Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kötelező lesz szülni 35 éves korig?!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. június 9. 13:23
Elolvastuk a (Heti) Válasz Pánikriadóját. A frappáns címadás után következő cikk egy ökölbe szorított kéz, érződik az elkeseredett düh a sorok mögött. Az ezúttal kifejezetten durva és fenyegető nőnyomasztás nem is újságcikk, hanem kiáltvány, hogy mindenki azonnal essen teherbe.

Nők Lapja Café: Kötelező lesz szülni 35 éves korig?!
  1. 2015. július 26. 21:001004.
    Szeretnek megismerkedni egy ilyen tokeletes 35 ev alatti Gyonyoru, Okos Novel... Aki nem szeretne "kifutni" az idobol es Tarsa lenne egy 45 eves gyermektelen Ferfinak "Ket gyrmek - Scotland" jeligere... Koszonom
  2. 2014. szeptember 5. 16:371002.
    Kánya Kata szerint,ha valakinek nincs párja,akkor az az ő sara 50. perc után
    http://www.youtube.com/watch?v=zJ-_kJIfLIU
  3. 2014. szeptember 5. 02:281001.
    30-as években Magyarországon 80.000 diplomás ember élt,ma 1,7 millió
     
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-06-09  13:23
  4. 2014. szeptember 5. 02:271000.

    30-as években
    Ennek következtében a családalapítás kitolódott: a fiatal férfiak és nôk 27-29 illetve 25-26 éves korukban gondolhattak a családalapításra, ennek megfelelôen lecsökkent a szülôképes kor: a középosztálybeli családok átlagos gyermekszáma a 3 lett.

    A középosztály másik nyomasztó gondja a müvelôdés volt. A családok költségvetésében egyre komolyabb tételt jelentett a gyermekek iskoláztatása. 1930-ban Magyarországon 80 ezer diplomás ember élt, így egy középosztálybeli fiúgyermeknél természetes elvárás volt, hogy egyetemet, vagy legalábbis fôiskolát végezzen. 

    Szépségápolás


    Ezen a téren a 30-as évek nôje egy fikarcnyival sem volt bölcsebb a mainál. Mindent magára kent, amirôl valaki azt mondta, hogy szépít.
    http://www.bibl.u-szeged.hu/ha/eletmod/


     
    előzmény:
    elsi1 (999)
    2014-09-05  01:00
  5. 2014. szeptember 5. 01:00999.
    És ahogy a borokat körülvevő szabályok kilazultak, úgy tűntek el az udvarlásra és az ismerkedésre vonatkozó protokollok. „100 évet kellene visszamenni ahhoz, hogy az ismerkedés területén biztonságban érezzük magunkat. Mert akkor még abszolút szabályok voltak, és ha például a sétányon elejtette a nő a keszkenőjét, és a vele szembe jövő férfiáldozat felvette és visszaadta, akkor tudni lehetett, hogy udvarlás lesz. De számos ilyen udvariassági előírás segítette az ismerkedést. Mostanában a férfiak elbizonytalanodtak (odamenjek, ne menjek-dilemmában vannak), a nők meg látván a bizonytalanságot, nem tudnak mást csinálni, mint támadni. Teljesen felborultak a fogódzók.”

    „Az egyik legnagyobb tévedés, amit párkapcsolati téren mondani szoktak, az az, hogy az ellentétek vonzzák egymást – veti közbe Kánya Kata. – Miért vonzódna az extrém sportos a számítógépfüggőhöz, vagy a vallásos az ateistához, vagy az őrületes libidóval rendelkező az aszexuálishoz? Ha egy-egy alapellentét felmerül, akkor az megrendíti a kapcsolatot, hacsak a kapcsolat többi része nem olyan érték, hogy ki tudja váltani ezt a hiányosságot. De nyilvánvaló, ha ez a szexuális igény, akkor azt nem nagyon lehet tolerálni. Olyan előfordulhat, hogy eltérő hobbija van a két félnek, de találnak annyi közös élményt, ami ezt a különbséget kiválthatja. Amúgy mindig azt mondom, hogy ha legalább annyi munkát fektetnénk egy meglévő kapcsolat fenntartásába, mint amennyit új kapcsolat kialakításába, akkor nem lenne 54% a válások aránya.„
    Míg a boroknál a külső elrejti azt, milyen koncentráltság található mögötte, addig Kánya Kata szerint a külső mindig megmutatja azt, hogy akinek a külső az első, mit gondol valójában magáról. „A társkeresésben a külső nagyon is sokat számít, de nem a szépség a fontos. Az emberek általában azt mutatják magukról a külvilág felé, amit mélyen, belül magukról gondolnak, és ezt látjuk meg egymásban is. Előfordulhat, hogy egy gyönyörű nő, vagy helyes férfi mégsem tud vonzó lenni, mert belül nincs teljesen rend a lelkében.”
    „Amúgy sokszor kívülállóként nagyon nehéz megfejteni, hogy mitől működik egy kapcsolat. Az fontos, hogy legyen dinamikája. Általában amikor két ember egymásra talál, akkor egy íratlan szerződést fogalmaznak meg, és ebben benne van az is, hogy milyen játszmákat fognak végigvinni. A kívülálló nem érti, hogy miért vannak együtt olyan rég, ha állandóan veszekednek, de lehet hogy ez az ő játszmájuk, és ez nekik így jó: romantikusan, nagy veszekedésekkel és nagy összeborulásokkal élni” – összegez Kata.


    http://www.diningguide.hu/foodshow2013/reszletes/?artic le_hid=8928

     
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-06-09  13:23
  6. 2014. szeptember 3. 20:09998.
    Czeizel felesége valóban terhes  a második  közös gyerekükkel(Czeizelnek ez lesz az ötödik)
    Persze,kívánom,hogy CE felgyógyuljon és érje megy a gyereke 30. szülinapját minimum.
    Az új gyereknek nem ő az apukája.
    Nem véletlenül nyilatkozta, hogy testvére lesz a fiának, és ez egy bonyolult ügy.
    Régebben egy interjúban elmondta, hogy lelkiismeret-furdalása van, mert nem foglalkozott régebben a gyerekeivel eleget. Úgy tűnik, nem tanult belőle. A mostaniakkal se fog!
    A neje a harmadik trimeszterben lehet.
     
    előzmény:
    asztanaviszta (997)
    2014-09-03  14:52
  7. 2014. szeptember 3. 14:52997.
    Ezt most nem kellett volna ide...
    előzmény:
    Lióra (996)
    2014-09-03  14:44
  8. 2014. szeptember 3. 14:44996.
    Czeizlel Endre,aki ugye rákos és 79 éves és legkisebb fia 9 éves,nemrég sírt egy újságcikkben,hogy ő már valszeg nem fogje megérni  azt,hogy a fia felnőtt legyen.
    Hát igen,70 éveskori  gyerekvállalásnál erre nagy az esély...bár mindjárt jön ardian..
     
    előzmény:
    ladybird65 (995)
    2014-09-02  16:01
  9. 2014. szeptember 2. 16:01995.
    Hát ez az...
    De lassan talán lenyugszanak a trollok is, mert elérik az ezres álomhatárt. Némelyiknek szerintem fizetnek is. Már nem sok kell, hogy átlépjék a bűvös számot...
    Egyébként igazad van. Valahol kilóg a lóláb... Vagy ez a foglalkozása, vagy nincs egy darab gyereke sem. Mert közel ezerből 400-at az egyik ír tele, 400-at a másik, akkor olyan sok dolguk nem lehet. Nekem nincs gyerekem, még sem érnék rá ennyiszer hozzászólni. Bár az is igaz, hogy én nem is ugatok bele senki magánéletébe, hogy mit miért csinál vagy miért nem. Mert hogy az az ő dolga. Senki nem tartozik nekem magyarázattal az életét illetően.
    előzmény:
    nefelejcs* (991)
    2014-09-01  22:08
  10. 2014. szeptember 2. 08:36994.
    Miért is baj,hogy nem szülnek ma a fiatalok és miért is  nem vesszük észre,hogy régen sem volt mindenkinek gyereke?
    Régen egy házaspárosnak volt 5-6-7-több gyereke,ha ebből mondjuk 2 nem szült,akkor 5 gyerektől még mindig lehetett 15 unoka.
    Ma viszont a családok nagy részénél 2 gyerek van ,de már nagyon sok helyen csak egy.
    Ha a két gyerekből egy nem szül,akkor csak egyfelől lesz a szülőknek unoka,de ha az az egy db gyereke nem szül az embernek,akkor egyszerűen nem lesz a szülőből nagyszülő,vagyis nem lesz unoka.
     
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-06-09  13:23
  11. 2014. szeptember 1. 22:48993.
    Azt nem tudom, hány szingli aktív tanácsadó gyerekneveléssel kapcsolatos topikban.


    El sem tudod képzelni,hogy mennyien.
    Gyereknevelési kérdésekben a legnagyobb megmondók azok mindig a gyerektelenek.
    Teljesen komoly.

     
    előzmény:
    nefelejcs* (991)
    2014-09-01  22:08
  12. 2014. szeptember 1. 22:19992.
    De te miért foglalkozol ezzel ennyit? Nem lehet hogy inkább neked teher a gyerek? És miért kéne neked bármit is bevallani, ami az illető magánügye? 
    előzmény:
    Lióra (990)
    2014-09-01  21:27
  13. 2014. szeptember 1. 22:08991.
    Minek szólalnának, úgyis tök jól megmondják róluk a tutit mások! :-)
    Egyébként valószínűleg ők munkaidőben dolgoznak, utána meg szaladnak a dolgukra.

    Nagy ritkán feljövök ide és mindig meglepődök hogy hányan osztják itt az észt. Akik állítólag nagyon elfoglaltak, karriert építenek, férjük van, családjuk, gyerekeik.
    Azt nem tudom, hány szingli aktív tanácsadó gyerekneveléssel kapcsolatos topikban. Nekem nincs gyerekem, szóval oda én be sem nézek.
    Valaki írta itt hogy azért sok embernek jó dolga van. És tényleg! Aki nem szingliként ráér szingli témában oldalakat teleírni, annak tényleg nem sok problémája lehet! Másrészről ez most komoly? Nem unalmas kicsit az életetek?
    előzmény:
    ladybird65 (986)
    2014-09-01  18:00
  14. 2014. szeptember 1. 21:27990.

    "a társadalomnak csak egy nagyon kis része nem akar gyereket"


     


    Én ezzel a közhellyel, mégha a felmérések ezt erősítik is meg, valahogy úgy vagyok, mint azzal az állítással, hogy vannak emberek, akik hú de nagyon dolgozni akarnak, csak aztán valmiért az sose jön össze. Persze, hogy azt mondják, hogy akarnak gyereket, mert eszük ágában sincs bevallani, hogy "Igenis, én kényelmesen, gondok, felelősségvállalás, nehézségek nélkül kívánok élni, s ha lehet, s miért is ne lehetne, akkor azt az áldozatot, lemondást, munkát, ami a jövő társadalmának megteremtéséhez kell, átpasszolnám és át is passzolom másokra. Közben persze könnyeket hullatok, és folyton magyarázom, hogy miért nincs gyerekem."


     


    Erre mondta azt nekem Fekete Gyula. "Azt, hogy tetű vagyok, dehogy meri bevallani bárki is."


     
    előzmény:
    ladybird65 (988)
    2014-09-01  18:08
  15. 2014. szeptember 1. 20:16989.
    Szóval,hol ismerkedjen egy 35 éves 40.000-es kisvárosban élő nő,aki nőies munkahelyen dolgozik,ezt még nem veséztük ki.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-06-09  13:23
  16. 2014. szeptember 1. 18:08988.
    Ej, de kár, hogy nem voltam ott. Biztos jól körberöhögtem volna.
    előzmény:
    ardian (950)
    2014-09-01  14:18
  17. 2014. szeptember 1. 18:06987.
    Szerintem az értelmesebbjének ez oly evidens. De ide nemcsak azok írnak.
    előzmény:
    asztanaviszta (946)
    2014-09-01  13:59
  18. 2014. szeptember 1. 18:00986.
    " szegény szinglik itt meg se szólaltak."
    Szerinted meg mernének - ezek után? Eddig is kaptak hideget-meleget, hát még ha meg is szólalnának... Egyébként meg tök mindegy, mit is mondanának, ha megszólalnának. Ahogy nézem, olyan lenne, mint a falra hányt borsó. Az lenne, hogy mondhat bármit, úgyis csak egy "megkeseredett vénkisasszony". Mondjuk nekem speciel van néhány szingli kolléganőm és nagyon kedvelem őket. Fiatalok, helyesek, aranyosak, életvidámak, segítőkészek. Semmi bajom velük. Szerintem nekik sincs saját magukkal. Ha másnak van, az nekik (nekem) nem fáj.
    előzmény:
    ardian (941)
    2014-09-01  13:46
  19. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. szeptember 1. 16:38985.
    A belvarosban nagyon sok jo oltozott embert latni, gondolom a felsobb kategoria ay aki feltunik nekem es kulfoldiek nagytobbsegben.
    Igazad van abban hogy a tobbsegnek meg a Benetton is draga ami pedig nem olyan draga bolt a valosagban (a benettonban egy polo 5-8000 ft) mig a Lancosteban 30 000 ft ne is emlitsem mar akkor a burberryt ahol egy sima laza kockas poloing potom 150 euro.

    Egy ilyen osszeallitasban is lehet valaki csinos és ízléses, ebben a kategoriaban foleg. Pedig egy feher polo es fekete nadrag paros mondak sokan itt.

    http://hu.burberry.com/military-polo-shirt-p38725281

    Sajnos nagyon sokakat csak secondhandbe és kinaiba latni.
    előzmény:
    Lióra (982)
    2014-09-01  16:15
  20. 2014. szeptember 1. 16:27984.
    Jesszus, volt olyan időszaka az életemnek, amikor megtehettem volna, hogy ezekben járjak, mégsem tettem, nem érdekeltek a márkák, a lényeg a jó minőségű, jó állapotban lévő, kényelmes viselet volt, ami előnyös volt számomra, + tömegközlekedtem, vagy bringáztam, és ismertem meg embereket pl. vonaton.
    32 éves voltam és "szingli". Aztán 33 éves koromban férjhez mentem.

    Nem értem ezt a bekategorizálást. Valószínűleg más körökben mozgunk, de nekem a 30 feletti szingli ismerőseim teljesen hétköznapi emberek, különféle egzisztenciával és anyagi háttérrel, és ha valakivel egymásba szeretnének, pont leszarnák, hogy milyen autója van és mennyi pénze.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (975)
    2014-09-01  15:42
  21. 2014. szeptember 1. 16:20983.
    Despoina biztos emlékszik a 90-es évek elején voltak azok a szörnyű rikító,műszálása kosztümök...
    előzmény:
    Lióra (982)
    2014-09-01  16:15
  22. 2014. szeptember 1. 16:15982.
    Persze a  Gucci kicsit sarkítás,de  az az igazság,hogy LEvis-Benetton szintű cuccban sem nyomulnak sokan a vilin.
    A trend az a kínai,meg a szekondhand
    előzmény:
    ardian (980)
    2014-09-01  15:56
  23. 2014. szeptember 1. 16:03981.
    Plusz a  pénztárosnő sem tömegközlekedő pasira vágyik,ha nem is  fogovrosra,de legalább egy jól kereső zsakira,azoknak meg szintén van autójuk
    előzmény:
    Lióra (979)
    2014-09-01  15:56

Címlap

top