Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Meghalt egy hétéves kislány a Paskál strandon

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 21. 20:49
Hiába próbálták újraéleszteni másfél órán keresztül.

Nők Lapja Café: Meghalt egy hétéves kislány a Paskál strandon
  1. 2014. július 24. 10:2034.
    Ezt gondolja mindenki, ami tök természetes. Az én életem is más lett akkor, mikor eltemettem a kislányomat, emiatt sokkal jobban figyeltem, vigyáztam a többire. Mégsem lehettem, lehetek mindig velük, tehát van alkalom arra, hogy valami tragédia történjen...

    előzmény:
    rockcica (32)
    2014-07-23  18:03
  2. 2014. július 24. 10:0633.
    Valahol azt olvastam, hogy ez a tábor konkrétan egy 9 fős csoportból állt.
    előzmény:
    ulveczkikriszti (27)
    2014-07-22  17:10
  3. 2014. július 23. 18:0332.
    Ha egyszer végre összejön a gyerek, nem más fogja vinni úszni tanítani, hanem én és a párom fogjuk vinni.. (és nem akarom úszótáborba engedni...addig legalábbis amíg vagy 10-12 éves lesz, és profi úszó)
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-21  20:49
  4. 2014. július 23. 10:1631.
    Tegnap a gyerekekkel voltunk fürödni. Én már azon is ledöbbentem, hogy kb. 25 gyerekre csak 2 felügyelő volt! Akkor is, ha úszótábor! Hogy a fenébe tudna ennyi gyerekre 2 ember vigyázni? Lehetetlen! Nem engedném ilyen helyre a gyerekemet soha, az biztos. 


    A kisebbik 8 évesem volt táborban, ott kb. 35-an voltak, és volt rájuk 5-6 felügyelő! És olyan volt a táborvezető, akit évek óta ismerek én is és a gyerek is, maximálisan megbízom benne. 
    előzmény:
    cabron (10)
    2014-07-22  14:14
  5. 2014. július 22. 17:4230.
    Mintha magamat olvasnám.
    Velem is ez volt. ELSŐ órán átvitt minket nap végén az oktató az ugróköves mély részhez és úsznunk kellett, elmerültem, és nagy vasrudat rakott a vízbe, hogy kihúzzok, de úgy rakta oda, hogy fejbevágott vele, de hála égnek kijutottam a vízből.


    Továbbra is mentem, de nem úsztam, de anyukámnak nem mondtam el. Kint a folyosón ültem végig az órát, majd indultam haza....


    Később magamtól megtanultam, úsztam, mint a hal :)


    Az óra meg úgy kezdődött, hogy a kemény strandkövön gimnasztika, majd megersztette a jéghideg tust (csak egy sugárban folyt), és át kellett futni alatta...
    idézet:
    Boszí (4)
    2014-07-21 22:56:28
    Én azóta sem tudok biztonságosan úszni, csak "úgy ahogy". 


    A legrosszabb, hogy eredetileg balatoni lány vagyok, de ezután a Balatonban is féltem és nem szerettem, mert bár a bóják kint voltak/vannak, sokszor vannak gödrök, amikbe ha beleépsz hirtelen elsüllyedhesz...


    Azóta én is olvastam, hogy nem oktatás, hanem táborozás volt. De ez nem változtat azt hiszem semmin sem, borzasztó az egész...ha egyszer lesz gyerekem, hát én nem tudom, hogy fogok tudni megbízni szinte "idegenekben", ha a felügyeletéről lesz szó...
    előzmény:
    Boszí (4)
    2014-07-21  22:56
  6. 2014. július 22. 17:3429.
    Ezt mondom én is. Úszásoktatás. Nem tudom, hányan tanultak meg úszni ilyen keretek közt. Biztos van ilyen is, én elég keveset ismerek. És igen, én sem fogok soha rájönni, hogy a tesitanároknak meg az úszásoktatóknak (néha ua. a kettő) honnan van az az agyament elképzelésük, hogy azzal tesznek jót egy gyereknek, ha porig alázzák, kiröhögik, megfélemlítik, stb. Őszintén szólva én se ott tanultam meg úszni.
    OFF
    Kicsit a gépjármű-oktatók jutnak eszembe erről a mesterségről. Azoktól is kevesen tanulnak meg igazán vezetni. Én legalábbis nem tőle tanultam meg. Azzal még a parkolásig sem jutottam volna, amit ő tanított nekem. Csak ma már azért könnyebb mindenkinek, mert a legtöbb háztartásban van legalább egy autó. És akkor valakivel gyakorolhat. Nekünk nem volt kocsink, de még a rokonságban sem, meg a közeli ismerősöknek sem. Mit szivózott velem a pasi, arról könyvet lehetne írni. Állandóan a csajozásron járt az esze. Néha az volt az érzésem, velem azért szemétkedik annyit, mert nem volt vele kedves (hogy finoman fogalmazzak). Mondjuk rá is cseszett. Volt egy csinos felesége, ott is hagyta, mint eb a szaharát. Meg is érdemelte.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (16)
    2014-07-22  14:50
  7. 2014. július 22. 17:1528.
    Igen mindent láttam sajnos... ! Szegény anyuka nagyon kivan..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (13)
    2014-07-22  14:29
  8. 2014. július 22. 17:1027.
    Össze vissza voltak, több korosztály .
    előzmény:
    cabron (10)
    2014-07-22  14:14
  9. 2014. július 22. 17:0926.
    Nekem van egy 6 éves kisfiam, szinte átéltem...:( el sem lehet mondani, felfogni se!!
    előzmény:
    ardian (9)
    2014-07-22  13:57
  10. 2014. július 22. 17:0725.
    Persze, most mindenki a felügyelőket akarja keresztre fesziteni. Ha felelősek voltak, meg is érdemlik, de mi van, ha nem? A baj pillanatok alatt megtörténik, és olyankor is, ha szülővel van a gyerek. Mi ugyan nem vagyunk strandolós fajták, de akik igen, tegyék a szivükre a kezüket és mondják úgy: soha egy pillanatra sem vették le a gyerekükről a szemüket... (ez azért hihetetlen lenne) 
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-21  20:49
  11. 2014. július 22. 17:0624.
    Igen láttam sajnos, borzasztó volt :( A nagy tesója is ott volt, rosszul is lett. Szomorú , hogy ilyen megtörténik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (13)
    2014-07-22  14:29
  12. 2014. július 22. 16:3223.
    Igen, sajnos vannak olyan értelmetlen balesetek, amiknek nem szabadna bekövetkezniük.
    előzmény:
    cabron (22)
    2014-07-22  15:52
  13. 2014. július 22. 15:5222.
    Apukám mesélte egyszer, hogy a munkahelye közelében egy kiránduló csoport közül egy gyerek meghalt, mert megcsúszott, egy kőbe botlott, elesett, beütötte a fejét. Pont.
    Azt mondta kb 30-an voltak és volt velük 5-6 felnőtt.

    Ilyen is van. Szóval nem lehet mindenre felkészülni, és amíg csak találgat az ember felelősért sem érdemes kiáltani.
    Persze ebben az esetben elég sanszos, hogy egy sima tömegnyomoros-ugrálós strandbaleset történt.
    Én nem vállalnám be azt, hogy egy úszómedencébe beengedjek ilyen körülmények között gyerekeket. Akkor sem, ha 10-en felügyeljük őket.
    előzmény:
    Zsánna (19)
    2014-07-22  15:26
  14. 2014. július 22. 15:3321.
    Az, hogy őszinte együttérzésem, a szülőknek, ez esetben üres sablon, nem is tudom, elképzelni sem, hogy lehet egy ilyent túlélni!
    előzmény:
    Zsánna (19)
    2014-07-22  15:26
  15. 2014. július 22. 15:3020.
    Azt írtam, hogy IS.

    Feltételezem, hogy a felügyelők nem potenciális gyerekgyilkosok és nem szándékosan hagyták megfulladni szegény kislányt.
    Nem ismerjük a részleteket, nem tudhatjuk mi történt. Megtörtént már ilyesmi úgy is, hogy a szülők voltak a saját gyerekükkel.

    Iszonyú lehet ez a szülőknek persze, de nem irigylem a felügyelőket sem.
    előzmény:
    gazpacho (17)
    2014-07-22  15:09
  16. 2014. július 22. 15:2619.
    Sajnos, időszakosan mindig történik ilyen haláleset a strandokon, uszodákban a nyári kánikulai napokon.
    Egyértelműen az üzemeltetőé az elsődleges felelősség.
    Kell a profit, de akkor legyen elég felügyelő, aki megakadályozza, hogy a nagyobbak kívülről beugráljanak a kicsik közé, vagy bárki közé, mert ha ráugrik, megvan a baj.A medencében lévő kiszámíthatatlan, merre mozdul el, és míg beér az ugrással, akár rá is ugorhat, és megvan a tragédia. Egy kisebbet megijeszthet a melléugrással is úgy, hogy begörcsöl, és megfullad.Soha nem értettem, hogyan lehet engedni!
    Rám is egyszer súrolva ugrottak, jól úszom, mégis sokkolt a váratlanságával felnőttként is. Megengedhetetlen!
    Menjen le a Dunára, és ugráljon ott, akinek ez a kultúrált vizi szórakozása csak!
    Gyanítom, valami ilyen lehetett, és most a nevelők viszik el. Az is igaz, ilyent józan ésszel, kánikulai tömegnyomorban ki vállal be ennyi fővel, ennyi gyerekre?! Felelőtlenség, mert nem lehet kontrol, csak közös pancsizás felügyelet mentesen.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-21  20:49
  17. 2014. július 22. 15:1418.
    Ez a szadizmus, az én olvasatomban, és felelőtlenség a köbön, mert ezek szerint meg sem próbálta az idiótizmusa okozta sokkot feloldani benned:( Hurcoltad magadban éveken át:(
    Az ilyeneknek adnék olyan letöltendőt, hogy csak akkor kerüljön ki, amikor már a hamut is mamunak mondja.
    Többek között így is tönkre lehet tenni egy kisgyermeket, ha nem elég egészséges a pszichéje.
    előzmény:
    Babrada (3)
    2014-07-21  22:01
  18. 2014. július 22. 15:0917.
    Ettől függetlenül a felügyelőket is sajnálom valahol.




    Jaj,szegények.
    A gyerek,a szülők--őket nem sajnálod?
    Az iskola-ovi minden frincért-francérrt előszedi a szülőket,kioktat,számonkér.,de ha ők csinálnak bajt,mossák kezeiket.
    Sokat olvastam erről a sajnálatos esetről és a kommenteket is és hát elég durva sztorikat 20-30 éveseket is.
    Csoda,hogy nem történik sokkal több  baj.
    előzmény:
    cabron (15)
    2014-07-22  14:50
  19. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 22. 14:5016.
    Szerintem vége-hossza nem lenne az ilyen sztoriknak. Régen szinte csak ilyen úszómesterek voltak, ma is azért fogják már jobban vissza magukat, mert nagyobb a kínálat, nagyobb a biznisz, és sok ráérő szülő bizony nem restell részt venni az órákon megfigyelőként. Amikor az én lányom járt úszásoktatásra, akkor is mindig volt minimum egy-két gyeses anyuka vagy apuka, aki beült a foglalkozásokra, és bár én nem tudtam volna jelen lenni, ez a tudat bizony megnyugtatott a saját régi tapasztalataim fényében... Volt szülő, aki még a kísérőjegyet is kifizette, ha nem akarták beengedni ingyen felöltözve sem. Ezek szerint indokolt ez a "túlféltés".

    Nálunk annak idején általános elsőben volt kötelező úszásoktatás, én még nem tudtam úszni, ahogy sok más osztálytársam se. Rudi bácsi, az úszómester (bácsi az anyja térgye, visszagondolva egy huszonéves kis surmó volt) azzal kezdte, hogy bele kellett ugrani talpast a kétméteresbe, majd kisétálni (komolyan!) az alján a lépcsőig, ami kb.két méterre volt attól a helytől, ahol be kellett ugrani. Aki félt, kinevette, kigúnyoltatta a többiekkel is. Szóval reszketve bár, de szépen beugrottunk, kisétáltunk. Hogy ettől hogy kellett volna megtanulnunk úszni, máig nem tudom. Következő feladat: látja, hogy fázunk. (hát hogy ne fáznánk a jéghideg vízben való séta után?) szóval fussuk körbe a nagymedencét, csúszott a lábunk, csúszott a kő, nem baj, de ha lassan futottunk, a fenekünkre húzott... na, nyilván ezt ma már nem tehetné meg senki. De most meg már tényleg a biznisz oldala vált veszélyessé, hogy ötven gyerekkel is elindulnak strandolni... nesze neked, nyári tábor. :(

     
    előzmény:
    ladybird65 (14)
    2014-07-22  14:40
  20. 2014. július 22. 14:5015.
    Nem ismerjük sem a történetet, sem a helyszínt, sem a körülményeket, nehéz ítéletet hirdetni.

    Én csak sejtem, hogy rendgetegen lehettek a strandon, hisz dögmeleg volt, szerintem felelőtlenség volt tömegben egy csomó gyereket beengedni egy úszómedencébe.
    Ettől függetlenül a felügyelőket is sajnálom valahol.
    előzmény:
    ladybird65 (14)
    2014-07-22  14:40
  21. 2014. július 22. 14:4014.
    " ELSŐ órán átvitt minket nap végén az oktató az ugróköves mély részhez
    és úsznunk kellett, elmerültem, és nagy vasrudat rakott a vízbe, hogy
    kihúzzok, de úgy rakta oda, hogy fejbevágott vele, de hála égnek
    kijutottam a vízből."
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ... Ekkora barmot!! JÓ, hogy nem ütött vele agyon. Nem véletlenül mondják, hogy testnevelőnek azok mennek, akik sehova sem jók. Úszómesterek meg... Na hagyjuk. Ők meg napozni járnak a strandra, meg csajozni, meg haverkodni. Én már nagyon régen jártam  a város uszodájában. De a Sport medence, ami kifejezetten az úszás kedvéért lett építve, már minden másra volt használatos. Hiába volt pl. kiírva, hogy csak az egyik oldalról szabad beugrálni. Nem, mindegyik oldalról ugráltak be. Az úszómester meg nézi... Vagy oda sem néz, tojik az egészre. Engem is majdnem eltalált egyszer egy beugró nagy darab állat. Mondjuk akkor el is törik a csigolyám, az tuti. Ki is menekültem hamar onnan. Később meg színházi előadásokat tartottak ott...
    Nagyon sajnálom a szülőket. Erre aztán semmi sem lesz gyógyír. Még az idő sem. 
    előzmény:
    Boszí (4)
    2014-07-21  22:56
  22. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 22. 14:2913.
    Láttad a saját szemeddel az anyukát, ahogy élesztgeti a kislányt? Ez borzasztó lehetett. :(((((((((((((((((((((((
    előzmény:
    ulveczkikriszti (8)
    2014-07-22  13:52
  23. 2014. július 22. 14:2312.
    Ezért nem értem, hogy miért engedtek be ennyi gyereket az úszómedencébe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (11)
    2014-07-22  14:14
  24. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 22. 14:1411.
    Én is most olvastam, hogy mégse úszásoktatás volt, hanem táborozási fürdés. Borzasztó így is. Mondjuk nekem tényleg nem tudnának annyi pénzt fizetni, amennyiért másod- vagy harmadmagammal egy gyerekcsoporttal menjek strandolni. Vagyis de: ha annyi pénzt adnának, hogy minden gyerek mellé további képzett felügyelőt vehetnék fel magam mellé... de ez így őrült veszélyes. Tényleg elég egy rossz mozdulat, és egy pillanatra másra figyelés. A saját gyerekeddel végig ott vagy a strandon. De egy sokfős gyerektábor összes tagját nem tudod folyton radarozni a szemeddel, fizikailag sem. :(
    előzmény:
    ardian (6)
    2014-07-22  11:57

Címlap

top