Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Süss karácsonyi muffint

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. november 26. 19:52
Nem mindenkinek jut ideje mézeskaláccsal vagy tortával bíbelődni, de az ünnepi süteményeket megköveteli a család. Ilyenkor jöhetnek a muffinok, amelyek gyorsan elkészülnek és látványosan díszíthetőek. Elfoglalt háziasszonyoknak jöjjön 3 igazi karácsonyi recept.

Nők Lapja Café: Kudarcok nélkül: süss karácsonyi muffint!
  1. 2012. december 3. 08:186.
    nagyon guszti
    egyszer nem karira, de szülinapra elkészítem
  2. Torolt_felhasznalo_572250
    Torolt_felhasznalo_572250
    2012. november 27. 09:485.
    Tavaly ilyen karácsonyi muffint csináltam, legalább 2 óra volt mire két tálcával megdíszítettem...idén jó nagy adag somlói lesz.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-11-26  19:52
  3. 2012. november 27. 08:414.
    A muffin frissen jó, tehát nem karácsonyi sütemény, amit 1-2 nappal előbb megsüthetünk.
    előzmény:
    Kisvakond (2)
    2012-11-26  19:52
  4. 2012. november 26. 20:133.

    A narancsos-mascarponéssal én is szemezek

    Tapasztalatom szerint ezek csak egy-két napig jók, főleg ha mascarpone van rajtuk. Csak olyannak ajándékozok ilyesmit, akinek az átadás előtti nap el tudom készíteni, és nem kell sokáig rakosgatni. Hűtőben tárolom.

     

    Ha saját készítésű gasztroajándáékot szeretnél adni, akkor süss mézeskalácsot, kekszet, csinálj bonbont, szaloncukrot, vagy főzz valami extra lekvárt, pl. a narancsdzsem kifejezetten karácsonyi cucc. A muffin csak frissen jó.

    előzmény:
    Kisvakond (2)
    2012-11-26  19:52
  5. 2012. november 26. 19:522.
    Nagyon tetszenek a muffinok, én is gyakran szoktam sütni. Amikor én sütöm, akkor nem merül fel ilyen gond, mert azonnal el szokott fogyni :-) A kérdésem az lenne, hogy mennyivel előbb lehet megsütni ahhoz, hogy karácsonyi ajándék lehessen. Vagy milyen módon lehet eltárolni, hogy az ajándékozott még élvezhesse a sütikéket. Tehát, hogy ne legyen kőkemény, ne adj isten penészes. A máz miatt vagyok bajban, mert a sima muffint le lehet fagyasztani, de krém még a tárolás, szállítás is necces.

Címlap

top