Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem ciki ellopni a szállodai sampont?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. február 26. 16:18
A szállodai bekészítés ugye benne van az árban, aki pedig nem védi jelszóval az internet-hozzáférését, az így járt... Mi (nem) számít lopásnak?

Nők Lapja Café: Nem ciki ellopni a szállodai sampont?
  1. 2016. december 23. 09:22170.

    Ez csak a magyarokra lenne jellemző?csak kérdezem, nem vagyok nagy szállodábajáró..

  2. 2013. február 28. 21:41169.
    Már csak azért sem, mert azt azért tették ki, hogy használd, utána nem adhatnák más vendégnek, tehát használod vagy hazaviszed teljesen mindegy.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-02-26  16:18
  3. 2013. február 28. 21:09168.

    Hasonló sztorijaim nekem is vannak kőbunkóékról!

    De eszembe nem jutna a viselkedésüket összevetni az enyémmel.Amikor én tudtam normálisan viselkedni,akkor sem gondolhatták azt,hogy minden magyar ilyen.

    Még valami.Ilyen eseteken nem szoktam ledöbbeni,mintha nem is látnám.Úgysem érik fel ésszel hogy mit tesznek,felesleges kimutatni hogy nem értek velük egyet.

    Minden nemzetre van néhány jelző,de ez nem jelenti azt,hogy az egész nemzet olyan is.

    Ha pedig én hallottam volna a managert,négyszemközt szóltam volna hogy udvariatlan,sértő megnyilvánulást hallottam tőle.Az ő beszólása legalább akkora bugriság volt,mint azoké akikről véleményt alkotott.

     

    És bizony itt jön elő az,hogy hiába tanult valaki,attól még lehet ostoba,primitív.Egy "találkozó" előtt legalább egy gyorstalpalót kellene tartani az embereknek,mit illik,és mi az amit feltétlen kerüljenek.

     

    Á,nem kell mesélni,tudom.Sajnos ez van,igazad van.

    előzmény:
    LINA (164)
    2013-02-28  18:32
  4. 2013. február 28. 21:08167.

    Soha nem kóstolgatok.

     

    Azt vettem észre, hogy jellemzően a potyalesők, boltban ingyen jóllakni kívánók kóstolgatnak.

    Megkóstolják; vegyen belőle!; á, majd máskor.

    Esetleg elveszi az árut és három polccal odébb kiteszi a kocsiból.

     

    Én nem szeretném, hogy velük azonosítsanak.

     

    A szőlő kóstolgatók  között még egyet sem láttam aki meg is vette volna. Általában megy el mellette, és menet közben lelop 2-3 szemet. Még a kimért magokat (mandula, pisztácia, stb.) szeretik "kóstolgatni".

  5. 2013. február 28. 18:55166.

    Magánügy, ki hogy viselkedik és mennyit vesz a felkínált kóstolóból.

    Nem szoktam megnézni, ki mit vezs el, mennyit raktároz, mennyit ............a jó ég tudja még mi minden..........

    Nem érdekel.

    előzmény:
    Kincsgyöngy (165)
    2013-02-28  18:44
  6. 2013. február 28. 18:44165.

     

    Annak ellenére, hogy Neked mindegy ki mit gondol és csinál, azért kösz, hogy kiemelted a mondatomat, ráadásul a szövegkörnyezetéből… Így legalább még inkább érzékelhető, hogy mennyire félreérthetően fogalmaztam!

     

    Mint az előtte lévő sorban is írtam – „fel sem merül bennem, hogy pusztán azért mert előttem van és lehet, felfaljak vagy begyűjtsek mindent”! Értem ezalatt, hogy megkóstolom, ami felkelti a figyelmemet, ám mértékkel, illetve elfogadok termék mintát, ám nem begyűjtök.

     

    Ha ingyenes kóstolóval egybekötött programra megyek, akkor sem cövekelek le csak az ingyen zaba és begyűjtés szintjén. Inkább a kíváncsiság visz oda, a termékek minőségének megismerése, na és a kapcsolódó programok, mintsem az ingyenesség maga!

    Van amit meg is kóstolok, van amit pedig már anélkül veszek meg, aztán majd elválik hogy beválik e vagy sem. Míg a bevásárlóközpontban és egyéb más helyen időm és esete válogatja. Számomra nem az ingyenesség a lényeg, ám a tapasztalom az, hogy van akinek viszont igen, és nem feltétlen az anyagiak miatt. Szóval összességében erre akartam kilyukadni…

     

    Amúgy voltam már fix áras svédasztalos, „kajáldán” is, ahol volt olyan ismerősöm, aki teljesen hazavágta magát a mértéktelenségével, csak azért mert ha „mindmegette” akkor úgy már majdnem ingyen volt… Inkább nem írnám le, hogy érezte magát másnap…

     

    Mellesleg most a hétvégén lesz egy kóstolós program a PL Sport Arénában, a konyha kiállításon. A kóstoló mellett bemutatják, hogyan lehet egészséges finom salátát készíteni, illetve milyen egyéb izgalmas felhasználási lehetőségek rejlenek a termékekben.

     

    Egyébként engem is anyukám úgy nevelt, hogy amit jó szívvel adnak, azt el kell fogadni. Ezért én is elfogadom, már ha szükségét érzem. Nincs ezzel semmi baj! Sőt még a zöldségesnél a szőlőszemezgetéssel sem, ha az eladó azt mondja, hogy lehet. Bár én nem kérdezem, és nem is szemezgetek.

     

    Én amúgy ezekről a „veszteségminimalizálás” jegyében szívesen lemondanék, hogy inkább maguk a termékek legyenek olcsóbbak. De hát ez nem egy közös érdek…, így tartok tőle, hogy ez csak egy utópia a részemről…

     

                                 

     

     

    --------------------------------------------------------- -

    „Mennyivel könnyebb itt, mint a való életben, mert nem kell cipelnünk magunkkal szavaink súlyát, nyugodtan hátra hagyhatjuk magunk mögött a topikban!„ üdv.: KGy

     

     

     

    előzmény:
    Csendike (151)
    2013-02-27  22:45
  7. 2013. február 28. 18:32164.

     

    "Normális ember a másiknak a cselekedeteit minősíti,nem pedig az egész nemzetéét.Ha egyik honfitársunk külföldön bakot lő,akkor miért is nekünk kellene szégyellnünk magunkat?

    Lina,ezt nem értem.

    Ha így érzel,akkor alkalmatlan vagy a munkádra"

     

    Akkor olvass!

     

    Évekkel ezelőtt történt amikor kiküldetésben voltunk és a páromat kérték fel időnként tolmácsolni,szervezni,segíteni a meghívott magyar vendégeknek.

     

    Szakmai konferencia után este állófogadás egy luxusszállodában a meghívott magyar orvosok részére. (A költségeket a meghívó külföldi fél fizette). Az egyik orvos elhozta a feleségét aki nem volt meghívott,így eleve ciki volt.

    Pincérek kínálgatják az italokat és hordják a tálcákat a vendégek között. Asszonykának nagyon megtetszett egy kis műanyag csíptető,amivel a tányérhoz lehet csíptetni az italos poharat. Mivel asszonyka sem beszélte az adott nyelvet,kérdezi a páromat,hogy tudna-e ebből a kis csíptetőből  neki szerezni egy pár darabot,mert szeretné hazavinni.

     

    Párom szól a pincérnek,pincér készségesen hozza tálcán a csíptetőket. Asszonyka megörül,kikapja pincér kezéből a tálcát,kinyitja retiküljét és a tálca teljes tartalmát(!) mosolyogva beborítja a retikülbe. Pincér arca kimered és megdöbbenését leplezve elment. A körülöttük állók döbbenten figyelték a jelenetet. Férjem elfehéredik és csönben megjegyzi asszonykának,hogy ezt talán nem kellett volna... Asszonykának szeme sem rebbent és még odaszólt a férjének,hogy otthon ez milyen jól fog mutatni majd a kerti partin,mert a barátoknak ilyen úgy sincs.

     

    Más.

     

    Konferenciára utazó magyaroknak  kizárólag olyan szállodába lehetett foglalni,amelyik a bevásárló utca közvetlen közelében volt és svédasztalos reggelit szolgáltak fel. Hiába ajánlottunk olcsóbb,de sokkal jobb szállodát,az nem felelt meg,mert messze volt az üzletektől és nem svédasztalos reggeli volt. 

     

    Egyik alkalommal reggel a szálloda éttermében várt a férjem az otthonról érkezett üzleti partnerekre. Várakozás közben hallja,hogy a manager szól a pincéreknek,pakoljanak ki még az egyébként roskadozó asztalokra kaját,mert "jönnek a magyarok reggelizni és ők nemcsak esznek,hanem csomagolnak is"."Bélelt zsebük van".

    Volt olyan szálloda,ahova egy idő után már a magyar utazóknak nem lehetett foglalni. 

    Még tudnék mesélni az öt év terméséből.

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Alinee2 (134)
    2013-02-27  18:23
  8. 2013. február 28. 15:30163.
    Igen, pontosan.
    előzmény:
    ezanick* (161)
    2013-02-28  09:29
  9. 2013. február 28. 09:31162.

    Nyalot..=. Nyalit, cimket.

    ( jah, nem kis hazank) 

    előzmény:
    ezanick* (161)
    2013-02-28  09:29
  10. 2013. február 28. 09:29161.

    Igen, benne van.

    En sokszor talalkozom olyannal, hogy elegedett vagy visszateritjuk az arat.

    A  termeken van egy cimke, amit vissza kell/ lehet kuldeni elegedetlenseg eseten, melle tenni a blokkot, a bankszamlaszamot es utaljak vissza a penzt. 

    Igy biztositjak, hogy nyugodtan kiprobalhatod az uj termeket, nem veszithetsz vele. Nekem meg izlett pl a sajt, igy nem kuldtem vissza a cimket, s azota is szoktam venni, amugy lehet nem probalom ki.

    sot a milkanal meg csak elegedetlennek sem kellett lenni, hanem vegyel mindenfelet, kostold meg es kuld vissza a nyalot a vonalkoddal. Persze minden bankszamlara csak egyszer ervenyes ez. 

    előzmény:
    Csendike (151)
    2013-02-27  22:45
  11. 2013. február 28. 09:25160.
     Hu, de bator vagy 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667442 (135)
    2013-02-27  18:37
  12. 2013. február 27. 23:28159.

    Értem.

    Akkor semmi gond.

    előzmény:
    Csendike (157)
    2013-02-27  23:17
  13. 2013. február 27. 23:25158.

    Értem köszi, hogy leírtad.

     

    Akkor az állampolgárságukra, vagy az országukva, vagy hogy írjam? :)

     

    Bármelyikre vagy mindkettőre, mindegy. Kanadában több, mint 100 nemzetiség él, de abban igazad van, nemzetisége kanadai-ként is használják.

     

     

    Kívánom, hogy valóra váljon az álmod! Nem lehetetlen az.

    előzmény:
    Wintersunset (154)
    2013-02-27  22:59
  14. 2013. február 27. 23:17157.

    Miből gondolod, hogy én ezt vitatom?

    Nem, nem vitatom.

    előzmény:
    délibáb (156)
    2013-02-27  23:13
  15. 2013. február 27. 23:13156.
    De nem azért van kitéve, hogy aki akarja, megkóstolja?
    előzmény:
    Csendike (155)
    2013-02-27  23:04
  16. 2013. február 27. 23:04155.

    Nekem aztán édesmindegy ki mit gondol és csinál.

    Ha érdekel megkóstolom, ha nem, akkor nem.

    előzmény:
    délibáb (153)
    2013-02-27  22:50
  17. 2013. február 27. 22:59154.

    Akkor az állampolgárságukra, vagy az országukva, vagy hogy írjam? :)

    Tényleg a legtöbbnek van kis talpas zászlója, amit kiraknak a kabinba, meg kis kitűzője, amit sokszor az egész személyzetnek körbeosztogatnak. Én büszkén viselem, mert én is szeretnék egyszer kanadai lenni - még álmodik a nyomor! 

     

    A szerbek? Nos, hármat ismerek, de nagyon nehéz őket leírni... ebből a háromból kettő olyan volt, mint valami katona. Szó nélkül dolgoztak, mint valami gép, úgy is beszéltek közben, mint valami katonák egy amerikai filmben.  Az egyikük konkrétan egy ősasszony volt, meg nem mondtad volna, hogy nő, akkora is volt, mint egy kétajtós szekrény és úgy viselkedett mint valami kidobó.

     

    Pléda: új szerb pincér fiú, egy héttel nyitás után. Izmos, kopasz, de nagyon csendes, rengeteget dolgozik, nem nagyon kommunikál. Egyszer aztán meetingen arról van szó, hogy nem szabad a megmaradt kajából szedni, mert így meg úgy, dádá lesz. Ő szépen csendben ül az asztalnál, majd egyszercsak felugrik és rácsap! Szinte kiabálva mondja:

    - Én nagyon keményen dolgozok! Ha kell, megállás nélkül dolgozok!! Mint egy gép!!! DE ENNEM KELL!!!!!  

     

     

    És volt egy harmadik, egy fiatal lány, neki szerintem csak simán elmentek otthonról. 

     

  18. 2013. február 27. 22:50153.

    Akkor én félreértettem valamit.

    Számomra az jött le, hogy nem cövekel le, azaz nem falja fel a tálcányi kínálmációt, megkóstolja és kész.

     

    Én mindig elfogadom, amit kínálnak (kivéve ha nem szeretem), egyrészt kíváncsiság, másrészt, aki kínál, nyilván annak örül, ha van érdeklődés.

    Nos, rajtam ne múljon :DD

    előzmény:
    Csendike (151)
    2013-02-27  22:45
  19. 2013. február 27. 22:46152.

    Igen, ezek valóban jellemző tulajdonságok (nagyvonalakban, persze, mert ismerek rendetlen, hanyag németet és rendszerető amerikait is :DDD)

     

     

    A kanadaiaknak mi a nemzetisége? Vagy inkább az államukra büszkék?

    (Anyám, csak halkan írom, hogy ha ezt a magyarok tennék, mit kapnának a fejükre meg az arcukba.)

     

    Miben furcsák a szerbek?

     

    Érdekeseket írsz, szeretek ilyesmiről beszélgetni.

    előzmény:
    Wintersunset (150)
    2013-02-27  22:40
  20. 2013. február 27. 22:45151.
    Példának okáért én az ingyenesen kóstoló standoknál sem szoktam lecövekelni, megveszek egyet, oszt ha nem ízlik jó napot! De komolyan!

     

     

    Te, esetleg nem.

    Más meg igen.

    Mert például egy 10 000 Ft/kg árú sajtot szívesen megkóstolnék én is, mielőtt vennék belőle 20 dkg-t.

    Ez benne van a kálójukban, értékesítéshez kötött veszteség a neve.

    előzmény:
    Kincsgyöngy (138)
    2013-02-27  20:35
  21. 2013. február 27. 22:40150.

    Utasokként ismerem őket: a németek nagyon rendszeretők, az amerikaiak többsége elég laza és rendetlen is, a fiatalok valami elképesztő mértékben, szinte kivétel nélkül, és szinte sosem mondják el az őszinte, negatív véleményüket a szemedbe. A dél-amerikaiak rendszeretet, tisztaság szempontjából még náluk is rosszabbak. A britek sokszor lekezelőek, a kanadaiak rendkívül büszkék a nemzetiségükre, viszik mindenhová a zászlójukat, nem szégyellik osztogatni sem. :)

     

    Kollegákról a tapasztataim: a románok nagyon hevesek, hangosak, a bulgárok leginkább a cigányokra emlékeztetnek, a szerbek valami nagyon furcsák, eddig egyikkel sem volt minden rendben. 

  22. 2013. február 27. 22:38149.

    Meghatározás. A sztereotípiák szélsőségesen leegyszerűsített és széles körben elterjedt megfigyelések valamely közösség tagjairól. Vagy pozitívak, vagy negatívak, vagy akár semlegesek is lehetnek. Közös vonásuk, hogy ellenállóak a tapasztalattal szemben és nem vesznek tudomást egyéni különbségekről. A sztereotípiák általában más etnikai csoportokra vagy pedig nemzetekre vonatkoznak, például, hogy az olaszok beszédesek, a németek pontosak, de minden egyes közösségnek vannak ilyesféle leegyszerűsített eszméi saját magáról is.

     

    Habár klisét írtam, de erre gondoltam.

    előzmény:
    Wintersunset (147)
    2013-02-27  22:23
  23. 2013. február 27. 22:27148.
    Mit írnál más nemzetekről?
    előzmény:
    Wintersunset (147)
    2013-02-27  22:23
  24. 2013. február 27. 22:23147.

    Nem. Aki dolgozott már sokféle nemzettel, az tudja, hogy nagy vonalakban le lehet őket írni, bár értelemszerűen mindig vannak kivételek.

     

    Pl. arra gondolok, hogy a magyarok különösen szeretik a másikat szapulni  

Címlap

top