Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülésért cserébe elengednék a diákhitelt

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. szeptember 18. 07:47
Nem kellene visszafizetni a diákhitel egy részét azoknak a felsőoktatásban tanuló nőknek, akik az egyetem alatt vállalnak gyereket.

Nők Lapja Café: Szülésért cserébe elengednék a diákhitelt
  1. 2017. június 13. 21:22115.

    Most olvasom,hogy roma nőket képeznek ki idősotthoni szociális munkásoknak.

    előzmény:
    feleselek (112)
    2013-09-20  21:00
  2. 2017. június 13. 18:03114.

    Ha minden nő elutasítaná azt a szeretőt, akiről tudják hogy férj és apa, akkor egy ilyen férfinak sem lenne szeretője.... de ehhez az lenne az első lépés, hogy a nők a számukra ismeretlen másik nőt is tiszteljék meg azzal, hogy a másik férje nem kell (és persze a férfi meg ne hazudjon magáról!).


     


    de nem mondják,mert azt mondják,hogy csak azt a kapcsolatot szedheti szét egy harmadik,ami már eleve rossz volt,meg úgyis sárkány a feleség,meg eleve rossz volt már az a kapcsolat,ők csak szivességet tettek a pasinak

    előzmény:
    feleselek (112)
    2013-09-20  21:00
  3. 2017. június 13. 14:55113.

    Nem mondta senki,hogy kötelező egyetem mellett szülni.Csak lehetőség.


    Azért,mert neked nem volt kedved,időd,lehetőséged...


    Én sem tettem,anyám meg igen.


    Végre egy intézkedés,amivel  a minőségi reprodukciót támogatják és nem az alsóbb néprétegekét.

    előzmény:
    bababetű (25)
    2013-09-18  12:42
  4. 2013. szeptember 20. 21:00112.

    Ha minden nő elutasítaná azt a szeretőt, akiről tudják hogy férj és apa, akkor egy ilyen férfinak sem lenne szeretője.... de ehhez az lenne az első lépés, hogy a nők a számukra ismeretlen másik nőt is tiszteljék meg azzal, hogy a másik férje nem kell (és persze a férfi meg ne hazudjon magáról!).

    Természetesen a férfi is tisztelje meg a másik férfit azzal, hogy másnak a párja tabu.

     

    Én mindig elküldtem az ilyeneket a francba. És megvetettem azokat a barátnőimet, akik nős pasikkal kavartak. Rendszerint sikeres, jómódú, 50 körüli férfiakkal... Igen ám, de azok a "menő csávók" csak morzsákat hintett a szemükbe, még a gazdagságából sem osztott meg szinte semmit ezekkel az ostoba libákkal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659415 (66)
    2013-09-19  10:45
  5. 2013. szeptember 20. 20:56111.

    Nem fognak minőségibb életet élni az elöregedett országok. Most még igen, de pár nemzedékváltás, és vége a jólétnek. (Hacsak nem találnak ki valamit: mondjuk a társadalom számára haszontalan egyedeket kilövik vagy ilyesmi.)

     

    Nem mondom, hogy minden családba rohadt sok gyerek kell, de azért a gyermektelenségért sem kampányolnék. Azt mondom: mindenki szüljön annyit, amennyit akar. Nem hiszem, hogy ezt államilag bármilyen irányban kellene szabályozni.

     

     

    Itt, Mo-n ingyenélőnek, naplopónak, potyautasnak tartják azt, aki háziasszonyként otthon marad és csak a családjának "dolgozik". Ők rakják idézőjelbe ezt a szót, pedig nem kellene!

    Mindnyájan tudjuk, hogy valóban sok az olyan nő, akik nem elsősorban családszeretetből vállalnak fiatalon sok gyereket, hanem ahogy-esik-úgy-puffan-és-tartom-a-markom alapon. A baj csak az, hogy a társadalom általánosít és a nem lumpenproli módra élőket is automatikusan ide sorolják.

     

    Arra is rábökött valaki, hogy bizony a magyar férfiaknak egyszerűen teher a család, nem pedig büszkeség, ha képesek eltartani egy asszonyt + 1, 2, 3, akármennyi gyermeket. A mediterrán országokban még jobban élnek a tradíciók, ott még a szegénység ellenére is büszkeség egy férfinek, ha a családjáról gondoskodhat.

    előzmény:
    Catilina (77)
    2013-09-19  12:23
  6. 2013. szeptember 20. 20:42110.

    Szerintem kevés 18 feletti, de 25 alatti fiatal van, aki azért tanul, hogy jobb elhelyezkedési esélyei legyenek és/vagy azt csinálhassa majd, amit szeret, de bevállalna egy gyereket úgy, hogy még egy napot sem dolgozott.

     

    Úgy tűnik, ez megint csak a gazdagoknak lesz jó. Akiknek az is mindegy, hogy elkezdenek-e dolgozni egyáltalán. Mert ha nem, az sem baj: van hol lakni (szülőktől függetlenül is), van ki eltartja, bőven jut bármilyen kedvtelésre. Bár szerintem még a gazdag családok fiatal lányai sem akarnak leragadni egy baba mellett abban az életkorban, amikor mindenki más bulizik, külföldre megy ösztöndíjjal, sportol, a hobbijainak él, stb.

     

    Azok, akik a kamaszéveik közepén-végén szülnek, azok meg nem mennek egyetemre...

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-09-18  07:47
  7. Torolt_felhasznalo_659415
    Torolt_felhasznalo_659415
    2013. szeptember 20. 09:56109.
    "Felsőoktatási tandíjak 2013 szeptemberétől Írta: - 2012. dec 11.

    A kormány által elfogadott rendelet alapján a 2013-as tanévtől  teljes mértékben mindössze 10 ezer diáknak finanszírozza majd továbbtanulását, részösztöndíjat körülbelül 40 ezren kaphatnak majd. Az eset nagy felháborodást váltott ki a tanulók körében, több felvonulás is volt a napokban a rendelet elleni tiltakozásképp.

    A kormányzat szerint nem olyan vészes a helyzet hiszen a kedvező konstrukciójú Diákhitel2 remek lehetőséget nyújt a diákoknak tandíjaik kifizetésére. Igen ám de egy átlagos felsőoktatási képzés félévenként több százezer forintba kerül és legyen a hitel bármilyen kedvező is ezzel több évtizedre eladósíthatja a rászoruló diákokat."

     

     

    Kevesebb mint egy év alatt ennyit változott volna "a kedvező konstrukciójú ..... remek lehetőség?

     

    Miért kéne a lehetőség által kínált "előnyöket" elengedni?

     

    Mert a lehetőség milliós következményei eladósították őket.

     

    Az még szomorúbb, hogy sokaknak valóban az egyetlen lehetőségük volt a tanuláshoz.

     

    Elnézést!

    De a kormány csinált egy újabb szarkupacot, és most ezt szándékozik eltüntetni.  És mi lenne, ha nem lennének újabb és újabb szarkupacok? Mennyivel egyszerűbb lenne!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-09-18  07:47
  8. 2013. szeptember 19. 22:07108.

    Lehet,h jobb eséllyel indul,akinek van,mint aki még előtte áll.

    de mondom,semmi nem kötelező.

    Rájöttem,hogy ebben az országban  csak a kisebbséget lehet támogatni,ha valaki megpróbálja az úgymond középosztályt,akkor egyből szapulják.

    Nem,nem tartok tőle,hogy jövőre  a program miatt 50.000 babaával töb bszületik.

    De ha csak 1.000-rel is töb bfog..inkább menjen erre az adómból,minthogy olyan embereket támogssunk,akikből úgysem lesz semmi.

     

    Nem hiszem, hogy ha valamire egy törvény lehetőséget nyújt, az egyenlő lenne az arra való buzdítással.

     

    Erről van szó, egyébként akár szül egy 22 éves,akár nemkicsit visszás nekem,hogy ezekről a fiatalokról mindig mint gyerekek beszéltek.

    Nem gyerekek.

    Felnőttek,épp még tanulnak,tehát nem tudják magukat teljesen eltartani,de felnőttek.

    Nem gyerekek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_776412 (106)
    2013-09-19  21:36
  9. 2013. szeptember 19. 22:00107.

    Azért a nőkre hegyezik ki a dolgot,mert a gyerek megszülséről végős soron midnig anő dönt.

    hiába akar apa kézzel-lábbal gyereket,ha anő úgy dönt,hogy abs,akkor abs és hiába nem akarja a pasi a gyereket,ha úgy dönt,hogy megszüli,akkor megszüli.

    majd ha a férfiak is tudnak szülni,akkor őket is fogják nyomni.

    Kérdezem én, hogy az egyetemista srácok vajon hány százaléka akar ilyenkor gyereket, hányan akarnak a tanulmányok mellett családot eltartani meg gyereket nevelni?

     

    Egy egyetemista lánynak nemcsak egyetemista pasija lehet.

    Egy 21 éves csajnak simán lehet egy 28 éves dolgozó pasija,még nem is annyival öregebb. Akár 30-as pasija is lehet.Speckó az én párom is 9 évvel idősebb nálam.

     

     

    Majd akkor megmondom, kb 1 ezrerelék. A férfiak igen nagyrésze 30 fölött is retteg a gyerekvállalástól. Én diplomások között forgok, sok olyat ismerek ahol a nő akar gyereket, a pasi még nem, és olyat is ahol van már egy gyerek, a nő akarja a kövekezőt, a férfi nem. Fordított szitu az én ismertségi körömben nincs

     

    Nekem van.

     

    Apukám mérnökként tanult,anyukám közgazdászként.

    előzmény:
    vargi (100)
    2013-09-19  16:33
  10. Torolt_felhasznalo_776412
    Torolt_felhasznalo_776412
    2013. szeptember 19. 21:36106.
    Irtóra jó eséllyel indul egy kisgyerekkel útnak egy fiatal. Állást nem lehet találni, lakása nincs, jövedelme nincs, de gyerek legyen. Mekkora észre vall ez az ötlet?
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-09-18  07:47
  11. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2013. szeptember 19. 21:21105.

    Feltéve, ha valami hülyébe fut, má bocsi.

     

    Az meg, meg is érdemli. 

    előzmény:
    Catilina (102)
    2013-09-19  16:47
  12. 2013. szeptember 19. 17:39104.

    Attól függ: utód kell valakinek, férfi kell, vagy család.

     

    Akinek utód, annak szerintem könnyebb dolga van egy emberre (a gyerek) vigyázni, mint kettővel (gyerek + társ) bajlódni. Egy gyerek is nagyon sok kompromisszum, egy társ meg még több. Azért bomlik fel sok házasság, mert mostanában nagyon sok nő egyszerűen nem képes tolerálni a férjét. Gondolom, nekik mondenképpen egyszerűbb lenne egy gyerek a férj nélkül. Különben nem hagynák el csak azért, mert úgymond már „hiányzik a romantika”. Nos elvileg egy férj egy életre szól, egy gyerek meg csak mondjuk tizennyolc évre.

    előzmény:
    vargi (103)
    2013-09-19  17:26
  13. 2013. szeptember 19. 17:26103.

    Kérdés, hoyg megéri e így, de ez már egy más történet.

     

    előzmény:
    Catilina (102)
    2013-09-19  16:47
  14. 2013. szeptember 19. 16:47102.
    Egyébként valljuk be: A nő sokkal könnyebb helyzetben van ebből a szempontból: egy férfi nem tud magának csinálni egy gyereket, hiába társas cselekedet, ha a nő nem akarja, tehet róla, hogy ne legyen eredmény. Egy nő viszont simán csinálhat magának egyereket egy éjszakás kaland is elég hozzá.
    előzmény:
    vargi (100)
    2013-09-19  16:33
  15. 2013. szeptember 19. 16:42101.
    A férfiaknak is joguk van szülni!
    előzmény:
    vargi (100)
    2013-09-19  16:33
  16. 2013. szeptember 19. 16:33100.

    Na jó, hogy ezt leírtad. Sok sok kommentem lenne ehhez az egész baromsághoz, meg ahhoz, amilyen nyomást helyeznek a nőkre ebben az orzságban, de mind közül az számomra a legmegdöbbentőbb, hogy a férfiakról miért nem beszél senki? Met ugye sokak véleménye az, hogy a nők karrieristák, előbb tanulnak sokáig, aztán meg még szakmai tapasztalatot szereznek, ezen önzőség által pedig kifutnak az időből.

    Kérdezem én, hogy az egyetemista srácok vajon hány százaléka akar ilyenkor gyereket, hányan akarnak a tanulmányok mellett családot eltartani meg gyereket nevelni? Majd akkor megmondom, kb 1 ezrerelék. A férfiak igen nagyrésze 30 fölött is retteg a gyerekvállalástól. Én diplomások között forgok, sok olyat ismerek ahol a nő akar gyereket, a pasi még nem, és olyat is ahol van már egy gyerek, a nő akarja a kövekezőt, a férfi nem. Fordított szitu az én ismertségi körömben nincs. És akkor a nők kifutnak az időből… Nem vagyok én férfiellenes, sokukat megértem; a kezdeti években általában ők a családfenntartók, szoronganak ők is, érthető, meg azért is, hoyg minél több a gyerek annál nehezebb lesz anyagilag, ők sem akarnak lemondani dolgokról, meg helyt állni karrierben, családban. Egyszerűen nem értem, hogy őket miért ne memlítik meg soha a nagyokosok?

    előzmény:
    Lillaréka (67)
    2013-09-19  10:46
  17. 2013. szeptember 19. 14:4699.

    "Tegyük is hozzá rögtön, hogy aki otthon lakik az egyetemi évei alatt, annak nem is igazán van szüksége diákhitelre..."

     

    Ezt nem merném állítani, szerintem nem így van.  Aki hitelt vesz fel, azért teszi, mert másképp nem tudja finanszírozni a tanulmányait, függetlenül attól, hogy otthon lakik-e vagy koleszban, netán albérletben. Igencsak számít az, hogy fizetős-e az egyetem vagy nem, valamint az sem mellékes, hogy a szülők milyen anyagi helyzetben vannak, valamint a gyerek tud-e dolgozni az egyetem mellett...

     

    Nem hiszem, hogy ha valamire egy törvény lehetőséget nyújt, az egyenlő lenne az arra való buzdítással.

     

    Régebben (akár 20 évvel ezelőtt is) a nők nagy része huszonévesen szült. Persze nem jártak ennyien főiskolára-egyetemre, meg volt hol dolgozniuk, tehát jóval hamarabb tudtak családot alapítani, önálló életet kezdeni, mint manapság. Ha ma valaki egyetem alatt szeretné ezt megtenni, miért ne lehetne könnyebbé tenni a helyzetét? Van jó pár értelmes ember, aki gyerek mellett is tud tanulni... 

    előzmény:
    Lillaréka (97)
    2013-09-19  14:24
  18. 2013. szeptember 19. 14:4198.

    szerencse hogy nem az o felfogasa a mervado, mert akkor mar a korhazbol a 80 eves dedi vinne haza a gyereket.

     

    dehat mit akarsz tole.....nem egy IQ bajnok szegeny.

    előzmény:
    Lillaréka (97)
    2013-09-19  14:24
  19. 2013. szeptember 19. 14:2497.

    Tegyük is hozzá rögtön, hogy aki otthon lakik az egyetemi évei alatt, annak nem is igazán van szüksége diákhitelre...

    Azok szokták felvenni, akik másik városban laknak és nem tudják őket a szüleik havi soktizerrel támogatni. 

    Elsi imádja a régmúlt szocializmust...  csak manapság másként müködnek a dolgok, mint anno. Jó nagy része az egyetemistáknak  albérletezik, mert nincs elég kolesz. Lakótársak biztos örülnek -örülnének egy éjszaka üvöltő csecsemőnek. 

    és a másik város ezennel kiüti a segitő nagyit, vagy dédit.. 

     

     

    és most megint saját példa... a szüleim vagy anyósék.. rengeteget segitettek az unokáik körül... még mindig tök jól vannak,   egészségesek... stb.. 70en felül is.. de azért tán hetvenévesen mégsem nyerő már 1-3 éves kisgyerek után rohangálni, meg időre menni érte oviba- bölcsibe, mert a nagyszülői korosztály dolgozik az unoka meg egyetemista. 

    Nagyon nem kéne már róluk még több bőrt lehúzni. 

     

    De elsi azért lehúzná. 

     

    előzmény:
    Amarynda (95)
    2013-09-19  14:15
  20. 2013. szeptember 19. 14:1696.
    Milyen kollegiumban voltal ujszulott korodban?
    előzmény:
    elsi1 (92)
    2013-09-19  14:06
  21. 2013. szeptember 19. 14:1595.

    Hogyne. aki minimum 75 vagy 80 eves. majd o fog vigyazni az ujszulottre.

     

    Raadasul ha jol korulnezel a csaladok legnagyobb resze nem is egy varosban vagy telepulesen el. es akkor mar eleve ugrott az egesz vigyazasi teoria.

    előzmény:
    elsi1 (92)
    2013-09-19  14:06
  22. 2013. szeptember 19. 14:1194.
    persze hogy nem, de egyaltalan nem jo ha arra biztatjak az egyetemistakat hogy a tanulmanyi idejuk alatt szuljenek. legalabbis szerintem.
    előzmény:
    Anda39 (84)
    2013-09-19  13:03
  23. 2013. szeptember 19. 14:0993.

    Aztán vagy élnek a számukra felajánlott lehetőséggel, vagy nem. Saját maguk döntik el, hogy nekik, személy szerint mi a megfelelő, vagy mi nem. Majd szabad akaratuk szerint választanak.

     

    Pontosan

    Erről van szó.

    előzmény:
    ancsa21 (52)
    2013-09-19  07:21
  24. 2013. szeptember 19. 14:0692.

    Viszont egy 20 évesnek még lehet belevaló dédije is.,akár.

     

    Anda

    Na azért ennyire nem kell eltúlozni. Az, hogy lesz egy ilyen lehetőség, még nem jelenti azt, hogy minden egyetemista elmegy szülni...

     

     

    Pontosan.

    De aki egyetem alatt szülne...inkább őt támogatom,mint a fogatlan telepit,aki tesz arról,  úgyis kettyós gyereket hozzon  a világra,mert azért több a segíííl

    Én is kollégiumban töltöttem életem első hónapjait.

    Na és?

    És lett bajom?

    Nem.

    előzmény:
    Lillaréka (91)
    2013-09-19  13:49

Címlap

top