Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Győzött a hittan az erkölcstannal szemben

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. május 31. 19:14
Több szülő választotta a hittant, mint ahányan erkölcstanra adják be a gyereküket. Igaz, akad olyan is, aki például buddhista oktatást kért. Kérdés, hogyan oldja ezt meg az iskola.

Nők Lapja Café: Győzött a hittan az erkölcstannal szemben
  1. ORP
    ORP
    2013. szeptember 11. 14:181098.
  2. 2013. szeptember 9. 21:551097.
    Te, lehet, hogy azért nem érkezik senki, mert az a bizonyos országbomlasztásos mondat rengeteg embert elevenén talál?Szülők, nagymamák, nagypapák, dédik, ősök.... Becsületesen éltek magyarként, most meg..(((
    előzmény:
    saschamora (1096)
    2013-09-09  14:01
  3. 2013. szeptember 9. 14:011096.

    kivancsi lennek ra...

    bar ha az jon, aki baromierkolcsosegyhazhivokozbenhazudikismeglopis', akkor nagyon fogok rohogni... 

    előzmény:
    eda-1952 (1094)
    2013-09-09  13:51
  4. 2013. szeptember 9. 13:591095.

    bizony am...

     

    eppen arra gondoltam, hogy milyen jo hogy en nem vagyok szulo... akkora botranyt csinalnek, amilyet meg a vilag nem latott... ez nem megengedheto... jobb ha nem irom le hogy mit gondolok....

    előzmény:
    eda-1952 (1093)
    2013-09-09  13:48
  5. 2013. szeptember 9. 13:511094.
    Ja és nem érdekel, ha valaki jön és megmagyarázza, hogy nem úgy kell érteni.
    előzmény:
    saschamora (1092)
    2013-09-09  13:35
  6. 2013. szeptember 9. 13:481093.
    Kicsapta.És csak pár másodpercig vigyorogtam, mert eszembe jutott a Petrovics Sándor és az ő anyukája, aki azt hiszem nem is beszélt magyarul. Aztán gyorsan befejeztem a vigyorgást, mert   az ötödikesekre gondoltam: egy akkora gyerek normál esetben ismeri a felmenőit, s ezt olvasva összehúzza magát a padban, ha arra gondol, hogy a sváb, horvát, kun, szerb... stb. ősei "bomlasztották" az országot.
    előzmény:
    saschamora (1092)
    2013-09-09  13:35
  7. 2013. szeptember 9. 13:351092.

    gondoltam hogy nalad is kicsapja a biztositekot! :)

     

    en arra is kivancsi lennek, hogy a szulok mit szolnak hozza?

    ez nem erkolcstan, ez agymosas!

     

    előzmény:
    eda-1952 (1091)
    2013-09-09  13:27
  8. 2013. szeptember 9. 13:271091.
    Nem láttalak...))) Viszont az én idézetem sem látszik, a te linkedben meg benne van.
    előzmény:
    saschamora (1089)
    2013-09-09  13:07
  9. 2013. szeptember 9. 13:241090.

    Én is szívesen elolvasnám. Ez egy részlet az ötödikes könyvből:

     

    előzmény:
    nok_apja (1088)
    2013-09-09  12:54
  10. 2013. szeptember 9. 13:071089.
    előzmény:
    nok_apja (1088)
    2013-09-09  12:54
  11. 2013. szeptember 9. 12:541088.

    Nagy vélelmezések dúltak, hogy erkölcstan címén mit fognak tanítani az iskolákban. Most hogy már kaphatók a tankönyvek, szívesen bele olvasgatnék az erkölcst tankönyvébe. (puding próbája a . . . .  budink evés)

    Ha van valakinek pdf, vagy egyéb elektronikus formátumban hivatalos tankönyve, szívesen elkérném. 

  12. 2013. június 18. 16:401087.

    Ancsa, a vasectomiával kapcsolatban igazad van....és ha jól tudom, visszafordítható is, nem? Kérdezz meg ahány magyar férfit csak akarsz, hogy vállalják-e....Azt nem tudom, hogy más országokban milyen a férfiak hozzáállása. Nem vicces  a téma, de egy nagyon kaján ötlet jutott az eszembe: ha az összes nő, aki azért kényszerül abortuszra (sokan vannak), mert akárhányéves kapcsolat után is a férfi a terhesség hírére lelép, szóval ha  ezek a nők mind megszülnék  a gyerekeket, a törvény meg komolyan melléjük állna kiskapuk nélkül és  a férfiakat kényszerítenék, hogy kivegyék a részüket a gyerek felneveléséből, akkor talán egy idő után megszaporodna a vaszectomia...)))

    Az eszetlen szaporodásról szóló enyhe túlzásos megállapításom nem marhaság és nem én találtam ki sajnos..(((

    A nemtörődömséggel kapcsolatban nincs igazad sajnos:mennyi ideig is fogékony egy nő? És tabletta, spirál, akármi mellett az csoda, ha egyszer sem következik be nemkívánt terhesség. Max nem beszélnek róla...(((

    A nyomorról...én meg túl sok esetet láttam ahhoz, hogy azt mondjam, az anyagi zavarból gyakorlatilag lehetetlen kimászni és ez a helyzet csak romlik. Összesen egyetlen esetre emlékszem, amikor  a szülők nagy akarattal és sok segítséggel kimásztak a gödörből és újból magukhoz tudták venni a gyerekeiket. Ma, itt az akarat önmagában nem elég, rettentő szorgalommal párosulva sem...((( És ez a ma és itt szerintem nem csak erre az országra vonatkozik.

    előzmény:
    ancsa21 (1084)
    2013-06-18  14:28
  13. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2013. június 18. 15:121086.

    Miért esnék neked? A belek is anyagi dolgok:-))  A belek állapota világos, hogy sok mindent befolyásol. Az agyműködésről még nem hallottam, hogy azt is, de a hangulatomat biztosan.

    De tamtamtam felteszem, nem erre gondolt:-))) 

    előzmény:
    ancsa21 (1085)
    2013-06-18  15:06
  14. 2013. június 18. 15:061085.

    " Honnan a gondolatok, érzések? Hát van agyam pl. Sok minden történik ám ott:-)))"

     

    Hehe, ez  nagyon kapóra jött!! :DD Épp ilyen dolgokról beszélgetek egy másik topikban.

     

    Meg fogsz lepődni!! Azt, hogy milyen gondolataid, milyen érzéseid alakulnak ki az agyadban, s egyáltalában,  hogy hogy üzemel az agyad is, azt nem annyira az agyadtól függ, hanem leginkább a beleid egészségi állapotától... :-DDD

     

    Mielőtt nekem esel, nézz utána a témának!!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (1083)
    2013-06-18  13:43
  15. 2013. június 18. 14:281084.

    "rengeteg terhesség úgy megszakad, hogy a nő esetleg észre sem veszi"

    Ez igy van. Ezt én, a természetes szelekcióhoz sorolom. 

     

    " Viszont ha az összes terhességet kihordják ami létrejön, akkor már váll-váll mellett állnánk a földön...((("

    Ez jó nagy marhaság.  

     

    "egyelőre nem létezik 100 százalékos fogamzásgátlás"

    Ez igy van. De létezik egy közel 100%-os megoldás, a férfiaknál alkalmazott vasectomy. (Nem tudom a magyar megfelelőjét.) 

     

    "akkor sem, ha az abortuszok egy része nemtörődömség miatt következik be." 

    A legeslegeslegeslegtöbb abortusz nemtörödömség miatt következik be. Azon abortuszok száma elenyészően kevés, ahol a szülők az életet tisztelik, ezért a védekezés nagyon fontos számukra, de valahogy mégis  besikeredett.

     

    "A vallás -kereszténység ) elég furán áll a megelőzés kérdéséhez"

    A vallás, és nem csak a kereszténység, hanem az összes több is, mind az élet szempontjából áll a kérdéshez. Annak elősegitése a legfontosabb számukra. Ennek van történelmi, nagyon is elfogadható magyarázata. Viszont abban igazat kell adni mindenkinek, aki csak azt a gyereket szeretné a világra segiteni, amelyik az ő, szülői közös akaratukkal fogan meg. Én ezt másként látom, mint az az egyház, amihez tartozom. 

     

    A gyerekeinket nem a szexuális élet részleteire kell elsőre megtanitani,  hanem az élet tiszteletére! Ennek hatására lesz majd olyan a szexuális életük, amit maximálisan ki tudnak úgy élvezni, hogy mindemellett mindent megtesznek a fogantatás elkerülése érdekében. (Megint ott tartunk, hogy mindenki úgy éli meg az életét, ahogyan gondolkodik a dolgokról!!) 

     

    " milyen sors vár gyakran a nemkívánt babákra, vagy a testvéreikre, akik esetleg ezért zuhannak nyomorba" 

    Ez a nyomorba való zuhanás... Igen, lehet igaz is. De legtöbbször akár nem. Túl sok jó példát láttam ahhoz, hogy tudjam, a pillanatnyi anyagi zavar nem tart örökké. Egy megszületendő gyerek pedig arra is ösztönözhet, hogy még jobban tegyék a szülők a dolgukat. Feltéve, hogy időben sikerült felnőtté válniuk...

     

    "Majd ha  tökéletes és egészségre ártalmatlan védekezési módot találnak "

    Már irtam, régen, ősidők óta létezik. Vasectomy! Ennél ártalmatlanabb, és egészségesebb módszert nem hinném, hogy valaha is találnának!

     

     

     

    előzmény:
    eda-1952 (1080)
    2013-06-18  13:24
  16. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2013. június 18. 13:431083.

    ""Az én vezérem bensőmből vezérel..." Ismerős? Talán sokan vagyunk ezzel így, nem külső vezérléssel."

     

    De honnan a belső vezérlés, ha minden anyagból lett a nagy bumm után?

    idézet:
    tamtamtam (1072)
    2013-06-17 19:58:40
    He? ez micsoda kérdés? Honnan a gondolatok, érzések? Hát van agyam pl. Sok minden történik ám ott:-)))
    előzmény:
    tamtamtam (1059)
    2013-06-17  19:58
  17. 2013. június 18. 13:421082.
    Nos a határt hozzáértő tudósok ott húzták meg valóban, ami a szemünkkel is már élet (de nekik erre komolyabb indokaik vannak), s valóban nagy a különbség a szedercsira és egy magzat közt, akinek már napról napra több az esélye arra, hogy életben tudjon maradni.
    előzmény:
    ancsa21 (1079)
    2013-06-18  13:07
  18. 2013. június 18. 13:341081.
    Édes bosszúval? Nem ismerem az adatokat de szerintem voltak évek, amikor több volt az abortusz, mint ma. Pl a 70-es években.. Épeszű nő, főleg ha nem először került oda, s pontosan tudta mi várt rá, nem választotta volna azt az "élveboncolást", kábítás, altatás nélkül, csak azért, hogy  a férfitársadalmon bosszút álljon vagy modernnek érezze magát...((( És tudom miről beszélek, mert akkoriban ha elhalt egy terhesség, nem várogattak arra, hogy nyíljon a méhszáj, hanem az oda adott állítólagosan fájdalomcsillapító  injekció mellett pont úgy mint egy AB-nál, erőszakkal nyitották a méhszájt és kaparták ki az ember méhét. Normális nő modern lazaságból ennek nem tette ki magát még egyszer vagy pláne többször.
    előzmény:
    ancsa21 (1077)
    2013-06-18  12:53
  19. 2013. június 18. 13:241080.

    Jó, akkor nézzük abból  a szempontból, amiről beszélsz. Élet. S erre szoktam mondani, hogy igen, egy terhesség létrejötte az első perctől kezdve az élet---lehetősége. Tudod, hogy rengeteg terhesség úgy megszakad, hogy a nő esetleg észre sem veszi. Viszont ha az összes terhességet kihordják ami létrejön, akkor már váll-váll mellett állnánk a földön...((( Akármilyen szomorú, nem minden terhességnek örülnek. Erre mondod, hogy akkor tegyenek ellene....csakhogy: egyelőre nem létezik 100 százalékos fogamzásgátlás, akkor sem, ha az abortuszok egy része nemtörődömség miatt következik be. Aztán: ez itt egy vallással kapcsolatos topik és a sokat emlegetett keresztény vallás, kiemelve a katolikust, elég furán áll a megelőzés kérdéséhez, beleértve a sterilizálást is,de ezzel te is tisztában vagy. Meg azzal is tisztában vagy szerintem, hogy milyen sors vár gyakran a nemkívánt babákra, vagy a testvéreikre, akik esetleg ezért zuhannak nyomorba.

    És azt is leírtam már ebben a topikban nemrég, hogy nekem már a 10-12 hetes AB sem tetszik, csak hát a bürokrácia, meg az álságos hátha rá lehet beszélni... azt eredményezi, hogy  a legtöbben az utolsó pillanatban kerülnek a küretszobába.

    Fentiek azt jelentik, hogy nem mondom szívesen, hogy védelembe veszem az abortuszt, DE szükség van rá. És senkinek nincs joga elítélni azt,aki választja. Akkor sem, ha felelőtlen volt, vagy megtehetné, de lustaságból nem akar gyereket: nekik nem is lenne jó, illetve  a gyereknek nem, ha szülnének. Majd ha  tökéletes és egészségre ártalmatlan védekezési módot találnak (a sterilizálás mellé), akkor talán kevés és nagyon indokolt kivételt jelent majd az abortusz.

    előzmény:
    ancsa21 (1075)
    2013-06-18  12:48
  20. 2013. június 18. 13:071079.

    Azt, hogy létezik-e határ, s ha igen, akkor az életnek melyik szakaszánál húzzuk meg, az... Nem is tudom hogyan mondjam... Talán úgy, hogy az egy köznyomásra megszületett politikai beleegyezés. Ebben a kérdésben éppen abba, hogy eddig lehet(ne) a beindult életet olyannak látni, amikor az még nem az élet elvétele.

     

    Pedig dehogynem az! Csak nem abban a formájában létezik az élet, amit mi a szemünkkel annak tartunk... 

     

    ------------------- 

     

    (A politikát most mint képviseletet értem, s nam úgy, amit az a mai társadalmainkban jelent.)

     

     

    előzmény:
    eda-1952 (1076)
    2013-06-18  12:50
  21. 2013. június 18. 13:001078.

    Anélkül, hogy olyan területre kellene mennünk, ahol csak azok vannak otthon, akiknek az a szakmájuk, ezért csak a mindenki által ismert tényeket kell meghatároznunk magunknak:

     

     

    Tény 1: Női szervezet DNS-e. = Az ÉLET továbbadásának egyetlen lehetősége.

    Tény 2: Férfi szervezet DNS-e  = Az ÉLET továbbadásának egyetlen lehetősége.

    Tény 3: Megtermékenyítés, a Férfi és Női DNS összefésülődése  = Beindult az ÚJ ÉLET.

     

     

    Az ÉLET, az első megjelenési formájától, a megtermékenyített női petesejttől, vagyis az élet beindulásától kezdve, egészen az utolsó megjelenési formájáig, a halálig, PONTBAN UGYANAZT AZ INFORMÁCIÓS HALMAZT, vagyis UGYANAZT AZ ÉLETET tartalmazza!

     

    Eltérés mindössze az élet megjelenési formájában, vagyis csak külalakjában van. Amihez, éppen az adott ÉLET megéléséhez szüksége van. Ezek, az életi megjelenési formák, valóban csak megjelenésükben különbözőek, de magában az élet hordozásában, továbbadásában, megélésében csak egy lehet, maga az ÉLET.  Az életnek van szedercsira élete, van embrió élete, van magzati élete, van újszülött élete, van kora gyermekkori élete, stb. És ha minden jól megy, még talán halála utáni élete is van.  

     

    Épp mostanában indítaná be egy nemzetközi tudós csoport azt a „kísérletet”, amiben a nemrégiben lelt, millió évekkel ezelőtt elhalt mamut felhasználható állapotban maradt „véréből” kinyert DNS-ből próbálnak meg létrehozni egy új életet. Egy mai elefánttal próbálják meg a mamut DNS-it összefésülni. Hááát, majd meglátjuk mi sül ki belőle. (Mindenesetre engem a kíváncsiság mellett frásszal tölt el, hogy hová is vezetnek az ilyen „kísérletek”.)

     

    Aztán, hogy milyen „szellemiség” érdekében születik meg egy abortusz? Hát lehet, hogy egy szerintem félreértelmezett –végtelenül ostoba- női elhatározásból, az „azt teszek a testemmel, amit akarok”, vagy annak a kényelméből, hogy bár akaratlanul beugrott ez a terhesség, de mivel „nem néz ki ez gyereknek, inkább csirkeembriónak”, az már mindegy.

     

    Azt próbálom elmondani, hogy szerintem teljesen mindegy, hogy milyen szellemiség alapján, no meg hogy a beindult élet melyik szakaszában szakítjuk meg az életet, az az élet elvétele szempontjából teljesen mindegy! Legfeljebb egy csirkembriós gondolattal pszichésen könnyebb átlépni az eseményen.

     

    NEM! NEM vagyok az olyan abortuszok ellen, ahol minden elővigyázatosság, sőt az ÉLET valódi lényegével tisztában lévő mentalitás mellett, és tetejében olyan időben indítunk be véletlen egy új életet, mikor annak megélhetését nem tudjuk bebiztosítani. Habár, én ilyenkor is átbeszélném az élet lényegét MINDKÉT életrehoztóval, mielőtt maga az abortusz megesik. Főleg, mert egy abortusz lelki terhe nem csak a nőt illeti meg. Azokban az orvosi, vagy az élet védelméért való elbeszélgetésekben, amit egy abortusz előtt megejtenek, a férjnek, partnernek is részt kell venni!

     

    Mindezzel szemben, határozottan és nagyon ellene vagyok az olyan abortuszoknak, amit ma, a 21.-ik században azért kell elkövetni, mert… És itt a sorozat végtelen. A felelőtlenségtől kezdve a tudatlanságig az ott egye a fene, legfeljebb elvetetem mentalitásig, minden benne van.

     

    Ha a gyerekeinket azzal a felelősséggel engedjük ki az életbe, hogy elmagyarázzuk nekik azt, hogy az ÉLET az nem attól kezdve számítódik, hogy egy újszülött meglélegzi az elsőt, hanem…  Akkor az ÉLET szempontjából legfontosabbat, annak ismeretét, tiszteletét és megőrzését, már meg is tettük. A többi már csak ráadás :-))

     

    Valóban az van, hogy úgy élünk, ahogy gondolkodunk.

     

     

  22. 2013. június 18. 12:531077.

    Kezdem a legfontosabbal:

     

    Ahogy gondolkodunk, úgy éljük meg az életünket! 

     

     

    Ha egy ember/ vagy az egész család nem törődik a maga körüli tisztasággal, renddel, kötelességekkel, az egy idő után mással sem törődik, s szépen lassan lenullázzák az életüket is. Ha egy társadalomnak a többsége nem törődik se renddel, se tisztasággal, se kötelességekkel, az szépen lehúzza az össztársadalom életét is.

     

    Ha egy ember/család csak az esti pörköltjével meg sörével törődik, azzal meg nem, hogy jó munkát végez-é, vagy nem azzal sem, hogy a tinglitangli melójáért járó havi keresetet honnan szerezte meg főnöke, akkor soha nem is fogja megérteni, hogy miért is pusztul bele egy egész dolgozgató ország abba, hogy a többség esti pörköltje meg söre meglegyen.

     

    Tudom, a példáim kihegyezettek, de direkt választottam őket, hogy teljesen érthető legyen az, hogy ahogy gondolkodik az ember, a többség, úgy éli meg életét magánemberként is, meg össztársadalmi életét is.

     

     

    Ha egy nő „édes bosszúval” tekint az abortuszra, mindazon ellen, amit a múltban egy férfiközpontú társadalomban elkövettek a nők ellen, szülésre kényszerítve őket, vagy arra, hogy attól gondolja magát modernnek, hogy ő abortusz párti, akkor maga sem fogja a védekezést olyan komolyan venni, de még kevésbé másokkal megtanítani, semmint ha  valóban arra gondolna, ami az abortusz maga. Egy másik lény életének erőszakos megszakítása.

     

    Ha ugyanezt a társadalom többsége megteszi, akkor válik magától értendőnek az, hogy jah, legfeljebb, akkor lesz az abortusz. Ami teljesen normális dolog. Akik meg az életet tekintik kiindulási pontnak, azok meg maradiak, meg… meg… meg.

     

     

  23. 2013. június 18. 12:501076.
    Nos, nem úgy szántam a kérdést és szerintem ő sem vette annak. Az tény, miután többször kérdeztem és nem kaptam választ, juszt is még rákérdeztem. Nézd úgy gondolom, ha fórumon, vagy akár életben is kérdeznek bármit, a  kérdésre illik reagálni. Vagy azt, hogy "nem mondom meg" vagy mást. De elnézni a kérdés mellett, azt nem szeretem. Attól, hogy erőltettem a választ, még nem gondolom természtesen, hogy az abortuszok döntő oka a betegség lenne. Már csak azért sem, mert itthon 12 hét a  határ, mikoris még többnyire ki sem derül, ha baj van.
    előzmény:
    ancsa21 (1074)
    2013-06-18  12:30
  24. 2013. június 18. 12:481075.

    Visszaolvasva jónéhány beirást, úgy döntöttem, megpróbálom ismét elmondani véleményem, neked is, meg azoknak is, akik az abortuszt szerintem (!!!) rosszul veszik védelmükbe. Bemásolom amit  előbb Wordbe nyomtam be. Nem szeretem mikor az Nlc elvesziti hosszabb mondandómat.

     

     

    Előre csak annyit, hogy szerintem a legnagyobb baj az, hogy nem a lényegről (magáról az ÉLETről) inditják sokan a gondolataikat, majd az abból született véleményüket, hanem abból, ami számukra fontos (abortusz jog, női jog, modern gondolkodás, stb). Vagy ami éppen a gondolkodásmódjuknak a legmegfelelőbb. 

     

    Én amondó vagyok, hogy nézzük az egészet a leglényegesebb szempontból, az ÉLET szempontjából, és ezért, tegyük teljesen félre az ateista világnézetet is, meg az egyházi, vagy személyes vallási megközelítést is. Maradjunk a de facto ténynél. 

     

    Nevezetesen, hogy mi határozza meg az életet. Szerintem az, ami továbbörökiti, létrehozza, a DNS. Amint a megtermékenyités létrejött, a két DNS összefésülködésévelazonnal beindul egy új ÉLET! 

     

    Hogy annak, a létezése különféle fokozatában más és más megjelenési formája van? Az csak a külsősége, a megjelenése, de  nem maga az élet. Az élet ott létezik MINDEN megjelenési formában.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    eda-1952 (1072)
    2013-06-18  12:21

Címlap

top