Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gusztustalan képekkel kampányolnak a nyilvános szoptatásért

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. május 11. 00:22
  1. 2016. május 9. 23:0674.

    Je ,ez a topik mar megint felujult?


    Emlekszem az utolso topik arrol szolt,hogy a kismamak babaval a mellukon tuntettek?Hol?a budos  mergezett levegoju nyugati palyaudvarban....a vonatok kipuffogtak,az egesz palya udvar nem volt egy babanak valo kornyezet,de ok voltam az ANYAK!!!!Akiknek joguk van!hat azert rohejes......szegeny babak,meg nyeltek a fustot...

    előzmény:
    Lillaréka (3)
    2014-05-11  00:42
  2. 2016. május 9. 22:3673.

    Most tényleg egy lazán vállra dobott kendő miatt kell egymásnak ugrani?


    Miért lehetetlen megoldás az, hogy valaki eltakarja a mellén lógó gyermekét?


    Amilyen kulturáltan használják kis hazánkban a vécéket, képzelem hogy a szoptatós helyiségekbe kinek lesz gusztusa bevinni a gyerekét...Vagy követeljünk hozzá rögtön mindegyik mellé személyzetet is?

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-05-11  00:22
  3. 2014. május 16. 11:2172.
    Minden intézményben,bevásárlóközpontban létre lehetne hozni egy szoptató helyiséget:kicsi szoba,két székkel,esetleg még egy pelenkázó.Igazán nem nagy beruházás.
    szineskarika:ha kénytelen vagy 3-4 óránál többet távol lenni az otthonodtól picivel,nem biztos,hogy ki lehet bírni.
  4. 2014. május 15. 17:2471.
    Pedig volt topic, h valakit egy biztonsági őr szólított fel a távozásra. De ha egy köldökig dekoltált maca haladt volna el előtte, az biztos nem zavarta volna.
    Nem szólnak, annál sunyibbak. Csúnyán, felháborodottan néznek, butábbja mutogat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_487131 (50)
    2014-05-11  17:31
  5. 2014. május 15. 16:4370.
    alant olvashattad, hogy én is szörnyeteg vagyok. 
    előzmény:
    Amarynda (69)
    2014-05-15  10:46
  6. 2014. május 15. 10:4669.

    Lehet hogy en egy ufo vagyok de ha tegyuk fel muszaj ennem (diabeteses vagyok), vagy borzasztoan kell pisilni, akkor az elso helyre ami elfogadhato, es legtobb WC nyugaton az , a kepek is ott keszultek berohanok es eszem/pisilek.

     

    de lehet hogy csak en vagyok ilyen szornyeteg

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (67)
    2014-05-15  09:36
  7. 2014. május 15. 10:4468.

    Mert igenytelen vagy dragam

    milyennoazilyen!!!

     

    egyebkent teljesen egyetertek veled. nyilvan ezek a kismamak se olyan WC be ultek be (meg a foto kedveert se) ahol terdig jartak a vegtermekekben. gondolom a stab se fotozott volna ott.

    előzmény:
    Maxim (66)
    2014-05-15  09:12
  8. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2014. május 15. 09:3667.

    Jól van na, kicsit heves természetű vagyok.

     

    Engem csak ez a sok rinya zavar, ami e körül a téma körül megy.

     

     

    előzmény:
    Csak kérdezek (62)
    2014-05-12  00:06
  9. 2014. május 15. 09:1266.
    Pár éve, egy hideg októberi hajnalon -- tizenx órás, kimerítő autózás után --, 2 órára értünk Rostock-ba, a kikötőbe. Reggel 6-kor indult a hajónk, semmi nem volt nyitva, csak a wc-k. Ahol világos volt, meleg, és tisztaság. Bevettük magunkat az előterébe, vittük az elemózsiás zacsikat, és igen vidáman voltunk bő 2 órán keresztül, amíg kezdtek szállingózni a szintén a kompra váró autók. Egyáltalán nem viselt meg a tudat, hogy hova telepedtünk valójában. 
    előzmény:
    Amarynda (65)
    2014-05-13  11:52
  10. 2014. május 13. 11:5265.

    Ha szukseges akkor majd eszem a WC ben, minden gond nelkul.

    Mellesleg a WC k kozt eleg nagy a kulonbseg. Itt szep tisztak (van 90 % ban kulon helyiseg ahol pelenkazo es etetesi lehetoseg van )

    de ha nagyon ehes lennek akkor siman ennek akar egy kupac kaka szomszedsagaban is.

     

     

     A haboruban a foglyok oszlo hullak tarsasagaban is tudtak enni (ha volt mit), ehhez kepest egy vizobliteses WC  mellett enni igazan nem problema.

     

    csak nem kell allandoan ezen porogni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_200853 (61)
    2014-05-11  22:36
  11. 2014. május 12. 09:3564.

    Főleg, ha több gyereke van mondjuk kis korkülönbséggel, akkor üljön otthon az egész társaság, mert az épp aktuális kicsi még szopik.

     

    Pont elég dologhoz kell alkalmazkodni több kicsivel: Ki mikor alszik, indul oviba és onnan haza. Nehogy már személyzetet kelljen alkalmazni, mert van otthon egy szoptatós baba...

     

    előzmény:
    Csak kérdezek (62)
    2014-05-12  00:06
  12. 2014. május 12. 00:1363.

    De, épp hogy "mai csirke" vagyok, 8 hónapos babával! Sőt, igény szerint szopizik ő is, de ez nem jelenti - nálunk - azt, hogy egyet nyikkan, akkor szopi. Még egyszer sem szoptattam nyilvánosan, néhány eset volt, hogy nem itthon voltunk épp, de ezek is vagy anyósnál, vagy a kocsi hátsó ülésén, eltakarva (más max. azt hihette, ha látott volna, hogy altatom, vagy összebújtunk) történtek.

    Mostanában meg megoldjuk üveges kajával...

     

    De egy anya miért kényszerülne egy büdös mellékhelyiségbe, ha kilép otthonról, a babája megéhezik-megszomjazik? Miért nincsenek - nem csak Amerikában, hanem itthon is vadászni kell! - kulturált szoptatós, pelenkázós helyiségek?

    (Költői a kérdés...) 

     

    előzmény:
    az örök Éva (40)
    2014-05-11  15:54
  13. 2014. május 12. 00:0662.

    Jujj, azért nem kell nekem ugrani!

     

    Csak abból a hsz-ből, amire reagáltam, az jött le (nekem), hogy mégis hogy merészel anyuka kilépni a lakásból, ha szopik a babája...

     

    (Saját részről én sem vagyok nyilvános szoptatás-hívő - mást látok, az nem zavar -, de még a családból is csak a párom "viselem el" közben, de azért már nehogy az legyen, hogy anyuka kukuljon meg a 4 fal között egy évig...) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (47)
    2014-05-11  16:27
  14. Torolt_felhasznalo_200853
    Torolt_felhasznalo_200853
    2014. május 11. 22:3661.

     

     

    a gyerek lehet, hogy nem érzékeli, de anyukának biztos nem kellemes a húgy- meg szarszagban szoptatni hallgatva a szomszédos ajtók mögül kiszűrődő kellemes hanghatásokat úgy aláfestő zeneként.

     

     egyél te a vécében.

    előzmény:
    Amarynda (22)
    2014-05-11  14:05
  15. 2014. május 11. 21:5960.

    Ilyen cikkek és topicok is csak azért születhetnek, mert egy csomó ember úgy érzi, hogy joga van mások életébe beledumálni...

    -maradjon otthon X hónapig,

    -passzolja le a gyereket,

    -ne plázázzon,

    -szoptasson a budiban,

    -szoptasson / ne szoptasson nyilvánosan...

     

    Kinek mi köze hozzá? Persze mindezt úgy csomagolva, hogy szeeeegény kisbaba, milyen anyja van...

     

    Ha nem tetszik, nem nézem. Pont.

     

    Nekem pl. a miniszoknyás hájas kamaszlányok nem tetszenek, szerintem ők is menjenek haza, meg a pókhasú atlétás középkorú faszik, ja meg a szilikonnal feltöltött szájú macák sem, stb... :-)

     

    Ráadásul a legtöbb nő nem is lógatja ki köldökig a mellét, hanem vállára dob egy pelust, vagy kendőt, nincs is miről beszélni.

     

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-05-11  00:22
  16. 2014. május 11. 21:3759.
    Ez most komoly? :D

    Nem a babanak,hanem a mamanak vagy egy felnottnek.
    Nekem erthetonek tunik a hsz-om,hiszen arra a hsz-ra reagaltam,melyben a hsz-olo azt a kerdest tette fel,hogy minek nyilvanosan szoptatni.
    Erre irtam valaszt.

    Ha ehes a baba,meg KELL szoptatni,amennyiben nincs hova elvonulni. Ugyanezen okokbol irtam a vercukor-hasonlatot pl egy felnottnel.
    Eleg egyertelmu helyzetek. Egészséges embernek is lemehet a vercukra különféle okok miatt es akkor enni kell. Ha nincs mas,a Wc-ben. Hatha pont ott ulve lesz rosszul :D

    Ezek az anyukak nyilvan nem jokedvukben csucsulnek a budin babajukat taplalva,hanem szemeremerzetuk miatt.
    Sok anya tudja,hogy sok embert zavar egy cicin levo baba latvanya,pontosabban nem ez,csak elferdult gondolkodasuk miatt az anya mellebol ilyenkor kilatszo par négyzetcentimeternyi csupasz borfelulet. Rogton a meztelenkedesre asszocialnak.
    Es van valóban szegyenlos anya.

    En is szoptattam többször wc-n,nehogy megzavarjam par al-erkolcscsosz lelki nyugalmat.
    Hozzateszem,csak ott,ahol azert viszonylag tiszta volt a wc es nem buzlott. Vegul is zsepivel fogtam meg a kilincset,mashoz nem nyultam igy nem igazan tudunk elkapni semmit. Nem csinaltam ugyet ebbol.

    Azert harmadiknal mar nem mentem rotyire szoptatni,rutinoskent es idosebbkent mar nem erdekelt mas emberek esetleges rosszallása.

    Elso fiamnál anno egy esetben egy idosebb nő szolt be hangosan elottem elhaladva: Nahát,de gusztustalan!!!
    Nem sokkal kesobb egy orzott játszótéren jott oda a bizti őr,hogy ilyet itt nem lehet csinálni...:D
    Kerdeztem tőle,miert,hol lehet?
    Erre javasolta az ott levo mellekhelyiseget. Zavarban voltam fiatal,21éves,ilyetén tapasztalatlan anyakent. Baratnom,kinek pici lanyat vittuk oda jatszani,javasolta,nehogy a wc-re vonuljak.
    Mikor ezt kinyilvanitottuk az ornek,o kozolte,akkor el kell hagynom a jatszoteret.

    Mai napig nem tudom,az őr szimplan kotekedni akart e mert fajanko volt vagy egy tesztoszteron-futotte manus vagy csak szamara egy addig ismeretlen helyzettel talalva szembe magat tanacstalan volt,vajon ez is a feladata e. Vegul is nem serton vagy bunko modon szolt,hanem udvarias volt.
    Talan ujonckent az adott helyen nem tunt fel neki,hogy babajatszoteren vagyunk es mint ilyen,millio mama szoptatasanak lesz meg tanuja.
    Végül is otthagyott minket,nem tudott mit kezdeni a helyzettél.
    Ha ott vagy mas hasonlo helyen dolgozik meg,mara biztosan megszokta :)

    Ezek utan erosen kerultem a nyilvanos szoptatast,se kendovel eltakarva (nem hulla a gyermekem hogy befedjem a fejet is o.O),es sehogy.

    Probaltam ugy igazitani a kimozdulast,hogy pont szopi utan induljak es max 2-3 oran belul hazaerjek,kis babapoharban gyumolcslevel es vizzel felszerelkezve.
    Csak szabadteri kirandulasokon es utazasaim alkalmaval tettem ez alól kivetelt.
    Ez eleg kenyelmetlen es behatarolt eletmodhoz vezetett,mert az anya hiaba viszi magával a lefejt tejet,egy pici babanak az anya testmelegere,a kontsktusra is szuksege van.
    Persze,nem lesz semmi baja,ha parszor poharbol vagy uvegbol kapja meg az anyatejet.
    De mennyivel egyszerűbb volna,ha mindezt bajlodas nelkul lehetne lefolytatni,ahogyan az ehes ember is barhol bekap egy péksüteményt,barmit.

    Aztan a korral es a tapasztalattal sokat lazultam es a harmadik gyerekemnel eljutottam oda,hogy barmennyire is megadom elsore a tiszteletet ismeretlen embertarsaim irant,azert megiscsak a gyermekem komfortja a legfontosabb :)
    Volt par laza beszolas,par csúnya nezes de ezek miatt mar cseppet sem ereztem magam kenyelmetlenul.

    Sokan kérdezik,mit keres egy baba egy bevásárlóközpontban.
    Nyilván legtobb esetben anyara harul a bevasarlas tobbi csaladtagnak,nagyobb gyereknek,stb.
    Persze nyilván van unatkozo anya is,aki nem jon ra,hogy setafikalni celtalanul kisbabaval nem ez az idealis helyszin (marmint a babanak:mesterseges feny- es hangorkan,tomeg,stb.),de azért ez nem gondolom,hogy gyakori lenne.

    A legtöbb nyilvánosan szoptato anya teljesen mashol irritalja embertarsait,pl parkokban,jatszotereken,Liget,Margitsziget,barhol a kapitalista orszagokban szabadteri rendezvenyek GYEREKEKNEK!!!!! (sok anyanak tobb gyermeke is van,ugye,es a nagyobbakat szivesen viszik apuval,csaladdal kozosen,nem anyu otthon bezarva maradva babaval)...

    Erdemes ezen elgondolkodnia azoknak az embereknek,akiket zavar egy szoptato anya latvanya.
    Felreertes ne essek,nem partolom en sem az egesz melluket szabadon kilogato stílust,lehet kendo,takaro nelkul is diszkreten.

    Az az anya,aki ezt meg tudja oldani,ne legyen mar tuske par ember szemeben.
    Nem elhetnek egy nagyvárosban a negy fal kozott hosszu honapokig,evekig.

    A diszkret,normális szoptatás jelensegenel millio mas valoban negativ hatasu helyzet es ember adodik egy nagyobb varosban.
    Ha mindenki inkabb ezekkel a valoban zavaro tenyezokkel foglalkozna,nem nyitnak havonta a szoptatos topicocat es az ezt ellenzők szamara is egy gonddal kevesebb lenne :)
    előzmény:
    Maxim (12)
    2014-05-11  10:05
  17. Torolt_felhasznalo_487131
    Torolt_felhasznalo_487131
    2014. május 11. 20:1358.

    Szerintem itt nem a nyilvános szoptatáson volt a hangsúly, hanem a baci hegyeken, ami az orvosi váróban van.

    A másik, hogy ez egy kényszer helyzet, nem egy shopping a barátnőkkel. Azért azt sem árt elkülöníteni. 

    előzmény:
    marocaine (57)
    2014-05-11  20:11
  18. 2014. május 11. 20:1157.

    Itt vagyok. Igaz, kb. 30 éve történt az eset.

    Orvosi váróban voltam, persze, hogy utoljára hagytak a beszólítással. Amikor elfogyott az összes ember előlem, a picikém pedig enni kívánt, az üres folyosón én bizony nem tagadtam meg tőle jogos igényét. 10 perc múlva kiszólt a nővér, hogy bemehetek. Mondtam neki, hogy várjanak kicsit, most épp én nem érek rá. Föl volt háborodva, de főleg azon, hogy szoptatok! Hogy miért nem bújtam el valahová!?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_487131 (50)
    2014-05-11  17:31
  19. Torolt_felhasznalo_487131
    Torolt_felhasznalo_487131
    2014. május 11. 20:0056.
    De ez nem anyus hibája, hanem a világé. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_652128 (55)
    2014-05-11  19:44
  20. Torolt_felhasznalo_652128
    Torolt_felhasznalo_652128
    2014. május 11. 19:4455.
    Csak a gyereknek nincs joga csendes,nyugodt evéshez. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_487131 (54)
    2014-05-11  18:43
  21. Torolt_felhasznalo_487131
    Torolt_felhasznalo_487131
    2014. május 11. 18:4354.

    Nem érted, hogy JOGUNK VAN oda menni és akkor, amikor és ahova akarunk? Hát nem érted? 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_652128 (51)
    2014-05-11  18:19
  22. Torolt_felhasznalo_487131
    Torolt_felhasznalo_487131
    2014. május 11. 18:4153.

    Valahogy úgy. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_289699 (52)
    2014-05-11  18:20
  23. Torolt_felhasznalo_289699
    Torolt_felhasznalo_289699
    2014. május 11. 18:2052.

    Ez olyan, mint:

     

    - Képzeld, a pszichiáterem szerint üldözési mániám van!

    - Ezt mondta?

    - Mondani ugyan nem mondta, de tuti ezt gondolja...

     

    :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_487131 (50)
    2014-05-11  17:31
  24. Torolt_felhasznalo_652128
    Torolt_felhasznalo_652128
    2014. május 11. 18:1951.

    tehát a világ egy rohadék szemétdomb, de anyuka, aki annak tudatában, hogy nem tud hol szoptatni nekiindul a vakvilágnak és a nyilvános klozetban szoptat, annak helyén van értékrendje. 

    Csatlakozom Mormotához, annyira szeretnék egyetlen egy valakit,akinek beszóltak. 

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-05-11  00:22

Címlap

top