Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ezekben a szakmákban a legtöbb a pszichopata

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. augusztus 13. 12:26
Az érvényesülést akár segíthetik is a pszichopata jellemvonások.

Nők Lapja Café: Ezekben a szakmákban a legtöbb a pszichopata
  1. 2016. augusztus 17. 09:3732.
    Talán a felsorolt foglalkozásoknál célszerű lenne az időszakos pszichológiai vizsgálat az alkalmasságot illetően.
  2. 2016. augusztus 17. 09:0331.
    Vagyis pszichopaták vezetik a világunkat, nemcsoda, hogy amit normális elme el nem képzel megtörténik amíg be nem csap egy ászteroida.
  3. 2016. augusztus 17. 00:4630.
    és az olvasztár?
  4. 2013. szeptember 9. 23:2429.
    Még a Hannibal sorozatban is elmondták :)
  5. O_G
    O_G
    2013. augusztus 27. 00:0128.
    Következtetes: a sebesz nem orvos :-)

  6. 2013. augusztus 21. 15:3927.
    A leírt tulajdonságok nem inkább a szociopatákra jellemzőek?
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-08-13  12:26
  7. 2013. augusztus 21. 11:1026.
    Azért mert valaki érzelmileg távol tud maradni másoktól, még nem jellemezhető a pszichopata szóval. 7 pontja van a pszichopátiának, amiből ha valaki legalább 4-gyel rendelkezik, onnantól nevezhető orvosi értelemben pszichopatának.
    Mellesleg kamu ez a kutatás, én is fel tudok sorolni saját kútfőből olyan szakmákat, amikhez kell a stressztűrés, az érzelmi elszigetelődés, stb... de attól még ezek az emberek nem pszichopaták. Egy pszichopata ideig-óráig tud betölteni egy ilyen pozíciót, mert hosszú távon megbízhatatlanok, pontatlanok, és nemtörődömök... (Könyvajánló: Robert D. Hare: Kímélet nélkül - A köztünk élő pszichopaták sokkoló világa --> e könyv elolvasása után egyértelmű, hogy ez a brit kutatás nem helytálló)
  8. 2013. augusztus 13. 21:4425.
    A politikusok és a miniszterek hányadikak?
  9. 2013. augusztus 13. 21:0924.
  10. 2013. augusztus 13. 21:0823.
    Egy orvos ismerősünktől tudom, hogy elmondása szerint az ő főnöke pszichopata, bár ahogy elnéztem ő is magán viselte eme betegség jegyeit.
  11. 2013. augusztus 13. 21:0522.

    á, összezanzásította...

     

    Wikipédia

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (20)
    2013-08-13  20:58
  12. 2013. augusztus 13. 21:0221.

    „Az épelméjűség mint álarc” egy először 1941-ben kiadott könyv, amely a 20. század pszichopátiára utaló legbefolyásosabb klinikai leírása. Cleckley úgy határozza meg a pszichopátiás beteget, mint a normális ember tökéletes másolatát, amely egy az épelméjűséget tükröző álarccal rejti el belső emberi hiányosságait. Bár őszinte, intelligens és sokszor jó társaságnak is bizonyul, ez mind felületes, ugyanis a pszichopata ember nem képes őszinte érzelmeket érezni. Ez egy fajta védekező mechanizmusa a pszichopatának, amellyel akár 100 százalékos életet tud élni anélkül, hogy bárki gyanítaná mit rejt az álarca.

    Jellemzők

     

    Ezek 3 kivételével a pszichopátia Cleckley által meghatározott jellemzői:

    Felületes báj, amit fel is használ ahhoz, hogy elérje céljaitOkszerűtlen gondolkodásIdegeskedés hiányaMegbízhatatlanságŐszinteség hiányaA megbánás és szégyenérzet hiányaA szociális normák szándékos megszegéseGyenge ítélőképesség és a saját hibáiból való tanulás hiányaKóros egoizmusÖngyilkos szándékok, bár ritkán valósítja megEmpátia teljes hiányaSzemélytelen, unalmas szexuális életFelelőtlenség

    Megjegyzés: egyes szakemberek szerint, ha ebből 3 jellemző illik egy egyénre, az pszichopatának nevezhető.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (20)
    2013-08-13  20:58
  13. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2013. augusztus 13. 20:5820.

    A cikkben inkább a szociopata szót kellett volna használni. Az nem egészen ugyanaz mint a pszichopata. Azt hiszem a pszichopata már úgy született, jellemzö rájuk az empátia és a büntudat hiánya, az érzelmek csökevényes formája és az extrém önzés.

    Viszont úgy tudom hogy a szociopata a pszichopata enyhébb formája, és az nem veleszületett hanem általában gyermekkori és szociális oka és háttere van.  Tehát a pszichopata reménytelen eset és sosem fog javulni, viszont a szociopatában valamivel több humánum van és javítható az állapota.

    Egyébként ha tévedek, valaki aki tanult pszichológiát, javítson ki. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-08-13  12:26
  14. 2013. augusztus 13. 20:5519.
    Ez a "cikk" kb. annyit ér, és annyi a valóságtartalma, mint a napi horoszkópnak.
    előzmény:
    LINA (16)
    2013-08-13  19:50
  15. 2013. augusztus 13. 20:3318.
    Én meg a buszvezetőket hiányolom. Felénk rengeteg pszihopata sofőr van. A párom falujából származott egy olyan is, akit a felesége már háromszor vágott le a kötélről. Ettől függetlenül még mindig buszt vezet a szerencsétlen.
  16. 2013. augusztus 13. 20:1617.

    Minden szavaddal egyetértek, csak a laikusok nem fognak

     

    Amúgy nemigazmár, 20 szakma volt megemlítve, aztán megint csak az orvosokon megy a témázás, hogy ők milyenek. Követelem, hogy a séfeket, kézműveseket is vesézzük ki!!!

     

    Viccen kívül, kicsit lehangoló már, hogy mindig az orvosok a példák... 

    előzmény:
    LINA (16)
    2013-08-13  19:50
  17. 2013. augusztus 13. 19:5016.

    Az eredeti cikk volt általánosító! Tulképpen arra reagáltam elsősorban,de a te kommentedet használtam. 

     

    Az,hogy valaki "élet-halál urának képzeli magát" mint orvos,én ilyet soha egyetlen orvostól sem tapasztaltam az eü-ben töltött több mint 40 év alatt. Ezt inkább csak a csalódott,dühös,elégedetlen betegek mondják.

     

    Viszont találkoztam több olyannal,akik önmagukat a szakma csúcsának gondolták és emiatt a föld fölött jártak kettővel. De ők sem a betegeket nézték le,hanem a kollegáikat. Az ilyeneket nemcsak a betegek,hanem a kollegáik is utálják,emiatt nincs könnyű dolguk a munkahelyükön sem.

     

    Az is előfordul,hogy évtizedek alatt egyesek "kiégnek",ezért a beteg úgy érzi,hogy már csak tárgyként kezelik őket,viszont szakmailag ők is a legjobbat igyekeznek nyújtani,csak a "körítés" már nem megy nekik.

     

    Ha valaki durva a betegekkel,az sem a pszchopátiára,hanem nagyfokú bunkóságra,primitivitásra vall,de ettől még lehet az illető szakmailag nagyon kiváló és emberséges. Őket sem szeretik a kollegák sem.

    Viszont tapasztalatom szerint a nagyon szelíd,mindig sima modorú,"kenyérre kenhető" kollegák szakmailag sosem voltak a topon,de a betegeknek ez jobban tetszik és ez mindig meg is téveszti őket.

    Viszont ezek közül egyik sem tartozik a pszichopata kategóriába.

    előzmény:
    szerencsefia70 (15)
    2013-08-13  19:17
  18. 2013. augusztus 13. 19:1715.
    Talán elsiklott afölött a figyelmed, hogy általánosítani nem ér. Még azt sem írtam, hogy az orvosok egy része pszichopata lenne, csak azt, hogy rendelkezik ilyen vonásokkal. A saját tapasztalatom az, hogy vannak orvosok, akik abba a tévképzetbe esnek, hogy ők élet és halál urai. Valóban meg akarnak gyógyítani, de ezzel elsősorban a saját szakmai sikereiket akarják öregbíteni, a beteget megjavítandó tárgyként kezelik, arrogánsak, kioktatóak. Nyilván ez a kisebbség, bár én valahogy mindig ilyenekbe futok bele. Az ápoló személyzet azonban szinte mindig segítőkész és empatikus.
    előzmény:
    LINA (13)
    2013-08-13  18:21
  19. 2013. augusztus 13. 18:5914.
    Volt egy munkahelyem, ahol csak úgy hemzsegtek a pszichopaták. Voltak, akik csak a beosztottakat, voltak akik egymást is ki akarták csinálni.
  20. 2013. augusztus 13. 18:2113.

    Bocsi,de nem azért tudja orvosként valaki a munkáját végezni,operálni,kellemetlen vizsgálatokat végezni stb.,mert eleve pszichopata lenne!!!!!! Sőt! Az igazi pszichopaták nem képesek hosszu távon orvosként működni sem!

     

    Minden eü. dolgozó,akár orvos,szakdolgozó,komoly empátiás készséggel kell rendelkeznie,mert ellenkező esetben alkalmatlan pl. a hivatás gyakorlására. Ha ezzel nem rendelkezik,vagy csak nagyon kis mértékben,akkor csak nagyon rosszul tudja végezni a munkáját és akkor önként választ más szakot (pl. laboráns,labororvos,kutató stb.) lesz,vagy egyszerűen elküldik a  betegektől a szakmából. 

     

    Minden kezdő eü. dolgozónak meg kell kűzdenie azzal,hogy eleve ösztönösen sajnálja a szenvedő,beteg embert,de sajnálattal,túlzott empátiával nem lehet segíteni!

    Ezt értjük meg és tudásunkkal,szakmai felkészültségünkkel vagyunk képesek SEGÍTENI és gyógyítani. Ezt tartjuk mindig szem előtt,ha szenvedő beteget kezelünk,vagy kényszerűségből fájdalmat okozunk,kellemetlen beavatkozásokat kell végezni.

    (Ok,most nagyon rossz neki,de meggyógyítjuk,segítünk rajta.) Mindezt a beteg érdekében tesszük,ezt soha nem tudjuk elfelejteni és nem azért,mert az eü. dolgozók,orvosok pszichopaták lennének. A végcélt kell tudni látni és igyekezni a lehető legkevesebb fájdalmat okozni. A többség így működik.

    előzmény:
    szerencsefia70 (10)
    2013-08-13  14:25
  21. 2013. augusztus 13. 15:1912.
    na perszeee...
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-08-13  12:26
  22. 2013. augusztus 13. 15:0511.
    Na és a brit tudósok ?
  23. 2013. augusztus 13. 14:2510.
    Valahol máshol olvastam egy külön felmérést csak az orvosokra. Legtöbb pszichopata vonással bíró orvos a sebészek és a nőgyógyászok között van. Legtöbb empátiával bíró meg nem meglepő módon a gyerekorvosok között.
    Amúgy meg olvassunk már értőn. Általánosítani egy ilyen felmérés kapcsán nyilván nem lehet, még ha a cikk hanyagul van megírva is. De attól még nem kell élből a kukába dobni, el is lehet gondolkodni rajta.
  24. 2013. augusztus 13. 13:359.
    Így van, bármelyik orvosra (és még sok mindenki másra) igaz LEHET! A sebész csak példa volt, ahogy írtam is.
    előzmény:
    Goldmund (7)
    2013-08-13  13:32

Címlap

top