Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Így égette magát a Soundon Mága Zoltán

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 20. 08:48
Láttatok már magyar sztárt testőrrel mászkálni egy hazai fesztiválon? Idén láthattatok!

Nők Lapja Café: Így égette magát a Soundon Mága Zoltán
  1. 2014. július 30. 17:2984.
    Nem ismersz, nem láttál, még soha nem beszéltél velem.
    Így ez a hozzászólásod értelmét veszítette.
    előzmény:
    elsi1 (83)
    2014-07-29  20:38
  2. 2014. július 29. 20:3883.
    Coco Chanel imádta a bizsut,kicsit nagyobb tekintély stílusügyileg mint Te vagy Mága.
    előzmény:
    Alinee2 (81)
    2014-07-23  19:04
  3. 2014. július 23. 19:3682.
    "Az igazi magaskultúra sosem kell és nem is szabad,hogy túllépjen egy bizonyos kört.,"
    Hűha...! Most értettem meg teljes egészében, hogy mit jelent a sznob szó.

    ( Csendben megkérdeném, ha Mága Zoltán vezetékneve mondjuk ffy-re végződne, akkor nem lenne semmi gond vele, ugye?)
    előzmény:
    gazpacho (50)
    2014-07-21  13:43
  4. 2014. július 23. 19:0481.
    Félig magyar vagyok, majdnem minden ujjamra jut aranygyűrű, megesett hogy 20-30 dekányi aranyláncok függtek rajtam. Bizsut soha fel nem vennék.

    A romákkal pedig mi bajod van tulajdonképpen? Nem vagy te egy cseppet rasszista?
    Mindenki úgy él, ahogyan neki jólesik, nem gondolod? Ha te megtehetnéd, biztos hogy te is aranyban fürdenél.

    Másképp kérdezek. Az intelligencia és a giccs, mióta függ egymástól? Attól, hogy valaki intelligens, még szerethet némi giccset, nem? Az intelligencia többek közt azt is jelenti, hogy magasról leszarja mások mit gondolnak arról, hogy miket gyűjtöget be szuvenírként a házában. Egy alacsonyabb IQ-jú viszont retteg attól, hogy mások megszólják.

    De ha egyszer elmész Mágáékhoz, és netalántán valóban aranyból van a toálett, akkor ne nyisd ki a szemed, könnyebb lesz elviselni.
    előzmény:
    gazpacho (78)
    2014-07-22  10:22
  5. 2014. július 22. 10:3680.
    Úgy látszik, az írott szennyre nem vonatkozik a "csak tiszta forrásból"!
  6. 2014. július 22. 10:3479.
    Úgy látom, a "ha van rajtad sapka, nyuszika, ha nincs" a bajod, így tökmindegy, mit írunk, milyen az az ember, akiről épp szó van, jótékonykodik, vagy sem, Te szemellenzősen gyűlölködsz!

    Így csak mégellenszenvesebb, amit képviselsz, és szerencsére sokan nem osztják a nézeteidet!
    Kár erőlködnöd!
    előzmény:
    gazpacho (78)
    2014-07-22  10:22
  7. 2014. július 22. 10:2278.
    Az intelligencia, és az arany budi mióta függ össze?






    Mert giccs
    De nem tudom,mit kell odalenni az aranytól romák esetében
    Jó,Mágának van mellette  apénze,d a romák alapvetően másképp viszonyulnak az aranyhoz.
    A magyar akkor vesz,ha minden mása van és marad rá pénze.
    A roma,a köznapi roma,akkor is vesz,ha egyébként fél éve nem fizetett lakbért.
    Barátnőm meséli szociirodán dolgozik,hogy jönnek be a romák,segélyből,szoclakásban élnek,de minden  ujján gyűrű fityeg,meg kutyaláncnyi arany a nyakában.


    Egy nagyon jó haveromnak volt egy roma menyasszonya,már a nagypapája is értelmiségi volt,mégis az esküvő előtt nemsokkal haverom lefújta.
    Kérdeztem,miért.
    Azt mondta.,mert elviselhetetlen a stílusuk,meg a família is.
    Akármilyen kivakarodottak is,akármilyen papírjuk is van,akkor is na..olyanok...
    Plusz a tág családban már voltak érdekesebb egyedek is.
    előzmény:
    Alinee2 (77)
    2014-07-22  09:06
  8. 2014. július 22. 09:0677.
    Az intelligencia, és az arany budi mióta függ össze?

    Hallgass olyan zenét és művészetet amilyent csak akarsz,de minket már ne terhelj tovább az irigységeddel. Légyszíves. Már nem tudsz mivel érvelni, kezdenek a hozzászólásaid egy nagy katyvasszá válni.

    Ha neked a " nagy" művészetre van igényed, akkor ülj le hasonszőrű emberekkel, és éld át a művészet hatalmát. Ha pedig aranybudit látsz rá ne ülj, beléd harap a beépített elektronika. Sőt, aranyat se hordj, rongyrázás. Jó neked a kézzel fonott művészi alkotás is. Olyan ruhát és topánkát se hordj amit nem művészek terveztek, nem illik az egyéniségedhez.

    Ki állította azt, hogy amit sokan vesznek, az az érték? Ez kizárólag a te fejedben fordult meg, nálunk még gondolati szinten sem jött elő. Számunkra az az érték, ami tetszik, amit kedvelünk. És ez lehet bármilyen apró ajándék is, ami szívből jövő.

    És ha te kizárólag azzal a külsőséggel foglalkozol, hogy ki hogyan öltözködik, mit eszik, milyen mellékhelyiségben végzi a szükségleteit, akkor silány példány vagy.
    Esetleg fogalmazzak úgy, értéktelen, nem magasabb szintű művészeti hanem sznob?

    Milyen élelmiszer az omár?
    előzmény:
    gazpacho (74)
    2014-07-22  00:11
  9. 2014. július 22. 09:0576.
    hogy jossz te ahhoz, hogy a zeneszek neveben kijelenteseket tegyel???
    előzmény:
    gazpacho (74)
    2014-07-22  00:11
  10. 2014. július 22. 06:4575.
    De a mai klasszikus zenészek tudnak olyat, mint akár Verdi, akár Mozart, akár bármelyik nagy? Nem, mert ma ma van és nem több száz évvel ezelőtt. Strauss és Mága nem rosszabb, mint a többi, hanem csak haladtak a korral. Miért kéne beragadni a régibe? Az arany budit meg átvitt értelemben értettem, de te ezt pontosan tudod, csak olyan jó belekötni mindenkibe. Tipikus Okoska. Szemüveged is van?
    előzmény:
    gazpacho (74)
    2014-07-22  00:11
  11. 2014. július 22. 00:1174.
    A Jóban-rosszban nézik napi 1,5 milliónyian, a Hamlet-et meg mondjuk megnézik egy évben 20.000-en.
    Vagyis a JR ennyivel értékesebb?
    Az  a baj,hogy ti úgy vagytok vele,amit sokan vesznek,az érték.


    Csipszet is többen vesznek,mint omárt,mégsem értékesebb élelmiszer.


    Majd ha a te budid is aranyból lesz, akkor írj




    Intelligens embernek nincs aranyvc-je.
    Voltam már egy-két menő házban


    És igazából nem fogok egyetlen MŰVÉSZT sem művészebbnek tekinteni csak azért, mert ő inkább éhen hal, mint, hogy eladja magát.


    Az igazi művész el tudja adni a magasabb művészetet is.
    A  klasszikus zenészelk nem tartják nagyra Strausst.
    előzmény:
    kivi39 (73)
    2014-07-21  23:30
  12. 2014. július 21. 23:3073.
    Majd ha a te budid is aranyból lesz, akkor írj. Addig (akár tetszik, akár nem) Mága valamit mégis csak sokkal jobban csinál, mint te. Sőt, sok nagy művésznél is jobban csinálja. Tudod, valahol megértem, ha nincs kedve a művészet oltárán éhen halni. És igazából nem fogok egyetlen MŰVÉSZT sem művészebbnek tekinteni csak azért, mert ő inkább éhen hal, mint, hogy eladja magát. Miért adná el magát? Mert vállalja, hogy már a 21. században élünk és nem a 17-ben? A fintorgásod olyan kb. mintha Picassot nem tekintenéd nagy művésznek, csak azért, mert mást csinál, mint Leonardo.
    előzmény:
    gazpacho (72)
    2014-07-21  22:22
  13. 2014. július 21. 22:2272.
    dod mi a baj a kommentjeiddel, mitol vagy hiteltelen? attol, hogy nem Maga muveszeterol, tudasarol szolnak,






    a cikkíró sem Mága úr művészetéről írt,nem azzal keltett feltűnést
    egyébként a hír bejárta az egész médiát,nemcsak az nlc-n keletkezett róla cikk


    De te csak ezen az egy eseten lovagolsz, ne is tagadd, te is pórnép vagy ( te írtad rólunk). 
    100%
    Valószínűleg ők intelligensebben és visszafogottabban csinálják.


    De hát kutyából nem lesz szalonna.

    előzmény:
    saschamora (70)
    2014-07-21  21:06
  14. 2014. július 21. 21:2071.
    De ezek, amiket leírtál, miért érdekesek??? Nem értem!

    Ha alkalmaz testőrt, hát alkalmaz!
    Te is alkalmazhatsz, más is, nem tiltott!

    Mi a csudá érdekes van ebben?
    Most akkor azt, aki testőrt alkalmaz, meg kellene szólni? MIÉRT IS?

    Erről cikket írni, meg vitázni??? Eszem megáll!

    Kiszállok a mókuskerékből, mert már szédülök.
    előzmény:
    gazpacho (67)
    2014-07-21  20:36
  15. 2014. július 21. 21:0670.
    tudod mi a baj a kommentjeiddel, mitol vagy hiteltelen? attol, hogy nem Maga muveszeterol, tudasarol szolnak, hanem csak a frinc-franc kulsosegekrol.
    ket labbal leptel a butaarcu cikkiro provokaciojaba, igy beteljesitetted a kuldeteset! :) felhergelni a nep lanyat, fiat, hadd kopkoGGYon egy kicsit, emeli a klikkek szamat! :-)))
    előzmény:
    gazpacho (66)
    2014-07-21  20:25
  16. 2014. július 21. 21:0669.
    Ember, te miről beszélsz? Én a henteshez is simán bemegyek kisestélyiben.
    Megadom a tiszteletet a pácolt marhanyelvnek.

    Félretéve a baromságot, sokkal több helyen megjelennek testőrök, semmint te azt álmaidban gondolnád. De te csak ezen az egy eseten lovagolsz, ne is tagadd, te is pórnép vagy ( te írtad rólunk). Volt testőröd? Ugye még soha. Nekem már igen.
    Erről ennyit.
    előzmény:
    gazpacho (66)
    2014-07-21  20:25
  17. 2014. július 21. 20:3868.
    jav: + egy "j" a megfelelo helyre.
    előzmény:
    saschamora (64)
    2014-07-21  19:51
  18. 2014. július 21. 20:3667.
    az a vicces,hogy ő azt mondta nem alkalmaz tersőtörket,de van ahova kötelező jelleggel elkísérik
    ki kötelezi rá őket?
    A Tek ?:)))

    Kötelező jelleggel vigyázzák őt. Nem tehet ellene semmit. Nem ő alkalmazza, magától szegődött mellé (kötelességtudatból) a testőr. Ezt igazán meg kell értenünk! :)

    VIP részlegben bohóckodott a testőrrel ahol csak hasonszőrű fazonok voltak, nem is túl sokan.
    Kitől félt?a hasonszőrűektől?


    Mága napozni is öltönyben szokott.:))

    előzmény:
    csutak51 (65)
    2014-07-21  20:24
  19. 2014. július 21. 20:2566.

    A Soundon nem öltönyben kellett vóóón flangálnia, -plánemegnem testőrökkel! Piha!- hanem mezitláb, szakadan, betépve/mólésan dagonyáznia.


    Az öltöny és a topi között van pár átmenet.
    De gondolom Mága egy nyáresti grillpartira is öltönyben megy:))
    Egyébként,ha ennyire lenézi a Sound közönségét,minek megy oda?
  20. 2014. július 21. 20:2465.
    Nade mi van akkor, ha valaki a farmeresek közé öltönyben akar menni???
    Szerintem SEMMI!Abban ment, hát abban ment. Az ő dolga.

    Túlöltözött, nem kellett volna, na és?
    A farmeresek NYITOTTAK, szerintem.
    Fordítva (öltönyösek közé farmerban), gondolom, nem menne.

    A testőrök meg? Lehet, hogy védték....a sártól. Vagy tartották az esernyőjét.
    Hát aztán?

    A "hová süllyed"-re rákeresve, tessék, az ezévi "süllyedés":
    http://www.magazoltan.com/hirek

    előzmény:
    gazpacho (59)
    2014-07-21  16:50
  21. 2014. július 21. 19:5164.
    na alljunk meg egy szora!
    ha en hegedumuvesz vagyok, akkor az en egyetlen dolgom a hegedules, muveszi szinten. nem az en dolgom az imidzs', a grafika, a latvany tervezese, annak az embernek, csapatnak a dolga, akinek/akiknek szakmaja, es kozos nevezore tudja/tudjak hozni en muveszetemmel.
    szoval hadd ne legyen mar Maga azert giccses, mert nem tud latvanyt tervezni. o tudjon hegedulni, es tud is. mondom ezt ugy, hogy en aztan nem vagyok a fanja, mint irtam, nem vagyok kepben a munkassagaval kapcsolatosan.

    es most meselek neked, hogyan all a "magaskultura".
    amikor itt megrendeztek a Csajkovszki fesztivalt, jottek az oroszok is, megmutatni a tudast, sajnos, nagyon keves embernek. belesajdult a szivem (ez marha patetikusan hangzott, pfujj) hogy milyen kevesen voltak kivancsiak rajuk, a "magaskultura" kepviseloire. tudod, akik komolyzenei koncertekre jarnak, azoktol nagyon all a teatralitas, feltuno gesztusok, de az a kozonseg, aki meghallgatta oket, ovacioval unnepelte oket, mert valoszinuleg minden jelenlevo kompenzalni akarta a tatongo lyukakat a nezoteren. felallva tapsoltuk oket.
    az orosz baratnom volt az itteni vezetojuk, segitseguk, tolmacsuk. tehat kertem, hogy hivja meg a zenekart hozzam egy sutogetos partyra, masnap. eloszor nem akartak elfogadni, szegenyek azt hittek, hogy a kajaert hatterzenet varok el. tisztazas utan szegyellosen elfogadtak a meghivast, es eljottek.
    elmeseltek, hogy a szallodabol, ami a varos egyik magas pontjan van, gyalog tettek meg az utat a szinhazba a hangszereikkel, mert aznap munkaszuneti nap volt, es nem jartak a buszok, a taxi pedig nem fert sehogyan sem budzsebe, max. ha sajat zsebbol fizetik, de az nekik problema lett volna, mert nagyon keves munkajuk van, es nagyon keveset keresnek. (a szervezok pedig tojtak rajuk) ez a lehetoseg, hogy itt zenelhettek, jo lehetoseg volt, kerestek egy kis penzt, noha nem sokat.
    szoval tessek elkepzelni, hogy a "magaskultura" kepviseloi a hatukon cipelik a hangszereiket, es a felleporuhat.
    hozzam is elhoztak a hangszereiket, mert nem mertek a szallodaban hagyni a vagyont ero munkaeszkozeiket. gondolhatod, nem 5 csillagos szalloda volt...

    na, igy elnek manapsag a "magaskultura" kepviseloi. persze van nehany kivetel... ismetlem, nehany...
    előzmény:
    gazpacho (61)
    2014-07-21  18:40
  22. 2014. július 21. 19:3063.
    "Ha Rómában élsz,élj úgy,mint a rómaiak,"

    Igaz! Jól megadtad neki!

    A Soundon nem öltönyben kellett vóóón flangálnia, -plánemegnem testőrökkel! Piha!- hanem mezitláb, szakadan, betépve/mólésan dagonyáznia.
    Nahát!

    A soundon nem élt úgy, mint a soundiak, le vele!
    előzmény:
    gazpacho (61)
    2014-07-21  18:40
  23. 2014. július 21. 19:1262.
    Ha valaki képes úgy hegedűlni mint Mága, az jogosan kritizálhatja a viselkedését, stílusát, öltözékét. Másnak viszont jogtalan, kivéve ha Mága is hasonló kritikával illet másokat.




    Mága szent és sérthetetlen?
    Semmi köze a hegedűtudásánának ahhoz,hogy tud e viselkedni vagy nem
    Vagyis azért ,mert tud hegedülni,már mindent megengedhet magának?
    Mellesleg sokan tudnak úgy vagy jobban hegedülni,mint Mága csak esetleg nem adják el úgy magukat a médiának,de a vájtfülűek szűk köre még sokkal tehetségesebbnek is tarja őket.De Te vsz nem is hallottál azokról,mert Te komolyzenét csak a bulvármédiából látsz,amikor Mágát,meg Szentpéteri Csillát mutogatják.
    Ettől a crossover stílustól egy igai komolyzenész a falra mászik.Úgy viszonyul hozzájuk,mint egy Hamlet-et  rendszeresen játszó színész a Barátok közt-ben játszóhoz.
    Látszik,hogy nem sok közöd van az igazi zenéhez,csak az ilyen médiafelfújtakhoz.
    idézet:
    gazpacho (24)
    2014-07-20 18:47:05
    Lelkileg rendben vagy? Valami nagyon bánt, igaz? Különben mit érdekelne, hogy XY mit művel.
    Hm, ahogyan engem próbálsz meg lehúzni, ugyanezt teszed Mágával. Nyertél. Van valami, amit te jobban tudsz nálunk. Másokat kritizálni.
    előzmény:
    gazpacho (24)
    2014-07-20  18:47
  24. 2014. július 21. 18:4061.
     Freddie Mercury egyik-masik szamanak a londoni szimfonikusok altali feldolgozasat,


    De azt nem is úgy adják el,mint komolyzene.




     es Maga ezt tudja hozni.


    Hozza,nézze,hallgassák.
    De akkor sem őt fogom magaskultúrának tartani
    Egyébként vannak kiváló "komolyzenészek",aki ktényleg nem adják el magukat,mégis sikerekesek.
    Még azsem baj,ha egy komoly komolyzenész néha kirándulgat máshova,de Mága a giccset emeli piedesztálra.
    Belenéztem az újévi koncenrtébe,hintó,fittyfene,csinnadratta
    Hát  nekem nem ez  a művészet


    És igen,égett.
    Ha Rómában élsz,élj úgy,mint a rómaiak,mondják,vagyis,ha belekerülsz egy szituációba,néz meg hogy viselkedik a többi és viselkedj úgy.
    Namost,Mágának ez nem sikerült
    előzmény:
    saschamora (60)
    2014-07-21  18:09

Címlap

top