Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Emlőrákban meghalt Angelina Jolie nagynénje

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. május 27. 12:59
Mellrákban meghalt Angelina Jolie nagynénje vasárnap, két héttel az után, hogy az amerikai filmsztár felfedte: tartva ugyanettől a daganatos betegségtől, kettős emlőeltávolításon esett át.

Nők Lapja Café: Emlőrákban meghalt Angelina Jolie nagynénje
  1. 2013. június 18. 12:50116.

    A beidézett szöveg melyik része hazudozás?

     

    A 87%-ban kétkedés (pontosabban hazudozás)?

     

     

     

    "Ilyen génmutáció előfordulásakor az emlő- és petefészekrák kialakulásának esélye szignifikánsan nagyobb, 70 éves korig megközelítőleg 80%."

    Nem én írom, ezzel foglalkozó labor tudományos fokozattal rendelkező balfékjei.

    "Például azok a nők, akik ötvenéves koruk előtt emlőrákban megbetegednek, 25 % eséllyel hordozzák a BRCA1 vagy BRCA2 gén mutációinak valamelyikét, amennyiben bármely (első-, másod- vagy harmadfokú) vérrokonuknál szintén előfordult ötvenéves kor alatt jelentkező emlőrák."

    Ez meg abból van, amit elsőnek belinkeltem.

     

    Angelina Jolie 38 éves! Nem 50! És nem betegedett meg!

    Ennek ellenére a BRCA mutációt hordozóknál ha emlékem nem csal a 25%-nál jóval magasabbat ad a fáma a 40 éves korig. Úgy emlékszem valami 40-45%-ot. De ez nagyon messze van a 87%-tól...

     

    Tehát a kérdésem a következő:

     

    Hogy a pék valagába hazugozol le, amikor én a saját véleményemet leírva megkérdőjelezek egy olyan számot, amit minden fellelhető kutatási eredmény alátámaszt (10-20%-nyi differenciával a mintavételek minőségének eltérése okán)?

     

    Azért raktam be (és ez pozitív, hogy legalább megnyitottad), hogy nézd át, keress rá a nem értett dolgokra, nézz meg ebben a szakágban tevékenykedő véleményeket, statisztikákat. Első körben pedig tüzetesen és értőn olvasd át.

    Nekem nem számít, hogy megtszed-e. De csak azért, mert te ki akarsz ragadni egy bonyolult dologból egy számot, amivel a saját gondolatvilágod alá tudod támasztani, azt gondolom, nekem ezzel még nem kell egyetértenem. Nem láttad tőlem leírva sehol (bátran keress rá itt), hogy én A.J-t szidtam volna. Pont azt írtam, hogy nem lehet csodálkozni a reakcióin. Én csupán az orvosok felelősségteljességét kérdőjeleztem meg. Nem biztos, hogy A.J. így dönt, ha mondjuk 60%-ot, vagy épp 50%, vagy 40%-ot mondanak. Ott az ember talán a kivárást választja. Főleg amellett, hogy a diagnózist követően a stádiumok függvényében sem olyan rosszak a túlélési esélyek...

    http://www.hazipatika.com/betegsegek_a_z/emlor ak/297

    (Szokás szerint csak kezdet)

     

    Vagy tévedek?

    Én nem lehetek más véleményen?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (115)
    2013-06-18  11:51
  2. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. június 18. 11:51115.

    Ha ennyire olvasott vagy más topikokban, akkor azt is tudnád (mert leírtam), hogy addig tartom az ígéretem, amíg meg nem szegetik velem. Mint a te esetedben.

     

    Nem nagyon lesz itt, aki visszaolvassa, hogy ki kezdte a személyeskedést és a másik "butázását", de ha mégis, nem jössz ki belőle túl jól, hacsak nem törölteted majd...

     

    Wow!

    Erre a videóra mondod, hogy bakit csináltam? Miért is?

    A szakértőnek meg nézz utána. Vele ellentétben (és a 87%-kal dobálózással ellentétben) 15-20 éve rákkutatással foglalkozók nem osztják ezt a magas számot. Ne velem vitázz, hanem velük.

    Egyébként már rég elment a beszélgetés erről ez esetről...

     

    Sajnálod az idegállapotom? Miért is?

    Csak annyit tettem, mint te. Elkezdtelek ócsárolni. Vagy az már nem tetsző számodra? Picinke érzékeny i-gazságérzetedet sértette? Talán legközelebb ne lebutázz és lezöldségezz másokat, hanem fogalmazz másképp. Nem kell egyetérteni velem, sosem volt elvárás. Csak nem kell sértegetni. Mert még a végén (amit nem fogadnál el), rendezünk egy IQ versenyt. :-D Nagy lenne a tétje, mert a papírra nem a számot írnánk, hanem azt, hogy "butább, mint egy zöldség" (azaz én :-D)...

     

    Azt gondoltam - mivel azt írtad -, hogy valami érvekkel fogsz jönni. Ez valahogy elmaradt. Nyugodtan írj, elolvasom. Azt is jelezni fogom, ha egyetértek veled. Bár erre kevés az esély.

    Ha gondolod, részemről befejezhetjük egymás "jelzőzését", hátha akkor lesz érdemi tartalma is... Bár ehhez fel kellene nőni...

    idézet:
    kukacapja (100)
    2013-06-14 13:05:01

    ??????????????????????

     

     

     

     

     

     

    Mi ez a kartekony hazudozas ??????????

     

     

    Te magad linkelted be , engem "negrozva" , ezt a dokumentaciot !

     

    Tobb mint 8000 igaz tortenetbol vontak le a kovetkeztetest.

     

    Erdemes lenne atnezned UJRA a legfrissebb , 2012 oktoberi onkologiai konferencia ismertetojet.

     

    Minden kerdesedre valaszt talalsz.

    Remekul sikerult  erthetove tenni a nagykozonseg szamara , mi az , hogy hibas  gen es mihez kell/lehet  kezdeni , ha "kiszurtek"... 

    előzmény:
    kukacapja (100)
    2013-06-14  13:05
  3. 2013. június 18. 11:40114.
    Miért is?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (113)
    2013-06-18  11:31
  4. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. június 18. 11:31113.

    Kukac!

    Egyre szanalmasabb leszel....

     

    előzmény:
    kukacapja (112)
    2013-06-18  11:21
  5. 2013. június 18. 11:21112.

    Aha.

     

    "Ezeket a hozzaszolasokat elteszem, amit irtam  neked, ha sor kerul ra fel fogom hasznalni."

     

    Bármi, amit mond felhasználható Ön  ellen a bíróságon...

    Ismerős a mondat?

    Nem mellesleg ez a harmadik fenyegetésed.

    Szintén nem mellesleg, amit leírtam, vállalom, ha arra kerül a sor. Veled ellentétben én nem írtam olyat, ami vállalhatatlan...

     

    előzmény:
    hus (108)
    2013-06-18  03:05
  6. 2013. június 18. 11:06111.

    Tökéletes?

    Más fogalmaink vannak a tökéletesről...

    Gondolkozni ép kéz láb dolgokon szoktam, nem nagyon érdekel, tetszik-e, hogy ezen nem fogok...

     

     

    "hogy csak arra varsz, hogy belem tudjal kotni."

     

    Ó, Te kis ártatlan :-D Már megint elővettük ezt a sajnáltatós dumát?

    Szépen mondtam úgy, hogy érthető legyen. Nem kell velem egyetérteni, de ha valaki paraszt, akkor ne várja, hogy én meg úriember legyek...

    Te belekötésnek vaszed a véleménykülönbséget, ezért személyes sértésként éled meg, így az első alkalommal már személyeskedsz... Én meg törlesztek...

     

    "Koveted a hozzaszolasaim evek ota..."

    Ezt hol írtam? Vagy nem véletlenül nem idézed, amikor ennyire szeretsz idézgetni?

     

    "...a bevallasod szerint, magadba tartod a nemtudomenmit, ami talan a felgyulemlett ellenszenved..."

    És ezt hol írtam?

     

    "...kijelented, hogy a csaladi eletem nem boldog, en csak ugy csinalok."

    És ezt hol írtam?

     

    Annyira szeretsz idézgetni, tedd már meg, hogy idézed, ahol a fentiket írtam... nem megy, mi?

     

    "Tudod elgondolkodtato vagy, ha eddig barmi is zavart, a megjegyzeseim miatt,  nem szoltal, akik meg ugy beszelnek, mint az allatok itt a forumon, azt eszre sem veszed."

     

    Most jön megint a mimóza. Ez valami húzd meg, ereszd meg játék?

    Figyelj jól rám, mert ezt többet nem mondom el. Nem kell velem egyetérteni. Az ismeretségi körömben sokan zseniséggel vádolnak, az sem vagyok. De, hogy le legyek állandóan hülyézve, az nem vita és nem beszélgetés... az parasztság. És - veled ellentétben - nem vagyok mimóza. Itt is és az életben is megvédem magam, nem szorulok se segítségre, se moderátorra, se semmire. Megoldom. Ahogy téged is.

    Felajánlottam a normális személyeskedéstől mentes beszédet, nemhogy nem éltél vele, még másodszorra is volt képed megfenyegetni... Erről nincs mit beszélni.

     

    "Mutass nekem egy olyan hozzaszolasodat, amikor harcolsz a merhetetlen ocsmanysag ellen."

    Cikket írtam róla. Csak a bennfenteseknek köszönhetően nem közölte le a hvg. És sehol nem mondtam, hogy a trágárság zavar. Engem a hazugság és a hazugsággal elért hamis dicsőség zavar. Ha ez eddig nem lett volna egyértelmű...

     

    "Csak azert, mert oszinten, igen keveset lattam a nevedet eddig a forumon, te viszont bevallasod szerint evekig koveted a hozzaszolasomat es a csaladi eletemet probalod  felulbiralni."

     

    És ezt hol írtam? Megint a habokra vádaszkodsz, nemde?

     

    "Sajnalom,  ha csak fele annyira lenne jo az eleted minden fele teren, mint az enyem, akkor igen boldog embernek mondhatnad magad. Nem kell elhinned, mert a mai napig nekem is szinte hihetetlen. De benne vagyok, tehat igaz. "

     

    Egyrészről nem tudom, hogy milyen az életed. A reakcióid alapján van véleményem róla, de akár tévedhetek is.

    Annyit azért hadd kérdezzek, ha már te tudod, hogy fele annyira se jó az én életem, hogy panaszt bárhol itt az életemről hol olvastál? Csak mert nincs emlékem arról, hogy bárhol panaszkodtam volna... konkrétan, mert nincs mire.

     

    "Ja, az a 6 ev, az miert 6 ev?  Ki az, aki ebben a helyzetben el tudja magarol mondani, hogy 6 ev biztos meg itt leszel? Miert nem csak 1 ev?  Ez csupan csak a gondolatom a megjegyzesedre."

     

    Kérdezzem, vagy már tudod? Hol írtam?

     

    előzmény:
    hus (107)
    2013-06-18  02:53
  7. 2013. június 18. 09:55110.

    "Igy bizony, ha lenne logikad, ami ugyan kell egy matek allitolagos tudasahoz, akkor  nem csinalnal ilyen bakikat. "

    Ezzel a mondattal tetted be a videot. Ezért kérdeztem, hogy ez lenne a baki?

     

    "A matek tudasod es a logikad nem jon ossze akkor, ha amiert harcolsz, a tisztesseges beszelgetes erdekeben, akkor te sem vagy kulonb, csak hogy is irtad, becsomagolod aranypapirba."

     

    Írtam: Amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten. Ha paraszt vagy, én is. Ha normális, én is. Ilyen egyszerű. Azt gondolom, türelemmel figyelmeztettelek előre, hogy ha személyeskedsz, én is ezt fogom tenni...

     

    "Megint te kerted ki magadnak a semmilyen megjegyzesrol, hogy mit fogok rad, hiszen te nem is csinaltal bakit?"

    Ezt írtad:

    "Igy bizony, ha lenne logikad, ami ugyan kell egy matek allitolagos tudasahoz, akkor  nem csinalnal ilyen bakikat."

    Szerintem önmagárt beszél, nem szorul indoklásra...

     

    "Meg megtanulnod legalabb a fajfenntartast, hogy az osztonos.  Ha mar emberek vagyunk, minimum."

    Én az... hogy te mi, arra nem jöttem rá.

    A fenti vita onnan kerekedett, hogy azt találtad mondani, hogy az állatot ne hasonlítsuk az emberhez, mert az ember gondolkodik... aztán takaróztál, hogy ösztönös. Én meg rávilágítottam, hogy igazán eldönthetnéd, hogy akkor most ösztönös, vagy gondolkodó... ennyit a minimumról...

     

     

    És alapvetően nem zavar, hogy nem vagy velem kibékülve, mert a fentiek fényében pontosan látszik, hogy magaddal se... akkor mással hogy lennél?

    előzmény:
    hus (106)
    2013-06-18  02:23
  8. 2013. június 18. 07:18109.

    Először is felhívod a figyelmem?

    Egyrészről nem először (matek hiánya), másrészről nem is tudod a számát...

    Másrészről a "vigyázz a szádra" a második fenyegetésed, amit leírtál. Külön humoros, hogy te kéred ki magadnak, hogy nem hagyom, hogy fenyegess...

     

     "Kulon megkerlek, hogy nagyon gyorsan szedd ossze magad es ne probalj meg veletlenul sem fenyegetni, mert abbol olyan botrany lesz, hogy azt elore nem is gondolod. Elinditasz egy olyan lavinat, amit nem fogsz megkoszonni magadnak, de neked sem fogjak megkoszonni"

     

    Ez sem fenyegetés?

    A fenti dolgaidra válaszolva, majd ha lesz kellő időm, becsszóra nekilátok retyketni...

     

    Az eq és iq fogalmakat nem hiszem, hogy te fogod nekem elmagyarázni. Butáztál, azt meg elvileg azzal mérik. De ha gondolod állok elébe egy eq, vagy egy tárgyi tudást mérő tesztnek is...

     

     "Azt, hogy en mikor fogom magam torolni, vagy soha, az ram tartozik.

    Iranyitani, dirigalni otthon csinalhatod a dolgod, hogy legyen latszata. "

    Ha tudnál olvasni, egyszerűbb lenne. Ebből is látszik, nem látsz a pipától. A hozzászólásodra írtam, nem rád. Te akkor törlöd magad, amikor óhajtod. Csak a személyeskedést te kezdted, amire itt lesznek a hsz-el, hacsak nem törölteted. You see?

     

     

     Az utolsó bekezdésedre, csak ismételni tudom magam. Annyira bacca a csőröd, hogy még olvasni is elfelejtettél...

     

    előzmény:
    hus (105)
    2013-06-18  01:57
  9. hus
    hus
    2013. június 18. 03:05108.

    Egyaltalan nem a topik temajahoz szoltam most utoljara hozza, ugy ereztem, hogy nem nyitok egy topikot csak eppen ezert, hogy megvalaszoljam neked a  mondanivalomat. 

     

    Ezeket a hozzaszolasokat elteszem, amit irtam  neked, ha sor kerul ra fel fogom hasznalni.

     

     

    Na de amiert esetleg elolvasod ezt, most mit kuldjek neked?  

     

    Ja ezzel  befejeztem. 

    előzmény:
    kukacapja (102)
    2013-06-16  10:55
  10. hus
    hus
    2013. június 18. 02:53107.

    Nem tudom, hogy lehetne ezt neked megmagyarazni, hogy ez a valaszom olyan tokeletes volt feled, amit meg akkor fel sem tudtal fogni.

     

    Gondolkoznod kellene rajta.

     

    ------------------------------------------------ --------------------------------------- 

     

    "

    Te annyi butasagot irsz itt ossze-vissza.

    Ha no vagy azert, ha ferfi akkor azert. 

     

    Ha valoban azt gondolod, hogy ide legjobb tudasod szerint irtad azt, amit irtal azert, ha azert irtad, hogy csak irogass, akkor azert. 

     

     

    ----------------------------------------- ---------------------------------------------Tudtam, hogy csak arra varsz, hogy belem tudjal kotni.

     

    Koveted a hozzaszolasaim evek ota  a bevallasod szerint, magadba tartod a nemtudomenmit, ami talan a felgyulemlett ellenszenved, kijelented, hogy a csaladi eletem nem boldog, en csak ugy csinalok.  Tudod elgondolkodtato vagy, ha eddig barmi is zavart, a megjegyzeseim miatt,  nem szoltal, akik meg ugy beszelnek, mint az allatok itt a forumon, azt eszre sem veszed.

     

    Mutass nekem egy olyan hozzaszolasodat, amikor harcolsz a merhetetlen ocsmanysag ellen.  Csak azert, mert oszinten, igen keveset lattam a nevedet eddig a forumon, te viszont bevallasod szerint evekig koveted a hozzaszolasomat es a csaladi eletemet probalod  felulbiralni.

    Sajnalom,  ha csak fele annyira lenne jo az eleted minden fele teren, mint az enyem, akkor igen boldog embernek mondhatnad magad. Nem kell elhinned, mert a mai napig nekem is szinte hihetetlen. De benne vagyok, tehat igaz. 

     

    ------------------------------------------------ --------------------------------------

     

    A bevett topikbol emlekezve erdekes olvasmany volt nekem a hozzaszolok velemenye. Klara13-mal valo beszelgetesed, semiramis viselkedesenek kiertekelese a tagoktol. Egyebkent biztos, hogy rola akartak inditani a forumot?

     

     

    Ja, es nincs uldozesi maniam.   Nem is volt soha. Csak ugye az embernek szeme van es lat is vele nem csak nez.

     

     

    Erezd magad tovabbra is jol a topikon, feltetelezem meg hosszu ideig.  Ja, az a 6 ev, az miert 6 ev?  Ki az, aki ebben a helyzetben el tudja magarol mondani, hogy 6 ev biztos meg itt leszel? Miert nem csak 1 ev?  Ez csupan csak a gondolatom a megjegyzesedre.

     

     Lassan az ember mindenre rajon akarata ellnere ezen a forumon, sok mindenkit megismer, szinte csaladtag. 

    előzmény:
    kukacapja (94)
    2013-06-11  10:30
  11. hus
    hus
    2013. június 18. 02:23106.

    Ezt olvasd el megegyszer, ha akarod.

     ---------------- 

     

    "'Ugy nez ki, mintha ide büfiztél volna, de nem baj,  majd jonnek a pincsikutyak es felnyaljak. 

     

    Ne izgulj, akik ezt olvastak, meg egy masik topikba olvastak azt, amikor kikerted magadnak, hogy beszel itt egy  illeto, milyen csunyan, akkor te idejossz es utanozod, csak kicsit finomabban? Ne siess annyira , varjal, irjal meg egy par hozzaszolast, mielott pözsinyafi szintjeig ersz.  

     

    " Ha pusztán a matematikához értenél, akkor hamar rájöhetnél (jó pár szabály alátámasztja), hogy tévedsz." - mondod nekem.

     

    Igy bizony, ha lenne logikad, ami ugyan kell egy matek allitolagos tudasahoz, akkor  nem csinalnal ilyen bakikat. "" 

    ----------------

     

    A matek tudasod es a logikad nem jon ossze akkor, ha amiert harcolsz, a tisztesseges beszelgetes erdekeben, akkor te sem vagy kulonb, csak hogy is irtad, becsomagolod aranypapirba.

    Ejnye, bejnye, Angelinarol szolo videot csak betettem, mint ujdonsag, semmit nem irtam sem arrol, sem rolad.

    Megint te kerted ki magadnak a semmilyen megjegyzesrol, hogy mit fogok rad, hiszen te nem is csinaltal bakit?  Mondtam en egy szo megjegyzest is?   Bogar van a fejedbe es muszaj neked bizonyitani a semmit? Velem szembe rendszeresen ebben a topikban?

     

    Nem, ne haragudj, nem kivanok en veled egyaltalan beszelgetni, sem jelzovel, sem jelzo nelkul, mert eppen bemutattad rovid ido alatt, hogy mit tudsz.   Beszelgessel masokkal, pihend ki magad itt a forumon, ha ugy erzed jol esik, mert igazan jo kikapcsolodas egy jo beszelgetes itt a baratokkal a mindennapi munka utan.

     

    " Ha gondolod, részemről befejezhetjük egymás "jelzőzését", hátha akkor lesz érdemi tartalma is... Bár ehhez fel kellene nőni..."

     

       Meg megtanulnod legalabb a fajfenntartast, hogy az osztonos.  Ha mar emberek vagyunk, minimum.

    előzmény:
    kukacapja (100)
    2013-06-14  13:05
  12. hus
    hus
    2013. június 18. 01:57105.

    Eloszor is kulon felhivom a figyelmed, hogy vigyazz a szadra, mert nem leszel sokaig olyan nagylegeny, mint most gondolod. 

     

    Kulon megkerlek, hogy nagyon gyorsan szedd ossze magad es ne probalj meg veletlenul sem fenyegetni, mert abbol olyan botrany lesz, hogy azt elore nem is gondolod. Elinditasz egy olyan lavinat, amit nem fogsz megkoszonni magadnak, de neked sem fogjak megkoszonni azok, akiket esetleg magukkal rantasz.Probald csak meg, hogy kovetsz itt a forumban  engem, zaklatsz, piszkalsz, mint  ezek szerint te lehettel akkor evekig.

    Ezek utan rad van bizva vaganysagod velem szembe. Ertetted? 

     

    Az, hogy az IQ neked mennyi lehet, ahhoz csak gratulalni tudok,  de ha valoban az emberi erteket ertened is, akkor kozel 30 eve nem IQ-val szamoljak, mert nem mervado. Attol meg lehet az IQ- akar 200 is, meg amennyit akarsz elerni, de olyan szamoknal mar mas problemak is lehetnenek nalad.

     

    Igazan es kizarolag csak a sajat erdekedben mondom.

     

    Azt, hogy en mikor fogom magam torolni, vagy soha, az ram tartozik.

    Iranyitani, dirigalni otthon csinalhatod a dolgod, hogy legyen latszata. 

     

    Elsosorban nem latsz ki a magad beidegzodott gondolataibol, nem veszed eszre a masik mit ir neked.  Meg vagy gyozodve, hogy sok buta ember van, de te meg akiket te sorolsz magad melle ezen a vilagon, azoknak el kell viselni, hogy le legyenek nezve, mert erteke nem sok van.

     

    Ne erts felre, nem  kivanok veled tarsalogni, azt hiszem ezen a neven itt beszeltunk eloszor, mert kiprovokaltad, mint ahogy irtad is.  

     

    " Azt gondoltam - mivel azt írtad -, hogy valami érvekkel fogsz jönni. Ez valahogy elmaradt. " 

     

    De az am, nem irtam egy budos szot sem, te viszont valaszoltal a semmire.  Hat mondjuk, ez az, amit nem tudom, hogy ertesz-e. 

     

     

     

     

    előzmény:
    kukacapja (100)
    2013-06-14  13:05
  13. 2013. június 17. 06:13104.

    Na, pontban ezért jöttem, mert valamelyik benéztem, de már nem volt időm válaszolni. Saját tapasztalat alapján -vagyis az engem orvoslóktól tudom, hogy:

     

    Igen, a ráksejtek nem a vérrel közlekednek, hanem vagy a nyirokrendszerben "úsztatják" magukat tovább, vagy szépen felmásznak egy idegszálra, és "elcsúszdázzák" magukat valahová, ahol még nem lehet tudni miért, megállnak, majd sürgősen elhagyják azt az állapotukat, amiben jól átvágják az egész szervezetet, és nekilátnak szaporodni. (Nem is véletlen, hogy a rákos daganat közelében számos nyirokcsomót is azonnal kioperálnak. Országok protokollja válogatja, de 1 és akár 8-10, egymást követő nyirokcsomót is kivehetnek.)

     

    A ráksejt olyan okos gonoszságában, hogy arra szavak sincsenek. Ugyanis, amig akár az idegszálakat, akár a nyirokrendszert használják fel az un. inváziójukhoz, addig olyan intelligens kémiai és biológiai "üzenetet" bocsájtanak ki magukból,  hogy áh, ők semmik, ők egy nagyon is normális sejtecskék, csak éppen barangolni támadt kedvük. Emiatt nem ismeri fel a szervezet a veszélyt, és nem indit ellenük támadást. Mire beindataná, addigra meg már késő...

     

    -------------

     

    Kérdeznék: A te ismerőseid közül, akik rákkal kinlódtak, hánynak volt ismert anyagcsere, és/vagy cukorproblémája? Akár utólag megállapitott is.

     

     

    Ahogy körbenézek, egyre inkább kiderülni látszik, hogy a legtöbb rákos megbetegedés anyagcsere probléma miatt indul be. S emiatt, akár egy tudatos, jól megválasztott étrenddel (minőségi olajok, zsirok -sok!-, kevés, minőségi fehérje, nadragulya féle növények elhagyása, minimálisra lecsökkentett szénhidrát, és a nem nightshade növények fogyasztása), a beteg maga azonnal fel tudja venni harcot, és nagyon sokat tud segiteni magán. Ami mellé az orvoslás irtózatosan fontos ugyan, de másodrendűvé válik.  A francba, megint oda lyukadunk ki, hogy az vagy, amit megeszel...

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    kukacapja (77)
    2013-06-10  08:12
  14. 2013. június 17. 05:58103.

    Azért annyi valóság van a "buzik" és az Aids összekapcsoltságában, hogy épp az egyik, un. Number 1 case-nek, azon belül is, egy amerikai stewardnak köszönhető, hogy rájöttek az egész fertőzési láncolatra. (Nem biztos, hogy pontban ez volt az eset megnevezése, de valami nagyon ilyesmi volt.)

     

    Ez a fiú steward a világ számos kikötőjében tartott fiúbarátot, és szépen meg is fertőzte azokat. Innét indult az egész Aids-nek a felgöngyölitése.

     

    ------------------- 

     

    Magánvélemény em: A jóléti társadalom nem hogy jóléti, hanem határozottan kárára volt, és van is az emberiségnek. 

     

     

    előzmény:
    kukacapja (95)
    2013-06-11  10:38
  15. 2013. június 16. 10:55102.

    Jujj! :-D

    Ilyenkor szoktam kérdezni, hogy miért mi lesz? Körberajzolsz és kivágsz kartonból? :-D

     

    Inkább hasznos lesz, mint kellemes.

    Még pár évig biztosan.

     

    Majd valahogy kihúzom hétfőig :-D

    előzmény:
    hus (101)
    2013-06-15  01:55
  16. hus
    hus
    2013. június 15. 01:55101.

    Na mostmar aztan allitsd le magad, de nagyon gyorsan.

     

    Mondd, megis mit kepzelsz magadrol?  

    Ha nem tudsz valamit, akkor ne beszelj rola. Amirol meg beszelsz, annak se fule, se farka.

     

    Legyen kellemes hetveged,  bolhacirkuszt nelkulem tarthatsz, hetfon jovok.

    Pihenj jot.   Aludj jot.

     

    előzmény:
    kukacapja (100)
    2013-06-14  13:05
  17. 2013. június 14. 13:05100.

    Ha ennyire olvasott vagy más topikokban, akkor azt is tudnád (mert leírtam), hogy addig tartom az ígéretem, amíg meg nem szegetik velem. Mint a te esetedben.

     

    Nem nagyon lesz itt, aki visszaolvassa, hogy ki kezdte a személyeskedést és a másik "butázását", de ha mégis, nem jössz ki belőle túl jól, hacsak nem törölteted majd...

     

    Wow!

    Erre a videóra mondod, hogy bakit csináltam? Miért is?

    A szakértőnek meg nézz utána. Vele ellentétben (és a 87%-kal dobálózással ellentétben) 15-20 éve rákkutatással foglalkozók nem osztják ezt a magas számot. Ne velem vitázz, hanem velük.

    Egyébként már rég elment a beszélgetés erről ez esetről...

     

    Sajnálod az idegállapotom? Miért is?

    Csak annyit tettem, mint te. Elkezdtelek ócsárolni. Vagy az már nem tetsző számodra? Picinke érzékeny i-gazságérzetedet sértette? Talán legközelebb ne lebutázz és lezöldségezz másokat, hanem fogalmazz másképp. Nem kell egyetérteni velem, sosem volt elvárás. Csak nem kell sértegetni. Mert még a végén (amit nem fogadnál el), rendezünk egy IQ versenyt. :-D Nagy lenne a tétje, mert a papírra nem a számot írnánk, hanem azt, hogy "butább, mint egy zöldség" (azaz én :-D)...

     

    Azt gondoltam - mivel azt írtad -, hogy valami érvekkel fogsz jönni. Ez valahogy elmaradt. Nyugodtan írj, elolvasom. Azt is jelezni fogom, ha egyetértek veled. Bár erre kevés az esély.

    Ha gondolod, részemről befejezhetjük egymás "jelzőzését", hátha akkor lesz érdemi tartalma is... Bár ehhez fel kellene nőni...

    előzmény:
    hus (99)
    2013-06-14  03:55
  18. hus
    hus
    2013. június 14. 03:5599.

    Te nem erted meg, hogy itt a tema Angelina Jolie operacioja es ahhoz kapcsolatos mondanivalok, hogy a nagynenikeje is abban halt meg? 

     

    A legjobb vedekezes a tamadast valasztod kis tisztesseges a beszelgetesre?

     

    Meg csak azt irtam, hogy ervelni fogok. Egy szot sem irtam. Te mar arra is valaszoltal.

     

    A valaszod meg igen erdekes.

     

    Ugy nez ki, mintha ide büfiztél volna, de nem baj,  majd jonnek a pincsikutyak es felnyaljak. 

     

    Ne izgulj, akik ezt olvastak, meg egy masik topikba olvastak azt, amikor kikerted magadnak, hogy beszel itt egy  illeto, milyen csunyan, akkor te idejossz es utanozod, csak kicsit finomabban? Ne siess annyira , varjal, irjal meg egy par hozzaszolast, mielott pözsinyafi szintjeig ersz.  

     

    " Ha pusztán a matematikához értenél, akkor hamar rájöhetnél (jó pár szabály alátámasztja), hogy tévedsz." - mondod nekem.

     

    Igy bizony, ha lenne logikad, ami ugyan kell egy matek allitolagos tudasahoz, akkor  nem csinalnal ilyen bakikat. 

     

    http://abcnews.go.com/WNT/video/angelina-jo lie-decision-19397097 

     

    Szekta tag vagy?  Sajnalom az idegallapotodat. Jotanacs tolem.

    Ne foglalkozz massal, csak magaddal. Meg fogja neked erni.

     

    Mivel elolvastad, ezert egyjar eperrel.

     

    Tartsd mar be azt, hogy nem valaszolsz, ne csak mondd, hogy nincs ertelme, hanem azt csinald, amit mondasz. 

    előzmény:
    kukacapja (98)
    2013-06-13  12:55
  19. 2013. június 13. 12:5598.

    Olvasom, mert hasznomra válik.

     

    Az, hogy érvelsz, elég túlzás. Sajátos önmagasztalás, mintsem igazság.

    Lehet a tényekkel szemben "érvelni", csak nem biztos, hogy érdemes.

     

    Ha pusztán a matematikához értenél, akkor hamar rájöhetnél (jó pár szabály alátámasztja), hogy tévedsz.

     

    Zöldséget pedig nem írok. Abból főzni szoktam legfeljebb...

     

    Egy felületes szemszögből nézett állítólagos érvelés pedig nem tartalmilag, hanem emberileg érdekes számomra. Úgyhogy jó tanulmány olvasni a ragaszkodásod.

    Aminek egyetlen oka van. A hited. Ha elvesztenéd a biztos és szép jövő reményét is, beleroppannál. Ezért hinned kell, hogy minden rendben.

    Nincs rendben. És nem is lesz mostanában.

     

    És, ha iagazd lenne, akkor nem lenne tendencia világszerte, hogy a globalizációs törekvések ellenére egyre többen adják fel a "jobb létet" és menekülnek el a nagyvárosokból, metropoliszokból a vidéki életbe, még akkor is, ha földet kell túrniuk.

     

    Nem kell észrevedd. A menekülő embereknek nem hiányoznak a te általad szajkózott "igazság".

     

    Írj bátran, el fogom olvasni. Talán reagálni is fogok. Bár értelme nincs, hisz aki nem azt vallja, amit te, az hülye. Aztán, ha ezt észreveszi, akkor lovagolsz a szavakon, hogy olyat nem mondtál. Tudod tarta,milag nincs különbség aközött számomra, hogy te egy egetverő barom vagy, vagy sületlenségeket beszélsz. Ugyanazt jelenti, csak az utóbbiból még sugárzik egyfajta felsőbbrendűség és lenézés is. Az előbbi nem megjátszós. Személyes tapasztalatom alátámasztja az alábbi idézetet: "A nagy emberek hangjától hangos a világ, pedig hatalmuk csupán egy suttogásra elég"

    Nem vagy te se nem olyan okos, se nem olyen erős, mint ameilyennek mutatod magad. Veled ellentétben én már el tudom viselni az igazságot, te még nem vagy rá kész.

    előzmény:
    hus (97)
    2013-06-13  05:06
  20. hus
    hus
    2013. június 13. 05:0697.

    Ma nem, de ha tetszik neked, ha nem, ervelni fogok a zoldsegeidre.

     

    Mondtam mar joval elobb ne valaszolj.  Attol en meg fogok irni. Legfeljebb nem nezel majd vissza.

    előzmény:
    kukacapja (95)
    2013-06-11  10:38
  21. 2013. június 11. 10:4396.

    "Van fogalmad arrol, hogy mit beszelsz? Van fogalmad arrol,  hogy milyen oruletes lelki fajdalom az, ha egy no gyereket akar es nem lehet neki?"

     

    Ítt írod a lényeget, amiben nem értünk egyet. Te elfogadod ezt a világot, én nem. Én nem szeretem az akarom világát. A tudatosságára büszke ember nem veszi észre, hogy talán nem kellene akarnia...

     

    "Igen, hatarozottan allitom, hogy oruletes butasagokat irtal valami miatt."

     

    A te olvasatodban. De akkor legyen. Ha egy buta méltatja az általam leírottakat, akkor a vélemény buta, vagy a méltató?

    Kérdezem azért, mert már harmadszor hülyézel le, bár tagadod...

     

    Na, további jó topikolást...

    előzmény:
    hus (92)
    2013-06-10  20:12
  22. 2013. június 11. 10:3895.

    Mitől félnék?

    Attól, amit a hozzád hasonló kimagyrázó emberek az átlagra zúdítanak? Akik kimossák az emberek agyát, mint egy zoknit, hogy a "jóléti társadalom" igaenis jóléti?

     

    Hagyjuk egymást hus, mert olyan messze állsz a valóságtól, hogy az már fáj. Szívesen elmélkedek bárkivel, de csak, ha van értelme...

     

    Akkor legyen neked igazad: Félek. És hülye is vagyok.

     

    Ja, míg el nem felejtem. Hiányos információkon alapul, hogy az AIDS terjedése a porbafingó felelőtlensége. Ld, amikor még a buzikat vádolták vele...semmi köze nem volt hozzájuk, de jó figyelem elterelés volt. Az más tészta, hogy a kutatóbiológusok felelőssége vitatható-e.

    Ahogy azon sem gondolkodnál el soha, hogy az írott történelem során soha nem látott sebességgel mutálódnak a vírusok és baktériumok és ennek vajh, mi lehet az oka. Tudom, szerinted a porbafingó átlagember...

     

    Itt valóban befejeztem veled a diskurzust, köszönöm az eddigi beszélgetést. Sokat tanultam belőle.

    előzmény:
    hus (91)
    2013-06-10  19:49
  23. 2013. június 11. 10:3094.

    Ezt írtad:

    "

    Te annyi butasagot irsz itt ossze-vissza.

    Ha no vagy azert, ha ferfi akkor azert. 

     

    Ha valoban azt gondolod, hogy ide legjobb tudasod szerint irtad azt, amit irtal azert, ha azert irtad, hogy csak irogass, akkor azert. "

     

     

    A baromozás nyíltan, vagy épp szépen becsomagolva és díszkötésben átadva számomra mellékes. Az a te időtöltésed, ha csomagolod. A fenti mondataid értelme az. Azt már nem is számítva, hogy az eddigiek fényében én tévedek kevésbé...

     

    előzmény:
    hus (89)
    2013-06-10  19:15
  24. 2013. június 11. 10:2893.

    Amilyet akarsz.

     

    A mondatot értsd:

    Nem tudhatja az ember, hogy új faj alakult ki ma, vagy még nem felfedezettre bukkant. Érthetően írtam. És veled ellentétben még nem hallottam olyan kutatót, aki azt mondta volna, hogy újonnan kialakult fajt fedezett volna fel, hanem azt mondja, hogy új fajt. NAgy differencia, ezért írtam, hogy csúsztatsz. És nem tévedtem, csúsztatás.

    előzmény:
    hus (88)
    2013-06-10  19:07

Címlap

top