Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Abortuszturizmus: hetente öt-hat magyar nő utazik a bécsi klinikára

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. október 29. 17:03
Magyarországon a várandósság 12. hetéig lehet kérni terhességmegszakítást, ám a gyógyszeres megoldást itthon nem választhatják a nők. Egyre többen fizetnek inkább, és utaznak Ausztriába a beavatkozásért.

Nők Lapja Café: Abortuszturizmus: hetente öt-hat magyar nő utazik a bécsi klinikára
  1. 2015. szeptember 28. 13:26451.
    Én azt nem értem, hogy ha lehet Ausztriába ,más állampolgároknak megszakítást végezni. Nagyon egyszerű és bürokratikus eljárás nélkül, akkor itt miért nem?Borzasztó nagy bevétele lehetne az EÜ pénztárnak az ukránokból,Románokból stb.Mindig mennek a nagy szólamok, hogy csökkentjük a bürokráciát , de ez nem igaz! a tablettával kapcsolatba és nem vagyok mellette .de az hogy egy ember kijelenti itt hogy addig míg Ő ott ül a parlamentbe nem lesz M.o tablettával megszakítás. Ez az igazi demokrácia! Ez az igazi bürokrácia mentes intézkedés: Legalább a magyar állampolgároknak meg kéne engedni!
  2. 2012. november 5. 22:50450.

    Nem ertem a problemad. Azaz ertem. Szerintem sem szabadna a gyerekert kuzdo es a gyereket eppen elveteto noket egy szobaba zarni, mert az egyiknek sem jo erzes.

    annak sem, aki eppen elveteti a gyermeket, mert.. valami miatt nem tudja megtartani, akar annak ellenere sem, hogy alapbol szeretne, s annak sem,, aki veszelyeztetett terhes vagy eppen lombikon van tul, s latja mas, akinek megadatott elveteti.

    De errol nem az adott no tehete, hanem az, hogy keves a hely, nincs meg a lehetoseg a kulon szoba bizositasara.

    szoval itt nemcsak a te erzeseiddel nem torodik mas, a masik erzesevel sem torodnek. Mindenkinek magaban kell a harcot megvivnia. 

    előzmény:
    Anyacuka (443)
    2012-11-05  20:07
  3. 2012. november 5. 20:57449.

    :-)))

    iiigy van!:-)

    (mindenki szep akasszon egy dobozt a fejere, Abe Kobo utan szabadon:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (448)
    2012-11-05  20:54
  4. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. november 5. 20:54448.
    Úgy mellesleg a szép nőket is ki kéne tiltani mindenhonnan, mi az hogy nincsenek tekintettel az ÉN érzéseimre?????:-)))
    előzmény:
    saschamora (447)
    2012-11-05  20:48
  5. 2012. november 5. 20:48447.

    egy abortuszra varo no ugyan miert a TE erzesieddel foglalkozna? es ugyan miert is varod el valaki mastol, hogy ne a sajat, hanem a TE erzeseiddel torodjon? ki vagy te?? es hogy kepzeled?

    te elj a jogaiddal, es tedd ugy, hogy NE SERTSD MEG MASET! mas sem a tiedet serti, hanem a sajat jogait gyakorolja!

    es nehogymar az jogsertes legyen, hogy ugyanazon a klinikan kenyszerul lenni, ahol te!

     

    előzmény:
    Anyacuka (443)
    2012-11-05  20:07
  6. 2012. november 5. 20:44446.

    Mondd el légyszives, hogy téged mennyiben érintett hátrányosan, az az 5 nő aki veled együtt feküdt ott.

    Mert ugye csak Te... csak a Te szép családod...csak a Te érzéseid...csak ezt akarom...csak azt....!

     

    Vajon belegondolsz e abba, hogy nem minden nem kivánt gyereknek jut ez. Mert alább már számszerűsítették, hogy 10-ből 8-cat örökbefogadnak, de mi lesz a maradék kettővel.

    Mi lesz azokkkal a gyerekekkel akik senkinek nem kellenek. Nem bántja a sorsuk az érzékeny lelkedet?

    Megesek a szived a kidobott állatokon, de a kidobott gyerekeken ki fog segíteni?

    Olyan érdekes, hogy baromi kardosan véditek a magzat életét, abban a pillanatban ahogy megszületik már nem érdekes, mert be lehet cseszerinteni az állami gondozásba és nekik joguk van ott kallódni.

    Egyes emberbarátok visznek nagy ovációval valami kis csomagot karácsonykor, majd megveregetik a saját vállukat, hogy milyen rendesek is vagyunk, gondolunk a kidobottakra.

    Ezeknek a gyerekeknek a jogaikért, az életükért miért nem harcoltok olyan bőszen, mint a magzatokért?

    Mert esetleg rontja az érzékeny lelketeteket? 

     

    előzmény:
    Anyacuka (432)
    2012-11-04  15:39
  7. 2012. november 5. 20:20445.

    Nem tudom, miből gondolod, hogy együttérzés csak az abortuszosoknak "jár". Én nagyon együttérzek azzal is, akinek nem lehet természetes úton gyereke, vagy valami baj van a babával.

     

    "intézzék a betegektől külön klinikákon,ne terheljék vele az egészségügyet"

     

    Az, hogy összeeresztik az abortuszosokat és a várandós nőket, meg azokat, akik elvetéltek, nem az abortuszosok kívánsága, és velük szemben is kegyetlenség, mert vannak köztük olyanok, akik rendelkeznek lelkiismerettel (nem csak olyanok - ahogy azt egyes abortuszellenes aktivisták híresztelik -, akik csak az alakjukat féltik, vagy a hawaii nyaralást). 

    Intézzék klinikán? Hát ja, nekik is jobb lenne, de akinek mondjuk az állása és a megélhetése van veszélyben, szerinted ki tudja ezt fizetni?

    előzmény:
    Anyacuka (443)
    2012-11-05  20:07
  8. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. november 5. 20:14444.

    Senki nem mondta, hog ynem vészhelyzeti megoldás. 

    Azért érdekes lenne az önkormáynzatnál intézni az abortuszt, ha szociális és nem egészségügyi probléma:-)

    Hidd el, aki abortuszra megy, még vannak érzései. Lehet, ugyanolyan rosszak, mint neked.

    Nem tudom elképzelni, miért  gondolod azt, hogy a te jogaid sérülnek attól, hogy más él a saját jogaival.

    Más szóval nem kéne összekeverned nem összetartozó dolgokat.

     

    előzmény:
    Anyacuka (443)
    2012-11-05  20:07
  9. 2012. november 5. 20:07443.

    Nem ismersz,de ítélkezel,amit ha olvastál,én nem tettem

    nem harcolok érte,hogy tiltsák be az abortuszt,de bármennyit is okoskodtok,ez nem családtervezés,ez csak egy vészhelyzeti megoldás szabad,hogy legyen 

    nem tudod,mit éltem át,miért rossz ezt elviselnem

    nem tartom magam kevesebbnek,mint a sok jogosan abortuszra járó nő 

     

    ha valaki más véleményen van,mint Ti,a nagy jogaitokkal,az már nektek nem ember

    nekem vannak érzéseim,az is rossz érzés,ha kidodnak kismacskát,kutyát,

     

    nem kell,hogy megértsd azt,akinek érzései vannak

    legyetek nyugodtan büszkék a jogaitokra

     

     

    nagy együttérzés lehet benned a rákosok ,sérült emberek,szegények iránt is 

     

     

    az abortusz nem egészségügyi,hanem szociális  probléma, intézzék a betegektől külön klinikákon,ne terheljék vele az egészségügyet 

    előzmény:
    süttyő (437)
    2012-11-05  09:56
  10. 2012. november 5. 19:30442.
    Nálad a pont.
    előzmény:
    süttyő (437)
    2012-11-05  09:56
  11. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. november 5. 10:36441.
    Én sem:-)
    előzmény:
    pantheras18 (440)
    2012-11-05  10:33
  12. 2012. november 5. 10:33440.
    De em kötözködés képp írtam csak az elmúlt 2 nap csak erről szól
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (439)
    2012-11-05  10:31
  13. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. november 5. 10:31439.
    Miért, miért. Miért az van hatalmon, aki? 
    előzmény:
    pantheras18 (438)
    2012-11-05  10:26
  14. 2012. november 5. 10:26438.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-10-29  17:03
  15. 2012. november 5. 09:56437.
    "engem mennyire viselt meg lelkileg,hogy a szobából a másik 5 nő abortuszra jött,csak az ő jogaik számítanak,őket kell megérteni?"

     

     

    Ezt a csőbuta érvelést... esetleg ne vegyük ez a gazdag emberektől az úszómedencés házukat, hogy a szegényeket ne viselje meg lelkileg, hogy másnak van olyan, ami nekik nincs? Vagy esetleg ne nyírjunk mindenkit kopaszra, hogy a rákosokat lelkileg  ne viselje meg, hogy frizurákat kell látniuk az utcán?

     

    Nem látsz ki az kis önző "én én én" világképedből, ha te érzel valamit, csak annak lehet létjogosultsága, más élete, más érzései, az smafu. Van ám erre egy szó: korlátoltság. 

    előzmény:
    Anyacuka (432)
    2012-11-04  15:39
  16. 2012. november 5. 09:28436.

    Tegnap erre leltem a fb-n.

    Vannak képek amik undorítóak úgyhogy csak az nézze meg aki nem riad vissza az ilyenektől.

    Hihetetlen hogy ezeket engedik a netre felrakni.

    Nem értem azt várják ,hogy ezektől a képektől kevesebb lesz az abortusz?

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-10-29  17:03
  17. 2012. november 4. 19:11435.

    "Személy szerint azt sem tudom, hogy minek akkor az az egy gyerek, ha megvonják tőle a testvért, de az ő szívük-joguk, ha annak akarják pénzzel egyengetni az útját, ami köztudottan veszendő, akkor csinálják."

     

    Az azért belefér még a világképedbe, hogy vannak, lehetnek (többek között) egészségügyi okok a háttérben? Hogy nem feltétlenül azért "csak" egy gyerek, hogy meglegyen az évi egy hawaii nyaralás meg a sítábor?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963139 (367)
    2012-11-01  08:07
  18. 2012. november 4. 18:53434.

    "ott is valami hiba történt,a tabletta hatásossságát befolyásolhatja más gyógyszer,hasmenés stb"

     

    A mondat második fele igaz, az első nem; a fogamzásgátlási módszerek helyes használat mellett is csődöt mondhatnak. Nem nagy a valószínűsége, de nem is nulla. 

    előzmény:
    Anyacuka (432)
    2012-11-04  15:39
  19. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. november 4. 18:45433.

    TÉGED miért visel meg, hogy MÁS abortuszra megy? És mit kellett volna veled tenni, hogy a te jogaid is figyelembe legyenek véve? 

    És mi az, hogy mentség?  Az abortusz egyelőre jog, és mint ilyen elég megindokolni, miért nem akarja az anya a gyereket. Én nagyon remélem, hogy ez így is marad, bár bízni sajnos nem bízom benne.

    Ez a te jogaidat, gyerekeid számát, akármidet nem befolyásolja.  

    előzmény:
    Anyacuka (432)
    2012-11-04  15:39
  20. 2012. november 4. 15:39432.

    Aki el akarja vetetni a gyerekét,úgyis megteszi,nagyon sokan valóban nehéz helyzetben vannak,d e ne mondjátok,hg y az mentség,hogy buli után részegen szexelt valakivel és terhes lett!!!!

    ha arra telik,hogy leigya magát, akkor lehetne rá gondja,hogy védekezzen

    tudom,sokan írják,hogyx védekezés mellett lettek terhesek,sztem ők max.10 % (ott is valami hiba történt,a tabletta hatásossságát befolyásolhatja más gyógyszer,hasmenés stb)

     

    nem akarom,hogy betegek ,meddők legyenek az abortusztól a nők,nem kívánok nekik szenvedést,de azt senki nem vette figyelembe,mikor nekem kellett nőgyógyászaton feküdnöm,hogy engem mennyire viselt meg lelkileg,hogy a szobából a másik 5 nő abortuszra jött,csak az ő jogaik számítanak,őket kell megérteni?

     

    mi a ritkaságszámba menő nagycsalád vagyunk, úgy nevelem a gyerekeimet,hogy felelőséggel éljenek nemi életet,nem tiltom meg,mert értelmetlen lenne,meg nem kisgyerekek,de a család felelősségét nem szabad elfelejteni

    a 4-5 hetes magzat vaóban nem igazán kisbabaforma,de sajnos legtöbben csak ekkor döbbennek rá(vagy még később)hogy teherbe estek,mire eljutnak az abortuszig,bizony sokat változik az embrió állapota

     

    azt hiszem,aki megteheti,hogy Bécsbe utazik, az megvehetné a védekezéshez szükséges eszközt,gyógyszert is(esemény utáni tabl,sajnos az is nagyon drága egy fiatal,tanuló párnak)

     

     

     

     

    az életminőség-nagyon jelentős dolog,de előre nem tudhatod,hogy miként alakul az életed,ismerek gyerektelen,mégis nyomorgó embereket és normálisan élő sokgyerekeseket is

     

     

    mindenkinek joga van eldönteni,hogy akar-e gyereket szülni,csak az abortusz nem a megfelelő eszköz a születésszabályozásra,de tudom,hogy sajnos még sokáig szükséges rosszként fennmarad 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-10-29  17:03
  21. 2012. november 2. 18:12431.

    Tényleg értedés a Földön még sokan gondolkozunk hasonlóan, de sajnos nem tudok arról, hogy lenne megoldás...(((

    Alapítványok sok kárt okoznak. Most eszembe jutott az a híres és borzalmas kép, a keselyűvel, aminek a fotósa lelkifurdalásból öngyilkos lett. Pedig nem tehetett volna sokat és nem segíthetett volna már. A szenvedést meghosszabbítani majdnem akkora bűn, mint okozni.

    És igen, abban is igazad van, hogy éppen a próbálkozás időszakát éljük, amit lehetne néphülyítésnek is nevezni.

    előzmény:
    saschamora (430)
    2012-11-02  16:12
  22. 2012. november 2. 16:12430.

    ertem hogy mire gondolsz azzal hogy globalis ertelemben nem ertesz egyet a sok gyereket szulokkel!:) de ez a gondolat eppen ugy megvalosithatatlan, mint az, hogy mindenki gondolkodjon egyforman a megtermekenyult petesejtrol, miszert az mar maga a nagybetus elet. (tudom hogy tudod!:)

    csunya leirni, de amig az ugymond' csudahumanus' alapitvanyok nem masztak bele a harmadik vilag tulnepesedett eletebe, a termeszet elvegezte a feladatat, szedte az aldozatait hogy fennmaradjon az egeszseges egyseg. most is szedi, csak lassabban, es sokkal nagyobb szenvedesek aran, mert az alapitvanyok idonkent dobnak nekik valami kajat (a beveteluk 0.0005%-at a tobbi kell az "onfenntartasra", -tisztelet a kivetelnek), ezzel meghosszabitjak a szenvedesuket, es mivel igen szaporak, a szamukat is.

    a civilizalt vilagban az eletminosegre valo torekves szabalyozza a szuletesek szamat. (csak azok a nepek szaporodnak szelsosegesen, ahol semmifele eletminoseg nincs) az a kisszamu nagycsalados nem befolyasolo tenyezo, es mar ritkasagkent mutogatjak oket a tv-ben!:) az emberek megcsodaljak oket, es beintenek!:)  a nagycsalados modellt nem lehet visszahozni, hacsak nem diktaturaval, -es ez megvalosulni latszik, mert az emberek mar nem nyaljak mar be, hogy a "szeretet", -ami nem is automatikusan jar egyutt a nagycsalad fogalmaval-, eleg az elethez. ellenkezoleg, a rossz korulmenyek, a nelkulozes kellemetlen kozerzetet, idegesseget, haragot genaralnak...

    előzmény:
    eda-1952 (415)
    2012-11-02  08:26
  23. 2012. november 2. 11:50429.

    Ha az lesz, én is elhúzok innen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (426)
    2012-11-02  11:38
  24. 2012. november 2. 11:43428.

    Nem, félreértettél.

    Van véleménynem, de azt nem fejtettem ki.

    Kérdeztem csupán.

     

     

    előzmény:
    eda-1952 (425)
    2012-11-02  11:34

Címlap

top