Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csak egészséges legyen - és ne lány!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. december 4. 08:42
,,Kedves Asszonyom! Rossz hírünk van: lánya született. A férjének még nem szóltunk, búcsúzzon el szeretteitől, lehet, hogy megöli önt.\" Durva? Az. Irreális? Sajnos nem.

Nők Lapja Café: Csak egészséges legyen - és ne lány!
  1. 2015. július 28. 19:4959.
    Tök cuki, hogy az egyenlőségért olyan kardosan harcoló Balázskánk ide pont nem írt semmit. :-)
  2. Torolt_felhasznalo_507094
    Torolt_felhasznalo_507094
    2013. december 6. 18:2558.

    Minek ilyen büntetéseken törni a fejed?

     

    Amit ezek az emberek csinálnak, az iszonyatos, de nem történnek-e iszonyatos dolgok véletlenül is? Azok az emberek, akik másokat kínoznak, bántanak, sértenek, satöbbi, nagyon beteg emberek. 

     

    Nem azt mondom, hogy ne kapjanak büntetést, sőt, nyilván kell büntetés (nem sokszor gondolkozom ezen, de a tényleges életfogytig azért már elég komoly bünti lehet), és persze minek tévé a börtönbe?  

     

    Kapjanak szerény kosztot, dolgozzanak kötelező jelleggel és próbáljanak meg legalább ott emberhez méltó módon élni, ha már a külvilágban nem sikerült.  

    előzmény:
    Catilina (53)
    2013-12-06  14:28
  3. 2013. december 6. 17:0457.
    Rólam legalább tudod, hányat tudnál mutatni akár itt helyben, aki nemhogy nem vallja magát annak, de még tagadja is…
    előzmény:
    ladybird65 (55)
    2013-12-06  14:41
  4. 2013. december 6. 16:3056.

    Csak igazságos vagyok :)

     

    Gondolj bele: rájuk van bízva: akár jól is érezhetik magukat élvezve egymás társaságát míg a halál el nem választ. A döntés csak az övéké, ahogy a báncselekmény elkövetését is ők maguk választották.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981477 (54)
    2013-12-06  14:32
  5. 2013. december 6. 14:4155.

    Egyik topicban be is vallotta, hogy ő egy troll....

    Meg irigylésre méltóan sok szabadideje van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981477 (54)
    2013-12-06  14:32
  6. Torolt_felhasznalo_981477
    Torolt_felhasznalo_981477
    2013. december 6. 14:3254.
    Van egy sajátos lelkivilágod.
    előzmény:
    Catilina (53)
    2013-12-06  14:28
  7. 2013. december 6. 14:2853.

    Csak 17 évet? O.o Mindig megdöbbenek, hogy mennyire elnézőek a gyilkosokkal és az erőszakosokkal a türvény emberei…

     

    Egyébként rájöttem, hogy az előző javaslatom rohadt drága, így csak gazdag elítéltekkel tudnák megfizettetni ezt az elbánást, ezért kitaláltam más, sokkal takarékosabb módot is, hogy érdemeik szerinti elbánásban részesüljenek az emberkínzók, és az állam szolgái közül egynek se kelljen magára venni a gyilkosságterhét. A megoldás: önkiszolgáló cellák. A cellába két elítéltet telepítenék: olyanokat, akik természetes ellenségei egymásnak: két különböző vallású vallási fanatikus szadista gyilkost; egy pedofilt és egy családját szerető mondjuk „biztonsági szakértőt”; egy családját elveszítő bűnözőt és egy családgyilkost például, és ezeknek egyetlen adag ételt adnék, egyetlen edényben. Rájuk bíznám, hogy megosztoznak-e vagy nem, annak tudatában, hogy akkor sem kerülhetnek ki soha többé az életben, nekem vannak tippjeim, melyik opciót választanák… Ha egyikük valamiképpeltávozna eme árnyékvilágból, a másik megkapná az utánpótlást…

    előzmény:
    Amarynda (52)
    2013-12-06  14:03
  8. 2013. december 6. 14:0352.

    Igen, azt hiszem ha jol emlekszem 17 evet kapott.

     

    a "kozossege" tagjai meg tuntettek az erdekeben. az ember bele kifordul az ilyesmitol.

     

    Itt a legtobb ember utalja oket (az elvet meg mindent ahogy elnek) amiert ilyeneket csinalnak.

    nemreg az egyik vezetojuk azt nyilatkozta hogy a nok kiprovokaljak ( a nem muszlim nok) az oltozkodesukkel hogy megeroszakoljak oket.

     

    előzmény:
    Catilina (50)
    2013-12-06  13:49
  9. 2013. december 6. 13:5551.
    Természetesen, akin ilyenfajta büntetést alkalmaznának, még ha nem halna is bele, súlyos mentális sérülést szenvedne, tehát az illetőt a társadalomba büntetése lejárta után sem lehetne visszaengedni, tehát mindenképpen zárt intézetbe kerülhetne innen csak.
    előzmény:
    Catilina (50)
    2013-12-06  13:49
  10. 2013. december 6. 13:4950.

    Nekem ezzel kapcsolatban csak egy kérdésem van: Az állam ezek után rendesen elítélte-é a bűncselekményt elkövetőt?

     

    Ha nem, akkor egyértelműen ugyanolyan bűnös az állam is.

     

    Tőlem nem állna távol olyan büntetés például az erőszakos bűncselekmény elkövetőire, hogy visszakapják a kínzást, amit ők követtek el, de úgy, hogy a törvény emberének ne kelljen bhasonló bűncselekményt elkövetnie, tehát hóhér helyett egy cella, amelyikben egy talpalatnyi hely szabad (mondjuk két örvenes lábméretnyi), a többi különféle árammal és egyéb szúró-vágó eszközökkel felszerelt lenne, véletlenszerűen adagolva a büntetés fajtáit, ha kilép a területről, leül vagy lefekszik. Az élelmet (vizet és valami szilárd olcsó szart) a feje fölötti csapóajtón engednék le.

     

    Konkrét halálbüntetés már nem is kéne :P

    előzmény:
    Amarynda (44)
    2013-12-06  11:35
  11. 2013. december 6. 13:4349.

    Igen, neki eleg fura osszehasonlitasai vannak. a megolt lany akit tisztesseg miatt szurkalnak agyon meg a cola chips osszehasonlitas is meg ez az altalad felhozott dolog.....

     

    hat nagyon nem mindegy.

     

    van egy konyv  az a cime hogy 10 eves vagyok es elvalt.

     

    a kislany akit 8 evesen ferjhez adtak es ket evig eroszakolta a ferje allandoan, mire volt annyi batorsaga hogy megszokott es a hatosagokhoz fordult. iszonyat volt olvasni is, es nem o az egyeduli ilyen eset.

     a tobbiek maradnak es turnek. olvastam olyanrol aki 12 evesen egyedul a kamraba zarva szulte meg az elso gyereket. a ferje 40 evvel volt idosebb mint o. el tudod kezpelni????!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507094 (46)
    2013-12-06  12:12
  12. 2013. december 6. 13:3148.

    „Nem kell rettegned, hogy a férjed megharagszik Rád, hogy megun?”

     

    Csak annyira, amennyire neki, hogy én megunom vagy megharagszom rá.

    előzmény:
    mickamacka (35)
    2013-12-04  17:31
  13. Torolt_felhasznalo_507094
    Torolt_felhasznalo_507094
    2013. december 6. 12:2347.

    "Addig nem jut el az eszetek, hogy ha ez a 200 millió ember meg is születne, akkor hol tartanánk és hogy a SAJÁT génektek is veszélybe kerülne, ha fogyóban lenne a víz, élelmiszer...

    Főleg ezek kínai, indiai népek, akik ráadásul jó szaporák...pillanat alatt lenne a 200 millióból egy milliárd."

     

    Te gondolkozol is vagy csak írsz? Alapvető dolog, hogy a természet beszabályozza, hogy hány lány és hány fiúgyermek szülessen. Szerinted ez a módja annak, hogy megakadályozzuk a túlnépesedést? Nem hiszem el... 

    előzmény:
    mickamacka (26)
    2013-12-04  12:37
  14. Torolt_felhasznalo_507094
    Torolt_felhasznalo_507094
    2013. december 6. 12:1246.
    Én azért nem vagyok abban biztos, hogy UGYANOLYAN lehet 7 éves kislányként egy felnőtt férfi feleségének lenni, mint szerencsétlen gyerekként szépségversenyeken szívni. Elég rossz lehet ez a második, de az első................. bele sem gondolok. 
    előzmény:
    Tulipáncsokor (4)
    2013-12-04  10:58
  15. 2013. december 6. 11:4045.

    latom te is pontosan ertetted mit akartam elmondani a hozzaszolasommal.

     

    engem szornyen megdobbentett hogy a videoban szereplo no mosolyogva mondta hogyan fojtotta meg a 8 leanygyereket es asta el oket a foldbe.

     

    Ahol ezt nem buntetik sot  valamilyen modon a tarsadalom helyesli ott az ember eletenek ( marmint a no mint ember) a vilagon semmifele erteke nincs azon kivul mint tenyeszallat a megfelelo utod produkalasaban.

     

    ez pedig elfogadhatatlan.

    előzmény:
    PitykeBigyo (41)
    2013-12-05  09:49
  16. 2013. december 6. 11:3544.

    En 26 eve elek olyan orszagban ahol tobb szazezres koloniakban elnek  (sajnos) a muszlimok. kicsit tobbet latok a valos eletukbol mint te azt hiszem.

     

    reszemrol pl. fogalmam sincs mi az a kiskegyed de azt tudom hogy olyan dologert szurtak agyon a szerencsetlen muszlim kislanyt mert az apai tiltas ellenere uszodaba ment az iskolaval es FURDORUHABAN  uszott a tobbi gyerekkel.

     

    a gyilkossag utan a kozossege hoskent unnepelte ezt a mocskot.

    előzmény:
    mickamacka (35)
    2013-12-04  17:31
  17. 2013. december 6. 11:3043.
    Nagyon jol latod a helyzetet, ebben van a lenyeg.
    előzmény:
    tücsök78 (32)
    2013-12-04  13:25
  18. 2013. december 6. 11:1242.

    Nagyon egyoldaluan latod a dolgot. az arany az egyetlen meg az ekszer ami a noe, ui enelkul a ferfi nem hazasodhat.

     

    Csak tudod, a "szepnek lenni" az azzal tarsul hogy  a ferj az aranyvasarlassal egyutt sokszor ugy megveri a feleseget  hogy az a labara sem bir hetekig felallni, vagy eppen nem engedi korhazban szulni, nem mehet orvoshoz ha nincs muzulman NO orvos es meg sorolhatnank.

     

    Vagy eppen mint a pakisztani pelda mutatja megolik mert nem tud fiut szulni.

     

    Itt rengetegen elnek, igen, vagyonokat ero ekszerek tulajdonosai. csak eppen nem lephet ki az utcara ferfi kisero nelkul . mondjuk.

    előzmény:
    mickamacka (28)
    2013-12-04  12:48
  19. 2013. december 5. 09:4941.
    Kedves Tulipáncsokor!
    Kissé ellentmondasz önmagadnak. Méltatlankodsz, hol olvasható, hogy egy kategóriába soroltad a gyerekgyilkosságot a kóla és chips fogyasztással, tévézéssel. Hát itt:
    " Vagy Angliában hány gyerek nő fel cola-n és chips-en a TV előtt ülve. Ez talán jobb?"
    Miután gyerekgyilkosságokról szól mind a cikk, mind Amarynda hozzászólása, szerinted az "Ez talán jobb?" kérdés hogyan értelmezhető máshogy?

    A másik: Amarynda szerintem nem azt állította, hogy minden muzulmán egy állat, és csak muzulmánok követnek el gyermekbántalmazást. Csak óriási a különbség abból a szempontból, hogy míg pl. az általad is említett Szita Bence gyilkosságot a társadalmunk java része mélységesen elítéli, addig egy muzulmán társadalom az úgynevezett becsületbeli gyilkosságok elkövetőit sajnos hajlamos piedesztálra emelni.
  20. 2013. december 5. 09:3540.

    Apropó, csak gondoltam szólok, hogy jó magyar mentalitásra végleg elássatok:

     

    én egy olyan hozzászóló vagyok, akinek a férje egy európai -ateista- Férfi, akinek a felesége egy -az általam megfogalmazott szabad nő jellemzői alapján- egy szabad nő, feleség.

     

    Mivel párom lehetővé teszi, hogy én ne érezzem magam semmilyen szempontból korlátolva -értem ezt a hétköznapokra, időbeosztásra, anyagiakra, döntések meghozatalára, beleértve befektetéseinkkel kacsolatos véleményem rendszeres figyelembe vételére-, ezért elég jól meg tudom fogalmazni azt az érzést, ami egy nő szabadságát valóban jelenti. 

     

    Hogy aranyrudakat nyalogatnék? nem vágyom rá.

    Hogy megtehetném-e? Igen, megtehetném. 

     

    A valódi szabadság ott kezdődik, amikor már nem csorog a nyálad a sonkára, mert jól vagy lakva.

    Amikor nem sóhajtasz egy kirakat látványára.

     

    Az összes többi A Nagy Szabadság Illúziója. 

     

    A kendő, csador nem biztos, hogy rabság, ahogy TE nem hordasz kendőt, mégsem vagy szabad.

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-12-04  08:42
  21. 2013. december 5. 09:1939.
     

    Európa is szadista, Ázsia is az, Afrika meg főleg!

     

    Foglalkozz a gyerekrabszolgasággal, véres gyémántokkal, a civil háborúk ártatlan áldozataival, genocídiummal,Palesztina jövőjével, irányított amcsi bombákkal, amik száz gyereket csonkítanak meg. 

     

    Ja, egyébként persze, Palesztina is bűnös, meg terrorista...ezért teszi tönkre azt Izrael...  a hülyékkel bármit be lehet szopatni, elég, ha "bemonnya azertéell, meg a tévékettő"

     

    Kit ítél el a törvény?? Kit ítél el a közmorál?

     

    A politikust,aknek a felesége lefejelte a kerítést.

    A szomszéd csövest, aki az élettársa jobb kezét és bal lábát eltörte...gipsz is volt, meg a csávó sem volt számonkérve.

    Jól elítélte a törvény, ejha!Benn volt kábé másfél órára, haza jött és jól bosszút állt.

    A rendőrök is kijöttek...sokszor...a feje kék volt meg zöld, csak hát nem folyt a vére, ez volt a veszte...hiába kiabálta a ház, hogy "veri, hát veri, nemlátják?!" :)

     

    Miért foglalkozol te a muszlim családokkal, mikor lehet, a saját szomszédod veri a családját, szadizza a kölykét?

     

    Miért foglalkozol egyáltalán egy másik kultúrával, amikor a saját kultúrád az, hogy itt minden fórumozó jellemét, mentalitását, lehetséges véleményét betéve, jól ismered és lányregénnyel bővíted ismereted a világról? 

     

    Talán olyan jó csámcsogni véres, kegyetlen sztorikon?

    Bestsellerek királynője!

     

    A Balhán történt halálesetet is valami hasonló okból fotózgatták, ugye?

     

    A sosem látott muszlim kegyetlenkedésekkel foglalkozol, terroristákat kiált a Story magazinon nevelkedett háziasszony és közben száz ember fotózza a Blahán haldokló meztelen embert és beszél zöldségeket, mert olyannagyon meg akarjuk menteni a menthetetlen muszlim nőket, hogy közben leszarjuk az éppen összeeső embert az utcán...rohadt együttérző vagy, ebben biztos vagyok...de egy szelet kenyeret adsz azért a csövinek, dobsz egy százast?

    persze a jelenlévők sosem-tennének-olyat-hogy-elsétálnak,,.én tudom.

     

    Ezért írtam: itthon kéne sepregetni! De most már nagyon sürgősen.

     

    Olvass Koránt, keresd meg, amiről beszélsz, mert addig nem vagy más, mint dilettáns, fórumozgató, felvilágosulatlan századrangú háziasszony, aki többet költ buzi regényekre, mint energiát értelmes gondolatokra. 

     

    Akkor is ez vagy, ha nem nekem címzed a hozzászólásod.

     

    Bestsellerek királynője!

    előzmény:
    ladybird65 (36)
    2013-12-04  17:32
  22. 2013. december 4. 19:3038.

    Újra elolvastam. Tartom a véleményemet. Nem ír nettó hülyeséget. Az a Te véleményed, ez meg az enyém.

    Jó éjszakát neked is.

    előzmény:
    Catilina (37)
    2013-12-04  18:15
  23. 2013. december 4. 18:1537.

    Persze hogy mond valamit: nettó hülyeséget. Ha jobban elolvasnád a mondanivalóját rájönnél te is. :)

    előzmény:
    ladybird65 (36)
    2013-12-04  17:32
  24. 2013. december 4. 17:3236.

    Mondasz valamit, sajnos.

    Egyébként pont nem értem, hogy nálunk is egyre több idióta védi ezeket az elmaradott keleti országok-béli szokásokat. Persze, mert ők csak a mesés, csodás keletet látják, imaszőnyeg, szép templomok, brühühü...

    Ja. Az ilyeneket oda kéne költöztetni, éljen ott pár hónapig, aztán garantálom, hogy akár laposkúszásban is hazajönne Mo-ra, csak jöhessen.

    Majd mindjárt jön Pilizota is a szokásos baromságaival.

    Én is olvastam annak a szaúdi hercegnőnek a történetét. Pedig ő egy hercegi családba született, nem a nyomorba. De amiket leírt, hogy mik történtek ott a közelmúltban, tehát nem 100 éve. Katasztrófa.

    És igen, igaz, hogy mindenhol vannak agresszív, kegyetlen férfiak. A világ bármely táján, a fejlett országokban is. Csak az nem mindegy, hogy a cselekedeteiért elítéli-e a törvény, a közmorál. Vagy pedig a vallás, az elmaradott népszokások, a butaság, a tradíció mindent felülír. Még a szülői ösztönt is. Na ez az, ami nem fér a fejembe.

    előzmény:
    Muzsine (25)
    2013-12-04  12:36

Címlap

top