Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fejlesztés iskola előtt

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. január 25. 14:06
A tökéletes anya szorong, hogy gyermeke netán nem tökéletes, és ő nem tesz meg mindent, hogy azzá legyen. Ezért aztán mindent megtesz - és tovább szorong.

Nők Lapja Café: Iskola előtt szükség van a fejlesztésre?
  1. 2013. január 25. 22:3810.

    Külön kellene választani a fejlesztést-a szó eredeti értelmében, tehát a problémás területek megsegítését valamint a tornát, táncot, angolt stb.Ez utóbbi szerintem nem a fejlesztés kategóriája.Ugyanakkor fejlesztésre már ovis korban is szüksége lehet egy gyerkőcnek-és nem biztos, hogy feleslegesen.

    előzmény:
    ahkatica9 (9)
    2013-01-25  19:28
  2. 2013. január 25. 19:289.

    Szerintem elég nyomásnak van kitéve egy gyerek az iskolában, elég nagy a követelmény, hogy oviban hagyjuk még őket pihenni.

    Nálunk jó az iskolára való felkészítés( most középsős a fiam), ettől többet én nem igen tartok szükségesnek. Amit kell fejleszteni, azt úgyis mondják az óvónők, ők értenek hozzá.

    Amúgy nem vagyok híve a korai fejlesztésnek sem, de ismerek olyat, aki 1 hónapos korától tanítja a gyerekét, és nincs olyan napja, amikor ne lenne vagy angol vagy tánc vagy valami délután( csoporttárs az oviban!)

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-01-25  14:06
  3. 2013. január 25. 18:198.

    Az én csemetéim "csak"játszottak iskola előtt,voltak persze fejlesztő játékaik,de nem jártak különórákra meg felkészítőkre.Ma már egyik általános iskolás,másik gimnazista(jövőre érettségizik) és kitűnő tanulók-könnyedén,boldogan,nem szorongva.

    A kisebb benne van egy tehetség gondozói programban és ott sem támogatják ezeket a mostanság divatos szülői túlkapásokat a fejlesztésekkel kapcsolatban.Pláne 10 éves kor előtt.

    Jó üzlet ez,hiszen mindenki a legjobbat akarja a gyerekének-csak van aki ész nélkül.

    Az biztos,hogy én a pici lányomnál sem teszek másképp.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-01-25  14:06
  4. 2013. január 25. 17:157.

    "Az őt vizsgáló fejlesztő pedagógus szerint nagyon görcsösen meg akar felelni, és ez leginkább verbálisan akadályozza."

     

    Meg akar felelni - valószínűleg az anyjának. 

    Nem mindig értek egyet Vekerdyvel, de most nagyon is.

  5. 2013. január 25. 16:036.
    az anyuka levelét olvasva nekem is az volt az első gondolatom, hogy hát még jó, hogy szorong az a szerencsétlen gyerek, ha az ANYJA szorong! Még jó, hogy megfeleési kényszere van, ha egyszer az ANYJÁNAK megfelelési kényszere van! És mindezt szépen átadja a gyereknek. Aki így aztán valóban egyszer szorongóbb, egyre izgulósabb lesz. Ördögi kör... 
  6. 2013. január 25. 15:005.
    Nekem is nagyon tetszett a válasz, rövid, tömör, és benne van minden, ami kell. Bárcsak többen gondolkodnának így, akik gyerekekkel foglalkoznak (szülő, óvónő, tanár...).
    előzmény:
    Toszkána (2)
    2013-01-25  14:06
  7. 2013. január 25. 14:354.

    a tökeletes anya nem jo anya.

     

    a jo anya nem szorong.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-01-25  14:06
  8. 2013. január 25. 14:253.
    Nem is biztos, hogy a gyerek fejlesztéséről szól sok esetben a dolog, hanem inkább, hogy a szülő dicsekedhessen az ő gyerekével...legalább is én sokszor ezt látom.
    előzmény:
    Toszkána (2)
    2013-01-25  14:06
  9. 2013. január 25. 14:062.
    Isten áldja meg tanár úr sokadszor is az emberi tanácsaiért! Sajnos a mai világban már ilyen korban belehajszolja sok szülö a gyerekét mindenbe, közben nem ér rá gyereknek lenni! Az ún. divatos fejlesztésekböl pedig nagyon sokan egész jól megélnek.... miközben a gyerek magától is egész szépen fejlödne, ha hagynák, ha lenne rá ideje!

Címlap

top