Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mégis kinek a karalábélevele?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. Április 15. 15:59
Amikor az ember kisállat tartására vetemedik - jelen esetben egy törpenyusziéra -, nem is tudja, micsoda gondot vesz a nyakába.

Nők Lapja Café: Mégis kinek a karalábélevele?
  1. 2014. Április 15. 21:5211.

    TV Paprika.. valami hülye főzős müsora.. Angliából.
    lényeg.. a két szakács.. olyan élelmiszereket  keresett, amik nem kerülhetnek kereskedelmi forgalomba- mert úgymond hibásak.

    pl szárnya tört csirke.. amugy friss.
    vagy picit megnyomódott paradicsom....
    Ezek mind mind megsemmitésére kerülnek...
    két szakács be akarta bizonytani, hogy ezek mind használhatók... végül is a  főzés volt a lényeg...... de valahol az is, ha valami nem tökéletes attól még ehető. érdekes volt.. 

     

    Gondolom nálunk is megsemmisitik ami nem tökéletes.. 

    előzmény:
    jópihe (10)
    2014-04-15  21:41
  2. 2014. Április 15. 21:4110.

    Én biztos megengedtem volna a bácsinak, hogy elvigye a leveleket, mert inkább, mint hogy kidobják a szemétbe. Ez a pazarlás tetőfoka....

    Ráadásul nagy probléma az egyre növekvő szemétmennyiség, mindent elönt a szemét. 

    És azért nem is arról van itt szó, messze nem, hogy a bácsi a szemetet akarta a bolton keresztül hurcolni. Ez csak mondvacsinált kifogás. Mert azért nem a vegyes szemetet akarta végigszórni a fél bolton.

     

    Jellemző, nem hogy örülnének az emberi kobakokban elinduló szemléletváltozásnak, de még csírájában el is fojtják...

     

    Nagy kár. 

    előzmény:
    PolgarSzilvi (5)
    2014-04-15  20:36
  3. 2014. Április 15. 21:369.

    Jó nagy marhaság a multik részéről, ez a szabályozás.. De hát.. ott sok egyéb más marhaság is van.

     

    Ami meg a cikkiró gondját illeti.. 

    Maszek zöldséges! ahogy irod!

    Vagy piac!
    Ott örömmel oda fogják adni, akár tonnaszám is... Hogy ne éhezzen az a szegény Nyúl!

     

    előzmény:
    PolgarSzilvi (5)
    2014-04-15  20:36
  4. 2014. Április 15. 21:278.

    Én is szeretem hazahozni. Néha még kérek is, ha szépek.

    Erre használom:

    http://vegalife.blog.hu/2012/11/04/zold_turmi x_karalabe_es_repalevelbol

     

    Nyuszi lennék?:)

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-04-15  15:59
  5. 2014. Április 15. 21:207.
    Én is úgy viszem a sok levelet, hogy egy fej karalábé mellé bepakolom a "hulladékot". Még sosem szóltak rám sehol, igaz, nem esem túlzásba. Egy fej karalábé mellé max. két fejhez való levelet rakok be, nem tízszer annyit. Elvégre nem az az egyetlen zöld levél, amit a nyuszi szeret. Aranyos a cikkíró igyekezete, de a nyulak is szeretik a változatosságot, és neki is könnyebb lenne, ha nem a karalábélevélből akarna hetente kilószám bevásárolni, amikor lehet adni reteklevelet, salátát, zellerlevelet, csak hogy néhányat említsek.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-04-15  15:59
  6. 2014. Április 15. 20:396.

    a cikk nagyon jo lett. de aze fura nem?? /nincs ma komcsi rendszer, es megis mi van .... CANADABAN,  es  USABAN   meg koszonnek  ha valaki csak ugy el vinne  a karalabe levelet.  mer en is csak ugy ott le torom es kidobom.  es megy a szemetbe.

    meg kell tanulni a kerekedoknek.  (a mosolygas melle)

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-04-15  15:59
  7. 2014. Április 15. 20:365.
    Én egy diszkontban láttam, hogy egy bácsi a zöldséges résznél lévő műanyag tárolóból - ahová pl. a karalábélevelet, reteklevelet, sárgarépalevelet lehet dobni annak, aki nem akarja elvinni ezeket a nem fogyasztandó részeket - egy zacskóba bepakolta a zöldeket és el akarta vinni. Nem engedték neki, mert ez hulladék, nem viheti keresztül a bolton, nem viheti ki a boltból. Mondjuk én ezt teljesen megértem, mi lenne, ha naponta több tucat ember is hordaná keresztbe-kasul a szemetet a boltokban, mert az neki kell.

    Néhány - ha azóta nem mindegyik - áruházláncban a lejárt szavatosságú élelmiszereket nem viszik sehová, maximum a saját erre a célra nyitott raktárba, ahol meg kell semmisíteni, higiéniai okokból. A szállító sem viheti vissza, elég szigorú a szabályozás. Ugyanígy a hulladékkezelésre is megvannak a szabályok.

    A nyuszinak valami maszek zöldségestől kellene beszerezni a leveleket, nem pedig multiktól, felesleges ezen vitatkozni a pénztárosokkal, akik maguk sem tudják, miért nem viheti el a vásárló a hulladékot is.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-04-15  15:59
  8. 2014. Április 15. 18:524.
    Ez nagyszeru cikk lett!
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-04-15  15:59
  9. 2014. Április 15. 17:083.

    Hajrá, a nyuszik nevében!

    Bár mi egy kutyával osztjuk meg az otthont (és a fotelt), drukkolunk a napi betevő karalábélevélért!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-04-15  15:59
  10. 2014. Április 15. 15:592.
    Hű, ez nagyon jó cikk lett..
    Egyébként meg fene a nagy "bürokráciába", ezért nem megy itt semmi, mert mindig a kis dolgokon "kukacoskodnak" az emberrel.

Címlap

top