Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Így néz ki a női test szülés után

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. szeptember 19. 05:10
Örülünk, mert egyre több az olyan kezdeményezés, ami a nőket bátorítja: testük a szülés után is gyönyörű. Következzenek azok a szépséges és bátor anyukák, akik kamera elé álltak, hogy támogassák azokat a nőket, akik testük átalakulását nem tudják elfogadni.

Nők Lapja Café: Így néz ki a női test szülés után
  1. 2015. október 4. 15:0834.
    azon gondolkoztam ha ennyire dicsoitunk mindent ami termeszetes es tuti hogy az gyonyoru akkor miert nem csinalnak kepeket arrol hogy milyen amikor az embernek mondjuk hasmenese van. Premier plan muveszi fotokkal. legyen rajta kicsi segg , szoros es nagy es mindegyik egyforman csodaszep lesz amint ontja magabol a folyekony vegtermeket. hat az is termeszetes nem? es mint ilyen akkor szep is. vagy megsem? a ket gyereket szoptato tejcsarda egyszeruen elragado volt, engem egy jol fejlett tehenre emlekeztetett.
  2. 2014. november 23. 14:5933.
    Ki, milyen alkat, kinek, milyen a terhessége. A lényeg az, hogy egészséges baba szülessen.Terhességem előtt keményen edzettem, imádtam. Majd teherbe estem, ami veszélyeztetett volt. Orvos szó szerint ezt mondta: vagy abbahagyja az edzést, vagy elveszíti a babát. A fizikumát még visszanyerheti idővel, de ha a baba elmegy, azt nem adja vissza senki. Elég sokat is híztam, még mindig van rajtam túlsúly, igaz már újrakezdtem az edzést. és persze, van egy gyönyörű kisfiam:) Érdekes terhességi csíkjaim nem lettek, és a mellem is maradt szép feszes. Barátnőm alig hízott, mégis a hasa tele van csíkkal, a melle meg rendesen megereszkedett. Lényeges? Nem:) a kislánya gyönyörű boldog baba. A babavállalás épp elég stresszel és kemény munkával jár, szóval, ha valakire felszalad néhány extra kiló, ne ostorozza magát:) Kívánom minden gyermeket vállaló anyukának, hogy könnyű terhessége és szülése legyen, és a baba meg aludjon, mint a bunda.:)
  3. 2013. szeptember 20. 09:3232.
    Igen. Attól még nem kellene csúnyán elhízott, megereszkedett nők képeivel riogatni azokat, akik esetleg gondolkodnak a gyermekvállaláson. Ismerősi körömben mindenki szépen visszanyerte az alakját, sőt vannak többen is akik jobban néznek ki mint előtte, mert a terhesség/szoptatás alatt jobban odafigyeltek magukra, mint azelőtt. Igen, biztosan van aki vért izzadva fogy vissza, és olyan is aki meg se próbálja. Csak szerintem ne a negatív példákat sorakoztassuk fel, ha egy mód van...
    előzmény:
    Tulipáncsokor (31)
    2013-09-20  09:18
  4. 2013. szeptember 20. 09:1831.

    Szerencsés alkat vagy.

     

    Ez azonban nem jelenti azt, hogy mindenki, aki odafigyelt az alakjára korábban is, pár hét alatt visszanyeri azt. Nyilván visszanyerheti az alakját, de nem mindenki olyan szerencsés, hogy pár hét alatt megtörténik ez.

    előzmény:
    karolina24 (27)
    2013-09-20  08:34
  5. 2013. szeptember 20. 09:0630.
    Ne hülyéskedj, átéltem! Az orvosaim is ezt mondták, és mivel több sportolónő szülését is vezették már, volt némi rálátásuk a dologra.
    előzmény:
    karolina24 (29)
    2013-09-20  09:01
  6. 2013. szeptember 20. 09:0129.

    Egy szóval sem említettem az erős hasfalat. Annyit írtam, hogy ha a kismama "fitt" vagy hogy fogalmazzak, nincs ellustulva, nem szedett föl háromszor annyi kilót mint kellett volna, illetve a terhesség előtt is már mozgott valamit (legalább minimális szinten, nem arról van szó hogy versenyszerűen kell sportolni, én sem tenném.) Akkor a szülés is könnyebb, hiszen az egy baromi nagy fizikai meló, és azt bizony el kell végezni.

    Egyébként azt honnan tudod, hogy nem tette könnyebbé, honnan tudod mi lett volna ha...

    előzmény:
    Maxim (28)
    2013-09-20  08:45
  7. 2013. szeptember 20. 08:4528.

    Én versenyszerűen ritmikus sportgimnasztikáztam. Ennek megfelelően kellően kifejlődtek a hasizmaim. Elmondom, egy hangyányival sem tette könnyebbé a szüléseimet az izmos hasfalam. Sőt!

    Az pedig, hogy kinek milyen lapossá válik a hasa szülés után, más kérdés. Mert lehet, hogy maga a hasfal izma szépen visszahúzódik, de pl a genetikailag adott rossz kollagénrostok miatt kialakul striás hasbőr, nem. 

    Így adódhat az a huncut helyzet, hogy ugyan visszakarcsúsodsz, ellenben ott marad a kötényhas. Azt pedig semmiféle tornával vissza nem csinálod, csak plasztikáztathatsz. 

    előzmény:
    karolina24 (27)
    2013-09-20  08:34
  8. 2013. szeptember 20. 08:3427.
    Te jó ég! Szerintem a szülés utáni pillanatban sem volt ilyen pocakom, nem hogy 6 hónappal később!!! Lányok, nem kell megijedni, aki csinos, vékony volt terhesség előtt, és főleg aki jó kondiban volt, ügyelt a mozgásra (terhesség alatt is, nem kell maratont futni, de heti 1-2 könnyebb torna mindenképp kell, magát a szülést is megkönnyíti ha nem vagy ellustulva). Szóval könnyedén vissza fogtok fogyni, ne aggódjatok emiatt! Én 35 évesen szültem, szóval nem fiatalon, de pár héttel a szülés után már ugyanúgy néztem ki mint előtte, és a pocakom is ugyanolyan lapos lett, pedig nem is tornáztam.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-09-19  05:10
  9. 2013. szeptember 20. 08:2026.
    A képeken a nők az átlagosnál bőven kövérebbek, de ha lehet olyan képeket közölni, amiken a frissen szült modellek/ színésznők / énekesnők lányosan karcsú alakkal és kisimult arccal pózolnak, nos, akkor ez a túlzás is belefér.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-09-19  05:10
  10. 2013. szeptember 19. 18:4725.

    Nehogy azt hidd, hogy azok a nők, akiket ebben a cikkben bemutattak, hogy milyen "szépek" szülés után rohannak úszni, vagy bármi testmozgást végezni szülés után.

     

    Ez a cikk megint egy nagy parasztvakítás. Szánalmas az egész. Elhízott nők kezükbe vettek egy gyereket (talán az övék volt, talán nem) és próbálták magyarázni a bizonyítványt, hogy mitől néznek így ki.

    előzmény:
    ardian (24)
    2013-09-19  18:30
  11. 2013. szeptember 19. 18:3024.

    Pont ez volt az én megérzésem is, de nem mertem leírni..

     

    Császármetszés: nekem volt kettő, egy hét után már szaladtam és alig vártam, hogy lejárjon a 6 hét és mehessek úszni. Nem is voltak alak- és súlyproblémáim.

     

    Egyébként mindenkinek, aki aggódik az alakja miatt tudom ajánlani az úszást. Azt olvastam, erősííti ahasfalat, s ez valóban így van, nekem mindkétszer könnyen, gyorsan lapos lett a hasam szülés után.

     

     

    előzmény:
    gabi1971 (21)
    2013-09-19  14:19
  12. 2013. szeptember 19. 16:0923.

    Van az a szint, amikor egy nemrég szült nőn látsztik, hogy nemrég szült, hogy éppen szoptat, mert ki van kerekedve kicsit, nagyobb a melle stb. Ez nagyon szép tud lenni. 

     

    De ami ezeken a képeken van, az nem ez a szint. Ezek egyszerűen elhízott nők kisgyerekkel. Mozgással, táplálkozásra való odafigyeléssel sokat javíthatnának magukon, de nyilván egyszerűbb és kényelmesebb azon kampányolni, hogy ez legyen a szépségideál.  

  13. 2013. szeptember 19. 14:4722.

    Kedves leendo kismamak!

     

    Felhivom a figyelmeteket, hogy ez nem a valos allapotot muttatja be. Ezek a kepek azt mutatjak be, hogy fogtok kinezni szules utan, ha mar a terhesseg elott van rajtatok plusz 40 - 50 kilo balnazsir.

     Brrr.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-09-19  05:10
  14. 2013. szeptember 19. 14:1921.

    Ez a sorozat elrettentesekent szolgalhat mindazoknak, akik azert - sem - szülnek, mert felnek, hogy a terhesseg tönkreteszi a testet.

    Holott ez nem törvenyszerü.

    Ezek az anyukak - mar uram bocsa`, tudom, hogy a szepseg nagyon szubjektiv fogalom -, se nem szepek, se nem nöiesek, csak szimplan elhizottak. Meg csak nem is csinosan teltek, hanem egyszerüen sok-sok kilo van rajtuk. Egyiknek sincs olyan kicsi babaja, hogy arra lehet fogni az egeszet.

     

    Szerintem nagyon melletrafaltatok ezzel a riporttal.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-09-19  05:10
  15. 2013. szeptember 19. 13:1720.

    Találkoztam a régi munkatársnőmmel, tényleg olyan feltűnően nagy hasa volt, megkérdeztem hogy babát vár?

    Na ő sem, csak épp meghízott. Most már inkább hallgatok, majd elmondják ha akarják az örömhírt.:-)

    előzmény:
    Anda39 (19)
    2013-09-19  13:12
  16. 2013. szeptember 19. 13:1219.
    Én is megkérdeztem már valakitől, mikor lesz baba, közben meg csak nagy volt a hasa...tök ciki volt. 
    előzmény:
    varrólány (18)
    2013-09-19  12:50
  17. 2013. szeptember 19. 12:5018.

    Alkattól függ, tőlem szülés előtt egy nappal kérdezte egy ismerős a kórházban hogy már megszültem?

     

    Akihez meg beraktak a szobába, megkérdeztem , hogy mikorra várja  a babát. Kiderült már megszületett. ÁÁÁ ,akkor bocs!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-09-19  05:10
  18. 2013. szeptember 19. 12:4917.
    két gyereket szültem de nem,nem feltétlenül kell így kinézni..nem kritizálni szeretnék mert nagyon szépek ezek az anyukák de a 10,20 kiló felesleg azért nem egyenes következménye annak hogy valaki gyereket szült.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-09-19  05:10
  19. 2013. szeptember 19. 11:3516.
    most megnyugodtam, sokkal jobban nézek ki .... ikrek után is ... 40 év fölött  :-)
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-09-19  05:10
  20. Torolt_felhasznalo_190648
    Torolt_felhasznalo_190648
    2013. szeptember 19. 11:1615.

    elvileg azért rosszabb a császár mint a norm szülés, mert jobban fáj, hosszabb a felépülési idő, nem lehet annyira leszoritani a hasat a seb miatt, később tud mozogni, na szóval a has méret később megy le. legalábbis a környezetemben lévőknek probléma volt...

     

    Akkor te az alkati kategoriába tartozol.

     

    én is. normálisan szültem, sokat hiztam,kb 22 kilot. lapos hasam volt mindig is, most is az van. könnyen hizok könnyen fogyok. remélem az élet előrehaladtával is igy marad.

    viszont nem veszes a bőr annyira mint volt, és a köldököm felső része meg van ereszkedve,nem kerek.  ez plasztikával jol korrigálhato. de nem érdekel a téma. igy vagyok jo ahogy vagyok 

    előzmény:
    cheyennke (14)
    2013-09-19  10:42
  21. 2013. szeptember 19. 10:4214.
    Császár sem rombol feltétlenül... Az én császárhegem jóformán láthatatlan, mintha egy vékony hegyű fehér filctollal húztak volna egy vonalat. Igaz, nincs rajtam fölösleg, a terhességgel is csak a pont szükségeset szedtem fel, nem kellett az orvosnak zsírokat is mozaikozni az összevarráskor. Így "könnyű"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_190648 (13)
    2013-09-19  10:20
  22. Torolt_felhasznalo_190648
    Torolt_felhasznalo_190648
    2013. szeptember 19. 10:2013.

    Ezt azért én nem mondanám.főleg nem ilyen címmel!

     

    Alkati (!), és/vagy lustaság kérdése,hogyan nézünk ki szülés után....

    nem mellesleg -császár,iker terhesség.... 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-09-19  05:10
  23. 2013. szeptember 19. 09:3212.
    Egy szülés még nem változtatja meg a testünket drasztikusan, még akkor sem, ha 20 kiló felesleget felszedtünk. (tapasztalat) Fiatalon a test rugalmas, a hízást-fogyást elég jól tolerálja. Idősebb korban már annyira nem könnyű. Most már az én bőröm sem sima a hasamon, de nem is mutogatom.  Tényleg több értelme lenne az ilyen fotózásnak akkor, ha a babavárás alatti képeket látjuk, mert szülés után nem feltétlenül kell rosszul kinézni az ember lányának, illetve nem is tudok olyat, ami olyan "tünet" lenne, ami minden már szült nőn jelentkezne és jellemző lenne. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464050 (10)
    2013-09-19  09:00
  24. 2013. szeptember 19. 09:0811.
    Igen:) rólam van így kép előtte közben utána..  hú, döbbenet látni néha micsoda alakváltó voltam a két szülés alatt mondjuk pakoláskor előkerül egy nadrág, és megkérdi ismerős az kié volt. aztán persze az enyém :D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464050 (10)
    2013-09-19  09:00

Címlap

top