Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szulejmán: Törököt fogtam, nem ereszt

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. Április 3. 18:24
Szerda este. Tamás atyát már rég kihúzták a sírból a TV2-n, Gordon Ramsay ámokfutása is véget ért a Story4-en, ideje hát a távirányítóhoz nyúlni. Kapcsolgatok, mint az őrült. Másnaposok sokadik ismétlése az HBO-n, pankráció a Viasaton, és kb. öt csatornán beleszaladok a Helyszínelőkbe. Az RTL Klubnál megakad a szemem: Szulejmán - írja az okos iptv. Azonnal ráindulok a történelmi sorozat címére, mert úgy szomjazok egy ,,újabb Tudorokra\", mint férfiak a Grace klinika nélküli keddre. Maradok itt, egy próbát megér.


Nők Lapja Café: Szulejmán: Törököt fogtam, nem ereszt
  1. 2013. Április 4. 19:3017.

    A budai vár Szulejmán korában nem így nézett ki. A visszafoglaló háború alatt a keresztény sereg úgy lerombolta, hogy utána gyakorlatilag teljesen újraépítették a Habsburgok.

    Ne küldj a várról képet, mert Szulejmán úgyse azt látta, ezzel nem teszed hitelessé a sorozatot.

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-04-03  18:24
  2. 2013. Április 4. 09:2616.

    Ezt nem értem... miért kell, hogy szimpatikus legyen akárki is egy sorozatban? Miért nem lehet valamire úgy tekinteni, hogy semlegesen, nem csak feketén vagy fehéren megítélni?

    Én nem nézem ezt a sorozatot, mert nekem is későn van már, egy részt néztem meg kíváncsiságból, azt láttam, hogy a Szulejmánt mint EMBERT próbálja bemutatni + az akkori világukat.

    Mindenkinek nyilvánvaló, hogy a tatár, török, Habsburg stb. elnyomások miatt IS tartunk ott, ahol, de ez már történelem. Megváltoztatni nem tudjuk, javítani tudnánk csak a jelenlegi helyzeten, de ez meg már aktuálpolitika... Ilyen alapon a filmek nagy százaléka menne a kukába, mert mindegyikben találna valaki kivetnivalót.

    Továbbá, mivel ez - bár történelmi témából merít - csak egy szappanopera... Biztosan ennyire komolyan kell venni?

    előzmény:
    énke6 (7)
    2013-04-03  19:41
  3. 2013. Április 4. 08:5015.

    Nekem tetszik, nézném is, ha korábban lenne, de én olyankor már csak fogpiszkálóval tudom felpöckölni a szemem, legtöbbször a reklám közben elalszom.

     

    (Miért nem lehet normális műsor, film, sorozat, akármi 8 körül, amikor a korán kelők is meg bírják nézni?! Na, mindegy, ez más téma...)

     

    A történelmi események nem érdekelnek, azt nem innen fogom megtudni, de az, hogy milyen élet volt egy háremben, a hierarchia, a vetélkedés, az intrikák, szerintem nagyon érdekes, egy eddig számomra ismeretlen, lebilincselő világ...

    ...az más kérdés, hogy néha bosszant, ma is mondtam a férjemnek, ha én ott lettem volna, bevezetem a női szultánságot, s természetesen én lettem volna az első női szultán :-)

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-04-03  18:24
  4. 2013. Április 4. 01:4814.

     

     

    A török szereplők hitelesek, Lajos király pl. nem. Itt viszont talán nem a történelmi szál dominál, hanem a magánéleti.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-04-03  18:24
  5. 2013. Április 3. 23:0713.
    Mi ez a "kékszemű" fixáció?! Aki járt már Törökországban, tudhatja, hogy a nyugati részen magasak, karcsúak és kék- ill. zöldszeműek az emberek. Az ágyasok pedig a nyugati féltekén is így viselkedtek. Történelmi hűségről beszélni meg ostobaság, hiszen nyilván máshogy éli meg egy leigázott nép, mint egy hódító. Valószínűleg a Tudorokon is kiakadnának a franciák.
  6. 2013. Április 3. 23:0012.
    Az "Egri csillagok"-nak sincs török fordítása,-kiadása.
    "A regényt idegen nyelvekre is lefordították (a német kiadás címe Sterne von Eger, [3] az angolé Eclipse of the Crescent Moon [4]). Létezik továbbá bolgárcseheszperantóésztfinnho llandhorvátlengyellitvánorosz,örményro mánszlovákszlovénukrán,[5] valamint vietnami  és kínai fordítása is.[6] Rovásos kiadása 2009-ben jelent meg.[7] "
    Pedig milyen szépen hangzana törökül a faluban rekedt török fogoly (Tulipán?) kinyilatkoztatása:
    -Mind bolond, aki nem magyar!
    előzmény:
    énke6 (7)
    2013-04-03  19:41
  7. 2013. Április 3. 21:1011.
    Végre, akkor most örülök neked.Hasonló gondolataim vannak, de gorombábbak és még valami ronda gyanakvás is ébredt bennem, hiszen ez már a 2. török sorozat. Szokjuk, szoktatnak?...))) Amúgy könyvben érdekes lenne, hogy ők hogyan látják azt a 300 évet, de szappanoperaként fájdalmas. Ráadásul elkapcsolni sem tudom, hallom, bár nem nézem. Egy 89 évesnek mégsem mondhatom, hogy nézze  a hóhér őket. Ámbár sűrűn emlegeti a 300 évet---aztán lelkesen nézi tovább. Csak ne ismételjék majd orrba -szájba, meg másik adón is, mint  a Seherezádot.
    előzmény:
    énke6 (7)
    2013-04-03  19:41
  8. whh
    whh
    2013. Április 3. 20:3110.

    Úgy mondom ezt, hoyg kétszer belenéztem 5-10 percekre (tovább az istennekse bírtam), illetve néha belefutok az előzetesekbe (nem mindig van a kezemügyében a távirányító, hogy átnyomjam arra a pár percre másik adóra a tv-t) úgyhogy nem látatlanban mondok véleményt: pont annyira sz*r sorozat, mint latinamerikai futószalagon gyártottak.

    Gagyi, harmatgyönge, szánalmas, vacak. 

     

  9. 2013. Április 3. 20:049.
    Ja, és még az is eszembe jutott, vajon mennyit fizetett a csatorna ezért a PR cikkért?
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-04-03  18:24
  10. 2013. Április 3. 19:498.

    Én még nem láttam egy részt sem és nem is fogok az biztos.

    Néhányszor kapcsolgatás közben ráakadtam.

    Na, akkor vagy egy pökhendi szakállas alak osztotta az észt, vagy egy falka nő "tépte" egymást valami gyűrű? házasság? gyerek? miatt.

    Rettenet.

     

     

     

  11. 2013. Április 3. 19:417.
    Én már a film reklámján, meg a főcímen is ki vagyok akadva! Kinek jutott eszébe megnézetni velünk egy olyan filmet, amiben a magyarokat leigázó török a pozitív főhős??? Nem vagyok egy nagy nacionalista, sőt, de ez nálam kiverte a biztosítékot. Vajon Izraelben levetítenek egy német gyártású filmet a hősnek beállított Hiterrel főszerepben?
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-04-03  18:24
  12. Torolt_felhasznalo_464050
    Torolt_felhasznalo_464050
    2013. Április 3. 19:116.

    1456: nándorfehérvári diadal

    1521: Nándorfehérvár eleste

     

    És mivel most épp Budát kerülgetik, nagy valószínűséggel gondolom azt, hogy jelen esetben az utóbbi évszám körül járhat a sorozat :)

    előzmény:
    etilany (4)
    2013-04-03  18:56
  13. Torolt_felhasznalo_768770
    Torolt_felhasznalo_768770
    2013. Április 3. 18:595.
    Ha nem szinkronnal nézitek hanem felíratozással a film zenéje meg a szinészek ének hanga is nagyon jó . Remek szinészek játszanak a filmben ...54 részt láttam .
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-04-03  18:24
  14. 2013. Április 3. 18:564.
    Azért a Szulejmánt történelmi sorozatnak nevezni nem kicsit túlzás:). Egy történelmi sorozatban minimum némi történelmi hűség. Én ugyan nem láttam ebből a  sorozatból egyetlen részt sem, de az, hogy a törökök nyertek Nándorfehérvárnál magáért beszél:))))))))). Lehet, hogy érdekes ez a  sorozat annak aki szereti ezt a  műfajt, de azért a  "történelmi" jelzőt ne aggassuk már rá.
    előzmény:
    Pilizota (2)
    2013-04-03  18:24
  15. Torolt_felhasznalo_464050
    Torolt_felhasznalo_464050
    2013. Április 3. 18:353.
    hm.... azért jó nagy mazoistának kell lenni ahhoz, hogy valaki önként nézzen meg már 12 részt abból, amiről egyetlen pozitívumot se tud írni.... de biztos csak szegény Enikő húzta a rövidebbet és neki osztották ki ezt a cikk témát, jaj de nagggyon sajnálom...
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-04-03  18:24
  16. 2013. Április 3. 18:242.
    Elég bunkón lett a cikk megírva.
    Ez a sorozat jobb, mint a latin sorozatok.
    Szebb és nagyon jól megírták a forgatókönyvet, a dialógusokat.
    A magyar sorozatok az életben nem fogják még a Rosalinda-szintet sem elérni, nemhogy a történelmi sorozat szintjét. Fikázni könnyű, tessék jobban csinálni, jobbat írni/rendezni/színészkedni....

Címlap

top