Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem kell meztelenre vetkőzni műtét során

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. június 19. 17:30
Egy egyszerű találmány segítségével megvédhető a szemérem.

Nők Lapja Café: Nem kell meztelenre vetkőzni műtét során
  1. 2015. január 31. 17:2829.
    Tudom, hogy régi a cikk, de meg lehetne tudni, hogy mi a neve ennek a terméknek, vagy hol kapható? Nekem fontos lenne.
  2. Torolt_felhasznalo_856560
    Torolt_felhasznalo_856560
    2013. június 21. 11:1828.

    Az ember azt gondolná, hogy egy férfi örül ha egy csinos nővérke borotválja, katéterezi meg, pedig a fenéket, ilyen esetben jól jön egy ápoló vagy egy öregasszony :)

     

    Persze aztán a kórteremben a lázmérésnél, gyógyszerosztásnál már jól jön a csinos nővérke :)

     

     

    Érdekes még pl. ha megnézünk egy mai kórházi szülést.

    Régen férfi be nem tehette a lábát a szülő asszonyhoz.

    Most meg konkrétan az én szülésemnél 3 férfi volt jelen (férjem, szülész, gyerekgyógyász) és 1 nő (szülésznő).

     

    Persze, az ember dobja sutba a szeméremérzetét, na de nem olyan könnyű az... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572064 (26)
    2013-06-21  10:08
  3. 2013. június 21. 11:0427.

    Teljesen megértelek.

     

    Nekem a térdemet műtötték és én is kellemetlenül éreztem magam amikor láttam, hogy tekerik be a lábam, bár azt nem láttam, hogy be vagyok e takarva vagy sem.

    Viszont a mellemről a műtét közben csúszott le a lepedő. Egyik kezem kikötve, másikban csöpögött a cucc és a bódítástól szólni sem tudtam, hogy takarjanak be.

    A műtét végén a doki szólt rá valakire, hogy: nem látja hogy kint van a melle.

     

    De érdekes, hogy mégis az volt számomra a legrosszabb, hogy alig láttam valamit, mert se lencse, se szemüveg nem lehet. Ez valahogy sokkal jobban zavart mint a meztelenségem.

     

    Ha itthon lenne lehetőség ennek a steril papírfehérneműnek a használatára műtétkor, én élnék vele.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_856560 (25)
    2013-06-21  09:36
  4. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2013. június 21. 10:0826.

    Megértelek.

     

    Én nem ilyen vagyok. Már volt olyan élményem, hogy az intim területemet fiatal nővérke borotválta...fülig ért a szám...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_856560 (25)
    2013-06-21  09:36
  5. Torolt_felhasznalo_856560
    Torolt_felhasznalo_856560
    2013. június 21. 09:3625.

    Teljesen megértelek.

     

    Nekem a vállam műtötték (Neer tokplasztika).

    A műtőben a váróban, ahol a betegeket előkészítették a műtétre, rajtam kívül csupa idős beteg volt.

    A nyakamon keresztül próbálták eltalálni azt a pontot, amivel le tudták volna érzésteleníteni a vállamat. 

     

    Nem ment könnyen, az altatóorvos valamiért nem találta el azt a pontot. A vérnyomásom már az egekben volt a bénázás miatt, rámtették a szívfigyelő tappancsokat is, emiatt a hátul záródó steril hálóinget le kellett húzni a köldökömig. 

    Közben megjelent pár műtősfiú, akik tényleg nagyon kedvesen próbálták elterelni a figyelmem, hogy ne érezzem olyan rosszul magam. Szegények nem gondolták, hogy a jelenlétük még tovább ront az állapotomon...

     

    1 óra letelte után már a műtőből is kijött a személyzet, az orvos is, mert rám vártak és csak nem érkeztem meg.

    Na a lényeg, hogy kb. 15 férfi szeme láttára kapott ölbe a műtősfiú, hogy átvigyen a műtőasztalra, küzben a hasamra dobott hálóinggel persze senki nem foglalkozott, az ott maradt. 

    Hihetetlen hálás voltam az egyetlen nőnek aki a műtőasztalon gyorsan letakart, láttam rajta hogy tudja mire gondolok...

     

    Hát, sokkal jobb lett volna a közérzetem, ha a nemi szerveim le lettek volna fedve egy ilyen steril fehérneművel. Szerintem a vérnyomásom sem szökött volna az egekbe.

     

    Egyébként k-rvára nem érdekel hogy a személyzet hozzá van szokva és nem izgatja őket, attól még engem baromira zavart! 

    előzmény:
    ÁgicaT (4)
    2013-06-19  17:55
  6. 2013. június 20. 08:5724.

    Angliából? Friss szabadalom?

     

    Mondom, nekem totál nyo'c, de sztem igen kevesek pörögnek ezen. Mindenki inkább a műtét miatt parázik. 

    előzmény:
    tamtamtam (23)
    2013-06-20  08:44
  7. 2013. június 20. 08:4423.
    Szerintem olyan nagyon drága nem lehet ez a két papírizé, és ha az orvos nem tiltja meg kimondottan a műtét jellege miatt, akkor sokan szívesen áldoznának rá, hogy egy fokkal kevésbé kelljen kiszolgáltatottnak érezniük magukat a műtőben. Ha orvosilag teljesen mindegy, lelkileg viszont jó hatással lehet a betegre (amitől akár normálisabb lesz a vérnyomása is, stb.), akkor már jó.
    előzmény:
    Frigyesur (21)
    2013-06-20  08:33
  8. 2013. június 20. 08:3522.

    En ugy ertelmeztem, hogy te a multbeli serelmeid hoztad.

     

    Rajtad kivul itt senki mast nem izgatott, ugyhogy annyira nem erzem veszett fontos problemanak, bocs. 

    De tolem vegyek meg. 

    előzmény:
    ÁgicaT (20)
    2013-06-20  06:35
  9. 2013. június 20. 08:3321.
    Szerintem fontosabb dolgokra sincs penz...
    előzmény:
    tamtamtam (19)
    2013-06-19  21:43
  10. 2013. június 20. 06:3520.

    Nem az otthonról vitt saját kis bugyikámról beszélek.

     

    Egy cikk apropóján beszélgetünk, amiben van egy szuperjó találmány: egyszer használatos STERIL bugyi (és melltartó). Nem tudom, miért gondolod (ráadásul az írásaid szerint eü. dolgozóként), hogy nem lehet megtenni ezt az apróságot azért, hogy a beteg kevésbé érezze magát feszélyezve.

    előzmény:
    Frigyesur (17)
    2013-06-19  21:32
  11. 2013. június 19. 21:4319.

    "Tenyleg, muszaj elfogadni, hogy egy mutethez ez kell"

     

    Tehát szerinted elképzelhetetlen, hogy a találmányt használni is fogják? Semmiféleképpen, semmilyen műtétnél se jöhet szóba?

    előzmény:
    Frigyesur (17)
    2013-06-19  21:32
  12. 2013. június 19. 21:3418.
    Vszeg nem meregettek, igazad van Mar egy fel oras mutet is megterhelo fizikailag, ki a fene nezelodik olyankor. Sztem a cukrasz sem allja meg nyalogatni a szaja szelet, amikor suti a tortat
    előzmény:
    natika75 (16)
    2013-06-19  21:12
  13. 2013. június 19. 21:3217.

    De ha mutobe mesz, akkor nem csak az adott testreszed viszik be. Oke, 'beszeltunk' mashol a tisztitasrol, de egy mutoben abszolut alap a sterilitas, nincs pardon.

     

    Persze, neked okozhat, megertem. De azert ugye te sem varod el, hogy kulon a te bugyid fertotlenitsek a többi cuccal egyutt, mert neked az gondot okoz? Ez van, erre mar abszolute nincs kapacitas. Fogadd el, hogy ha a testeden dolgoznak muteti korulmenyek között, akkor nem lehet nagyon szemermeskedni. Mas ha ful-orr-gegeszet es egyebek vizsgalaton vagy, mas ha a mutoben. Az eü. szemelyzetet nem erdekli a tested szexualisan. Akarhanyan vannak benn, akarmilyen mutetkor. Akinek bent kell lennie, azt bent van, felesleges ember sztem max. akkor, ha oktatas van, de az meg a te erdeked is. 

     

    A meztelen test egy teljesen termeszetes dolog. Tenyleg, muszaj elfogadni, hogy egy mutethez ez kell... Transzplanton pl. a legkisebb fertozes is halalos lehet...

    előzmény:
    ÁgicaT (15)
    2013-06-19  20:56
  14. 2013. június 19. 21:1216.

    Ha jól számolom, eddig 18x voltam nőgyógyászati műtőben. Soha nem jutott eszembe, hogy bármilyen "egyéb" vonatkozásban nézne rám bárki, mint egy megoldandó feladatra.

    Pedig voltak velem egykorú műtős fiúk is. Na és? Ez a dolga. 

     

    Mondjuk sosem tapasztaltam, hogy csak úgy lifegett volna a műtős cucc. Mindig ügyeltek pl. arra, hogy amikor kikötöztek, letakartak, stb. 

    Hogy amikor aludtam mit cisnáltak, nem tudom, de el nem tudom képzelni, hogy "méregettek" volna.

     

     

    Bár ez lehet, hogy tényleg"más", mint ha a lábamat műtenék, olyanom még nem volt.

    előzmény:
    ÁgicaT (15)
    2013-06-19  20:56
  15. 2013. június 19. 20:5615.

    OK. Ez az orvos oldala.

    Neki csak egy test vagyok. Meg mindenki másnak is, aki jön-megy a műtőben.

     

    NEKEM okoz kellemetlen érzést. Ami mondjuk megoldható azzal, hogy egy steril bugyit, akármit kapok. Ami a cikkben is szerepel pl.

    Nyilván csak akkor, ha nem az adott testrészt műtik. 

    előzmény:
    Frigyesur (13)
    2013-06-19  20:09
  16. 2013. június 19. 20:1314.

    Fuu, en azota se tudom kiheverni elso nyari gyakorlaton terhesosztalyon mit lattam es hova nyultam Telleg ezert mentem Na de komolyan, pontosan vagom, hogy közben a vizsgalaton es tsain jar az agyam, nekem szatirriaszto se kell, mert olyat nem tud mutatni, amit ne lattam volna mar sokszor

     

    Nogyogyasznal pl. sokszor jobban odafigyelhetnenek, vagy korhazi szobaban, nem tagadom, de figyelni szoktak egy korhazi szobaban arra, hogy a melleket pl. ne lassa senki, csak arrebb taszajtja az ember. (ErtitEeeeek? )

     

    Mutetnel viszont... ha ott vagyok, hat nezzek, tudom, hogy marhara nem erdekli oket. Barhol mashol zavarna, de itt tudom, hogy 'csak egy test' vagyok. 

    előzmény:
    vlcs (12)
    2013-06-19  20:00
  17. 2013. június 19. 20:0913.

    Es szted nem a fejedrol ismert meg, nem azt nezte?

     

    Szemermes, oke. De akkor szemermesen ne menj orvoshoz, mert ott biza altalaban vetkozni köll. Mutetnel meg szemermes környezetet sem lehet biztositani, mert mutosfiu, sebesz, asszisztens, altatoorvos kb. a minimum. 

     

    A mutobe steril kornyezet kell. Steril ruhak. Rajtad is. Ennyi.

     

    Kapaszkodj meg, rolam majdnem lecsuszott a gatya asszisztalaskor, a mutossrac kapta el idoben es igazitotta meg, de ha leesett volna, akkor leesett volna, nem dobhattam volna el a lapocot, hogy bocsi, de bugyiban alldogalok min. 6 masik ember elott.

    előzmény:
    ÁgicaT (11)
    2013-06-19  19:59
  18. 2013. június 19. 20:0012.

    Ó, dehogynem... Csak a perverz dögök mennek eüsnek, hogy meztelen testeket láthassanak, és "közben" arra gondoljanak.

     

    Egyébként halványlila gőzöm sincs, miben voltam, amikor műtöttek, sőt arra sem emlékszem, utána két hétig miben voltam.

    előzmény:
    Frigyesur (10)
    2013-06-19  19:48
  19. 2013. június 19. 19:5911.

    Jó. Akkor vonatkoztassunk el az adott esemény szexuális felhangjától.

     

    Említettétek, hogy a feszültséget akarta biztos oldani a műtősfiú.

    Na de ha bennem egyedül azért volt kínos érzés, mert szemérmes vagyok? Nyilván egy nőgyógyászati vizsgálaton, vagy egy mellplasztika műtétnél elkerülhetetlen a teljes kitárulkozás. De mondjuk egy lábfej esetén miért ne lehetne erre is odafigyelni?

     

    (egyébként nem orvos, hanem ápolónő) 

    előzmény:
    Frigyesur (10)
    2013-06-19  19:48
  20. 2013. június 19. 19:4810.
    Ha anyukad orvos, akkor tudnod kell, hogy az eü. szemelyzet betegre betegkent, kvazi egy 'orvosolni valo testkent' tekint (nem targyiasitani akarom), de nem a meztelenseget latja. Hidd el, igy van. Vizsgalat elott esetleg konstatalja, de közben eszebe nem jut bajaid stirolni mindenfele szexualis felhanggal.
    előzmény:
    ÁgicaT (7)
    2013-06-19  18:59
  21. 2013. június 19. 19:079.
    Hogy finom és nőies legyek, be van ott az ember kakálva rendesen vagy az idegtől, vagy a fájdalomtól. Nem azon jár az esze hogy valaki esetleg éppen a meztelenségén élvezkedik.
  22. 2013. június 19. 19:068.
    Ez protokol, hogy a mütőben hogyan. Ilyen helyen meg betartják az előírásokat.
    előzmény:
    ÁgicaT (4)
    2013-06-19  17:55
  23. 2013. június 19. 18:597.

    Nem kell elmesélned az egészségügyet, születésem óta elég jól képben vagyok anyukám révén. És nem szokott emlékezni azokra, akiket csak 1 műszakban ápol. Pedig az nem 12 perc, hanem 12 óra... Néhány nap után már igen. 

     

    Nekem az nem a feszültségoldás kategória, amikor kacér pillantással közli, hogy "emlékszem rád, ugye a középső műtőben voltál?" És aztán megjegyezte, hogy hát igen, elég kevés a fiatal, többségében térd- és csípőprotézises idős nénik-bácsik a páciensek. 

     

    És én kérek elnézést, hogy igenis zavar, ha indokolatlanul látnak meztelenül.  Normál esetben sem hordok se rövid szoknyát, se mélyen kivágott, se átlátszó felsőt. 

    előzmény:
    cassopeia (6)
    2013-06-19  18:50
  24. 2013. június 19. 18:506.

    Próbált jópofizni a műtőssrác? A gané! minimálbérért ágytálaz, mások kakáját hurcolja, és 4 hónap után-légy erős- az arcodra is képes emlékezni, oldani próbálja a látható feszültséget benned. Miért jut eszedbe egyáltalán, hogy szarrá dolgozott emberek azért tekerik combtőig be a lábadat, mert puncit akarnak kukkolni? Olyan extrém érdekesnek érzed ott lenn? (nem emlékszik senki arra, mit hordtál alul, nyugodtan hidd el.)

    A műtősfiú-remélem rájött- nem fog sokszor fáradni azzal, hogy oldja a feszültséget. Mert nem feszült vagy ez ügyben hanem rosszindulatú. De ez nem az ortopédia sara. A tied.

    Gőzöd nincs, mit kapnál a befizetett TB-dért pl. Hollandiában. Nem sokat! A bütyköt pl. bőven nem műtik ott TB-re. Nem életmentő!

    Tájékozódj. És meg fogsz döbbenni.

    De próbálj ki egy évet műtőzni.

    Őrületesen másképpen látnád a világot!

    előzmény:
    ÁgicaT (4)
    2013-06-19  17:55

Címlap

top