Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Allergizál vagy sem?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. május 13. 06:37
Igaz, hogy a kecsketej vitamindúsabb és könnyebben emészthető, mint a tehéntej? Tényleg jó a csecsemőnek, ha kecsketejes szappannal fürdetjük? Kecsketej és allergia, tények és tévhitek.

Nők Lapja Café: Óvatosan a kecsketejes szappannal!
  1. 2015. Április 28. 22:5917.
    Ez egy fizetett cikk... Csak azért nincs az alján az (X) jel, ami a fizetett írásokat jelöli, mert a szerző nyilván nem ismeri ezt a bonyolult betűt...
  2. 2015. Április 28. 20:3116.
    Ez marhaság!! Aki ezt irta, az sosem fogott még kecsketejes szappant a kezébe !
  3. 2014. október 20. 19:4615.

    Hallottatok már Frostiról, a kiskecskéről?


    http://www.erdekesseg.hu/frostie-elso-lepesei/

  4. 2014. október 20. 19:3414.

    Kíváncsi lennék, milyen lenne, ha hirtelen embertejet adnánk kutyakölyköknek, bárányoknak, vagy elárvult őzgidáknak.

  5. 2014. október 20. 19:1813.

    Én szeretem a kakaót, és a tejeskávét meg még sok más tejeset. De azért a logikám azt vallja, hogy az anyatej a csemetéknek való. (Igen, a kecsketej is anyatej, meg az összes többi...)


    Kecsketejes szappant használtam, állítólag jó a bőrnek, csak cudar drága. Viszont az adalékanyagok miatt (kókuszolaj, pálmaolaj, mittudommi) sokat veszíthet a hatásából.


    Körbevenni magam egy halom kiskecskével még mindig nagyobb móka, mint az anyukájuk tejét iszogatni.

  6. 2014. október 20. 18:4912.
    Elég megtévesztő a cikk. Ha a szerző és az említett doktornő használt volna már kecsketejes natúr szappant, nem állítana olyat, hogy szárít. A hozzáadott lanolin egyébként pont a Baba szappan sajátossága. Nagyanyám idején, amikor még házi szappannal fürödtek, és a gyermeket is azzal mosdatták, érdekes módon alig volt bőrbetegség. Ma, amikor a bőrgyógyászok fürdetőket ajánlanak, egy óvodai csoportban minimum 5 ekcémás gyermek van. A tapasztalatoknak hiszek, nem a bőrgyógyászoknak. Az évekig tartó ekcémámat sem tudták megoldani a kenőcseikkel, csak a házi szappan segített.
  7. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. Április 26. 13:1911.
    Attól még laikus vagy, ha nem végeztél ilyen iskolát, és csak utánaolvasol. Akkor egy laikus érdeklődő vagy:-))
    előzmény:
    Anirod (7)
    2013-05-13  18:42
  8. 2014. Április 26. 10:1110.
    Tisztelt kezsu!
    A debreceni egyetem bőrgyógyász szakvizsgáin valószínűleg nem vizsgatétel a kecsketejes szappanok bőrre gyakorolt hatása. Erre utal az a tény, hogy a szakorvos által fel nem ismert, meg nem nevezhető sokszor igen goromba bőr problémákra azonnal valamilyen szteroidos készítményt használnak megoldásként, nem törődve annak mellékhatásaival, és főleg nem törődve a páciens pénztárcájával.
    Nem helyes, mert a natúr szappanok, készítmények ellenőrzött termékeivel kapcsolatban rengeteg pozitív visszajelzést lehet fellelni különböző fórumokon azoktól, akik a leglényegesebb tényezők a témában, maguktól a felhasználóktól.
    Reklám ez a javából a natúr kozmetikai termékek számára mégpedig természetes, mondhatni organikus módon, hiszen nem áll mögötte a milliárdos gyógyszer lobbi, vagy az általa fizetett bőrgyógyász szakorvos.
    Mindezekből az következik, hogy egy ilyen - nyilvánvalóan szponzorált - cikkel, amit itt tettek közzé a kecsketejes szappanokkal kapcsolatban a gyógyszeripar képviselői pontosan az ellenkezőjét érik el annak, mint ami a cél lett volna.
  9. 2014. Április 26. 10:109.
    Tisztelt kezsu!
    A debreceni egyetem bőrgyógyász szakvizsgáin valószínűleg nem vizsgatétel a kecsketejes szappanok bőrre gyakorolt hatása. Erre utal az a tény, hogy a szakorvos által fel nem ismert, meg nem nevezhető sokszor igen goromba bőr problémákra azonnal valamilyen szteroidos készítményt használnak megoldásként, nem törődve annak mellékhatásaival, és főleg nem törődve a páciens pénztárcájával.
    Nem helyes, mert a natúr szappanok, készítmények ellenőrzött termékeivel kapcsolatban rengeteg pozitív visszajelzést lehet fellelni különböző fórumokon azoktól, akik a leglényegesebb tényezők a témában, maguktól a felhasználóktól.
    Reklám ez a javából a natúr kozmetikai termékek számára mégpedig természetes, mondhatni organikus módon, hiszen nem áll mögötte a milliárdos gyógyszer lobbi, vagy az általa fizetett bőrgyógyász szakorvos.
    Mindezekből az következik, hogy egy ilyen - nyilvánvalóan szponzorált - cikkel, amit itt tettek közzé a kecsketejes szappanokkal kapcsolatban a gyógyszeripar képviselői pontosan az ellenkezőjét érik el annak, mint ami a cél lett volna.
  10. 2013. június 25. 12:468.
    Az a helyzet, hogy nekem nagyon bevált a kecsketejes szappan. Több hónapja használom már az ERDÉLY KINCSE szappant, aminek az alapja kecsketej és nagy mértékben tartalmaz még Parajdi sót. Furcsa, de már egy heti használat után megoldotta a száraz bőr problémámat. Két hét elteltével pedig már az ekcémás tüneteimet is kezelte. Azóta sem használok mást másoknak is csak ajánlani tudom. Keressetek rá!!! :)
  11. 2013. május 13. 18:427.
    Mindenki nézzen csak utána, hogy miket képesek az orvosok felírni a betegeknek, hogy milyen módszerekkel kezelnek betegségeket, ha éppen felismerik őket! Persze tisztelet a kivételnek! De nézzetek utána a gyógyszertári gyermekfürdetők összetételének, vagy bármelyik drogériában kapható extra ultra hiper sensitive fürdetőnek! Na amelyik orvos ezeket meri ajánlani, az nem, hogy sarlatán, de bűnöző!!! Nem vagyok laikus! Rengeteget foglalkozom a saját egészségem témájával, mert senki mást nem érdekel, csak engem! Nyugodtan elmehetek orvoshoz, magasról tesz arra, hogy a problémámat megoldja! Még magánrendelésen is... Akinek meg nem inge, ne vegye magára!!!
  12. -1-
    -1-
    2013. május 13. 14:206.

     

    A topik témája ugyan nem a te orvos akárkid, de ugyan sajnáljuk már a szegény orvosokat kolletíve. 

     

    Mi köze ennek a sok szövegnek ahhoz, hogy az orvos nem isten, és nem is kell kikiáltani annak.

    előzmény:
    kezsu (5)
    2013-05-13  14:15
  13. 2013. május 13. 14:155.
    ANIRODnak!
    Kedves Hölgyem! Ugyan ne szólja már le egy LAIKUS egy BŐRGYÓGYÁSZ szakorvos tudását, TAPASZTALATÁT ! ... Ő 6 évig tanult! - AZTÁN MÉG 4 évig, bőrgygyógyászati rezidensként TOVÁBB TANULTA, GYAKOROLTA A BŐRGYÓGYÍTÁS SZAKTERÜLETET. = Több ezer bőrbeteget kezelt. És minimum 100 féle betegséget kezelt. Ha idősebb dr Vincze Ildikó, akkor neki már vagy 10 - 20 évi szakorvosi tapasztalata lehet. --Vannak olyan ÉRZÉKENY BŐRŰEK is , akik allergiásak lesznek a nemcsak kecsketejet , hanem a TÖBB ÖSSZETEVŐT tartalmazó SZAPPANRA... --- Csúnyán szólva: Nehogy már a farok csóválja kutyát!... -- Én nem vagyok orvos , de van orvos rokonom. ... LÁTTAM: Nem ingyen adták nekik a diplomát és a szakdiplomát! ÉS: Pl a debreceni egyetem könyvtára olvasótermében is naponta 8 - 18 -ig tanultak az orvostanhallgatók, kb 7 - 8 héten át , a vizsgaidőszakokban...
  14. 2013. május 13. 12:454.

    1. "Aki ugyanis a 2,8%-os bolti félzsíros tejekhez szokott, annak a 3,9%-os kecsketej határozottan zsírdús lesz, és mivel mindkét tej energiatartalma közel azonos, a kecsketejjel bizony a fogyókúrázók sincsenek kisegítve."

     

    2."Természetesen ismertek olyan esetek, amikor ekcémás bőrű, tehéntej-allergiás gyermek a kecsketejet tudta fogyasztani, és bőrtünetei is javultak. Ám érdemes tudni, hogy a tehéntejfehérjére érzékeny gyermek gyakran a kecsketejre is allergiás."

     

    1: ééééés? Még soha nem láttam, hogy valaki értelmetlen fogyókúrára ajánlotta a  kecsketejet, úgyhogy már bocs', ez nem érv ellene.

    2. Természetesen és gyakran: az első adag elfogyasztásánál már általában kiderül, hogy  a gyerek kecsketejet sem ihatja meg. Most akkor a többiek se igyák, pedig használna nekik---vagy mi értelme ennek a mondatnak? A kecsketejet mindig is ajánlották vékonyka, rossz étvágú gyerekeknek és használt is általában.Egyébként a zsírtartalma főleg azért ilyen feltünően nagy, mert manapság alacsony zsírtaltalmú tejeket árulnak. A magasabb zsírtartalmúhoz apránként kell szokni, úgy mint régen a valódi tehéntejhez, először feles, aztán háromnegyedes tejet adva. (értsd= vízzel higítva)

    Ahhoz már nem is szólok, hogy inkább gyári készítmény, vagy gyógyszertári lemosó. ..(utóbbit szereti egyáltalán valaki?...)))

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-05-13  06:37
  15. -1-
    -1-
    2013. május 13. 06:543.

    A cikk hosszan kommentálja, hogy milyen tejet igyunk vagy éppen ne igyunk.

    Ja bocsánat arról szó se esik, hogy ne igyunk tejet. Pedig érdemes lenne egyszer ezt is felfedezni. Na mindegy, most más a téma.

     

    "A csecsemőket ezért az első időszakban csak tiszta vízzel fürdessük, pár hónapos kortól pedig az ellenőrzött, gyógyszertárban, drogériákban kapható hipoallergén, lehetőleg illatmentes fürdetők használata javasolt."

     

    Ugyan ez hogyan működik a kecsketejből készült készítménynél? Gyanítom ugyanúgy. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-05-13  06:37
  16. 2013. május 13. 06:372.
    Ez hihetetlen! A kérdés az volt, a kecsketejes szappan allergizál-e, erre elkezdi sorolni, hogy a hozzáadott kamillával, teafaolajjal, meg ezzel azzal mi van... Ellenben a jó kis bolti ÉS gyógyszertári fürdető cuccok, amik tele vannak kőolajjal, paraffinnal, parabénekkel, tartósítókkal, azok nagyon jók a bababőrnek! Gratulálok doktornő!!! Csak így tovább!!! Ezért érdemes volt magát taníttatni! De a cikkíró is felelős, ha ezt a szemetet képes megjelentetni! Mindenki bátran használja a babájánál és saját magán is a Sövénykúti kecsketejes szappant, és, hogy a doktornő is megnyugodjon, a natúr változatot! Ébredjetek emberek!!!

Címlap

top