Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csináld magad: öntöltő madáretető

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. január 5. 13:41
Fillérekből előállítható, ráadásul mutatós is ez a madáretető. Ha használjuk, garantáltan nem maradnak éhen a madarak.

Nők Lapja Café: Csináld magad: öntöltő madáretető
  1. 2013. január 5. 17:155.
    Ezzel csak az a baj, hogy a nedvességtől összeáll az eleség és bepenészedik.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-01-05  13:41
  2. 2013. január 5. 14:464.

    Ősz elején láttam egy blogon ezt a megoldást, mi is elkészítettük :) Lidliben van üveges répalé ( de szerintem műanyag flakon is tökéletes :) )-ebbe öntöm bele a magokat. Salátás kistálka, ebbe szórodik bele a mag.. A tartókáját pedig simán össze lehet eszkábálni faanyagból :) tettünk rá kukoricatartót meg szalonna tartót is! Kis drót tartja az üveget, amit úgy csináltunk meg, hogy ki lehessen szedni utáltölteni a magokat.

    Szeretik a madarak..:)

    előzmény:
    W. A. Lacky (2)
    2013-01-05  13:41
  3. 2013. január 5. 13:503.
    Nekem mozdonye tetszett nagyon jo lenne ha idehozna bemutatni 
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-01-05  13:41
  4. 2013. január 5. 13:412.
    Évek óta ezt a megoldást alkalmazom azzal a különbséggel, hogy azt a műa. flakont használom tartálynak, amelyiknek levágtam az alját tálkának. Így mindig folyamatosan utántölthetem anélkül, hogy a tartályt le kéne venni az állványról. A magok a tartály szájánál eléggé összetömörülnek ahhoz, hogy ne folyjanak a vakvilágba, viszont a fogyás automatikusan kiegészül.

Címlap

top