Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az év első tízmilliószoros napja jön

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. február 24. 20:41
Tudtad, hogy a tízmilliószoros napok tibeti vallási ünnepnapok? És azt tudod, hogy mit ünnepelnek ezeken a napokon, és miért is nagyobb ilyenkor a gondolatok teremtőereje? Cikkünkből azt is megtudod, hogy hogyan kezdheted el a pozitív gondolkodást, és ami a legfontosabb, hogy mikor vannak az idei teremtő erejű időpontok.

Nők Lapja Café: Az év első tízmilliószoros napja jön
  1. 2014. március 4. 22:5921.

    Igen, van Magyarországon is Shinnyo-en közösség, bár a Magyarországon nyilvántarott Buddhista közösségek között nem szerepel. Ez nem azt jelenti, hogy kamu-egyház lenne, vagy hogy sebtiben alakították volna. Csupán nem felel meg a 2011. évi CCVI. törvény szigorított feltételeinek ahhoz, hogy bevett egyház legyen. Konkrétan nem működik még elég ideje Magyarországon (csak pár éve jött be hazánkba, de 1936-ban alapult Japánban), és nincs elég hívője Magyarországon (pedig világszerte már többmilliós tábora van). 

     

    Egy olyan közösségről van szó, ami megtanít önmagad jobb megismerésére, megtanít felismerni a hibáidat és elfogadni a másikat. Egy közösség, ami szebbé teszi a világot. Nem számít, hogy milyen nemű vagy korú vagy, nem számít, honnan jöttél, és mi a vallásod. Shinnyo-en tag lehetsz úgy is, hogy megtartod katolikus, protestáns, zsidó, vagy akár iszlám vallásodat. A Shinnyo-en buddhizmus ugyanis nem ütközik semmilyen más vallással. Ennek pedig az az oka, hogy nincs meghatározott Isten-képe, azt mindenkire rábízza, hogy hogy gondolkozik Istenről vagy a túlvilágról. Az alapítók több körutat jártak, találkoztak a Pápával és más nagy vallási személyekkel, hogy elismerjék őket. Az tehát, aki Shinnyo-en tag szeretne lenni, nem jelenti azt, hogy meg kell tagadnia a hitét. Én is katolikusként járok Shinnyo-en találkozókra, ahogyan teszik még sokan mások. A Shinnyo-ennek nem célja a térítés. "A boldogsághoz ezernyi út vezet. Ha valaki kiválasztott magának egy utat, és úgy boldognak érzi magát, nekem nincs jogom, hogy megmondjam neki, hogy az az út nem jó, és csak az a helyes, amin én járok." Mondta a templomi személyzet egyik tagja. A Shinnyo-en azáltal, hogy sok különböző vallás tagjait tömöríti magában, lehetőséget teremt arra, hogy megismerjük és elfogadjuk egymást, és így megszűnjön a vallások közötti háború és gyűlölködés. Végső célja pedig a világbéke megteremtése.

     

    Ha érdekel a Shinnyo-en magyarországi csoportja, akkor láttam, hogy valaki már írt egy gmail-os elérhetőséget. Az az e-mail cím a magyarországi szangha rangidős tagjáé, ő igazgatja a közösség dolgait.

  2. 2013. március 19. 00:1020.

    Nem, az otthoni kozossegeket nem ismerem. Itt Amerikaban a Shinnyo ennel kapcsolatban vagyok, hozzajuk eljarok rendszeresen. Szeptemberben szeretnek reszt venni a New Yorki esemenyen, es jovore mar a Hawaii lantern unnepsegre is tervezem, hogy elmegyek.

     

    Ha majd hazamegyek, biztos korulnezek otthon is. 

     

    Koszonom az elerhetoseget, megnezem!

    előzmény:
    nagyelizabeth (18)
    2013-03-10  07:18
  3. 2013. március 14. 14:5019.

     

    A Youtube-on találtam, ha érdekel.........

     

    shinnyoenhungary (kukac) gmail (pont) com

    előzmény:
    PG13 (17)
    2013-03-09  19:13
  4. 2013. március 10. 07:1818.

    Köszi!

    Az volt a benyomásom ,hogy ismered az itteni közösséget. Azt irtad ,hogy a zen és a shinnyo en buddhizmust ismered. Nem gondoltál arra ,hogy megkeresed őket?

    előzmény:
    PG13 (17)
    2013-03-09  19:13
  5. 2013. március 9. 19:1317.

    Ez pedig a 2013-as Buddhista Nyari Foiskola oldala Magyarorszagon. Egy honapos.

     

    előzmény:
    nagyelizabeth (14)
    2013-03-09  11:02
  6. 2013. március 9. 19:0916.

    Itt 189 video van a magyarorszagi Buddhizmusrol. Nana, hogy nem neztem vegig-)

     

     http://www.veengle.com/s/Buddhism%2Bin%2BHunga ry/3.html

    előzmény:
    nagyelizabeth (14)
    2013-03-09  11:02
  7. 2013. március 9. 19:0215.

    Szia!

     

     http://www.buddhapest.hu/p/buddhista-kozossegek- magyarorszagon.html

     

    Itt van a Magyarorszagi Buddhista kozossegek listaja. Nem talaltam kozotte Shinnyo en iskolat, ami nem jelenti azt, hogy nem lenne olyan kozosseg is. Ha kimondottan a Shinnyo en erdekel, nagyon szivesen megkerdezem neked az itteni Shinnyo en alapitvanynal. Esetleg felveheted barmelyik Magyarorszagi iskolaval  a kapcsolatot, es biztos meg tudjak neked mondani ok is. Talaltam kozotte nehanyat ami nagyon jonak tunik. Ha en neznek korbe valoszinuleg olyat valasztanek, aminek Indiai, Japan vagy Kinai vezetoje van, es mindenkeppen olyat ami a tanitasra es a meditaciora helyezi a hangsulyt. 

    Vannak bizonyos elteresek a kulonbozo Buddhista agazatok kozott, en leginkabb a zen es a shinnyo en Buddhizmust ismerem. (jaj, azert azt sem oyan nagyon-)) Azert torekszem ra-) Bizonyos tanfolyamok elvegzese es tanulas utan barkibol Buddhista papno valhat. Pl az en itteni ismerosom mar osszeadhat embereket hivatalosan. 

     

     

    előzmény:
    nagyelizabeth (14)
    2013-03-09  11:02
  8. 2013. március 9. 11:0214.

    hello!

     

    Te ismered a magyarországi közösséget? Hogy lehet velük kapcsolatba lépni?

    előzmény:
    PG13 (11)
    2013-03-06  19:30
  9. 2013. március 6. 19:3713.

    Na megegyszer!

     

     http://hu.wikipedia.org/wiki/Sindzso_Ito

    előzmény:
    PG13 (12)
    2013-03-06  19:33
  10. 2013. március 6. 19:3312.

    Az elobb megprobaltam betenni, de az nlc nem engedi, vedd ki a kozoket....

     

    http://hu.wikipedia.         org/wiki/Sindzs%C3%B3_It%C3%B3 

    előzmény:
    PG13 (11)
    2013-03-06  19:30
  11. 2013. március 6. 19:3011.

    A kerdes az, hogy teged most az alapitvany erdekel, vagy a Shinnyo en Buddhista rend, ugyanis ez ket kulonbozo dolog.

     

    A Shinnyo En a Buddhizmus egyik aga, amit 1936-ban alapitottak Japanban.  

     

     

     

     Az alapítványt 1994-ben hozta létre a Shinnyo-en japán buddhista rend, nem kisebb szándékkal, minthogy az emberek közt mélyebb együttérzést teremtsen, elősegítse a nagyobb harmónia kialakulását, és, hogy a jövő nemzedékeit gondoskodóbb közösségek létrehozására nevelje.

    About A Shinnyo buddhizmusról

    Ez a csatorna azoknak szól, akik érdeklődnek a buddhizmus illetve a Shinnyo-en (egy japán buddhista rend) iránt, vagy már tagjai is a magyarországi Shinnyo-en közösségnek. A Shinnyo-ennel kapcsolatos minden érdeklődést örömmel fogadunk:

    shinnyoenh...

    more 7 playlists by A Shinnyo buddhizmusrólView all videos

     

     

    előzmény:
    nagyelizabeth (10)
    2013-03-05  18:47
  12. 2013. március 5. 18:4710.

    Szia PG13

     

    Mit tudsz még erről a buddhista alapítváníról?

    előzmény:
    PG13 (8)
    2013-02-25  15:50
  13. 2013. február 25. 16:289.

    Megnéztem, nagyon szép. A hit, amihez nem tapad vér.

     

    Én nem a másik vallás iránti tolerancia hiánya miatt tettem a megjegyzésemet. (különben is...)))) Hanem azért, mert a távolkeleti vallásokban mostanában nagy üzlet vaaan...(((( Zavaros és kevert magyarázatok, az már eleve "jól hangzik" hogy tibeti, meg X volt Tibetben. (na, ja, turistaúton) Ha nem itthon élsz, akkor is tudod figyeni, hogy mi folyik itthon elég ehhez az nlc is. Kat. vallás, angyaltanfolyam, tibeti milliószoros nap, gyertyajóslás vagy micsoda,kínai horoszkóp---ez mind egyszerre, mert kérem szépen ez divat és menő.

    előzmény:
    PG13 (8)
    2013-02-25  15:50
  14. 2013. február 25. 15:508.

    Persze, hogy nincs hozza kozunk. A Balint naphoz sem volt....most meg megy a felhajtas otthon is.

     

    Magyarorszagon a  torvenyesen nyilvantartott 27 vallasi felekezetbol 5 Buddhista, es ezen belul van szamos kisebb  kozosseg. A Buddhistak becsult szama Magyarorszagon 5 es 10 ezer kozott van. 

    Ennyi embernek jelentenek valamit a tizezerszeres unnepek. A tobbieknek pedig parasztvakitas. 

     

    Azert valamit meg hozzatennek.....mielott ugy dontottem, hogy a Buddhizmus all hozzam a legkozelebb, nagyon sok vallast megvizsgaltam kozelebbrol is. Talaltam nehany nagyon komoly kulonbseget. A negativumokat hagyjuk....a megdobbento pozitivumot a Buddhistaknal talaltam meg, a Shinnyo en alapitvanynal. Ok ott vannak szerte a vilagban, ahol az embereknek szukseguk van rajuk. Tobbek kozott a nagy Pakisztani foldrengesnel ahol nagyon sokan meghaltak es szazezrek maradtak hajlek nelkul. A Buddhistak ott voltak. Miutan megtettek mindent amit lehetett, megkerdeztek az embereket, mit tehetnenek meg ertuk, mire lenne a legnagyobb szukseguk. Az emberek azt mondtak, hogy egy templomra. (nagy bajban meg erosebb a hit, mindenki Istenhez fordul, nevezzek is azt az Istent barmilyen neven). A Buddhistak megadtak azt amire az embereknek a legnagyobb szuksege volt, hat felepitettek Pakisztanban egy Muszlim templomot. Egy gyonyoru templomot. 

     

    Itt egy rovidfilm a Buddhizmusrol, 3.40-nel pedig mutatjak azt a gyonyoru Muszlim templomot amit a Buddhistak epitettek. 

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=d0T4HfZTnn0

     

    Igaz ad van, hogy egy mas vallasbol kiragadott reszhez nincs kozotok, de ott van az az 5-10 ezer ember, akinek viszont van hozza koze. Bele kell ferjen egy masik vallas utan irant gyakorolt toleranciaba. Magyaroszagon sem mindenki kereszteny, fokeppen pedig nem mindenki gyakorlo kereszteny, megis szinte mindenki megtart bizonyos nagy vallasi unnepeket, lasd Husvet, Karacsony, legfeljebb ad ra valami vilagi magyarazatot, igy lett a Karacsony a szeretet unnepe. 

     

    Igazad van, hogy egy mas vallasbol kiragadott reszhez nincs kozotok, de ott van az az 5-10 ezer ember, akinek viszont van hozza koze. Bele kell ferjen egy masik vallas utan irant gyakorolt toleranciaba. Magyaroszagon sem mindenki kereszteny, fokeppen pedig nem mindenki gyakorlo kereszteny, megis szinte mindenki megtart bizonyos nagy vallasi unnepeket, lasd Husvet, Karacsony, legfeljebb ad ra valami vilagi magyarazatot, igy lett a Karacsony a szeretet unnepe. 

     

    előzmény:
    eda-1952 (7)
    2013-02-25  09:50
  15. 2013. február 25. 09:507.
    Igen, egy távoli, ősi kultúra része...amit mi általában nem értünk, nem azt valljuk, nem az ő vallásuk és szokásaik a miénk---tehát egy kiragadott részéhez nincs közünk, mert aki azt hiszi, az téved.
    előzmény:
    PG13 (6)
    2013-02-25  05:29
  16. 2013. február 25. 05:296.
    Jogodban all igy gondolni. De amit te parasztvakitasnak nevezel, az egy osi kulturanak a resze. Tibetben igy gondoljak.
    előzmény:
    Lenci71 (5)
    2013-02-24  23:14
  17. 2013. február 24. 23:145.
    Megint egy "paraszt vakítás" én csak így nevezem. Ezt hasonlítom ahhoz amikor bejentem, hogy holnap buli van. Kaja, pia, zene, gyertek érezzétek jól magatokat. Aztán irány vissza oda ahhonan jöttetek. Jó volt? Igen? Akkor még három lesz ebben az évben gyertek oda is el. Hajrá, csak pozitívan.

    Megjegyzem gondolkodni nem lehet kétféle képpen. Gondolkodni csak egyféle képpen lehetséges. Viszont azt megválszthatod, hogy mit gondolsz. Ezek a gondolatok lehetnek pozitív, vagy negatív tulajdonságúak. Az érdekesség az, hogy a tulajdonságát egy gondolatnak te magad döntöd el, hogy az adott gondolat, jó, vagy éppen rossz. Az úgynevezett pozitív gondolatok forrása a szeretet érzelmen alapul, a negatívaké a félelem érzelmen. E kettő létezik csak, a választható lehetőségek száma pedig végtelen.



  18. Torolt_felhasznalo_190648
    Torolt_felhasznalo_190648
    2013. február 24. 20:544.

    megéri csak pozitivan gondolkozni..és bevonzani.. de ne csak 1 napon tegyük már meg....

     

    ha hiszik az emberek ha nem,legalább ezen a napon erőltesse meg magát a "jó" nép....

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-02-24  20:41
  19. 2013. február 24. 20:473.

    "A természettudományokban járatlan és misztikumra hajlamos emberek kritkátlanul elhisznek minden évszázados babonát....

     

    Hold és a kór

     

     

  20. 2013. február 24. 20:412.
    szet :-DDD magam :-DDD segit a telihold ?

Címlap

top