Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jogosan kérnek osztálypénzt az iskolák?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. augusztus 29. 14:24
Mindig is így volt ez: az általános iskolák gyűjtenek pénzt a szülőktől erre-arra. De vajon jól van ez így? Soma különvéleménye.

Nők Lapja Café: Jogosan kérnek osztálypénzt az iskolák?
  1. 2015. szeptember 1. 11:06113.
    Nekem az osztálypénzzel nincs semmi bajom, a gyerekek javát szolgálja. A "mi iskolánkban" az osztálypénzen felül kötelező jelleggel szednek még 1.000.- forintot félévente minden gyerektől, mint egészségügyi hozzájárulást. Rákérdeztem, hogy ez mit takar. WC papír, folyékony szappan, esetleg szükséges fénymásolás. Úgy gondolom, hogy a WC papír és a szappan biztosítása az iskola feladata, erre kap a fenntartótól bizonyos összeget. Nyilván nem egy hatalmas összeg félévente ezer forint, de iskolai szinten évente összesen kb. 1.920.000.- forintot szednek be a gyerekektől a 8 évfolyamon egészségügyi hozzájárulás címen. Közel 2 millió forint évente, amivel soha senki nem számol el! Kicsit sokallom olyan kiadásra hivatkozva, amit elvileg finanszíroz a fenntartó.
  2. 2013. szeptember 1. 21:15112.

    Lillaréka: Ugyanazt a csomagot feleannyiból ki lehet hozni, ha nem a legdivatosabb , legdizájnosabb, de azért jó minőségű dolgokat vesz a  szülő. Az én gyerekeimnek mindig sima füzeteik voltak nylon borítóval. Nem igényeltek  hercegnős, verdás , és más egy évig divatos táskát, tolltartót sem. Másodiktól kezdve csak néhány dolgot kellett pótolni, mert ami nem kopott el vízfesték, zsírkréta , színes lehetett használni a következő tanévben is. Sokszor a szülő hiszi, hogy ha nem a leg-leg... veszi, akkor kinézik a gyerekét a többiek. Szerencsére a mi iskolánkban sosem volt ilyen. Igaz nem Budán lakunk.

     

    előzmény:
    Lillaréka (105)
    2013-08-30  18:09
  3. 2013. augusztus 31. 06:18111.

    Ha táska -tolltartóval van az más.. akkor értem.

     

    az meg tapasztalat, hogy amit bekérnek annak egy része nem is kell 

     

    ilyen volt pl a vizfesték- zsirkréta- szinesfilc--- szinespapircsomag és társai.. alig néhányszor használták.  volt olyan amit elő sem vettek egész évben. régen volt, de emlékszem.

    előzmény:
    évi* (110)
    2013-08-31  00:11
  4. 2013. augusztus 31. 00:11110.

    Szerintem nekem olyan 15 lehetett iskolatáskával, tolltartóval a cucc. Nem számoltam pontosan, kaját is vettem akkor.

    előzmény:
    Lillaréka (105)
    2013-08-30  18:09
  5. 2013. augusztus 31. 00:08109.

    Hát az biztos, mert el nem kopik...

     

    Van itt a közelben egy kínai ruhabolt. A vezető nagyon jófej, mindig pont azt árulja, ami épp kell a környébeli ovikban és iskolákban, ráadásul a minősége is jó.

    Múltkor 1500 Ft-ért vettem fekete nadrágot + fehér rövidujjú inget. Ez igazán viselhető összeg. :-)

     

    előzmény:
    abak (100)
    2013-08-30  17:11
  6. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. augusztus 30. 19:19108.
    Általánosban nálunk is így volt.Mi  is gyűjtöttünk újságpapírt  volt , hogy több 10000ft összegyűlt.Ez igaz, mindig csak pár anyuka vállalta.Nagyon szerettem az adventi vásárokat is, nálunk egyzser a teából volt nagy bevétel, ezek mind az osztálypénzbe mentek.
    előzmény:
    Lillaréka (107)
    2013-08-30  18:24
  7. 2013. augusztus 30. 18:24107.

    Papirgyüjtés adventi vásár mindegyik gyerekem áltsulijában volt. 

     

    Egész szép összegek folytak be ezáltal

    bár az tény, hogy az adventi vásárra mindig ugyanaz a 4-5 anyuka vette- készitette alkotta a karácsonyi diszeket és sütötte a sütiket... és az is, hogy  mindig megvettük egymás alkotását, (ami megmaradt)   ezzel is növelve a befolyó összeget.

    De nem bánom egy percig sem..  

    előzmény:
    nyuszi05 (96)
    2013-08-30  16:14
  8. 2013. augusztus 30. 18:24106.

    egy heti adagból megvan a gyerek éves osztálypénze.... - az én tapasztalatom szerint. 

     

    pl. egy doboz cigi már régen is 500ft környékén volt.

    ennyi volt havonta az osztálypénz..---- és mást még nem számoltam 

     

    előzmény:
    szekmeli (94)
    2013-08-30  15:25
  9. 2013. augusztus 30. 18:09105.

    Iskolaszerek-- úgyhogy a tankönyv nincs benne 18000ért?? 

     

    mi van abban, hogy ennyi lett egy elsősnek??

     

     

     

    nekem tizedikes a kicsi... 7ezerből kijött a tankönyvön kivüli iskolaszer. és azért egy spirálfüzet csomag nem annyiba kerül mint egy  elsős A5ös.

    mit vetetnek a tanitók a kicsik szüleivel??

     

     

    a fele nem is fog kelleni. ebben biztos vagyok. 

    előzmény:
    évi* (78)
    2013-08-30  11:21
  10. Torolt_felhasznalo_949731
    Torolt_felhasznalo_949731
    2013. augusztus 30. 18:09104.

    a legnagyobb fiam lába is két számot nőtt. :-) Igaz neki 29-30- ról 32,re. Szerencsére volt itthon rá cipő, mert ha találok valahol akciósat megveszem, elég nagy a sansz, hogy a három fiúból előbb-utóbb valamelyik belenő. :-)

     

    Bár kergettem már hótaposót a havazásban (gyerek bokacipőben), vagy épp gumicsizmát (gyerek tesója 4 számmal nagyobb csizmájában) mert nekem az ilyen dolgok mindíg későn jutnak eszembe. (hameg szezon elején megveszem úgyis kinövi. borzalmas.)

    előzmény:
    abak (103)
    2013-08-30  17:56
  11. 2013. augusztus 30. 17:56103.

    14 éves a fiam.

     

    Szerencsére eddig túl sok ilyet nem kellett vennünk, sokat kaptunk, de már nincs kitől kapnunk.

     

    Ünneplő cipőt már én sem veszek.

    Most egy év alatt több mint 2 számot nőtt a lába.

    Az egyik sportcipője fekete (kevés fehér csíkkal), ebben megy alkalmakra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949731 (102)
    2013-08-30  17:46
  12. Torolt_felhasznalo_949731
    Torolt_felhasznalo_949731
    2013. augusztus 30. 17:46102.

    nincs felétek bababizományi?

     

    most néztem éppen mennyi fehér kising van a vállfákon, beadod a régit, valamit ráfizetsz és elhozod a nagyobbat

     

    szerencsére ilyenre nem kell még költenem, de biztosan szétnéznék a vaterán, ez tipikusan az a cucc, aminek nem lesz semmi baja az alatt az 5 alkalom alatt, míg a gyerek kinövi

     

    (és nem veszek ünneplő cipőt sem. Minek? Van sötét cipője és kész. Ez van, annyi minden kell, hogy valahol van egy határ. )

     

     

    előzmény:
    abak (100)
    2013-08-30  17:11
  13. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. augusztus 30. 17:27101.

    Nem értelek, ezeket a dolgokat kinek kéne fizetni, ha nem a szülőnek?

    Az iskola ingyenes, hiszen nem fizetünk a fűtésért ...sorolhatnám tovább. 

    előzmény:
    TJ1117 (74)
    2013-08-30  10:07
  14. 2013. augusztus 30. 17:11100.

    De gondolj arra, hogy nálad legalább több gyereket kiszolgál.

     

    Nekem is vennem kellett fehér inget, mert a régit kinőtte.

    Mintha a fogamat húzták volna.

     

    Felveszi egy évben max. ötször-hatszor, utána mehet a süllyesztőbe.

    előzmény:
    évi* (93)
    2013-08-30  15:13
  15. 2013. augusztus 30. 17:1099.
    Az ingyenesség az elsősök tankönyvére vonatkozik.
    előzmény:
    TJ1117 (89)
    2013-08-30  15:01
  16. 2013. augusztus 30. 17:0998.

    Van rá lehetőség, hogy csak ebédet fizess, és a tízórait, uzsonnát te csomagold.

     

    Amikor a fiam alsós és napközis volt, az első év után csak ebédet fizettem és csomagoltam, mert a tízórai-uzsonna tényleg gáz volt.

     

    A júniusi fizetés csak egy lehetőség (legalábbis a gyerek sulijában), van rá mód, hogy augusztusban fizess.

    előzmény:
    TJ1117 (89)
    2013-08-30  15:01
  17. 2013. augusztus 30. 17:0697.

    Dehogy kell 2 havi adag.

     

    Nálunk (általános iskola felső osztálya) az egész éves osztálypénz 6000 Ft.

     

    Ez kb. 6-8 doboz cigi ára.

    előzmény:
    szekmeli (94)
    2013-08-30  15:25
  18. 2013. augusztus 30. 16:1496.
    A cikkben emlitett egyéb dologi kiadások legyenek az iskola, vagy óvoda fenntartójának költségei.(Festés, kréta, másolópapir)
    Azonban igenis kellenek a gyerekeknek a különböző közös kultúrális programok. Sok kicsi közelébe sem jutna sziháznak, vagy egy mozibeli filmvetitésnek az iskola vagy óvoda nélkül. Vagy akár csak egy közeli kirándulásra sem. Az ilyen célra, az osztály vagy akár a szülők kezdeményezésére gyűjtött kisebb összegek ellen szerintem senkinek sem kéne kifogása legyen. Kell a közös élmény, ebben egyetértünk mindnyájan szerintem. Nekem a pedagógusnapra gyűjtött pénz verte ki a biztositékot, amikor már egymást felüllicitálva kezdtek egyes szülők, ismétlem SZÜLŐK pénzt gyüjteni. Ez igenis legyen mindenki magán ügye, hogy telik-e rá és egyáltalán szeretné-e megajándékozni valamelyik pedagógust.
    Mióta megszünt az állam által biztositott kedvezmény a kiránduló buszokra azóta már egyre több tanár rendeli meg a gyerekeknek a saját nevén, vagy a közösség nevében az autóbuszt. Igy az a probléma sem állhat fenn, hogy az intézményfenntartó nevével visszaélve szereznének esetleg jogosulatlan kedvezményt.
    Ezért nem értem, hogy miért kell pont a szülőknek vizsgálatot inditattni.
    Ha nem szavazta meg a szülői közösség az összeget mert sokallták, akkor kerestünk másik programot, úticélt, vagy amikor már középiskolások voltunk elmentünk szüretelni, vagy kukoricát böngészni.
    Esetleg még ma is vannak gyerekek akik gyűjtik a papirt, igy jutva egy kis plusz bevételhez.
    Tavaly az unokám iskolájában még papirgyűjtő versenyt is szerveztek és még egy kicsivel több összeghez jutottak igy a gyerekek.
    Ötleteket kell keresni, nem mindenhol a rosszindulatot feltételezni és pont a gyerekeink érdekei ellen "dolgozni"
    Biztos vannak rossz tapasztalatok is, de nagyon remélem az a kevesebb.
  19. 2013. augusztus 30. 15:4695.

    Nem szoktak tiltakozni, simán csak nem fizetnek...

     

    És egyelőre csak ovis tapasztalatom van, de igen, ők is nagyon örülnek, ha gyerek kiveszi a részét mindenből.

    Nálunk is volt cigis-nemfizető, meg műkörmös-nemfizető...

     

    Az ovis állatkertért és hasonlókért nem rajongok, mert ahhoz képest sokba kerül, mint amennyit a program ér.

    Legalábbis nálunk került közel 3.000 Ft-ba, mert belépő + külön busz + fagyi.

    Elindultak reggeli után mondjuk 9-kor. Odaértek, amikor odaértek, és 1-re jöttek vissza ebédelni. Hát ezt inkább kihagytam volna, de nem tettem...

     

     

    előzmény:
    szekmeli (94)
    2013-08-30  15:25
  20. 2013. augusztus 30. 15:2594.
    Nem értem a tiltakozókat. Én voltam SZM elnök, és az én nyakamba szakadt az egész éves vásárlása az osztálynak előbb csoportnak. Van arról fogalmuk, hogy a gyerekek, pl.: ovi, mennyi írószert használnak el egy nevelési év alatt? Szerintem nem. Az mindenkinek tetszik, hogy a gyermek viszi, haza a szebbnél szebb dolgokat az oviból, vagy a suliból (technika óra, vagy napközis foglalkozás keretében), de kérdem én miből? Az önkormányzattól annyi pénzt sem kapnak, hogy az ebéd befizetésekor a nyomtatóba való papír kijöjjön. Akkor miből? Nem szép ha a gyermek az anyák napjára, vagy karácsonyra megajándékozza a családját egy olyan ajándékkal, amit közösen a társaival együtt készített? De ha nincs osztálypénz akkor miből? Vagy nem jó, ha elmennek színházba, vagy kiállításokra, de miből? Ovisokat elviszik az állatkertbe, de miből? Nagyon sokan pályáznak különböző dolgokra, de mindenkinek nincs lehetősége annak elnyerésére. Nem értem, hogy a fent felsorolt dolgok azoknak a szülőknek, akik nem akarnak osztálypénzt fizetni, azoknak ezek a dolgok amiket átél a gyermeke a barátaival, az semmit nem jelent? Nem örül annak, ha a gyermeke boldogan csillogó szemekkel elmeséli, milyen csodás délutánja volt? Akinek nem telik rá, azt is mindig megoldottuk valahogyan! Ne ezen spóroljon, hanem a cigarettán meg az italon. A tiltakozók 99%-ánál a kettő közül valamelyik biztosan előfordul a háztartásban. Két havi adagból megvan a gyermek egész éves osztálypénze!
  21. 2013. augusztus 30. 15:1393.

    Hú de jó, hogy említitek az ünneplőt, meg kell néznem, hogy jó-e még. Ha nem, akkor holnap beszerzés.

    Hogy én mennyire utálom ezt a fekete-fehér egyengöncöt...

    előzmény:
    TJ1117 (92)
    2013-08-30  15:09
  22. 2013. augusztus 30. 15:0992.

    nem kifejezetten iskolai költség az ünneplőruha, de kinövi oviból, mint minden gyerek. Azért számítottam ide, mert ez egy olyan kiadás, amit nyilván az ember akkor vesz meg, és ahhoz, amihez szükséges (fehér blúz, sötét szoknya, cipő). De ünneplőruhát nem is vettünk most.

     

     

    előzmény:
    Radírpók (90)
    2013-08-30  15:06
  23. 2013. augusztus 30. 15:0791.

    Bocsánat, el lehet vinni ebéd után első héten. Viszont hozzátenném. egyáltalán nem az iskolát hibáztatom, nem azért írtam.

     

    előzmény:
    TJ1117 (89)
    2013-08-30  15:01
  24. 2013. augusztus 30. 15:0690.

    Ebédpénz és pl. ünneplőruha ovisnak is kell, ez nem kifejezetten iskolai költség.

     

    nálunk eddig úgy volt, hogy szept. elején kérték a menzapénzt, de rögtön kéthavit . Ez két gyereknél szép költség, ráadásul az oviban több is a kajapénz, mert ott ugye tízórai-ebéd-uzsonna, iskolában csak ebéd.

     

    idén már szerencsére nem így  van, elég egy-egy havit befizetni.

    előzmény:
    TJ1117 (89)
    2013-08-30  15:01

Címlap

top