Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szépen megszületni így is lehet

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. február 4. 14:47
A szülés gondolatától sok nő megborzong; ez nem meglepő, hiszen minden napra jut egy véres rémtörténet, amikor a nőiességében, anyaságában, testi, lelki egészségében semmisül meg a nő, amikor a természet egyik legszebb csodáját veszik el az embertől. Még szerencse azonban, hogy ellenpélda is akad bőven, szülni, megszületni szépen is lehet - sokak szerint ennek egyik módja, amikor az édesanya otthon ad életet gyermekének. Így szülte meg harmadik gyermekét Lesilie is...
Emily Robinson fotós képei következnek.

Nők Lapja Café: Szépen megszületni így is lehet
  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. február 26. 22:2690.

    Aha!


     


    Szépen megszületni így is lehet


     


     



     


    Csak nem mindegy hogy élve vagy halva!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-02-04  14:47
  2. 2015. február 26. 18:2789.

    Szerintem meg az a szar, hogy otthonnemszülés zajlott, egy eszköztelen   nőnél. És ennek áldozata egy kisbaba volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963732 (88)
    2015-02-26  18:20
  3. Torolt_felhasznalo_963732
    Torolt_felhasznalo_963732
    2015. február 26. 18:2088.

    Azt írják: egy idő után eszköztelenné váltak a baba megmentésében.


    Szar dolog eszköztelennek lenni :(

    előzmény:
    Lillaréka (86)
    2015-02-26  17:54
  4. Torolt_felhasznalo_963732
    Torolt_felhasznalo_963732
    2015. február 26. 18:1887.
  5. 2015. február 26. 17:5486.

    forrás-link??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963732 (84)
    2015-02-26  15:25
  6. 2015. február 26. 17:5385.

    Nagyon  egyetértek!!


    az ilyen tipusa az agymosásnak csak azt eredményezi, hogy a fiatal anya majd selejtnek hiszi magát,   mert nem igy sikerült a szülése.... hanem fájt- szenvedett-bepisilt- bekakilt- véresre  harapta apa kezét....és  az egész nem  félórát hanem akár félnapot is tartott. Utána jött a remegés- a fáradtság miatt, a szülés után az iszony fájdalmas méhösszehúzódás,  ha még  teje is kevés... akkor az ilyen happynyaralunk képek miatt még depressziós lesz a kismama.

    előzmény:
    Capuccino (81)
    2015-02-26  11:11
  7. Torolt_felhasznalo_963732
    Torolt_felhasznalo_963732
    2015. február 26. 15:2584.

    A napokban halt meg egy otthonszült baba. Neki nem sikerült szépen megszületni. :(

  8. 2015. február 26. 12:1483.

    A képek valóban szépek. Annak, aki még sose szült, rózsaszín szemüvegen keresztül láttatja a szülést.


    Szerintem a szülés ennél sokkal intimebb dolog, mint nyilvánosan elszenvedni, nézőközönség előtt, gyerekek jelenlétében.


    Nem gondolom, hogy kisgyerekeknek való látvány. Ijesztő lehet látni az anyjukat szenvedni látni. A pszichoszexuális fejlődésében se a fiú, se a lány gyereknek nem tesz jót. Sőt, az apának sincs helye  a szülőszobában a véres, gusztustalan, kínlódós részeknél.


    Nem véletlen, hogy a primitív népeknél is félrevonulnak a nők, ott is nők a segítők.


    Ez az egész illúzióromboló lehet akkor is, nem mondják az apák.


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-02-04  14:47
  9. 2015. február 26. 11:5282.

    Ez az a téma amiben "kórházpárti" vagyok.Előre nem látható komplikációk lehetnek és akkor a közel lévő kórház is túl távoli lehet.Itt nem csak rólam van szó hanem a gyerekről is.Egyébként pedig ha a lélek nincs rendben, lehet akármekkora "puccparádé"körülöttem akkor sem fogom magam jól érezni.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-02-04  14:47
  10. 2015. február 26. 11:1181.
    picit hamisak a képek... egy szülés, akrhogy fotózzusk, fekete fehérítjük sokféle lehet. sokféle komplikcióval. a kórhz, ellts rengeteg anya, és baba életét menti meg. Ráadsul a szülés véres... Nem csak ülök a labdán, szenvedő arcot vágok... aztán sírva ölelem a babám... Közben még ha minden hiperszuper jól megy is, születik a méhlepény, minden csupa izzadság, a nők kifáradnak.... a legszebb élmény az a szülésben, amikor a baba megszületett, és mindenki jól van. Tehát hogy TÚL VAN RAJTA MINDENKI EGÉSZSÉGESEN EGYBEN: a szülés nem szép, hanem szükséges. És itt akkor egy komplikciómentes szülésről beszélünk... De tényleg gondolkodjon el mindenki, hogy régen mennyi csecsemőhall volt, illetve szétszakadt anyuka...
    Ráadsul az ilyen "bensőséges" fekete fehérré tevő hatásvadász fotósorozatot, azt sugallják, így KELL szülni, ez a szülés. Közben a fenét. És az anyukák akik még nem szültek, azthiszik, ha császár lesz, elrontottak vmit, vagy ha nem érzik ilyen bensőségesen maguk, csak arra vágynak, hogy a fenébe, bújjon már ki az a gyerek... Pedig legalább egymásnak ne hazudjunk mi nők, a szülés, véres, fájdalmas valami, amit azért vállalunk, hogy életet adjunk. De ettől nem lesz se kevésbé véres, se kevésbé fájdalmas. nem a csodát kell várni, hanem fizikailag erősnek lenni, szellemileg nem feladni, és hinni, hogy egészségesen túlleszünk rajta.

  11. 2015. február 26. 10:4180.

    tevedsz. sajnos bent van az egesz idiota familia ha igy kivanjak, az osszes kolokkel nagyszulokkel meg akivel cask akarod.


    itt is ez a divat, hogy a 3 eves gyerek premier planban gyonyorkodhet a kibujo testverkeben.

    előzmény:
    hus (76)
    2014-02-10  03:23
  12. 2015. február 26. 10:3879.

    na egyre sokasodnak a fialasnepszerusito topicok


    sose fogom megerteni hogy ez miert szebb meg magasztosabb mint amikor egy kiskecske szuletik . az nekem speci jobban tetszik, de ugy latszik a szaporodasi kormanyprogram neveben minden eszkozt megragadnak arra hogy nepszerusitsek a sokasodjunk mint a nyulak elvet.


    sok szerencset hozza otthon , a korhazban a tyukolban vagy az utca kozepen.


    remelem legkozelebb majd megnezhetjuk a sexi behatolasi musort is a kis ugrabugralo spermiumok ezreit ahogy szaladgalnak a tojas fele.


    a kepek nagyresze hatasvadasz, es egy ekkora gyereknek nem kene az anyja mellet markolaszni.


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-02-04  14:47
  13. 2015. február 26. 05:1478.
    Kedves Lyr21! Te rendkivul "bölcs" vagy de mielott osztanad az ?szt kerlek nezz utana melyebben az "abberalt" szo jelentesenek.
  14. 2014. július 20. 15:5677.
    Először is, aki a szülést, az élet keletkezését a szépség helyett a szenvedéssel azonosítja, az súlyosan aberrált és életellenes. Továbbá szánalmas ez a sok önigazolás, hogy "..miért tettem én nagyon is jól, hogy meghíztam, és a belső csúnyaságom ami kívül is megjelent nem tettem közszemlére, és kórházban szültem, és még a férjemet sem engedtem oda, nem hogy a gyerekeimet... "
    Sok gyermek későbbi viselkedési, egészségi!!, és egyéb problémái is a természetellenes születés körülményeire vezethetők vissza, arra, hogy kórházban kellett megszületniük, mert anyuka félelemben élt, és a félelem szintjén elképzelhetetlen hogy Ő, pusztán női mivoltjának köszönhetően képes meghitt, és természetes körülmények között önállóan világra hozni gyermekét. A nőiség egyetlen legfontosabb küldetése a SZÜLÉS, és nyilván úgy ahogy a természet megalkotta, és akkor, amikor annak természetes ideje van.
    (.. és nem akkor, amikor " a doktor úrnak teniszedzése van, és a szülést előtte fél órával kell megindítani".. lehetőleg felhasználva a gyógyszermaffia által rátukmált összes vegyszert, mert a lelkét nekik adta el..)
    Vagy a gyermeknemzést, is a kórházba tennék szívük szerint, mert ott a legbiztonságosabb, és a férj se legyen ott, ha nem muszáj :-D ???
    Az, hogy a kisgyermekek látják a testvérük születését, szintén építő jellegű, mert nem egyszercsak hazajön anyu apu egy új gyerekkel, és én már csak 2. (3.) vagyok. Bennük nem munkálkodik a felnőttek aberrált félelelemérzete, számukra természetes folyamat. Látják, hogy az új kisbaba hogyan érkezik, - ha nem is minden részletét - és nincs bennük tudat alatti meg-nem értés akár egy életen át..
    Én az összes gyerekem pont így szültem, ahogy a képeken van, csak a tengerpart nem volt ott :-D és érdekes, a Szülésről, nekem nem a szenvedés, hanem a CSODA jut eszembe :-D és szerintem én vagyok a normális, mert az élet Csodájának kezdete nem KÓR-Házba való :-D
  15. hus
    hus
    2014. február 10. 03:2376.

    Remelem senki nem gondolja komolyan, hogy a kicsi, 18 ev alatti gyerekek

    benn maradhattak a szobaba es vegig nezhettek az anyuka szenvedeset.

     

    Mert nem engedhetik meg. Benn lenni, amikor anyukanak szunetel a fajdalma, az mas, a fenykepek elkeszitese miatt. Azt inkabb feltetelezem.

     

    A masik, hogy meg korhazban is, ha a ferj benn marad a szuloszoban, a ruhajara veszi fel a korhazban erre szant vedo ruhat.

    Miert vetkoztetnek le meztelenre?   Elkepzelem, hogy tiszta ruhaban az agyra radolve es olvasgatva varta a pillanatot.

    Ha egyaltalan benn volt a baba szuletesenel.  Mert a kepekbol nem derul ki egyertelmuen.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-02-04  14:47
  16. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. február 7. 14:5075.
    Nem is vitatkoztam senkivel, nem is fogok, csak leírtam a saját véleményem a képekről - feltételezve, hogy mások meg másképp látják, de az meg ő szívük joga, ahogy az enyém is a sajátom. :)
    előzmény:
    Beatrix76 (74)
    2014-02-07  00:01
  17. 2014. február 7. 00:0174.
    Van némi egyetértés pár dologgal, amit leirtal, de:

    Nem biztos, hogy gyerekek egész szülés alatt ott voltak, talán ezek a képek csak a vajúdás kezdeti szakaszában készültek. Mármint a gyerekesek. Attól még ők is kikuldhettek őket, mikor már félelmet okozhatott volna nekik a szituáció. Esetleg már várta kint őket rokon, barát, stb...

    A kanapén ülve babával, gyerekekkel, sem valószínű, hogy azonnal készült. Ez ugye fizikai képtelenség.
    Látod, kismama ott már feloltozve, kisimultabban csücsül. Addig a fotóig akár plusz pár óra eltérés is lehetett, ez sem derül ki ismeretlenkent.
    Úgy értelmezhető, hogy anyának ez már harmadik szulese. Így, komplikáció, műtéti beavatkozás nélkül több anya már valóban könnyebben veszi a napot utána.
    Én is így voltam már közel három éve harmadik szulesem után. Babammal felkerultunk az osztályra, kora délután született meg. Utána egész délutánt a két nagyobb gyerkocommel, apával, két közeli baráttal és persze babával töltöttük a védett kórházi folyosón, én már ültem kényelmesen. Sem fáradt, sem álmos nem voltam.
    Nem úgy az első kettőnél, utánuk egy teljes napot majdnem ataludtam felalomban ciciztetve babaimat.

    Nem voltunk ott ennél a szulesnel csak pár képről derül ki, körülbelül mikor keszulhettek, a többi rejtély számunkra. Így nem is lehet teljes értékű véleményt alkotni.

    Egyébként az apukas elterulos kép nekem is antipatikus, sőt, maga apuka is arckarakterre. Ennyi.
    De ez szubjektív meglátás és nem is tartozik ide.
    Ő olyan otthonszulo apuka valószínűleg, aki nem az a hatmasszirozos, borogatast hozó, atolelo fajta. De sok ilyen férj van. Ettől még lehet jó férj és apa. Nem vagyunk egyformák.

    Valahogy nem túl empatikus az anyával, hogy ők az ágyon hevernek.
    De lehetséges, hogy akár a fotós közeli barátja az anyának és fotózás mellett ő batoritotta, kattintgats közben néha ő segített ilyesmi módon neki. Mert ezt sem láthatjuk és tudhatjuk.

    Azért ez itt nem egy két órás kis folyamat volt, mi csak pár kiragadott képet látunk. Ez alapján senki meg nem tudja mondani, valóban mi és hogyan is zajlott ott.

    Az apás hentergos képtől eltekintve nekem többszöri atnezes után is tetszenek a fotók, a mama.
    Egyfajta meleg nyugalom árad abból a pár fotóból.

    Ezen azért is felesleges vitatkozni, mert mindenki mást lát bele. Ahogyan az irodalom vers és muelemzesei anno a gimiben. Valaki szerelmes versnek látta, más sitatonak, megint más szabadsagvagy utáni kialtasnak ugyanazt a művet.
    És mind benne volt, benne lehetett...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (65)
    2014-02-06  07:53
  18. 2014. február 6. 20:4073.

    Már megint egyetértek! Maximálisan igazad van!

    én is éppen ezt láttam bele az egészbe. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (65)
    2014-02-06  07:53
  19. 2014. február 6. 14:1472.
    Nagyon szép képek.:-)
  20. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. február 6. 10:2571.
    Igen, ez az egy momentum számomra az egészben, ami nem tetszik.
    előzmény:
    most_megmondom (70)
    2014-02-06  09:03
  21. 2014. február 6. 09:0370.
    Ki nem állhatom a kórházat, de nem merném a születendő gyerekem életét, egészségét kockára tenni az otthonszüléssel. Szegény nagyobbak meg olyan riadtan néznek, megrázó élmény lehetett nekik látni az anyjuk szenvedését. 
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-02-04  14:47
  22. 2014. február 6. 08:3969.
    Szerintem meg fogadjuk el, hogy mindenkinek más a véleménye egy adott dologról. Mindig vannak ellenzők és helyeslők is, szerencsére nem kell eldönteni, kinek van igaza.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-02-04  14:47
  23. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. február 6. 08:1268.
    Szerintem pont ugyanarról beszélünk, csak más szavakkal. Nekem pont ez a fotósorozat jelképezi azt a "legyélszuperanyahabeledögleszis" elvárást, amiről te beszélsz. Szerintem is fontos az elfogadás, egymás tiszteletben tartása. Ezt a nőt azonban nem tisztelik, mert ő sem tiszteli saját magát. A képek alapján én így vélem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (66)
    2014-02-06  08:06
  24. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. február 6. 08:0867.

    És tőled azért furcsa, mert az utolsó bekezdést nem is rád írtam, mert nem ilyennek ismerlek az egyéb hsz-eid alapján.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (66)
    2014-02-06  08:06

Címlap

top