Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ózd másik oldala

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. augusztus 13. 16:51
Kihalt gyártelep, munkanélküliség, szegénytelep... Amikor megkérdezik tőlem, hová valósi vagyok, és szóba kerül Ózd, a legtöbb embernek ezek ugranak be. Nekem pedig más. Meg is mutatom.

Nők Lapja Café: Ózd másik oldala
  1. 2013. augusztus 19. 15:0816.
    Ünnepronto! Juszt sem nezem meg!
    előzmény:
    elsi1 (15)
    2013-08-18  21:50
  2. 2013. augusztus 18. 21:5015.

    http://mno.hu/?block=mno_video_popup&param=media_id=78479

     

     

    Ózd másik oldala

    Összevertek két fehér idős  férfit, egyikűk belehalt.Ózdon.Nézzétek meg,kik lehettek

    kb 12 perctől

  3. 2013. augusztus 16. 14:4214.
    Köszönjük az ÓZDIAK nevében !! Nem csak a rosszak kell látni,vannak jók is és sok rendes ember lakik még itt.
  4. 2013. augusztus 15. 08:3613.

    Volt egy ismerősöm, aki Ózdon gyerekeskedett, ő is azt mondta, azt leszámítva, hogy a gyár a város közepére lett telepítve, gyönyörű város. Hittem is, nem is, de nem akartam vitába szállni vele.

     

    Nagyon fontosak az ilyen cikkek, mert mi Ózdból annyit látunk, amennyit a szenzációhajhász média láttatni enged. Ezért butaság arról beszélni, hogy a nyomor, a kosz, a rossz közbiztonság van túlysúlyban Ózdon, mert fogalmunk sincs, hogy ott élve hogyan éreznénk magunkat: a rossz dolgokat éreznénk-e elsősorban vagy az itt bemutatott jót.

     

    Hadd jegyezzem meg, hogy egy ismerősöm mesélte, hogy Ajka is nagyon szép lett az utóbbi időben. Pedig a köztudatban az is úgy él, mint egy ronda iparváros.

     

    Amikor Budapestre kerültem egyetemre (1991-ben), el voltam szörnyedve, micsoda koszos, büdös város hazám fővárosa. Olyannak tűnt, mint egy lepusztult, Urálon túli szovjet iparváros.

     

    Amíg nem jártam Tatán, csak azt tudtam, hogy Tatabánya mellett van, tehát nyilván egy ugyanolyan jellegtelen, ronda bányászváros lehet. Amikor ott sétálgattam, rájöttem, mekkorát tévedtem!

     

    Amikor életemben először Nyíregyházán jártam, meg voltam lepődve, milyen rendezett, szép, nyugis város, c.....t is alig látni. Ezzel szemben döbbenetes élményem volt, mennyi hangoskodó, agresszív c....gyerek volt Egerben a buszpályaudvaron munkanap kora délután. Pedig Egerről a híres vár, meg a török műemlékek jutnának eszembe.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-08-13  16:51
  5. 2013. augusztus 15. 06:1312.
    Kedves Enikő!
    Nagyon köszönöm ezeket a sorokat és a képeket.
    Mintha a saját érzéseimet, gondolataimat írtad volna meg. :)
    Hihetetlen jó volt látni gyermekkorom helyszíneit.
    Én 23 éve jöttem el Ózdról, de a mai napig ott van számomra az "otthon".
    A vicc az, hogy a gyermekeim már Bp-en születtek, csak a szünetekben megyünk haza, az "ózdi mami"-hoz, de a 21 éves lányom pár hónapja azt mondta, hogy neki a legjobb emlékei az ózdi nyaralások az unoka testvérekkel. Jó volt hallani...
    Enikő, széppé tetted a napomat ezzel a bejegyzéssel.
    Köszönöm :)
  6. 2013. augusztus 15. 05:5411.
    Csodálatos felvételek, gratulálok!
  7. 2013. augusztus 14. 00:0310.

    Kedves "Szerkesztő" Asszony!

     

    Szerintem nagyon gáz az, ha meg kell magyarázni, hogy miről szól egy cikk. Ha elsőre nem jön át az üzenetet, akkor sz...r a cikk.

     

    Ettől függetlenül a képek nagyon szépek, maga a(z utólag megmagyarázott) cikk ötlete jó, de kicsit dolgozni kéne még rajta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_610333 (5)
    2013-08-13  19:29
  8. 2013. augusztus 13. 22:509.
    Nehany evig Ozdon laktam, fiatal koromban es sok szep emlekem maradt! Nagyon megorultem a kepeknek. Gondolom, mar nem ismernek ra a varosra. (kerestem a "Gyujtot").
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-08-13  16:51
  9. 2013. augusztus 13. 22:438.
    ... hozzák be a vizet autómosáshoz. Bocs, késő van.
    előzmény:
    Ejmiaszösz (7)
    2013-08-13  22:42
  10. 2013. augusztus 13. 22:427.

    Köszönöm a fényképeket, szívesen látnám élőben is. Arló, te jó ég, első gimisként ott voltam táborban, szép emlék.

     

    Nagyon jó lenne, ha minél többen néznék meg a képeket, de sajnos muszáj a dolgok másik oldalával is foglalkozni. Mint a nyilvános kutak. Kering a neten egy kép, hogy kútról hozzák be a vizet autómosásról.  Biztos, hogy ez ózdi kép? Vagy csak úgy passzol a témához.

     

    Nagyon szép város lett Ózd, lehet, hogy mindig is az volt, de bennem -  ezt tanultuk - gyárvárosként élt (eddig).

     

    Többet kéne csavarogni Magyarországon.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-08-13  16:51
  11. 2013. augusztus 13. 20:346.

    Kedves Enikő!

     

    Értem,értettem mit akartál mondani,érzékeltetni.

    Igen,minden rossz ellenére vannak,történnek jó dolgok is az életben,amikről szintén beszélni kell. A sok rossz mellett kell a jóról is írni.

      Sokakkal ellentétben én azt sem mondanám,hogy az idő mindig mindent megszépít.

     

    De ha az arányok csak rossz irányba tolódnak adott helyen és az általad is említett nyomor és gyilkosságok vannak többségben,akkor az emberek nem vágynak megnézni az ott található szép templomot,parkot és egyéb nevezetességeket,mert félnének oda elmenni is. 

     

    "..... nekem szülőhazám e kis ország,messze ringó gyermekkorom világa...."

     

     

    Neked minden rossz ellenére ezt az érzést Ózd jelenti.

     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_610333 (5)
    2013-08-13  19:29
  12. Torolt_felhasznalo_610333
    Torolt_felhasznalo_610333
    2013. augusztus 13. 19:295.
    Kedves Lina,

    "másik". Ezt a szót szándékosan használtam. Én nem állítom, hogy amiről te írsz, az nem létezik, de nem csak az létezik. Persze azt is megkaptam ma, hogy az idő meg a távolság mindent megszépít. Lehet igaz, hiszen 13 éve nem lakom ott.

    Nem írtam, hogy a cikk célja az, hogy bárkiben bármit megváltoztassak. Amikor viszont naponta ömlik ránk a dráma, a gyilkosság, a betörés... minden, ami negatív, akkor tényleg nincs létjogosultsága egy ilyen cikknek? Szerintem van.

    Van nyomor? Van. Van gyilkosság? Van. Van munkanélküliség? Van... Viszont amikor közeledünk a régi házunkhoz, a táj egyre zöldebb, a levegő édesebb, a hegyek szebbek.. Ennyit szerettem volna megosztani veletek.
    előzmény:
    LINA (4)
    2013-08-13  18:50
  13. 2013. augusztus 13. 18:504.

    Amíg egy városra,településre,kerületre az a másik arca a jellemzőbb (nyomor,gyilkosságok,lumpenek,romák,kosz stb.),addig az emberek jogosan (sajnos) arra fognak asszociálni.

    A 'nyóckernek' is vannak nagyon szép,rendezett,frekventált,drága részei,de nem ez a jellemző,nem ez van többségben.

     

    A budai 'elitnek' mondott kerületekben is vannak nagyon elhanyagolt és szegények lakta,kevésbé biztonságos részei,de ott mégsem ez a jellemző,hanem a gazdagság,rendezettség,nyugalom,luxus. Az embekenek ezért ez jut először az eszébe.

     

    Persze lehet és kell is,dícséretes dolog pozitív dolgokat írni,mondani,de sajnos nem ez fogja a változást hozni az emberek fejében.

  14. Torolt_felhasznalo_610333
    Torolt_felhasznalo_610333
    2013. augusztus 13. 17:543.
    Szia,

    a templom a Váci Mihály úton van. A Petőfi tér a Városi Könyvtár épületénél.
  15. 2013. augusztus 13. 16:512.
    Szia! ..szánom-bánom..én is ózdi vagyok...,de hol található pontosan ez a gyönyörű evangélikus templom? (A Petőfi parkot is most láttam először! :O )

Címlap

top