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

12 dolog, amire megtanított minket a Szomszédok

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 22. 13:57
Amikor gyerekként néztük, még nem is tudtuk, hogy a Szomszédok valójában az életre nevel minket. 12 dolog, amit örökre megtanultunk belőle.

Nők Lapja Café: 12 dolog, amire megtanított minket a Szomszédok
  1. 2014. augusztus 31. 11:4917.

    Meg tudna valaki mondani hogy az "eletkepek" c. sorozat hany reszbol allt, es hol lehetne megtalalni vagy letolteni?

  2. 2014. augusztus 31. 08:3116.

    Az Éjjel-nappal az ászok ásza.


    Egyenfiatalok nyávognak és megpróbálnak úgy tenni, mintha tudnának szeretkezni. A lányokból elsőosztályú házisárkány lesz, a fiúk puhapöcsök. Amikor először hallottam kiszűrődni a sorozatból a párbeszédet, azt hittem macska van a lakásban.


    Nézhetetlen szar, még agymosásnak is gyenge.


    Egyáltalán, miről szól?

    előzmény:
    gwendeee (3)
    2014-07-22  16:58
  3. 2014. augusztus 30. 23:0315.
    Az egyik részben Lenke néni, a szuper háziasszony az üveges zöldborsó levét kiönti. Nekem Janka volt a kedvencem. Minden ismétlésnél megnézem. :)
  4. 2014. július 22. 21:3214.
    Ugyanolyan szemét volt mint a mostani agymosós sorozatok.
    Tele volt jó öreg és főleg megbízható nacsalnikokkal.
    Akkor is az volt a léyneg ami most: ne gondolkozz, ne láss meg semmit ami gázos, majd mi megmutatjuk neked hogy neked mi a jó.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-22  13:57
  5. 2014. július 22. 21:2013.
    Imádom, ez már a nem tudom hányadik ismétlés, de megint nézem. Bár egészben még egyszer sem láttam. Mindig belekapcsolódok.
    Már mennyire is utálja valaki... de sokkal jobb mint akár az Éjjel nappal BP vagy a Barátok közt.
    És ezek olyan aranyosak: http://www.youtube.com/watch?v=gY7wohYwA-I
  6. 2014. július 22. 19:3512.
    Na igen, ez a ló másik oldala.

    Külföldi sorozatokat ismerek, amelyekkel sikerült felülni a képzeletbeli lóra. Magyart egyet sem. Talán a Barátok közt volt ilyen az elején.
    előzmény:
    gwendeee (3)
    2014-07-22  16:58
  7. 2014. július 22. 19:3111.
    Annyi baj, sorscsapás, nélkülözés és napi nehézség között, mint amennyi
    egy-egy epizódban kesergésként néha elhangzott, már az is csoda volt,
    hogy egyáltalán élünk.


    Ezért gyűlölöm! Gyerek voltam, amikor ment, de EZ a jelenség akkor is fizikai rosszullétet váltott ki bennem. Meg az olyan figurák is, mint a sorozat idős bácsikái + Lenke néni. (Én is lakótelepen nőttem fel, de ott az idős bácsik nem voltak ilyen fontoskodó-okoskodó, fárasztó "taták".)
    Az egyedüli normális felfogású felnőtt a Szomszédokban Etus karaktere volt.

    Szerintem hatalmas felelőssége volt a sorozat íróinak abban, hogy a rendszerváltás első éveit átélő emberek nagy részében pesszimista, tehetetlen hozzáállás alakult ki, akik soha nem állnak ki magukért, csak hagyják, hogy az események sodorják őket és a hatalom/pénz birtokosai azt tegyenek velük amit csak akarnak. Nemzeti sport lett a morgás, a sopánkodás, a panaszkodás és a bénult birkaság.

    A Lindát azért szerettem, mert abban nagyon árnyaltan, de bemutatták, hogy vannak társadalmi különbségek, problémák (és sokan, akik ezekkel a frusztrációkkal nem tudnak mit kezdeni, megbotlanak, bűncselekményt követnek el...), ám mégis derű, optimizmus áradt a szereplőkből. Szerintem nem csak azért, mert a sorozat komédia volt.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-22  13:57
  8. 2014. július 22. 19:1810.
    Köszi Tudom hogy a youtube-on fent van mind. Egyszer elkezdtem nézni az elejétől, de úgy más mint a tv-ben
    előzmény:
    liat (9)
    2014-07-22  19:07
  9. 2014. július 22. 19:079.
    tessek, itt van az elso resz. aztan szepen sorban megnezheted az osszeset. en nem is olyan regen itt neztem vegig.
    előzmény:
    Gazocska (7)
    2014-07-22  18:24
  10. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. július 22. 18:408.
    Ejnye...talán figyelmesebben kellett volna követni a sorozatot, ha már tollat is tetszett ragadni és véleményt nyilvánítani.
    Bár látom, más is szóvá tette már a baklövést... 


    Egyébként akkor, abban az időben "megfelelő" volt ez a sorozat és bár a mostani hasonlókat nem nézem, amit olvasok-hallok utóbbiakról, talán a Szomszédok kevesebb kárt tett az emberek lelkivilágában. Oké hogy szabadság, de ne keverjük a szabadossággal. Vagy tényleg ez a menő, az elfogadott, hogy káromkodunk, ott teszünk keresztbe másoknak ahol csak tudunk, üvöltözünk és a többi, és a többi? Ez a jövő??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_610333 (4)
    2014-07-22  16:58
  11. 2014. július 22. 18:247.
    Nem értem miért kell kigúnyolni. A Szomszédok egy tökéletes kép az akkori életről, értékekről. Én imádtam. Sajnos nincs M3-unk így nem tudom újra nézni. És egyet értek az előttem szólókkal, hogy milliószor jobb, értelmesebb, értékesebb mint a mai Éjjel-nappal Budapest, Barátok közt, Való Világ meg egyéb szennyek.
  12. 2014. július 22. 18:096.
    Nekem bármelyik mai szappanoperánál tanulságosabb. Igaz, kicsit mesterkélt, de mégis legalább valami értéket képvisel. Legjobban az tetszik, hogy a szereplők tisztességesek. Ezt a mai világban már nagyon kevés tévéműsor közvetíti. Én szeretném, ha a Szomszédohoz és az Életképekhez hasonló teleregények most is készülnének, mert lassan nincs egy olyan műsor tévében, amihez érdemes lenne esténként leülni. Mindenhol az emelkedett hangnem, a túlzott és felfűtött érzelmek, az intimitás teljes kiteregetése. A Szomszédokból tényleg lehet 'tanulni' is valamit. És ha ez csak annyi, hogy türelmesebbek legyünk a másikkal szemben, akkor már megérte. Én is nyomon követem az M3-on és bevallom nagyon tetszik. Kb. 6 éves voltam mikor a sorozat kezdődött, és most teljesen máshogy fogom fel. Hiányzik a tévéből egy hasonló sorozat.


  13. 2014. július 22. 17:445.
    Kedves Enikö (szerkesztö) 


    Takibá' nagypapa volt mégpedig Alma nagyapja mint ahogy Lenke néni a nagyanyja. 


    Alma szülei a lányuk esküvöjükre érkeztek haza németországból és autobalesetben vesztették életüket. 


    Javaslom az M3 csatornán megnézni minden hétköznap 18:30-tól bár már csak kb 60 rész van hátra. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_610333 (4)
    2014-07-22  16:58
  14. Torolt_felhasznalo_610333
    Torolt_felhasznalo_610333
    2014. július 22. 16:584.
    Takibá' volt a csúcs. A minden gondot megoldó, überszerethető nagypapa - aki amúgy soha nem lett nagypapa a sorozat alatt - :)
  15. 2014. július 22. 16:583.
    Ezzel szemben az Éjjel-nappal Budapest megtanít arra, hogy
    Üvöltözzél mindig mindenkivel
    Meg tudsz élni a semmiből
    Az albiban csak gatyában és meztelenül lehet tartózkodni
    Legyél DJ vagy egydalos "énekes" és tökjó lesz neked
    Ehh, nem is folytatom, mert ha csak rágondolok már ideges leszek..
  16. 2014. július 22. 13:572.
    Az alkohol mindig szigorúan csak konyak volt.
    A bűnözők mindig! fekete bőrdzsekit hordtak.
    Szereplő újrahasznosítások: Góliát volt focista, taxishiéna, opera énekes, autókereskedő és keccsölő, Etus Ernő bácsija amellett, hogy Ernő bácsi, az első részek valamelyikében még a taxis Góliáttal együtt fenyegeti Taki bácsit. A szimpatikus postás Mimike, az első részekben Jutka első sulijában, gonosz igazgatónő. Maki, aki a presszóban lesz biztonsági őr egy ideig, korábban, valamilyen műszaki berendezést szállít házhoz. :D
    Senki sem káromkodott csak "majdnem mondott valamit"
    Az egész Mágenheim család egy Sci-fi. Orvos aki magánklinikán és kórházban is dolgozik párhuzamosan, és egy maszek kozmetikus feleség, nem képes megélni rendesen.
    Azért alapvetően nevelő célzatú sorozat, mégha mellette szájbarágós is és gyakran mesterkélt is. Engem minden hibája ellenére is szórakoztatni tud.
    Takibá a legjobb arc! :)

Címlap

top