Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ne kallódjon el a gyerek

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. szeptember 13. 17:16
Aki vesztett már el gyereket tömegben, tudja milyen érzés. Kiderült, hogy a családok a karszalagos azonosítóktól a mobilos nyomkövetőkig sok mindent bevetnek azért, hogy ez ne következzen be.

Nők Lapja Café: Gyerekkövető, picifon, karszalag - hogy ne vesszen el a gyerek
  1. 2016. június 13. 17:3188.
    egy nyomkövető azért szerintem sokkal kevésbé lealacsonyító, mint póráz.
    Ezt pl plüssfigurába is be lehet tenni: http://gyerek-gps.hu/
  2. 2013. február 17. 19:0887.

    Nekem van kutyám is, gyerekem is, mindkettőt szeretem, és mindkettőnek van póráza. Miért lealacsonyító a póráz? Én nem azért teszem a kutyára, hogy megalázzam, hanem, hogy valami baromi izgalmasat látva se kóboroljon el. A gyerekre meg azért rakok pórázt, mert viszonylag magas vagyok, így nem kapok gerincferdölést, mert folyton a kezét fogom. Viszont pont nagy tömegben, belterekben, természetben nem teszem fel rá, legfeljebb utcai séták alkalmával.

    Különösen imádom, amikor egyszerre "sétáltatom" a két lurkót. Az emberek úgy néznek, majd kigúvad a szúrós, kegyetlen szemük. Pampognak emberi jogokról, lelkivilágról, miközben ők is követnek 1-2 olyan elvet, ami meg szerintem vagy épp mások szerint kínzás vagy lealacsonyító. Amíg nem szélsőséges, egyetemesen elítélt dolgokról van szó, mint pl. a bántalmazás, éheztetés, csak ilyen "furcsaságokról", hagyni kell mindenkit a maga feje után menni.

    előzmény:
    Nyina. (13)
    2012-09-14  06:29
  3. Torolt_felhasznalo_956331
    Torolt_felhasznalo_956331
    2013. február 16. 19:1086.
    A cím alapján azt hittem tinédzserekről lesz szó!Régen egy esti rendezvényen egy kisfiú nagyon sírt a járda szélen.Először azt hittük valami kandi kamera,mert senki de SENKI nem kérdezte meg rajtunk kívül miért sír olyan keservesen.Kiderült hogy a tömegben elvesztette az anyukáját.Mást nem tudtam,kézen fogtam,és a nagyszinpadon az utcabálon bemondattuk a nevét.Még én is megkönnyeztem ,mikor összeölelkeztek!
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-13  17:16
  4. 2013. február 16. 16:2885.

    Az én gyerekem még nem lógott meg, de fő a biztonság sose lehet tudni.

    A www.karszalaggyar.hu oldalról rendeltem karszalagot. Ráírom a gyerek nevét meg a telefonszámom, és ha eltűnik nem lesz gond.

  5. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2012. szeptember 21. 09:0784.
    Köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (83)
    2012-09-21  08:17
  6. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. szeptember 21. 08:1783.
    Jól összefoglaltad a lényeget.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567762 (82)
    2012-09-21  08:07
  7. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2012. szeptember 21. 08:0782.
    Nézd, mint mindenben, ebben is vannak szélsőségek. 5 m-es madzagon tartani a gyereket kb olyan, mintha szabadon rohangálhatna. Azaz felesleges. Max. 1-1,5 m. A bazilikához meg annyit, ha oda bemegyek, tudnom kell, mindenféle méretű emberek előfordulhatnak. Tehát ott sem csak a látnivalókra összpontosítok, hanem a környezetre is figyelek. Ráadásul a hely szelleme -- legalábbis nekem -- azt sugallja, ha pici gyerek van velem, bármennyire is liberális szülő vagyok, bizony vagy kocsiban tartom, vagy karba veszem. Horribile dictu, ha nem tűri sem a kocsit, sem a hámot, sem a kézben vitelt, vagy lemondok a bazilikáról, vagy arra az időre rábízom másra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (77)
    2012-09-18  21:00
  8. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2012. szeptember 20. 22:0981.

    Olvasgatom a többiket, és mindanyian arról írtunk, amit a cikk is felvet, hogy elveszik egy gyerek.

     

    De az elkallódik szerintem egészen mást jelent...

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-13  17:16
  9. 2012. szeptember 18. 22:0180.

    Mint láthattad, gyerek, és gyerek: különböző

     

    3 gyerekem van, és hidd el nekem, hogy mindhárom más, és más.

     

    Nem értem mi a hamis biztonság abban, hogy az egyébként tele kezem feletti csuklómon ott egy biztonsági hámnak a fogója, amitől a gyerek NEM képes sem kirántani magát, sem elszaladni.

     

    Míg a kutyát idomítom, azaz az ezen tevékenységes tartozó műveletekkel KÉNYSZERÍTEM, hogy úgy viselkedjen ahogyan akarom, addig a gyereket megtanítom, nevelem arra, hogy megértse: a tiltás a javát szolgálja. Azaz míg a kutyán sok esetben olyan póráz van, ha megpróbál húzni, akkor a lánc a nyakán szorul, addig a gyereknek a mellkasán a hám, ami semmiféle kellemetlen érzést nem ad neki, csupán a biztonságát.

     

    (mielőtt megszolnál a kutya póráza okán: igen, ilyen volt a hatalmas méretű kutyánknak, mert egyrészt iszonyatosan erős volt, és minden más pórázást tönkretett , szétrágott. Ezzel lehetett egyedül arra szoktatni, hogy ne ő sétáltasson engem, hanem én őt. Később ez sem kellett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (77)
    2012-09-18  21:00
  10. 2012. szeptember 18. 21:4579.

    És nem sokméteres pányvát tervezek, hanem egy 80-100 centis szíjat, amit egy karabínerrel (tényleg, ez hosszú vagy rövid i?) az övemhez tudok rögzíteni. Emellett fognám a kölök kezét, de nem tudna meglépni, és el se tudná sodorni tőlem a tömeg.

     

    Úgy mellesleg egy friss sztori:

    Moziból jövünk ki, barátnőm elviszi a két nagyobbat pisilni, én maradok a kicsivel, egyik kezemben a maradék popcorn, másikban egy cipőkkel teli szatyor. A gyerek - aki fél perccel előtte ígérte meg, hogy mellettem marad - tesz egy kört körülöttem, aztán vidáman elrohan a kijárat felé. A cuccot levágtam a jegykezelő előtti pultra, rohanás utána. Szerencsémre volt egy pénzbedobós kisautó a mozgólépcső előtt, arra felmászott, ott el tudtam kapni. (És még a cipők se tűntek el.) 

    előzmény:
    kutyaful (78)
    2012-09-18  21:26
  11. 2012. szeptember 18. 21:2678.

    Jóval a nagyobbikom születése előtt láttam ilyet először, és mivel akkor a Móricz Zsigmond körtéren laktunk, megfordult a fejemben, hogy nem is rossz ötlet. (Akkoriban a 3 éves unokahúgom miatt tört a frász, nehogy kitépje magát a kezemből. A házunk előtt volt a hetes megállója.)

     

    Aztán nyugodt környékre költöztünk, megszületett a ded, és nem volt szükség ilyesmire, mert hihetetlenül szófogadóra sikeredett. Aztán mióta a testvére járóképes (most 3), komolyan elkezdtem fontolgatni egy hám beszerzését. A kölök értelmes, viszont abszolút nem hagyja korlátozni magát, és sajnos semmi félelemérzet nem szorult belé. Röhögve kiszalad az útra, ha éppen olyanja van. (Általában kapaszkodok a csuklójába, de időnként van nálam néhány szatyor/táska, kaput kell nyitnom/zárnom, stb.) Szerintem csak azért nem történt eddig baj, mert az utcánkban alig van forgalom. Csakhogy két hete hordjuk a testvérét iskolába, azóta folyamatosan stresszben vagyok. Valamit ki kell találnom, mert életveszélyes.

     

    Ja igen, én sem idomítom a gyereket. Kb. nyolcmilliószor mondtam el neki, miért kell óvatosan közlekedni, és fel is fogta. Csak éppen tojik rá, mert még nem történt baja. (A radiátort már lefejelte egyszer, no, azt tiszteli.) Egy szó, mint száz, inkább minősítsenek szaranyának a hám miatt, mint rohanjak kórházba vele (jobb esetben oda, és nem a temetőbe hozzá).

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (77)
    2012-09-18  21:00
  12. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2012. szeptember 18. 21:0077.
    Aki hasra esik a pórázban, az simán felrúgja a gyereket is. Mert baromian nem néz maga elé.
    idézet:
    Maxim (69)
    2012-09-17 17:37:49

     maxim hát én konkrétan a vatikánban a szentpéter bazilikában talákoztam evvel a megoldással, a ygerek kb 5 méteres pórázon volt...  bocs.. ha te észrevetted volna, hogy az a ygereke, a jóval távolabb űálló nézelődőkhöz tarttozik, és póráz is elsz közte... é biza, ezen a heylen igen kevesen a földet nézni mennek oda (mondjuk én is elsősorban nem túritáskodni voltam az tény, csak volt egy kis szabadidőnk)

     

    szóval ygereket talán nem rúőgok fel, de egy ilyen izében simán orravágódom)

     

    kiysslina megjegyzem azóta két ygerekem van, akikkel az olyan kérdésekre, hogy  valami baja van, hogy még mindig futkos, és nem fáradt el, nem isr eagálok már... bevásárlás, stb. de ez a póráz  nekem akkor is  hamis biztonság lenne. pont azért amit írsz: mert nem idomítok, nevelek!  nekem sokmmidnen segítség lenne. de  vannak dolgok amiket  le kell küzdeni, mert összességében az lesz ajó.

     

    és van aki írta, vannak kivédhetetlen helyzetek, bármit is teszünk, póráázzal vagy anélkül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567762 (69)
    2012-09-17  17:37
  13. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2012. szeptember 18. 19:2876.

    Vannak extrem esetek, amikor az ember nem tehet semmit. A mászóka is ilyen...

     

    vagy elgé csak egy pillantra elfordítani az embernek e fejét, kész is a baj. 

    előzmény:
    kysslina (75)
    2012-09-17  21:39
  14. 2012. szeptember 17. 21:3975.
    Ez attól is függ, hogy meddig tart az egész, vagy milyen napja volt előtte, mennyire fáradt, mennyire túlpörgött. Van amikor már a gyerek kijön a béketűrésből. Igazából abban van a veszély, hogy sok esetben kiszámíthatatlanok. Láttam egyszer, hogy a nagymama várt a ház előtt, az addig békésen, fegyelmezetten sétáló kisgyerek kitépte a kezét az anyja kezéből, és átrohant az úton. Nem történ szerencsére semmi, de komolyan mondom, hogy kővé dermedve álltunk ott a nagymamával, egyszerűen még arra sem volt idő, hogy felfogjuk mi történt. Az anya nem tudott volna semmit sem tenni, mi sem, csak megdermedtünk. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699493 (74)
    2012-09-17  21:25
  15. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2012. szeptember 17. 21:2574.

    Ige, a bavásárlásnál kicsit extrém, de azért az mégextrémeb, ha "pórázra" kötöm a gyerket.

     

    Az állítólag hiperaktív gyerkem sosem szaladt el mellőlem, ha bevásároltunk, egyzserűen eszébe sem jutott, csak olyan helyen, amely a számára épült, mint a játszótér, stb.

     

     

    előzmény:
    kysslina (72)
    2012-09-17  21:13
  16. 2012. szeptember 17. 21:2273.

    A kutyát legtöbb esetben kötelező, akkor is, ha két kiló sincs.  csak kijelölt helyeken szabad elengedni, javíts ki, ha nincs igazam. Bizonyára azért mert szívtelenek.. 

     

    Az embernek vannak fizikai korlátai, amelyek az urbanizáció miatt néha fejtörést okoznak. Eme korlát egyike az, hogy sajnos nem Siva egyikünk sem sok kézzel, ezért egy ötletes, és nagyobb biztonságot nyújtó eszköz használata miatt ilyen degradáló hozzászólások csak egy dolog miatt születhetnek: életedben nem kellett még egyszerre több dolgot kézben tartanod úgy, hogy közben egy kis örökmozgó, mindenre kívácsi gyereket, vagy gyerekeket is vinned kellett magaddal. Mellesleg nem új keletű a póráz, a bölcsödés gyerekeket már időtlen idők óta madzagon viszik sétálni, engem csak hideg rázott mikor láttam, hogy vahj melyik fogja majd éppen elengedni, mikor valamelyik gondozónő nem figyel oda. Láttam is nem egy esetben, hogy úgy kellett őket visszaterelgetni. 

    előzmény:
    Rena__ (59)
    2012-09-16  20:29
  17. 2012. szeptember 17. 21:1372.

    Szerintem nincs ezzel a pórázzal semmi baj, ettől még nem lesz a gyerek kutya kategória, de egy kisgyerek 3x annyit megy egy séta során, mint egy felnőtt, ugyanis oda-vissza szaladgál, és nem mindig szereti, ha fogják a kezét (ha muszáj engedi, de ettől még nem szereti) ellenben szabadabb mozgást ad neki úgy, hogy tényleg semmi baj sem történhet vele. 

     

    Velem is sétál a kutya póráz nélkül is, ettől még rajta van a póráz. Ugyanis a kutyát idomítom, a gyereket meg nevelem. A kutyán azért van apóráz főleg, hogy másban ne tehessen kárt, a gyereken meg azért, hogy benne ne essen kár.

     

    Én rendszerint a csuklőjukat fogtam, mert abból nehezebben tudta volna magát kiszedni, még a mai napig is reflexszerűen elkapom a csukójukat mikor úttesten megyünk át, pedig már 19 és 17 évesek a nagyok. Arra viszont konkrétan emlékszem, hogy amikor vásárolni mentem a két gyerekkel, és a két kezemben ugye cipeltem a csomagokat, akkor sokszor vert ki a hideg, hogy istenem nehogy elszaladjon valamelyik, és akkor hatalmas segítség lett volna egy ilyen dolog, mert a csuklómra húzom a fogantyúját, de a szatyrokat tudtam volna cipelni, de mégis nagyobb biztonságban lettek volna. nem történt elszaladás, nem történt baj, de igenis történhetett volna. A babakocsi meg felejtős egy bizonyos kor után, mert a sok magával nem bíró frusztrált agytröszt akkor is megszólt a babakocsi miatt, hogy " ekkora gyereknek már sétálni kellene", amikor láthatóan felmálházva mentem a két gyerekkel, miközben ők a babakocsiban ültek. 

  18. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2012. szeptember 17. 20:5971.
    Minden szombaton pont akkor vagy ott, mior bemodják?
    előzmény:
    kivi39 (66)
    2012-09-17  10:07
  19. 2012. szeptember 17. 20:4870.
    rövid pórázon kell tartani a kölköket, így az emberek nem botolhatnak meg a pórázban, de nem kell kerülgetni senki kölkét, én sem szoktam, ha elesik elesik, pont lesz.rom. nem az én rokonomé, barátaimé, onnantól letojom az összes büdös kölköt!
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-13  17:16
  20. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2012. szeptember 17. 17:3769.
    Aki hasra esik a pórázban, az simán felrúgja a gyereket is. Mert baromian nem néz maga elé.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (45)
    2012-09-15  08:44
  21. 2012. szeptember 17. 15:0368.

    Mit tegyunk, ha Kovacs Pisti szulei nem jo idomarok, raadasnak minden hetvegen ott vannak? 

    De Odomkee bezzeg :)

     

     En valtozatlanul ratettem volna idonkent a lanyomra arra a fel orara, ha tudok rola. Megsporoltam volna magamnak egy kis idegeskedest :) fiamra sose kellett volna. 

     

    előzmény:
    kivi39 (66)
    2012-09-17  10:07
  22. 2012. szeptember 17. 13:5967.
    Yesss, megvan az ideális öltözék
    előzmény:
    kivi39 (66)
    2012-09-17  10:07
  23. 2012. szeptember 17. 10:0766.
    Sok millióan nem kötik a gyereket. Ez igaz. És minden szombaton legalább egyszer bemondják az Auchanban, hogy  Kovács Pistike keresi szüleit... Lehet, hogy jobban járt volna, ha inkább pórázra kötik?
    előzmény:
    Rena__ (59)
    2012-09-16  20:29
  24. 2012. szeptember 16. 23:0765.

    tenyleg, miert magyarazkodsz?:)

    a ham nagyon jo megoldas, kulfoldon teljesen elterjedt, es megszokott. a parkokban, a vizparton, es a centrumban,- ahol tomeg van,nagyon sok anyuka hasznalja, a praktikussaga miatt, es senki sem nez rajuk ferden...

    ropke 10-20 ev, es Mo.-on is megszokjak!:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_760877 (60)
    2012-09-16  21:40

Címlap

top