Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Száz éve még másképp nézett ki az ideális nő

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. március 5. 14:04
Száz év alatt nagyot fordult a világ, az ideális nő ideális paraméterei például teljesen átalakultak. Az 1920-as évek szépségei például így néztek ki...

Nők Lapja Café: Száz éve még másképp nézett ki az ideális nő
  1. 2013. március 6. 19:2433.
    Ugyanígy látom én is...
    előzmény:
    maszi (11)
    2013-03-05  18:26
  2. 2013. március 6. 19:1832.

    "Mindig mondom,hogy a nők a nők legnagyobb ellenségei,de nem hisztek."

    Ez mekkora igazság....

    előzmény:
    elsi1 (22)
    2013-03-06  00:01
  3. Torolt_felhasznalo_894360
    Torolt_felhasznalo_894360
    2013. március 6. 16:4231.

     volt meleg jóbarátom, ö szervezte nekem a második tetoválásomat. És végig ülte velem amig varrtak és biztatott (nagyon fájt) és utána hazakisért mert még rosszul is lettem a fájdalomtól.

     

    Több ilyen ember kellene... Ö sincs már, mert elhagyta az országot. 

    előzmény:
    elsi1 (30)
    2013-03-06  16:36
  4. 2013. március 6. 16:3630.

    plusz a meleg fiúk:)))

    Különben meg:a legszebb nőt unja valaki:))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_894360 (29)
    2013-03-06  16:30
  5. Torolt_felhasznalo_894360
    Torolt_felhasznalo_894360
    2013. március 6. 16:3029.

    "Mindig mondom,hogy a nők a nők legnagyobb ellenségei,de nem hisztek."

     

    Pedig igy van. Kivéve a barátnömet és az anyukámat! 

    előzmény:
    elsi1 (22)
    2013-03-06  00:01
  6. 2013. március 6. 16:2328.
    Aki hagyja magát az agyonretusált,agyonsminkelt,agyonplasztikázott címlaplányok által frusztráltatni,akik élőben lehet ,hogy úgy néznek ki,mint a mosogatórongy,az meg is érdemli és saját magáról állít ki bizonyítványt.
    Minden játszmához két ember kell,a hülyítéshez is,egy aki hülyít,másik ,aki hagyja magát hülyíteni.
    Aki hülye,haljon meg,mondta a nagyanyám is.
  7. Torolt_felhasznalo_190648
    Torolt_felhasznalo_190648
    2013. március 6. 15:5427.

    no és arrol nem is beszélve hogy ideál,trendet állitanak a vékony ill kövér emberekből. nem egyszer hallani hogy na most a duciság a trend, na most a vékony.

     

    menjenem a picsába. nem a külső határoz meg egy embert. az csak a burkolat!

     

    mire jo a szép tál ha üres, és ha kvazimodoban megfog valami akkor hajrá...

     

    minden test alkatnak megvan a maga szépsége!

    aki pedig a betegség miatt kövér, őket pedig csak sajnálni tudom!

    de ócsárolni semmi képpen!

     

    viszont aki direkt hizik vagy direkt fogy, attol hányok,és nem foglalkozom vele. 

     

     

    előzmény:
    maszi (16)
    2013-03-05  21:32
  8. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2013. március 6. 09:0626.

    "Nincsen semmi bezzeg a pasik. Ne tegyünk már úgy, mintha nektek bárki jó lenne."

     

    Na, ez igaz.

     

    Sajnos tizenévesen semmi önbizalmam nem volt, a lányok általam vélt és valós elvárásai miatt. Ma már tudom, hogy legalábbis részben hülyeség, de azokat az éveket semmi sem hozza vissza.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923988 (23)
    2013-03-06  01:46
  9. 2013. március 6. 08:3125.

    Én borzasztóan fel vagyok háborodva ezeken a facebookos megosztásokon. Hozzátenném hogy vékony vagyok, magas, még rondának sem mondanám magam , de soha nem volt nekem ez fontos annyira hogy ezért tegyek is, ilyen vagyok.

    Minden nap kb 2-3 ilyen megosztást látok, hogy a teltebb nők mosolygósak, ők nevetnek is, nekik lehet gyerekük is...és a végén a megjegyzés hogy a csontokkal csak a kutyák játszanak. Megőrülök ettől! Soha eszembe nem jutna valakit ilyen szinten a kilói miatt leszólni, megbántani. Ha ennyire elégedett valaki magával, miért van szükség ehez a rosszindulatra? Most akkor mégsincs boldogság? Én is mosolygok, én is nevetek, szerintem barárságos vagyok és jókedvű. Gyerektémában: 3 saját kisgyerekem van. Nem hiszem hogy ez számítana, szerencsére a férjem belém szeretett anno, nem az 56 kilómba. Ez már azért is megnyugtató mert így nem lehet a vetélytársam mondjuk 3 zsák liszt:) 

     

  10. 2013. március 6. 07:5824.

    :) szerencsere nekem azt mondja, hogy semmit nem valtoztal, amiota megismertelek... Gondolhatod ez 25 eve volt, tehat biztos igaza van :)

    s raadasnak nem lesi a vekonyabb noket sem :) szerintem kifogtam azt a pasit, akinek a suly sokadlagos dolog :)))

     

    Nekem ilyen elmenyem volt: egy szerintem nagyon szep lany volt az illeto. Aztan egyik haverom mondta: kirakatba jo, de masra nem. Szoval van, aki a "szepseg" moge nez, nem is egy. 

     

    előzmény:
    elsi1 (22)
    2013-03-06  00:01
  11. Torolt_felhasznalo_923988
    Torolt_felhasznalo_923988
    2013. március 6. 01:4623.
    Nincsen semmi bezzeg a pasik. Ne tegyünk már úgy, mintha nektek bárki jó lenne.
    előzmény:
    maszi (11)
    2013-03-05  18:26
  12. 2013. március 6. 00:0122.
    "híztál", ha még csak 1-2 kg szaladt is fel, és nem esik jól senkinek, ha a férje a nála vékonyabb nőket lesi az utcán, hiába normál a testalkata."

     

    Vissza kell vágni:kopaszodsz,őszülsz,híztál,rohad a fogad:))

    Múltkor láttam egy amerikai show-műsorban Carmen Eelctrát,tudjátok ki ő.Kicsit utánanéztem a wikin,41 éves,se pasija,se gyereke.

    Na....

    Oszt szíp nő vót.

     

    " női magazinokban nem csak a sovány nőket hirdetik, hanem lépten nyomon fogyókúrás, csoda alakot ajánló hirdetéseket nyomják az arcunkba?"

     

    Ja,a női magaznoknak női főszerkesztői vannak és mégis.Mindig mondom,hogy a nők a nők legnagyobb ellenségei,de nem hisztek.

    előzmény:
    ezanick* (20)
    2013-03-05  22:38
  13. 2013. március 5. 22:4421.
    50 év is elég sok változást hozott. De egy biztos: nem dekákon, centiken, mellbőségen  hajszínen vagy szoknyahosszon múlt akkor sem egy kapcsolat, és most sem.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-03-05  14:04
  14. 2013. március 5. 22:3820.

    Igy van, de azert a vastagabbak altalaban tobbszor kapnak.

    raadasnak ugy, hogy a plussz 5 kilo mar akassza fel az ember magat kategoriaban van. Tehat meg szelsosegesen kovernek sem kell lenni hozza.

    Valahogy rendet kellene tenni a fejekben, hogy nem egy sablon van, ami mindenkire rahuzhato. Se nem alkat se nem izles tekinteteben. S nagyon szeles az a sav ahol meg egeszseges az ember. Ez nem par kilon mulik. 

    Sajnos ez a sok " meg kell felelni a jelenlegi idealnak, mert kulonben igenytelen, ronda, gusztustalan vagy" nagyon sok embert tesz boldogtalanna :(  

     

    előzmény:
    Marmalade (18)
    2013-03-05  22:05
  15. 2013. március 5. 22:1019.
    Mai szemmel nagyon előnytelen ruhákban vannak. De sokkal inkább néznek ki nőnek, mint a mai csontvázak. Bár az anorexiás nőutánzatokat nem tartom nőideálnak, ezt csak szeretnék velünk elhitetni.
  16. 2013. március 5. 22:0518.
    Igen igen, azt hiszem ismerem a képet, de az ilyenek alatt már nem olvasom a hozzászólásokat, mert csak felhúzom magam a sok hülyén. :D Én  olyan képet is láttam, ahol egy sovány lányt és egy ducit (azt hiszem talán pont azt, aki az előbb említett képen is van) állítottak szembe egymással. A felirat a következő volt... a duci lány képe felett "ez szép", a sovány lány képe felett "ez szar". Na, ott még sajnos olvasgattam a hozzászólásokat, és olyan minősíthetetlen módon szólták le a sovány lányt, hogy teljesen elképedtem. A duci lányról is írtak néhányan, de az csak pár kommentár volt... Nem ez az egyetlen ilyen kép, számtalan hasonlót láttam, ahol úgy írtak a soványabb nőkről, ahogy a kutyámmal nem lenne pofám beszélni.
    Úgyhogy ne aggódj, mindenki megkapja a magáét.
    előzmény:
    maszi (16)
    2013-03-05  21:32
  17. Torolt_felhasznalo_190648
    Torolt_felhasznalo_190648
    2013. március 5. 21:5717.

    ejjha!

    egyem a szivüket

     

    szerintem nem magyarok!!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-03-05  14:04
  18. 2013. március 5. 21:3216.

    Sajnos ez a befolyásolás nem akaratlagos. Úgy befolyásolja a média az embereket, hogy észre sem veszik igazán, de valami megváltozik bennük, főleg akkor, ha ők is hajlamosak rá.

    Amúgy a gyerekeknek, főleg a kamaszoknak okoz a legnagyobb problémát, hiszen ők azok, akik a legfogékonyabbak erre az egészre. Szörnyű, de már a 9 éves kislányok körében megy a kövér vagyok, fogyózni kéne, stb szöveg, közben a kislányon pedig csak a babaháj kezd kialakulni, ami a hormonok játékából adódik, és majd az első menstruáció utáni a nőiesedéssel, kamaszkori megnyúlással el si fog múlni. 

    Ez akkor pocsék, ha nincs a gyereknek egy olyan ember a közelében, aki ezt elmagyarázza. 

     

    Igen, sokan vannak, akik azon rinyálnak, hogy már nem úgy néznek ki, mint húsz évesen. És sajnos itt nem elsősorban a majmolásról van szó.

    Amúgy nem tudom láttad-e, de az facen ment körbe egy kép, amin egy igencsak telt lány ült meztelenül, hozzá volt egy szöveg is. Ami szerintem nem igazán volt érdekes, bár az pont erről szólt. Szóval szerintem itt a lényeg a képhez való hozzászólásokban volt. Nagyon sokan voltak, akik ezt a lányt szinte ledagadtozták. Az emberek reakciói, ahogy itt az nlc-n is rengeteg topikból kitűnik, nem azt mutatja, hogy elfogadnánk egymást olyannak, amilyenek vagyunk. Hanem elsősorban a külsőségeknek meg kell felelniük bizonyos elvárásoknak. És ebbe nem tartoznak bele a telt, duci emberek. 

     

     

     

    előzmény:
    Marmalade (13)
    2013-03-05  18:55
  19. 2013. március 5. 20:3615.
    "bizony nagyon sokszor megy a megjegyzés a pasitól, hogy "híztál", ha még csak 1-2 kg szaladt is fel"

    Az ilyesmire mindig azt mondom, hogy az ember megválaszthatja a párját. Egyébként nem véletlenül írtam úgy, hogy "APUCIanyuci". :)

    előzmény:
    girl27 (14)
    2013-03-05  20:32
  20. 2013. március 5. 20:3214.

    A nők jobb esetben nem csak maguknak, hanem a pasijuknak is akarnak tetszeni és bizony nagyon sokszor megy a megjegyzés a pasitól, hogy "híztál", ha még csak 1-2 kg szaladt is fel, és nem esik jól senkinek, ha a férje a nála vékonyabb nőket lesi az utcán, hiába normál a testalkata. Egyébként igen, a nőknek belül kell helyén lenniük, csak elég nehéz fenntartani a belső egyensúlyt, ha mondjuk van egy beszólós pasijuk. Csomó nő panaszkodik ilyesmiről.

    Bár szerintem, igazi pasi, igazi nőies, nők közül válogat, felszínes alakok megmaradnak a pixeleknél. Hosszútávon úgysem marad senki huszonéves vékonyka, aztán mit csinál a pasi, cserélgeti a nőket a végtelenségig? Semmi értelme. :)

    előzmény:
    Marmalade (13)
    2013-03-05  18:55
  21. 2013. március 5. 18:5513.
    Elég nagy baj, ha felnőtt embereket ennyire befolyásol a média. Ezek után mit vártok a gyerekektől/fiataloktól? Ők kiről vegyenek példát? Hogy legyen egészséges önbecsülésük, önbizalmuk, ha apucianyuci is azt majmolja ami a TV-ben megy? És miért fogunk mindent a médiára? Igazat adok neked, mert nekem is vannak ilyen gondjaim, de amikor nálam sokkal idősebb nőket is látok azon rinyálni, hogy nem úgy néznek ki, mint a 20 éves modellek a címlapon, akkor azért elgondokodom...
    előzmény:
    maszi (11)
    2013-03-05  18:26
  22. 2013. március 5. 18:3912.

    igazad van.

    ez a no terrorizalasa, amely altal ra lehet venni hogy mukodtesse a gazadasagot, a konzum-idiotizmust, minel tobbet koltson magara...

    előzmény:
    maszi (11)
    2013-03-05  18:26
  23. 2013. március 5. 18:2611.

    Tudod az a legnagyobb probléma, hogy nem lehet rendet teremteni a fejekben. Mégpedig azért, mert a televíziós műsorokból, filmekből, az újságok címlapjáról, és minden egyes női magazinból az un. tökéletes nő néz ránk. A plasztikázott, műcicis, ráncfelvarrott nők. Sajnos manapság már duci nőt minimálisat látsz a mozikban vagy az újságokban. Annyira a szemünkbe ívódnak ezek a képek, hogy ha látsz egy hús vér nőt, akinek van combja, pici pocija és nem szilikon hanem igazi kicsit "lógós" cicije van, akkor már azt mondod, hogy fujj.

    És ne mondjátok azt, hogy nem így van. Mert sajnos ez a helyzet. A múltkorában már írtam egy hasonló topikban, néztek a két kedvenc sorozatomat - férjem védelmében, testvérek - és a film tele van kifejezetten vékony nőkkel. Nincs egyetlen telt karakter sem. 

    Bezzeg a pasik... 

    Hogyan várjuk el, hogy elfogadjuk magunkat mi nők, ha a médiában mindenütt ez árad. A női magazinokban nem csak a sovány nőket hirdetik, hanem lépten nyomon fogyókúrás, csoda alakot ajánló hirdetéseket nyomják az arcunkba? Múltkor az egyik írott nők lapja újságban hat fogyós reklámot számoltam meg. 

    A divat részben pedig a multkorában a telt nőknek ajánlott ruhákban tökéletesen átlag nőket mutogattak. 

     

    előzmény:
    Babrada (8)
    2013-03-05  16:44
  24. 2013. március 5. 17:4410.
    az akár mai is lehetne
    előzmény:
    Selymeske (3)
    2013-03-05  14:05

Címlap

top