Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lehetetlen bejutni az iskolába, ezért a szülők alapítottak egyet

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. május 29. 05:00
Az alternatív iskolákról mindenki hallott már jót is, rosszat is. Legtöbben azért aggódnak, hogyan állja majd meg a gyereke a helyét a ,,való világban\". Akinek személyes tapasztalatai vannak, azok nagyrészt viszont dicsérik a Waldorf-iskolákat. A hagyományos oktatásból egyre többen ábrándulnak ki, így a waldorfokban is óriási a túljelentkezés. Egy csapat lelkes szülő elhatározta, hogy iskolát alapít. Egy év kemény munka, szeptembertől pedig már várják a gyerkőcöket. Éppen tegnap posztolták a Facebook-oldalukra, hogy végre beadták a nagy paksaméta papírt a megfelelő kormányhivatalnak.

Nők Lapja Café: Lehetetlen bejutni az iskolába, ezért a szülők összefogtak, és alapítottak egyet
  1. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2015. október 18. 07:34139.

    link itt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (138)
    2015-10-18  07:33
  2. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2015. október 18. 07:33138.

    Az itteni linkek fontosak: 134. hsz





    Torolt_felhasznalo_449040

    2014-06-07 15:34134.




    ????????????????????????????


     


     ".......és valami rejtélyes okból a Waldorf iskolákat az ezoteria melegágyának tekinti....."


     


     


    Akkor utoljara , annak ellenere , hogy ketszer mar leirtam .


     


     


    Tudod ki a Sergei O Prokofjev , szuletett 1954 ??


    Nem csak unokaja annak a hiresnek....hanem :   az Altalanos Antropozofiai Tarsasag ujjaalapitoja....


     


    Majdnem minden , amit Mo-n olvasni lehet Steinerrol , ennek a pacaknak a kutatasai es konyvei altal lett ismert...


     


    A "Mozdonj rejtelyes oka "  Sergei O Prokofjev konyvebol jon : NINCS JOG  KETELKEDNI BENNE , mert ez az a kozponti faszi , aki antropozofuseknal diktalja a ritmust.


     


    Tehat : Sergei O Prokofjev azt irja az egyik  konyveben, hogy maganbeszelgetesben Steiner elhablatyolta, hogy kis testeket keszit a Waldorf sulikban, ahhoz, hogy MANI  ujjaszulethessen....


    *****************idezet************** **


    Idezet az antropozofusok lapjabol: -es azert piros, mert link van alatta :KATTTT


     


    „Rudolf Steiner egyszer egy magánbeszélgetés során Maninak, a manicheizmus megalapítójának    (aki a 9. században mint Parszifál, a Grál-király testesült meg)    a 21. századra várható inkarnációjáról a következőket mondotta:



    "Mani ebben az évszázadban [vagyis a 20. században] nem fog megtestesülni.



    Az a szándéka, hogy ezt a következő [tehát a 21.] században teszi meg, feltéve, hogy ehhez egy megfelelő testet talál." (GA 264)



    Rudolf Steiner ezzel összefüggésben továbbá azt mondja, hogy  : 
    a   jövőben a   Waldorf-pedagógia   egyik   fontos   feladata   az   lesz  ,   hogy   a magasan   fejlett   szellemek   inkarnációját    egyáltalán   lehetővé   tegye  :  A hagyományos nevelés semmilyen lehetőséget nem kínál Mani fejlődése számára, kizárólag a Waldorf-nevelés. 


    ****************idezet vege*********************


    Latod, hogyan uszitott a hagyomanyos neveles ellen Steiner , anno ?


    Hol volt akkor meg a mai neveles ?


    Es mi van ma ?


    A bepalizott szulok ezt a szazaddal ezelotti Steiner uszitast szajkozzak.


     


     


     Azt tudtad, hogy Steiner kinek a reincarnacioja ? Steiner hirdette is ezt , teljesen biztos volt benne...Szent Tamas volt, elotte meg Arisztotelesz :  Az antropozófia tanításai szerint Arisztotelész reinkarnációja volt nemcsak Aquinói Szent Tamás, hanem Rudolf Steiner, az antropozófia megalapítója is


     


    Most legalabb tudod, hogy mi a waldorf iskola ...szerencsere csak elenyeszo szamu koveto van...Franciaknal 2500 gyerek , Magyarorszagon kb 3000 ovis, 1200 iskolas majdnem 2 millio gyerekbol.


    Szoval nincs vesz , csak egy nagy sohajtas : sajnos.


    Igaz, hogy amikor azt olvastam, hogy Putyin melegen erdeklodott....kicsit borsodzott a hatam


     


    2014-06-05  15:50titanilla78 (133)előzmény:

     
  3. Torolt_felhasznalo_478259
    Torolt_felhasznalo_478259
    2014. szeptember 29. 08:14137.

    mi ennek a linkje ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_478259 (136)
    2014-09-29  08:13
  4. Torolt_felhasznalo_478259
    Torolt_felhasznalo_478259
    2014. szeptember 29. 08:13136.

    ????????????????????????????


     


     ".......és valami rejtélyes okból a Waldorf iskolákat az ezoteria melegágyának tekinti....."


     


     


    Akkor utoljara , annak ellenere , hogy ketszer mar leirtam .


     


     


    Tudod ki a Sergei O Prokofjev , szuletett 1954 ??


    Nem csak unokaja annak a hiresnek....hanem :   az Altalanos Antropozofiai Tarsasag ujjaalapitoja....


     


    Majdnem minden , amit Mo-n olvasni lehet Steinerrol , ennek a pacaknak a kutatasai es konyvei altal lett ismert...


     


    A "Mozdonj rejtelyes oka "  Sergei O Prokofjev konyvebol jon : NINCS JOG  KETELKEDNI BENNE , mert ez az a kozponti faszi , aki antropozofuseknal diktalja a ritmust.


     


    Tehat : Sergei O Prokofjev azt irja az egyik  konyveben, hogy maganbeszelgetesben Steiner elhablatyolta, hogy kis testeket keszit a Waldorf sulikban, ahhoz, hogy MANI  ujjaszulethessen....


    *****************idezet************** **


    Idezet az antropozofusok lapjabol: -es azert piros, mert link van alatta :KATTTT


     


    „Rudolf Steiner egyszer egy magánbeszélgetés során Maninak, a manicheizmus megalapítójának    (aki a 9. században mint Parszifál, a Grál-király testesült meg)    a 21. századra várható inkarnációjáról a következőket mondotta:



    "Mani ebben az évszázadban [vagyis a 20. században] nem fog megtestesülni.



    Az a szándéka, hogy ezt a következő [tehát a 21.] században teszi meg, feltéve, hogy ehhez egy megfelelő testet talál." (GA 264)



    Rudolf Steiner ezzel összefüggésben továbbá azt mondja, hogy  : 
    a   jövőben a   Waldorf-pedagógia   egyik   fontos   feladata   az   lesz  ,   hogy   a magasan   fejlett   szellemek   inkarnációját    egyáltalán   lehetővé   tegye  :  A hagyományos nevelés semmilyen lehetőséget nem kínál Mani fejlődése számára, kizárólag a Waldorf-nevelés. 


    ****************idezet vege*********************


    Latod, hogyan uszitott a hagyomanyos neveles ellen Steiner , anno ?


    Hol volt akkor meg a mai neveles ?


    Es mi van ma ?


    A bepalizott szulok ezt a szazaddal ezelotti Steiner uszitast szajkozzak.


     


     


     Azt tudtad, hogy Steiner kinek a reincarnacioja ? Steiner hirdette is ezt , teljesen biztos volt benne...Szent Tamas volt, elotte meg Arisztotelesz :  Az antropozófia tanításai szerint Arisztotelész reinkarnációja volt nemcsak Aquinói Szent Tamás, hanem Rudolf Steiner, az antropozófia megalapítója is


     


    Most legalabb tudod, hogy mi a waldorf iskola ...szerencsere csak elenyeszo szamu koveto van...Franciaknal 2500 gyerek , Magyarorszagon kb 3000 ovis, 1200 iskolas majdnem 2 millio gyerekbol.


    Szoval nincs vesz , csak egy nagy sohajtas : sajnos.


    Igaz, hogy amikor azt olvastam, hogy Putyin melegen erdeklodott....kicsit borsodzott a hatam

  5. Torolt_felhasznalo_449040
    Torolt_felhasznalo_449040
    2014. június 7. 15:37135.

    Azt kellene megertened, kislany, hogy eloszor lett Steiner, utana lett az altala megalapitott antropozofia es utana a waldorf iskola, ami az antropozofia gyakorlati alkalmazasa... erted ?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (133)
    2014-06-05  15:50
  6. Torolt_felhasznalo_449040
    Torolt_felhasznalo_449040
    2014. június 7. 15:34134.

    ????????????????????????????

     

     ".......és valami rejtélyes okból a Waldorf iskolákat az ezoteria melegágyának tekinti....."

     

     

    Akkor utoljara , annak ellenere , hogy ketszer mar leirtam .

     

     

    Tudod ki a Sergei O Prokofjev , szuletett 1954 ??

    Nem csak unokaja annak a hiresnek....hanem :   az Altalanos Antropozofiai Tarsasag ujjaalapitoja....

     

    Majdnem minden , amit Mo-n olvasni lehet Steinerrol , ennek a pacaknak a kutatasai es konyvei altal lett ismert...

     

    A "Mozdonj rejtelyes oka "  Sergei O Prokofjev konyvebol jon : NINCS JOG  KETELKEDNI BENNE , mert ez az a kozponti faszi , aki antropozofuseknal diktalja a ritmust.

     

    Tehat : Sergei O Prokofjev azt irja az egyik  konyveben, hogy maganbeszelgetesben Steiner elhablatyolta, hogy kis testeket keszit a Waldorf sulikban, ahhoz, hogy MANI  ujjaszulethessen....

    *****************idezet************** **

    Idezet az antropozofusok lapjabol: -es azert piros, mert link van alatta :KATTTT

     

    „Rudolf Steiner egyszer egy magánbeszélgetés során Maninak, a manicheizmus megalapítójának    (aki a 9. században mint Parszifál, a Grál-király testesült meg)    a 21. századra várható inkarnációjáról a következőket mondotta:


    "Mani ebben az évszázadban [vagyis a 20. században] nem fog megtestesülni.


    Az a szándéka, hogy ezt a következő [tehát a 21.] században teszi meg, feltéve, hogy ehhez egy megfelelő testet talál." (GA 264)


    Rudolf Steiner ezzel összefüggésben továbbá azt mondja, hogy  : 
    a   jövőben a   Waldorf-pedagógia   egyik   fontos   feladata   az   lesz  ,   hogy   a magasan   fejlett   szellemek   inkarnációját    egyáltalán   lehetővé   tegye  :  A hagyományos nevelés semmilyen lehetőséget nem kínál Mani fejlődése számára, kizárólag a Waldorf-nevelés. 

    ****************idezet vege*********************

    Latod, hogyan uszitott a hagyomanyos neveles ellen Steiner , anno ?

    Hol volt akkor meg a mai neveles ?

    Es mi van ma ?

    A bepalizott szulok ezt a szazaddal ezelotti Steiner uszitast szajkozzak.

     

     

     Azt tudtad, hogy Steiner kinek a reincarnacioja ? Steiner hirdette is ezt , teljesen biztos volt benne...Szent Tamas volt, elotte meg Arisztotelesz :  Az antropozófia tanításai szerint Arisztotelész reinkarnációja volt nemcsak Aquinói Szent Tamás, hanem Rudolf Steiner, az antropozófia megalapítója is

     

    Most legalabb tudod, hogy mi a waldorf iskola ...szerencsere csak elenyeszo szamu koveto van...Franciaknal 2500 gyerek , Magyarorszagon kb 3000 ovis, 1200 iskolas majdnem 2 millio gyerekbol.

    Szoval nincs vesz , csak egy nagy sohajtas : sajnos.

    Igaz, hogy amikor azt olvastam, hogy Putyin melegen erdeklodott....kicsit borsodzott a hatam

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (133)
    2014-06-05  15:50
  7. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. június 5. 15:50133.

    Ehhh, szerintem ne vitázz...értelmetlen...nincs kivel. 

     

    Mozdonj keresztes hadjáratot indított az ezoteria ellen, és valami rejtélyes okból a Waldorf iskolákat az ezoteria melegágyának tekinti.

     

    Tudod, az ezotéria nekem is riasztó, de Mozdonj hadjárata, és annak milyensége annyira visszataszító az én felfogásomban, hogy néha már úgy érzem, muszáj a védelmére kelnem. És ez még riasztóbb.

     

    Olyan Piszkos Fred jelenség ő. Ha valamit, vagy valakit  a védelmébe vesz, azt rövid idő után a többség utálni fogja. Ha valamit támad, a tőle megszokott vehemenciával, az elöbb-utóbb szimpatikussá válik.

     

    előzmény:
    Caithleen (132)
    2014-06-05  15:20
  8. 2014. június 5. 15:20132.

    Szived joga, hogy Vekerdyt(, Makovecz Imret, Torok Sandort, Peto Andrast) senkinek tartsd. Nem oket minositi szerintem, hanem teged;-)

     

    Az antropozofiat pedig -mint semmilyen mas filozofiat- nem lehet lesilanyitani egy 5 soros zanzasitott megfogalmazasba. Ezert probalom kerulni, es legfokeppen azert, mert en magam eddig pusztan a Waldorf pedagogia miatt erdeklodtem iranta.

    Mint tobbszor irtam, irtuk, nem jelenik meg direkt formaban a pedagogiaban, a legfontosabb kapocs a ketto kozott a tanari szemleletmod, orientacio, de mivel a filozofia az arisztoteleszi/platoni hagyomanyokra alapozva (illetve a goethe-i, schiller-i transzcendentalizmust tovabbvive) a "szabadsag filozofiabol" notte ki magat, tenyleg nem kell ettol a szemleletmodtol felteni a W-ba jaro gyerekeket, mert a kozeppontban a szabadsagra es kreativitasra neveles all.

    A W. iskolak mottoja, te is biztosan lattad mar:

     "A gyermeket tiszteletben kell fogadni, szeretetben nevelni és szabadságban elbocsájtani."

    Kevesbe koltoien megfogalmaz, ha valaki pl kő-materialista uzletemberkent tudja legtokeletesebben megvalositani majd magat felnove, akkor a jol mukodo W. iskola ennek a kiteljesiteseben segiti ot leginkabb. Nem kondicional, hanem az optimumot probalja a szemelyiseg holisztikus nevelesen keresztul kihozni mindenkibol.

    Mi ezen az ijeszto vagy felnivalo?

    Szamomra pont ez az egyik legvonzobb aspektus. Mindazokkal a modszerekkel egyetemben, amiket a W. hasznal. (Ne felejtsd el, en gyakorlatban latom, nemcsak osszeolvasok rola ki tudja mennyire megbizhato forrasokbol.)

     

    Mivel ugy latom, szereted az idezeteket, de ugy erzem, inkabb ebben a temaban csak ide-oda kapkodsz (talan ezert a sok ertetlenseg, kerdojel), javaslok egy oldalt, ahol eleg atfogo es megalapozott valaszok vannak tobbek kozott pl. a Waldorf mitoszokrol, tevhitekrol is. Es tovabbi direkt linkek, forrasok, ha valaki nem elegszik meg az oldalakon talalhato ismeretanyaggal.

    Kulon erdekes szerintem a "Comments" szekcio, ahol ex-Waldorf-osok, illetve azok szulei, egyetemi tanarok, irok, tudosok kommentaljak a W. oktatast. Nehez lenne elhinnem, hogy mind-mind lesajnalni vagy megmenteni valo agymosottak...

     http://www.waldorfanswers.com/index.htm

     

    De nem veszem zokon, ha nem erdekel, tenyleg nem ugyanazon a hullamhosszon vagyunk, mas vilagszemlelettel, mashol keressuk es veljuk megtalalni az igazsagunkat. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_449040 (129)
    2014-06-05  07:32
  9. 2014. június 5. 15:12131.

    Nezd, az elmult 3 evben 2x lattam szinpadon a Vihart, 2011-ben Londonban, Ralph Fiennes volt Prospero, masodjara itt nalunk a Hood Players eloadasaban tavaly ilyenkor. Amugy pedig angol nyelveszet es irodalomszakot vegzettkent nyilvan olvastam is, tanultam is rola, vagy esetleg az ELTE is az agymosas kategoria nalad?

    Roviditett valtozatrol most, toled hallottam eloszor, sem irasban, sem szinpadon nem ismerem ezeket, de nem is kultivalnam, gyerekemnek se olvastam lebutitott valtozatot semmibol kicsikoraban sem.

     

    Meghagyom neked az ertelmezes szabadsagat, ha szamodra a Miranda-Ferdinand sub-plot a legmaradandobb resze a darabnak, legyen. Szamomra leginkabb Prospero erkolcsi-etikai vivodasa all a kozeppontban, minthogy a foszereplo is o, es kore csatlakozik a tobbi szereplo Caliban-tol a gyereken at a testvereeig/ Arielig, etc a maguk mellekszalaival gazdagitva a kozponti szereplo alakjat, vivodasait.

     

    En szemelyesen semmit nem olvastam Steinertol Shakespeare-rol, es amint emlitettem, a gyerekemeknel sem volt me'g tananyag. Ezert ereztem eloiteletesnek, megalapozatlannak a vagdalkozast eziranyban. 

     

    (Te tenyleg azt gondolod, Shakespeare-rol csak Steiner irt es csak a Waldorf iskolakban tanitjak...?"

     

    "Szalmabab erveles !"

     

    Bocsanat, ez nem erveles volt, hanem egy kerdes, mert az en ismereteim szerint nemcsak Angliaban, de szinte mindenhol Europaban es az angolszasz vilagban kiemelt helyen van Shakespeare az irodalomtanitasban. De nemcsak a tanitasban. Itt felenk nagyon sok profi es amatortarsulat is musorara tuzi rendszeresen, pl. mult penteken voltunk a csaladilag a szomszedos varos Vizkereszt eloadasan. Igazi angolszasz hangulat, szabadteri eloadas (2 ora 20 perces), piknikszekek, pikniktakarok, csaladok, gyerekek, kituno komedia, jo szorakozas, ohne agymosas:-))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_449040 (128)
    2014-06-04  23:24
  10. Torolt_felhasznalo_449040
    Torolt_felhasznalo_449040
    2014. június 5. 07:39130.

    itt talan nagyobb szerencsem lesz a linkkel

     

    „Rudolf Steiner egyszer egy magánbeszélgetés során Maninak, a manicheizmus megalapítójának (aki a 9. században mint Parszifál, a Grál-király testesült meg) a 21. századra várható inkarnációjáról a következőket mondotta: ťMani ebben az évszázadban [vagyis a 20. században] nem fog megtestesülni. Az a szándéka, hogy ezt a következő [tehát a 21.] században teszi meg, feltéve, hogy ehhez egy megfelelő testet talál.Ť (GA 264) Rudolf Steiner ezzel összefüggésben továbbá azt mondja, hogy a jövőben a Waldorf-pedagógia egyik fontos feladata az lesz, hogy a magasan fejlett szellemek inkarnációját egyáltalán lehetővé tegye: ťA hagyományos nevelés semmilyen lehetőséget nem kínál Mani fejlődése számára, kizárólag a Waldorf-nevelés.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_449040 (129)
    2014-06-05  07:32
  11. Torolt_felhasznalo_449040
    Torolt_felhasznalo_449040
    2014. június 5. 07:32129.

    Visszakerdezek: mi az, ami az antropozofian belul felelemre ad okot?

     

     A W. iskolakban egyebkent nem nyomkodjak le az antropozofiat a gyerekek/szulok torkan. Sem direkte, sem indirekte.

     

    Nem kell nemetul vagy angolul olvasni hozza, Vekerdy is rengetegszer beszel errol, a Waldorf iskolakrol irt ket konyveben tobbszor elokerul a tema es a tevhit a ketto kapcsolatarol.

     

    Ha az antropozofia tenyleg erdekel, akkor erdemes tanulmanyozni. Pont ugyanugy mint mas filozofiai, gondolkodasbeli iranyzatokat. Nem hiszem, hogy par sorban lehetne, vagy ertelme lenne osszefoglalni. En biztos nem tudnam. De pl Varadi Tibor 3 kotetes konyve egy nagyon jo forras lehet.

    idézet:
    Caithleen (119)
    2014-06-04 12:17:54

    Nekem Vekerdy  senki.

    Illetve valaki, aki utat nyitott egy orszagban a Steiner projektnek: testet biztositani , kulonleges nevelessel , Mani re-incarnatiojahoz...

     

     

    „Rudolf Steiner egyszer egy magánbeszélgetés során Maninak, a manicheizmus megalapítójának (aki a 9. században mint Parszifál, a Grál-király testesült meg) a 21. századra várható inkarnációjáról a következőket mondotta: ťMani ebben az évszázadban [vagyis a 20. században] nem fog megtestesülni. Az a szándéka, hogy ezt a következő [tehát a 21.] században teszi meg, feltéve, hogy ehhez egy megfelelő testet talál.Ť (GA 264) Rudolf Steiner ezzel összefüggésben továbbá azt mondja, hogy a jövőben a Waldorf-pedagógia egyik fontos feladata az lesz, hogy a magasan fejlett szellemek inkarnációját egyáltalán lehetővé tegye: ťA hagyományos nevelés semmilyen lehetőséget nem kínál Mani fejlődése számára, kizárólag a Waldorf-nevelés.Ť (Uo.)

     

     http://www.novalis.hu/index.php?option=com_content&task=archivecategory&year=2008&month=02&module=1

     

    Ezt olvashatod a http://www.novalis.hu/index.php?option=com_content&task=archivecategory&year=2008&month=02&module=1" target="_blank">Novalis szellemtudomanyi es antropozifiai folyoirat 2008-as szamaban...

     

    MANICHEIZMUS

     

    Miert tomik ovodaskortol a fejuket a kis sulisoknak az  Enoch legendaval ? Nezzetek meg vitonal , mi az...  pont mostanaban masolgatott be egy hosszu ertekezest errol

    Ezt is meg kellene ertenem: Steiner JezusKrisztus ???????--->

    előzmény:
    Caithleen (119)
    2014-06-04  12:17
  12. Torolt_felhasznalo_449040
    Torolt_felhasznalo_449040
    2014. június 4. 23:24128.

    ??????????????????

     

    Miranda es Ferdinand szerelme.... gondold vegig a tortenetet e nelkul a szerelem nelkul ...hogyan vegzodott volna ? De ne a 45 percesse alakitott  steinerizalt valtozatot vedd alapul .

    En az ot felvonasos darabot orzom az eszemben...

     

     Miranda szerepe steinereknel nem igazan lehet "publikus".... az artatlan gyerek apja szolgaja . Nem lazad , mert nem tudja, hogy mi a szabadsag : neki ez igy termeszetes  ;-))

     

    Lelki fejlodesenek talan meg jot is tesz apja vedelme...;-))

     

     

    ***********************

     

     

    118-as hsz-edbol:

    (Te tenyleg azt gondolod, Shakespeare-rol csak Steiner irt es csak a Waldorf iskolakban tanitjak...?

     

    Szalmabab erveles !

     

    En ezt mondtam es belinkeltem :

     Steiner tobbszor irt Shakespear-rol** es az antropozofusoknal kedvelt tema : szellemtannal kutyuljak egybe ...

     

    119-es hsz-re:

    Legyel olyan szives nem "visszaforditgatni" a kerdeseket, hanem valaszolni :

     

    Mi az antropozofia ? Tudod ?

    Ettol tartanak azok, akik ezt az iskolat nem fogadjak el.

    E nelkul , az antropozofia nelkul, ez az iskola semmiben sem kulonbozne akarmelyik mas iskolarendszertol.

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Caithleen (127)
    2014-06-04  18:22
  13. 2014. június 4. 18:22127.

    "Igazandibol le kellene toltenem, hogy lassam, hogyan magyarazzak Shakespeare-t antropozofias szosszal - nekem valami olyan remlik a Viharrol, hogy a szerelem mindent legyoz...."

     

    Jaj, ezt csak most olvastam... Te, ez neked honnan remlik, melyik darabbal kevered? Vagy milyen szoszt kevertel hozza, hogy ilyen felreertelmezes lett belole?

    Nem baj, sikerult megnevettetned, koszonom! (Csak halkan merem mondani, a 12 eves fiam megjegyzese azert jobban ul, bar egyetlen orat sem vett meg eleteben Shakespeare-bol: ahogy te is irtad, tananyagkent csak joval kesobb kerul elo;-)) 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_449040 (109)
    2014-06-03  23:55
  14. Torolt_felhasznalo_200853
    Torolt_felhasznalo_200853
    2014. június 4. 14:33126.

    nem babám, az látszik világosan, hogy nőnemű felmenőd téged egyáltalán nem íratott semmilyen iskolába, mert fogalmad sincs arról, hogy miket olvasol össze-vissza.

     

    az írásról már ne is beszéljünk.

     

    rajtad látszik sajnos, hogy bezárták a Lipótot. ilyenkor jön rá az ember, mennyire tud hiányozni egy intézmény.

    előzmény:
    Csendike (123)
    2014-06-04  13:40
  15. Torolt_felhasznalo_200853
    Torolt_felhasznalo_200853
    2014. június 4. 14:31125.
    óvoda...
    előzmény:
    Csendike (124)
    2014-06-04  13:43
  16. 2014. június 4. 13:43124.

    Azt mondod hogy hazudós?

    Annyira jó lenne azt mondani erre, hogy ne em! Ne em! Ne em!

     

    De nem tehetem. Viszont  az teljes biztonsággal állítható, hogy nagy a sötétség...............

     

    Egy felnőtt, egy szülő, olyan helyre viszi a gyerekét  iskolába aminek az alapkoncepciójáról fogalma sincs.

     

    Az ilyen egy sintér!

     

    előzmény:
    erénykerék (120)
    2014-06-04  12:19
  17. 2014. június 4. 13:40123.

    na ez a különbség a között, hogy te csak dumálsz bele valamit a szélbe arról amiről fogalmad sincs, csak olvastál róla valamit, meg a között, hogy valakinek több éves személyes tapasztalata van róla.

     

    a szövegértelmezés még mindig egyes fiam, leülhetsz. azért nem tudunk nyilatkozni róla, mert nincs ilyen a W. intézményekben. egyszerűen nem gyakorolják, mert nem igényli senki.

     

    soha nem fogod megérteni, mert a két szál hajad alatt cseppnyi észnek látszó tárgy lapul. 

     

    nem baj. csak magadból csinálsz hülyét. mondjuk engem nem zavar.

    idézet:
    Kávékrém (121)
    2014-06-04 13:28:31

    Bizony, bizony.

     

    Most már biztosak is lehetünk benne, hogy fogalmad sincs arról hová jár a gyereked.

     

     

    Az okkultizus rabságába hajtod a fejét, amit szépen lassan gyömöszölnek a fejébe.Kedvesen, bűbájos csevejjel.

    És ez milyen nagyszerű dolog, hiszen milyen szépen is  foglalkoznak a gyerekkel.

    Kicsit még el is vannak  ájulva tőlük.

     

    Lehetnek is.Nem a saját bőrük vitték a vásárra.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_200853 (121)
    2014-06-04  13:28
  18. Torolt_felhasznalo_200853
    Torolt_felhasznalo_200853
    2014. június 4. 13:30122.
    te már csak tudod, agyas.
    előzmény:
    erénykerék (120)
    2014-06-04  12:19
  19. Torolt_felhasznalo_200853
    Torolt_felhasznalo_200853
    2014. június 4. 13:28121.

    na ez a különbség a között, hogy te csak dumálsz bele valamit a szélbe arról amiről fogalmad sincs, csak olvastál róla valamit, meg a között, hogy valakinek több éves személyes tapasztalata van róla.

     

    a szövegértelmezés még mindig egyes fiam, leülhetsz. azért nem tudunk nyilatkozni róla, mert nincs ilyen a W. intézményekben. egyszerűen nem gyakorolják, mert nem igényli senki.

     

    soha nem fogod megérteni, mert a két szál hajad alatt cseppnyi észnek látszó tárgy lapul. 

     

    nem baj. csak magadból csinálsz hülyét. mondjuk engem nem zavar.

    előzmény:
    Csendike (117)
    2014-06-04  10:14
  20. 2014. június 4. 12:19120.
    mert hazudik:életében nem volt gyereke waldorfban
    előzmény:
    Csendike (117)
    2014-06-04  10:14
  21. 2014. június 4. 12:17119.

    Visszakerdezek: mi az, ami az antropozofian belul felelemre ad okot?

     

     A W. iskolakban egyebkent nem nyomkodjak le az antropozofiat a gyerekek/szulok torkan. Sem direkte, sem indirekte.

     

    Nem kell nemetul vagy angolul olvasni hozza, Vekerdy is rengetegszer beszel errol, a Waldorf iskolakrol irt ket konyveben tobbszor elokerul a tema es a tevhit a ketto kapcsolatarol.

     

    Ha az antropozofia tenyleg erdekel, akkor erdemes tanulmanyozni. Pont ugyanugy mint mas filozofiai, gondolkodasbeli iranyzatokat. Nem hiszem, hogy par sorban lehetne, vagy ertelme lenne osszefoglalni. En biztos nem tudnam. De pl Varadi Tibor 3 kotetes konyve egy nagyon jo forras lehet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_449040 (113)
    2014-06-04  09:34
  22. 2014. június 4. 11:36118.

    Pfu, hadd ne kommentaljam... Irtozatos suletlensegeket irtal...

      

    Es tele beteges eloiteletekkel.

     

    Ugy gondolom, minden ertelmes embernek atjon, hogy  mennyire.

     

    (Te tenyleg azt gondolod, Shakespeare-rol csak Steiner irt es csak a Waldorf iskolakban tanitjak...? Hm, akkor nem artana kicsit jobban utananezni a dolgoknak;-) Amugy nalunk nincs is 11. osztaly, uristen, vajon honnan vettuk Grieg-et es Shakespeare-t?!Esetleg nem tartozhat az altalanos muveltseghez, hm? Ne bolondozz mar, ugye poennak szantad?)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_449040 (109)
    2014-06-03  23:55
  23. 2014. június 4. 10:14117.

    antropozófiáról nem tudunk nyilatkozni

     

     

    A 115 számú hozzászólásodból van ez az idézet.

     

    Miről beszélsz, ha erről nem tudsz semmit?

     

    Te jó ég!

     

    Ez a W iskolák szellemi irányvonala! Az alaptézise, ember!

     

     

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_200853 (116)
    2014-06-04  10:09
  24. Torolt_felhasznalo_200853
    Torolt_felhasznalo_200853
    2014. június 4. 10:09116.

    á, dehogy. a füstös konkrétan megőrül és cibálja a kiguglizott valahonnani beírásokat, azt meg elegánsan átlépi, hogy itt konkrét tapasztalatok hangzanak el.

    a világon senki nem kötelez arra senkit, hogy bármilyen W. intézménybe írassa a gyerekét. azt sem állította senki, hogy ez az egyetlen üdvözítő út. ahogyan az állami sem az.

    akinek ez a szimpatikus, az inkább ide íratja a gyerekét. alapos utánajárást követően.

    államinál sokszor nem mondható ez el, mert ami közel esik, oda kerül a gyerek. vagy amit anyuci megfelelőnek talál, oda kerül a gyerek függetlenül attól, hogy az a gyerek bírja e vagy sem, érdekli e vagy sem.

     

    nekem mindegy, ki hova jár. 

    előzmény:
    Csendike (114)
    2014-06-04  09:57

Címlap

top