Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

BRCA-teszt

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. december 13. 21:37
Nemcsak elgondolkodtatott, hanem meg is ijesztett Angelina Jolie története? Akkor biztosan a te családodban is volt már mellrákos megbetegedés. Így volt ezzel újságírónk, Dianovszky Timi is, aki vette a bátorságot, és kiderítette: ő hordozza-e a gyilkos mutációt.

Nők Lapja Café: Bennem ott a gyilkos gén?
  1. 2014. január 13. 15:3414.
    Ez egy bicskanyitogató történet, de ne haragudj, a témához nincs köze.
    előzmény:
    JankaJeger (11)
    2014-01-13  12:23
  2. 2014. január 13. 15:2213.

    "Mégegyszer leírom nem hajlamosítanak a gének a betegségekre."

    Ez nem igaz. És egy csomó másik állításod sem. Remélem semmi közöd az eü-höz.

    előzmény:
    csakférfi (7)
    2013-12-17  08:34
  3. 2014. január 13. 12:5012.

    Ezt mosta csak neked, mert ebben a témában már vitáztam itt. Röghöz ragadt volt és nem akarom újra kezdeni.

    Részlet a cikkből:

     

    "– A szerveinkben, testrészeinkben előforduló mutációkat, amelyek rendellenes sejtműködést okoznak, sokszor észre sem vesszük. A szervezetünk ugyanis úgy van kitalálva, hogy megpróbálja ezeket a hibákat kijavítani, és ha nem sikerül, a sejtek elpusztítják magukat. Probléma akkor van, ha a rendellenesen működő sejtek hibáit javító molekulák nem működnek megfelelően, a mutáns sejt pedig burjánzani kezd és daganat alakul ki. Ahogy telik az idő, és negatív külső hatások is érik a szervezetet, további hibák halmozódnak fel. A mellrák kialakulásának több oka lehet, de leggyakrabban az ellenőrzést végző gének, például a BRCA–1 mutációja okozza – Timi esetében is ezt vizsgáltuk."

     

    Értsd:

    Az orvoslás által elfogadottan van örökletes rizikófaktora ennek a génmutációnak, ahogy az összesnek, amiket még nem azonosítottak...

    DE! Nem öröklöttt BRCA mellett is mutálódik a gén. A gén akkor mutálódik, amikor a kromoszómák (sejtszaporodás) megsérülnek. Ez lehet sugárzási behatás, lehet akár vírus, de leginkább vegyi anyagok bejutása, maik a sejtplazmán átjutva a sejtmagot károsítják...

     

    Egyszerűbbe: Fingjuk sincs és ha kutatsz, ezt le is írták. Nincs rá garancia, hogy az adott % annyi is.

     

    Végezetül egy általad leírt mondat:

    "En egeszsegesen eltem,megis megbetegedtem."

    Ez ambivalencia. Aki egsézségesen él, az nem betegedhet meg. Genetikailag is akkor, ha az előd nem élt egészségesen. A betegségért rengeteg dolog felelős, divatosan a gének, az igazság viszont az, hogy az életvitelünk (stressz, kevés és rossz minőségű alvás, alvásnál a fények, amik nem engednek létszükségletű hormont termelni, táplálkozás, mozgás, stb...).

     

    A jelenlegi egészségesen élés, hogy valóban az-e, az 20-30-40-50 év múlva fog kiderülni. Kivitelezhetetlen, hogy 20 éve is ugyanazt etted, mint ma. Tehát változtattál az étrendeden. Akár okozhatta ez is.

    Bár kétség kívül sokkal egyszerűbb ráfogni a génekre, és mantrázni, hogy én egészségesen éltem...

    Nem élünk egészségesen sajnos. Se te, se én, se senki. És ha a tudomány jó irányba haladna az okosságokkal, akkor már csökkennie kellett volna az allergiáknak (nőttek), érrendszeri betegségeknek (nőttek), strokenak (nőttek), daganatoknak (nőttek)....

     

    Hogy mi a butaság, vagy mi nem, nem tisztem eldönteni. Vagy egyetértek valamivel, vagy nem. Ez most az utóbbi. A véleményem, hogy a tudomány emberei keményen megdolgoznak a negatív véleményért és bizalmatanságért. Nem hibáztathatnak senkit. Ez ösztön, a menekülés egyik eszköze a kizárás...

     

     

     

    előzmény:
    HataMari (8)
    2013-12-18  19:06
  4. 2014. január 13. 12:2311.
    http://korhazitapasztalatok.cafeblog.hu/2014/01/12/a-szulosz obatol-a-pszichiatriaig/
  5. 2013. december 18. 19:3910.
    Amen.
    előzmény:
    amen (3)
    2013-12-13  23:04
  6. 2013. december 18. 19:329.

    Nem azért betegedtél meg mert a genetikai hajlamod van rá.Hanem azért mert olyan kofliktust szenvedtél el az életben ami a szervezetedben (testedben) elváltozást indított be.Ez lehet rák,stb.meg van a magyarázata minden elváltozásnak (mellrák,is) ami alapján beindítod az intelligenciáddal(lélek) az elváltozást.Ha megszűnik a konfliktus az életedben,az elváltozás visszafejlődik.

    Ezek az ujmedicina szerint nem betegségek hanem elváltozások ami betegségként van feltüntetve a mai elfogadott orvostudomány szerint.

    Általában gyógyszerrel gyógyítják.

    Pedig Te vagy a felelős (lelked).

    Te tudod csak "meggyógyítani" önmagad.

    soha sem az orvos gyógyít meg nem is a gyógyszer.

    Az hogy Te mit nevezel egészséges életnek(sport,étrend, dohányzás mellőzése,sok zöldség,zsírmentes étrend,alkohol mellőzése,egyéb élvezeti szerek mellőzése,....stb),mind haszontalan amikor a szervezetedet a lelkeden keresztül egyfajta csapás ér.

    Hidd el én is gyógyultam meg már effajta elváltozásból és még csak orvos sem látott. 

    Akkor ne higyj nekem.

    Én csak a rosszat akarom.

    TE döntesz, utána nézhetsz a neten.

     Nekem aztán midegy ki miben hisz és hogyan gondolkodik,én azt tudom amit leírtam,saját tapasztalatból.Nem könyvekből és hallomásból.

    Csak utána kellett néznem hogy igaz e amit gondoltam. 

    Nekem Te senkim nem vagy,csak segíteni próbáltam.

    Mégis embernek tartalak.

    Te pedig engem hazugnak.

    Minden jót,és sok sikert.:-((( 

    előzmény:
    HataMari (8)
    2013-12-18  19:06
  7. 2013. december 18. 19:068.
    Te nem erted. En egeszsegesen eltem,megis megbetegedtem. Orvosok utana kutattak,kiderult,genetikai hajlamom van a betegsegre. Nemcsak AJ-rol van szo,hanem mindenkirol. Butasag kijelennteni,hogy nem lehetsz beteg, mert lehetsz. Butasag kijelenteni,hogy a tudomany nem er semmit. Persze a masik oldal is butasag,ha hiszunk mindennek-ketkedni kell, jo kerdeseket feltenni es gondolkodni. Csipobol elutasitani mindent,mert evolucio rulez,az butasag szinten.
    előzmény:
    csakférfi (7)
    2013-12-17  08:34
  8. 2013. december 17. 08:347.

    Látom nem érted.

    A géneknek semmi köze a betegségekhez.

    A gének csak a formát,alakot,színt határozzák meg,egy egyed(földi élet) szempontjából).Az ember evólúciója mint ember befejeződött.

    Az intelligencia ezen a földön ember formát kapott.

    Ezen ne vitatkozzunk,ha lehet(mindenki intelligesnek születik aki emberi aggyal jön a világra.Születési rendellenességek nem ebbe a kategóriába tartoznak.

    Tehát a földön lévő élet leg intelligensebb legjobb variációja az ember.

    Hogy miért nem a dínók?

    Mert kihaltak és nem tutdták a földet a saját képükhöz igényeikhez alakítani és egy kataklizma miatt kihaltak.

    Ezt nem nevezném az intelligencia szempontjából sikeres életnek.

    De maradjunk ennél.

    Ha az ember atombombát használ egy másik ember ellen akkor valószínű hogy kihal az emberiség.

    Ekkor sem beszélhetünk intelligens életről mert kihalunk.

    Így érted mi a feltétele annak hogy életben maradjon egy emberi fajnak nevezett intelligencia a földön?

    Más megközelítésből:

    ha valaki a betegsége miatt orvoshoz fordul esetleg esélyt lát rá,hogy beteg legyen(rákos) az azért van mert senki sem lát a jövőbe és mindenki szeretne hosszú boldog életet élni.

    Most A.J-ról van szó.

    Megteheti(sok a pénze)hogy olyan műtétet finanszíroz meg ami nem életmentő mert egyébként egészséges.

    Mivel a géneknek semmi közük a betegségekhez,így az orvosok akik elhitették A.J.-val hogy idő előtt meghalat.Jól kerestek ezzel.Mert a nő A.J.szeretne sokáig élni, mint mindenki. 

    A betegség amit a mai orvostudomány rosszindulatúnak tart,mivel azt képzeli hogy a földi élőlények(gombák vírusok batériumok)ellenségesek velünk szemben. Köszönhetően Darwinnak és Pasteurnak.

    Az igazság az hogy a testünkün található valamennyi életforma nem a győzelemre törekszik velünk szemben hanem szimbiózisban él és segíti hogy sokáig éljünk.Nem a halálunkat akarja.Érted.

    Ezért magyarázkodnak olykor az orvosok ha valaki akiről lemondtak hirtelen meggyógyul.Ezt hívják csodának.Amit nem tudnak megmagyarázni.

    Vannak más elképzelések amik megmagyarázzák a csodákat.

    De azért megkérdem,Tőled hogyan mernél szembeszállni orvosprofesszorokkal akik mögött több milliárd dollár (gyógyszercégek)áll?

    Válaszom:úgy hogy nem betegszem meg.

    Úgyanis mivel intelligens ember vagyok és Te is.Erről dönthetek.Még akkor is ha Te ezt nem hiszed el!

    Nekem nem ez a hitem.Mivel nem vagyok vallásos így azt sem hiszem el hogy vannak istenek.Az orvosok sem azok.Csak emberek(Angelina Jolie) akik hisznek az istenekben és nem magukban.

    Ez a dolog nem vonatkozik a balesetekre amik azonnali beavatkozást igényelnek. 

    Nemakarlak megbántani.csak magyaráztam,hogy értsd.

    Mindenki előtt ott a lehetőség aki megszületik.Hogy boldog legyen és ne kelljen félnie,ezt hívják esély egyenlőségnek.

    Mégegyszer leírom nem hajlamosítanak a gének a betegségekre.

    Emberek (mivel intelligensek) hisznek el olyant hogy betegség ami az egész szervezetet(emberi)a halálba küldi.Ez nem intelligens megoldása az életnek.

    Mégis, mivel hasonlóan gondolkodunk más génkészlettel,vannak akik boldog hosszú életet élnek.Ez sem csoda.Csak másban hisznek mint Te. 

    előzmény:
    HataMari (4)
    2013-12-14  14:19
  9. 2013. december 14. 22:096.

    Te olvastad Robin Cooktól a Fertőzés-t?

    Abban pont ezt az "ötletet" fejtik ki...De az egy regény...

    előzmény:
    csakférfi (2)
    2013-12-13  21:37
  10. 2013. december 14. 22:075.

    Nem értem, hogy miért épp most kavart ez a téma ekkora port, holott a BRCA gén felfeldezése nem mai dolog.

    Nem rég olvastam egy 1995-ös Robin Cook könyvet (tudom, nem orvosi szaklap), és elcsodálkoztam, hogy ott már említették a vizsgálatot.

     

    Mo-n elérhető az Országos Onkológiai Intézetben TB támogatással (ha a családi halmozódás miatt ez jogosnak ítélik), és a lelet birtokában bizottság dönt a további lehetőségekről, akár a mell eltávolításról is. Természetesen a végszót a páciens mondja ki.

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-12-13  21:37
  11. 2013. december 14. 14:194.

    Osszehordod a hetet meg a havat-az almat elmagyarazod,hogy miert is nem korte,es ez milyen gaaaz.

     

    Tudod azert jo ilyeneket tudni,mert ha az ember tudja,hogy hajlamos genetikailag a betegsegre,akkor elvileg megelozheto lenne az egesz rendszeres vizsgalatokkal. Sajnos a cikkbol kiderul,Magyarorszagra ez meg nem igaz,de vannak orszagok,ahol megelozeskeppen mindenfele vizsgalatot (genetikait is!!!) ingyenesen nyujtanak nemcsak a beteg genes betegnek,hanem annak csaladtagjai szamara is! Na EREE jo a tudomany,hogy ilyenkor megelozes jellgu dolgokat lehet vegrehajtani vele,mig pl. a pattintott kokorszakban ilyesmi nem volt,csak a vajakos nyomta az emberekbe a gyogyfozeteket,aki tulelte, az volt az erosebb, a "fergese" meg hullott-de ugy altalaban akkoriban pl. 40 eves mar hotoreg volt es igen ritka is,aki elerte ezen nemes eletkort!

    De ha szerinted az evolucio jol szelektal,oszt kalap,akkor Te meg a csaladod veled egyazon hullamhosszon gondolkodo tagjai ne jarjanak orvoshoz, hagyjak magukat kiszelektalodni akarmi nyavajaval-de ha lehet, tan a sajat gyerekedet ne tedd ki ennek please! 

    előzmény:
    csakférfi (2)
    2013-12-13  21:37
  12. 2013. december 13. 23:043.
    Olykor elgondolkodom mennyi buta ember képzeli magát okosnak."

    Te is ezek közé tartozol. 
    előzmény:
    csakférfi (2)
    2013-12-13  21:37
  13. 2013. december 13. 21:372.
    Ezen elv mentén logikusnak fog tűnni :ki milyen génvariációt hordoz olyan az egészsége,vagyis semmi köze milyen lelki egészségnek örvendsz,hogyan gondolkozol az életről---beteg leszel és meghalsz idő előtt.
    Bocsánat akkor az evólúció minek szelektál?
    Ha mindig a legerősebb legelőnyösebb egyed marad életben?
    Ez talán(gének hibáztatása a betegségekért)paradox egymásnak ellent mondó következtetés.
    Aki rendelkezik egészséges génekkel,variációkkal az értékesebb a társadalombiztosítás számára(mivel nem kell sokat költeni a betegségére)
    Tehát ezen okoknál fogva az egészséges génvariációs egyedek nem akarják majd fizetni a mások egészségessé tételét.
    Emlékszem a spártai görögök már születéskor megmondták alkalmas-e az életre vagy nem.
    Felfordul ettől a gyomrom.
    Most a génterápia és a gének a varázsszó.
    Csak hogy tudósok tudósnak és ezzel együtt fontosnak érezzék magukat.
    Ez elborzaszt,erre lenne jó a tudás alapú társadalom?
    Olykor elgondolkodom mennyi buta ember képzeli magát okosnak.
    Már elegem kezd lenni ettől az egymásnak ellentmondó áltudományos következtetésekből.
    Sajnos kezdem érteni az idegen intelligencia miért nem veszi fel velünk a kapcsolatot.Ha van egyáltalán aki más bolygóról érkezik hozzánk,mégis sejthető az ítélete:-minek érintkezzen velünk olyan témákban amit még nem értünk.Ráadásul harcról zagyválunk meg karrierről,hösök akarunk lenni,meg önmagünk reinkarnációi,valami másik életben.
    Ennyi erővel olyan mintha egy csapat libának beszélnék a társas együttélés viszontagságairől,megbékélésre szólítván fel őket.

Címlap

top