Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Így ünnepeld a Húsvétot!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. Április 18. 00:17
Vidám programokat válogattunk nektek a húsvéti ünnepekre!

Nők Lapja Café: Így ünnepeld a húsvétot!
  1. 2014. Április 18. 13:2920.

    Én a legtöbb egyházi ünnepen dolgozom, nekem ne mondd 

    Az előnyt én úgy értettem, hogy ugyebár ezzel jár, hogy keresztyén területen van az országunk, és nem a Közel-Keleten, mondjuk iszlám vidéken. Ott aztán pampoghatnánk a húsvétért (jó, persze, lenne helyette más). Szóval van egy olyan adottság, hogy itt a húsvét mindenkinek (sokaknak) szabadnap, és ez hurrá, és tök jó. De talán ugyanezek az emberek meg fújoltak, amikor arról volt szó, hogy talán mégiscsak benne kéne legyen az EU, vagy M.o. alkotmányában, hogy keresztyén gyökereink vannak, mert akkor meg már kit érdekelt. Na. És számomra ez fura. Amikor valaki csak a jót kéri, de a hozzá tartozó "csomagot" már nem. 

     

    A keresztyén/keresztény dolog engem baromira hidegen hagy, csak azért szoktam meg az előbbi verziót, mert protestáns környezetben ez az elvárt. De felőlem aztán akárhogyan is írhatják.

     

     

     

     

     

    Most pedig kikapcsolom ezt a nyomorult gépet, mert már megint voltam akkora címeres ökör, hogy hangosan gondolkodtam, nem gondoltam senkit elítélni, sem megbántani, pusztán kifejtettem azon véleményemet, miszerint furcsállom, amikor valaki úgy jár "buliba", hogy csak az apropót és az ünnepeltet nem ismeri.  

     

     

    Szép húsvétot mindenkinek! 

    előzmény:
    eda-1952 (18)
    2014-04-18  11:39
  2. 2014. Április 18. 12:1519.

    Ha egyszer valaki nem hívő, miért kötelező számára, hogy tisztában legyen ezeknek az ünnepeknek a hátterével? 

    Sokan nem tudják mit ünneplünk március 15-én, október 23-án és sorolhatnám mindet.

    Ha érdekli, majd utánanéz. Ha nem érdekli, nem néz utána. Az állam ezekre a napokra szabadnapot biztosít mindenki számára, függetlenül attól, hogy tudja-e, miért kapja azt a szabadnapot.

    Tényleg nem értem mi ezzel a gond.  

    előzmény:
    ÁgicaT (13)
    2014-04-18  10:18
  3. 2014. Április 18. 11:3918.

    "kétségbe vonják Európa, benne Magyarország keresztyén voltát"

    Ugye tudod, miért vastagítottam ki azt a betűt? Számodra van jelentősége, másoknak nincs, katolikusok meg esetleg kikérik maguknak ebben a formában. Azt meg azért erősen kétlem, hogy Európa és benne Magyarország  számára előnynek számítana, hogy munkaszüneti nap van Karácsonykor és Húsvétkor. Ami azt illeti, nagyon sokan dolgoznak ilyenkor is.

    előzmény:
    ÁgicaT (3)
    2014-04-18  06:27
  4. 2014. Április 18. 11:1117.
    A "Nem vitatkozni szeretnék de" kezdetű hozzászólás mindig balhét generál.
  5. 2014. Április 18. 10:3516.
    Te már csak tudod, hogy én mit tudok, főleg, hogy nem is figyeltél arra, hogy mit írtam. Hol írtam, hogy vallásilag a csokinyuszi ünnepe?  Miért kellene, hogy mindenkinek a vallási részét jelentse ez az ünnep? Van, akinek a karácsony is egyszerűen csak a szeretet és a család ünnepe, Jézusban meg nem hisz. Van, akinek meg nem ünnep semmilyen mások által ünnepelt ünnep.
    előzmény:
    ÁgicaT (15)
    2014-04-18  10:30
  6. 2014. Április 18. 10:3015.

    A húsvét nem a csokinyuszi ünnepe.

    Ha ennyit tudsz, akkor te se tudsz semmit. 

    előzmény:
    *Diorella* (14)
    2014-04-18  10:27
  7. 2014. Április 18. 10:2714.
    Lehet, hogy a vallási részével többen nincsenek tisztában, de aki jár vásárolni és látja a csokinyuszit, az legalább annyit biztosan tud, hogy ja ez az a nap, amikor a gyerekek csokinyuszit kapnak, vagy ez az a nap, melyre veszik ezeket a figurákat. Szerintem aki ezen a két napon meg elmegy, hogy vásároljon a közértbe, az meg annyira nem tartja az ünnepet, hogy el is feledkezik róla, ezért indul el, de ettől még nem valószínű, hogy amikor szembesül a táblával, hogy Húsvét és zárva, akkor rácsodálkozik, hogy na az meg mi.
  8. 2014. Április 18. 10:1813.

    Csak úgy random kérdezd majd meg az ismerősök, szomszédokat, akikről tudod, hogy egyébként nem járnak templomba, hogy amúgy tudják-e.

    A karácsonyt még csak-csak.

    A húsvétot talán.

    A pünkösdről meg fogalmuk nincs.... 

    előzmény:
    *Diorella* (11)
    2014-04-18  10:00
  9. 2014. Április 18. 10:1412.

    "Nem hiszem, hogy aki nem tartja ezt az ünnepet, - vagy csak annyit tart meg belőle, hogy csokinyuszi és locsolás- de ebben az országban él, az ne tudná, hogy miért van szabadnap. "

     

     

    Háááát, erre azért ne fogadj!

    előzmény:
    *Diorella* (11)
    2014-04-18  10:00
  10. 2014. Április 18. 10:0011.
    Szerintem a vallási részét azt mindenki intézze el maga, a hite szerint. Ez a cikk arról szól, hogy aki szívesen kimozdulna, az milyen programokat talál. És ebből a hívők sincsenek kizárva, hiszen itt a tavasz, talán szép is lesz az idő, így a család a közös templomi séta után elsétálhat a gyerekekkel akár állatokat simogatni, sajtot kóstolgatni stb.. Nem hiszem, hogy aki nem tartja ezt az ünnepet, - vagy csak annyit tart meg belőle, hogy csokinyuszi és locsolás- de ebben az országban él, az ne tudná, hogy miért van szabadnap. 
    előzmény:
    ÁgicaT (9)
    2014-04-18  09:27
  11. 2014. Április 18. 09:4410.
    Értem Én! De, te is értsd meg. Ez az ajánló, néhány programot ajánl erre az egy-két napra. Nem feladata részletesen leírni az ünnep előzményeit és pontos betartását a hagyományoknak. Olyan, mint egy könyvajánló. Nünüke könyvét ajánlja, te meg számon kéred tőle, hogy a Shakesperare hol marad?Illetve, hogy hun van az össze többi könyv?
    előzmény:
    ÁgicaT (9)
    2014-04-18  09:27
  12. 2014. Április 18. 09:279.

    Nem vitatkozni szeretnék, ne essetek nekem légyszi. 

    Csupán próbálok logikát keresni ahol nincs... 

     

    Március 15. ÁLLAMi ünnep, így aki ÁLLAMpolgár, "jogosan" ünnepel.

     

    Húsvét, karácsony, pünkösd EGYHÁZI ünnep.

     

    Szóval tök cuki a programajánló, de ez esetben terdszelikatica hozzászólásával tudok leginkább azonosulni, aki az egészből pont a vallási hátteret hiányolja. Pedig talán azt sem ártana néha elmondani, hogy egyáltalán minek köszönhető a szabadnap... 

    Nyilván lehet úgy is menni születésnapi buliba, hogy azt se tudom, hogy az egy születésnapi rendezvény, meg azt se, hogy egyébként ki az ünnepelt, csak hát buli van, hurrá, jövünk. De azért az ilyenekre minimum furán nézünk, nem?

     

     

     

    Hangsúlyozom még egyszer, meg még századszor, hogy nem vitát akarok generálni, nem sértegetni szeretnék senkit sem, csupán hangosan gondolkodom egy jelenségről, amit én speciel nem értek. Ennyi. 

    előzmény:
    mikro (8)
    2014-04-18  09:12
  13. 2014. Április 18. 09:128.

    Egy dolgot felejtesz el, azt, hogy ezek az ünnepek mindenki számára szabad napok, azaz SENKI sem dolgozik a munkahelyén. Ezzel az erővel mondhatnád azt is, hogy aki nem megy ki a Nemzeti Múzeum elé és napközben minden lehető megünneplési helyre március 15-én az nem emlékszik méltó módon, sőt aki a délután egyéb programokon vesz részt az kegyeletsértő.

     

    Maradjunk annyiban, hogy mindenki úgy tölti az államilag biztosított szabadnapot, ahogy akarja.

    Ünnepelheted a Hálaadás napját is, de az Magyarországon nem ünnepnap. Nyilván egy nem alapvetően keresztény országban nincsenek keresztény ünnepek, viszont vannak másfajták.

    Fel nem foghatom mi ezzel a problémád.

    előzmény:
    ÁgicaT (7)
    2014-04-18  08:18
  14. 2014. Április 18. 08:187.

    Ha erre gondoltál: "én az orosz karácsonyt is szabadnak tekintem", akkor nem voltam egyértelmű. Arra gondoltam, hogy mivel épp orosz (vagy ha úgy jobban tetszik, ortodox) karácsony van, én nem megyek dolgozni, mert egyébként annyi érdekes program van a városban, vagy csak szeretnék otthon pihenni, mert az olyan jól esik.

    Nem az volt a mondat értelme, hogy szimplán "leszabadnapozom" mások ünnepeit. Hanem - ha nincs közöm hozzá, márpedig nincs - akkor nem használom ki, nem élek vissza az előnyeivel sem. 

     

     

    Jaj, nem akartam én vallásháborút, bár nyilván nincsenek illúzióim az enelcé szubkultúráját illetően. Egyszerűen csak leírtam a véleményemet, ami azt hiszem, egész jól megfér a többi megcsaltak-megcsaltam-büfizett-pukizott-dugott-nemdugott között. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (5)
    2014-04-18  07:14
  15. 2014. Április 18. 07:376.

    Jó, de te magad írtad, hogy ami nem kapcsolódik a te hitedhez, azt te magad is egy sima szabadnapnak tekinted. Akkor nem értem mi a gond? 

     

    Akinek nem kötődik ez az ünnep a hithez, miért probléma, ha egyéb programokon vesz részt? Neki is szabadnap, mint mindenki másnak. 

     

    Aki hívő, az cselekedjen hitének megfelelően.

    Aki nem hívő, az pedig tegyen úgy, ahogy neki jó.

     

    Szerintem ennyi az egész és semmi több.  

    előzmény:
    ÁgicaT (3)
    2014-04-18  06:27
  16. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2014. Április 18. 07:145.

    Ugyanmar. Programot ajanlanak , teljesen artatlanul.
    Templomban ulnel-e Husvet minden perceben?

    Kell-e ebbol vallashaborut  csinalni hirtelenjeben ?

     

    A vallas az maganugy. 

    Feledesbe merul mirol szol ? Ez sajnalatos : muveltseg kerdese.

    Nem olvastam, de valoszinuleg nem tiltotta ez a cikk azt , hogy aki vallasos, az  menjen templomba . 

     

    Nyitok en husveti topikot....

     

    előzmény:
    ÁgicaT (3)
    2014-04-18  06:27
  17. 2014. Április 18. 06:554.
    De mennyire, hogy igazad van!
    előzmény:
    ÁgicaT (3)
    2014-04-18  06:27
  18. 2014. Április 18. 06:273.

    Most fognak megkövezni és/vagy kimoderálni, de ha már kigondoltam, leírom:

     

     - fogalmam nincs, mi értelme van azoknak mindenféle pótcselekvéssel telepakolni a húsvétot, akik még csak azt sem tudják megmondani, minek az ünnepe. csak egy hosszú hétvége.

    Kíváncsi vagyok, hogy ha mondjuk egyébként magyar protestánsként közölném, hogy én az orosz karácsonyt is szabadnak tekintem, vagy valamely más, magyarországon is létező/működő felekezet ünnepét úgy értelmezem, hogy bár semmi közöm hozzá, de a szabadnap jól jön nekem is, ahhoz mit szólnának.

     

     

    Nem, nem akarok addig a végletig eljutni, hogy aki nem keresztyén, húzzon dolgozni. Csak furcsa számomra, hogy sokan kifejezetten szidják és kétségbe vonják Európa, benne Magyarország keresztyén voltát, miközben az előnyeit (karácsonyi, húsvéti, pünkösdi szabadnapokat) meg alig várják. Ez nem tudathasadás kicsit? 

    előzmény:
    terdszelikatica (2)
    2014-04-18  00:17
  19. 2014. Április 18. 00:172.
    es templomba senki ?

Címlap

top