Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyarok a világ legjobb angolnyelv-oktatói

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. február 21. 20:35
Az 5 Perc Angol nyerte az első díjat a Love English Awardson, megelőzve olyan oldalakat is, mint a BBC Learning English vagy a Voice of America Learning English.

Nők Lapja Café: Magyarok a világ legjobb angolnyelv-oktatói
  1. 2016. október 15. 20:2914.

    Azt javaslom penpaland nyelvcsere alapú weboldal


    Android:http://app.appsgeyser.com/Penpaland

  2. 2013. február 23. 01:0513.
    Ettől függetlenül gratulálok a "Minileckék"-nek, mindíg öröm magyar sikerekről és pozitív példákról olvasni.
  3. 2013. február 23. 01:0112.
    Igenis van megoldás! A gyerekek anélkül kezdenek el beszélni, hogy nyelvtanoznának velük 2 évig (vagy bármeddig), és a többségük mégis 1 és 2 éves kora között elkezd beszélni. Vajon mitől? Van nyelvtanára? Vagy szótára? Jár valamilyen külön csoportba ezzel a céllal? Magoltatnak vele napi X db. szót, szabályt, stb.?? Hát nem! Szóval, igenis elsajátítható bármelyik "idegen" nyelv 1-2 éven belül könnyedén, mindezen felsoroltak nélkül. és ami a legfontosabb, NEM papíron igazolt nyelvvizsga, hanem használható, magabiztosan beszélt nyelv. A hangsúly az ELSAJÁTÍTÁSON van a tanulás helyett. Emberek, ANYANYELVI MÓDSZER! Nem csoda-módszer, hanem A módszer, ami MŰŰŰKÖDIK bárhol a világon, bármikor, bárkinél (majdnem)! :)))
  4. 2013. február 22. 14:5011.
    Igen, mert már a gyerekeknél is az  van, hogy csak az a jó, ami tökéletes! Bezzeg múltkor láttam vmi riportot, ahol külföldieket tanítottak magyarul, ott mondta  a csaj, hogy nem javítgatja őket beszéd közben, mert pontosítani még ráérnek a dolgokat, a lényeg, hogy merjenek beszélni, érezzék, hogy már beszélnek magyarul, legyen sikerélményük, bátorságuk először. Akkor nekünk nem így kéne kezdenünk? Pláne ált. isk.-ban, ahová nem csak az a Józsika jár, aki majd agysebész lesz, hanem az a Pistike is, aki utcaseprő. És szerintem nem a 873. nyamvadt igeidő lenne a fontos, hanem, hogy ha egy külföldi megkérdi utcaseprő Pistikét, h. merre van a Parlament, akkor két mondattal el tudja navigálni. Agysebész Józsika meg majd megtanulja a pontos helyesírást meg 873. igeidőt gimiben, meg az egyetemen.
    előzmény:
    lulu81 (10)
    2013-02-22  14:29
  5. 2013. február 22. 14:2910.

    igen, és sajnos ez azért is elszomorító, mert rengeteg pénzt öltem én is a nyelvtanulásba, sok-sok energiámba telt azt a rengeteg házit (munka és gyerek mellett) megcsinálni, és most, hogy készülünk a nyelvvizsgára, kiderül, hogy a 12 idegidő közül 6-ra van szükség, és egyébként meg nem tudunk, nem merünk beszélni, mert félünk, hogy nyelvtanilag nem jól mondjuk. 

     

    A páromat nagyon irigylem ebből a szempontból, hihetetlenül lazán, rajzfilmeket nézve készült fel a nyelvvizsgájára, és simán sikerült is neki. Nem tudom, hogy csinálta. Én még attól, hogy megnézek egy csomó angol rajzfilmet, nem merek megszólalni, a kifejezések pedig nem rögződnek, csak ha 10x megnézem... De erre meg idő nincs...  

     

    Én sosem tanultam angolul, de nagyon tetszik, és amikor elkezdtem, nagy reményekkel vágtam bele. Most már örülök, ha megszabadulok ettől az egésztől, és továbbra sem én fogok Horvátországban angol nyelven ebédet rendelni a pincértől...  

    előzmény:
    Piggy (9)
    2013-02-22  13:25
  6. 2013. február 22. 13:259.

    Pontosan ez a bajom az ált. iskolai nyelvtanítással is! Ezerszer beszédközpontúbbnak kéne lennie!! Mert a helyesírás, meg a nyelvtan, az k@rva fontos, de hogy meg tudnak- és mernek!!!!-e szólani, azt senki le se szarja...

    Én most egy nyaralásra készülvén elég sok angol nyelvű honlapot bogarásztam végig, szállodaértékeléseket, stb, és tök büszke voltam magamra, hogy mennyi mindent megértettem. DE ha bottal ütnének agyon, akkor sem lennék hajlandó megszólalni angolul, és én is le szoktam tagadni, hogy valaha is tanultam...

    előzmény:
    lulu81 (8)
    2013-02-22  12:59
  7. 2013. február 22. 12:598.

    gratulálok az 5 Perc Angolnak, bár a honlapjukon nagyon könnyű elveszni, sok-sok infó hiányzik róla, és olyan összeszedetlen az egész.

    A napi nyelvleckéik meg ugye csak akkor érnek valamit, ha nem 5 percet foglalkozol vele, hanem 100x elolvasod. 5 perc alatt, egyszer elolvasni, semmi értelme... Max. ismétlésnek. 

    De aláírom, hogy sok munka lehet vele, a magazin pedig tök jó. 

     

     

    Lehet, hogy Nóriéknak jól megy az angoloktatás, de alapvetően hihetetlenül rossz itthon a nyelvtanítás. Én két éve tanulok angolt, kb. fél éve érzem azt, hogy elegem van, soha többet nem akarok megszólalni angolul, és ha végre meglesz a nyelvvizsgám, le is tagadom, hogy valaha tanultam.

     

    Mégpedig azért, mert két éve mást sem csinálunk, mint nyelvtanozunk, erre most, hogy kezdjük a középfokú-előkészítőt, kiderül, hogy ez a nyelvtan SEMMIRE nem kell, csak töredéke, viszont szókincsünk abszolút nincs, és kommunikálni sem tudunk.  A nyelviskola pedig nagyon jól tudja/tudta, hogy az ECL nyelvvizsga, amire ők felkészítenek, kommunikációra épül. Ergo, teljesen fölösleges volt százezreket beleölni a nagy nyelvtanozásba, ha az előkészítőn kiderül, hogy nincs szókincsünk, és egy-egy tétel kidolgozása és megtanulása kb. 6-8 óránkba telik. Pedig ennek nem így kéne lennie. 

     

    Arról nem is beszélve, hogy amikor hétfőnként kedves tanár úr meghallgat minket párban a témákról, szó szerint lecsesz azért, mert kommunikálni akarok, visszakérdezek a partneremtől. Mert az életben sem úgy kommunikálok,hogy 10 percig folyamatosan beszélek pl. a városi közlekedési eszközökről és a jogosítványról, a partnerem meg hallgat.

    Mikor fogok én kiselőadást tartani az üvegházhatásról bárkinek is?  

     

    Na, ez az, ami számomra kiakasztó.

     

     

     

  8. Torolt_felhasznalo_139320
    Torolt_felhasznalo_139320
    2013. február 22. 12:477.
    Igen, bár mikor okos emberek szapulják a magyarok elégtelen idegennyelv tudását, valahogy mindig elfelejtenek kitérni rá, hogy nem mindegy, milyen anyanyelvről rugaszkodsz neki egy második (harmadik) nyelv megtanulásának. Egy hollandnak a német sokkal könnyebb, mint nekünk, egy németnek az angol dettó, egy olasznak a spanyol és a többi. Mi meg meg vagyunk lőve releváns nyelvrokonság nélkül.
    előzmény:
    szárnyasló (5)
    2013-02-22  11:09
  9. 2013. február 22. 12:406.
    Szuper!
    De sajnos más is kell a nyelvtudáshoz: kitartó, szorgalmas, elszánt nyelvtanuló!!!! Egyetértek szárnyaslóval!
  10. 2013. február 22. 11:095.

    Ez jó. Büszke vagyok a szereplőkre(résztvevőkre)

    Tanítani tudunk.

    Viszont az idegennyelven megtanulásban nemigen nyernénk.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-02-21  20:35
  11. Torolt_felhasznalo_956331
    Torolt_felhasznalo_956331
    2013. február 22. 10:184.
    Gratulálok!Nekem megvannak a könyvek,és anno fel voltam íratkozva a napi hírlevélre!Nagyon ügyesek!
  12. 2013. február 21. 20:453.

     

    De jó volt olvasni. 

    Végre már, valami jó és normális hír.

     

    Csak így tovább! 

  13. 2013. február 21. 20:352.
    Gratulálok, én is tőletek tanulok, eredményesen!

Címlap

top