Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ez a lábbeli válthatja le a flipflop papucsot

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. Április 22. 16:21
  1. 2014. Április 23. 07:3711.

    Én most tavasszal konkrétan olyan cipőt vettem a  deichmannban, ami hordhatatlanul kényelmetlen, alig 2 hét alatt már foszlik a varrása, és a vezetéstől már sérült a jobb kérge. Pedig napi max 3-4 órát van rajtam.

     

    Volt viszont olyan scholl cipőm ami majd 10 évig bírta, és napi szinten használok már 2003 óta egy szintén scholl klumpát a műhelybe. 

    előzmény:
    ÁgicaT (7)
    2014-04-22  20:04
  2. 2014. Április 23. 07:3110.

    Biztosan ott gyártják.

    De ha egy gyár készített Kínában, akkor annak a saját minőségellenőre felügyeli a gyártást, míg a kínai vállalkozó  csak egyetlen szempont alapján dolgozik: occsón, oszt vegyé évente 3 x

    előzmény:
    antironia (5)
    2014-04-22  19:58
  3. 2014. Április 23. 05:569.

    Hát nem tudom.

    Nekem a deichmannban vásárolt cipőm már a 2. szezont húzza, csupán sarkaltatni kellett, máskülönben semmi baja, míg a scholl félcipőmben szétment a zselés talpbetét, valamint az otthoni természetes fénynél tűnt fel, hogy nem egyforma bőrből készült a két cipő (az egyik mattabb, a másik fényesebb volt, és nem a polírozástól, boxtól, viasztól, hanem az anyaga)! Visszavittem, mire a válasz: sajnos már nincs ez a méret sehol máshol, nem tudják cserélni. Na szevasz.... hordtam így, mert a cipő kellett, és gondoltam, csak nem azt nézik rajtam mások. De azért dühítő.

    Egy csizmát is vettem náluk, leárazva volt 24 ezer, de gondoltam, nem veszek minden héten, egyébként is nyomorék a lábam, ám legyen. Életem legkényelmetlenebb csizmája, a talpa olyan kemény, hogy akár fapapucsban is járhatnék, a súlyeloszlásom valahogy olyan benne, hogy 15-20 felvét után sarkaltatni kell, míg más cipőim, amik hasonló méretű és ugyanolyan fajtájú sarokkal vannak, egy teljes szezont is kibírnak suszter nélkül. Arról nem is beszélve, hogy cipzárt is kellett már cserélnem benne, mert pár hónap alatt tönkrement.

    És egy nyári papucsuk is szerepelt a cipőtáramban, mert gondoltam, ha még papucs is, de legalább legyen szép, nőies, akár alkalomra is viselhető, de ne egy kínai vacak, ami tönkreteszi a lábamat. Hát.... nekem annyit még nem ment ki bokám 3 cm-s sarokkal, mint abban, mivel a talp velúrborítása ha száraz volt, azért csúszott, ha pedig megizzadt a lábam, akkor meg azért. 1,5 szezont bírt.

    Ez a három lábbeli durván 60ezer forintomba került, úgyhogy elég borsos árat fizettem azért a tapasztalatért, ami azt mondatja velem: Schollt soha többé! 

     

     Lehet, hogy nem salamander minőség a deichmann, de nem is csillagászati az ár. Ha szezononként újat vásárolok, akkor is beljebb vagyok, mert a Schollnál hiába vettem terveim szerint 3-4 évre a huszonezres csizmát, egyrészt már ráköltöttem egy "gagyibb" cipő árát pluszba, másrészt kényelmetlen, hordhatatlan, csak a pénz miatt sajnálom kidobni....

    előzmény:
    bigacsiga2 (8)
    2014-04-22  21:45
  4. 2014. Április 22. 21:458.

    Azt hiszem, Schollt akkor sem vennék fel, ha ingyen adnák.... 

    Egyedül csak a klasszikus gyógypapucsai hordhatók, az összes többi nekem kényelmetlen, és egy kicsivel sem jobb minőség, mint a normál áras cipők pl. a deichmannban. 

    idézet:
    ÁgicaT (7)
    2014-04-22 20:04:26

    ... és egy kicsivel sem jobb minőség, mint a normál áras cipők pl. a deichmannban.

     

    ---------

     

    Deichmann? Normál áras? jobb minőség? 

     

    Az összes cipőjük, amit ide hoznak Magyarországra, másodosztályú, méret, szín és minőséghibás...

    És ezt tudják is nagyon jól, azért cserélik rögtön, ha valami baja van. 

    Az ott vásárolt cipők  egy szezont sem bírnak ki.

    Amikor indult a bolt, akkor még volt náluk normális cipő, ma már csak a szemét van ott is, meg az összes ilyen típusú boltba, bármi is a neve. 

     

     

    előzmény:
    ÁgicaT (7)
    2014-04-22  20:04
  5. 2014. Április 22. 20:047.

    Azt hiszem, Schollt akkor sem vennék fel, ha ingyen adnák.... 

    Egyedül csak a klasszikus gyógypapucsai hordhatók, az összes többi nekem kényelmetlen, és egy kicsivel sem jobb minőség, mint a normál áras cipők pl. a deichmannban. 

    előzmény:
    KN18 (3)
    2014-04-22  17:19
  6. 2014. Április 22. 20:026.
    előzmény:
    KN18 (3)
    2014-04-22  17:19
  7. 2014. Április 22. 19:585.
    Mit gondolsz, a 10-15x annyiba kerülő crocsot hol gyártják?
    előzmény:
    vizililiom (4)
    2014-04-22  19:40
  8. 2014. Április 22. 19:404.
    Maradok a crocsnál, nekem az vált be. De nem a kínai gagyi.
  9. 2014. Április 22. 17:193.

    Ezt a konkrét modellt még akkor sem venném fel, ha gépfegyverrel kényszerítenének.

     A scholl-nak ettől sokkal csinosabb és nőiesebb darabjai vannak

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-04-22  16:21
  10. 2014. Április 22. 16:212.
    Végre!! Én nem bánom! Nekem tavaly nyáron egy semmit nem tartó, látszólag kényelmes kis szandál tönkretette a lábam, a boltozatát. Eldeformálódott, fájt..... szóval én az idén akkor is gyógypapucsot vagy betétes szandált hordanék, ha nem lenne divat. Mindenkinek ajánlom figyelmébe, mert a flip flop vagy a szépen díszített, de semmit nem tartó szandál, cipő, nagyon tönkreteszi a lábat fiatalon is!!!

Címlap

top