Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

"Szülj öt gyereket, és nem fog megütni a pasid!"

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. szeptember 12. 12:52
A családon belüli erőszak problémáját az önálló törvényi szabályozás helyett négy-öt gyermek szülése oldaná meg egy parlamenti felszólalás szerint. Winkler Nóra különvéleménye.

Nők Lapja Café: \"Szülj öt gyereket, és nem fog megütni a pasid!\"
  1. Torolt_felhasznalo_511611
    Torolt_felhasznalo_511611
    2012. szeptember 14. 00:2933.
    Hogy ilyen nagy barmok ülnek ott,erre tényleg nem lehet mit mondani.Mit is várjak gazdaságpolitikai kérdésekben tőlük,ha ennyire primitív álláspontot- és nézetetet hangoztatnak?!
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-12  12:52
  2. 2012. szeptember 14. 00:1032.

    Nem leszek népszerű ezzel a hozzászólással, és kicsit off is, de nem bírom magamban tartani.

    Szerintem nagyon nem jó irányba haladunk azzal, hogy a politika arra buzdítja az országot, hogy szüljünk minél többet, mindenáron. És ezt nem az ilyen idióta kijelentésekkel érik el elsősorban, hanem az ezerféle juttatással, ami jár a gyerekek után, több gyerek után irreálisan több. A környezetemben egy csomó példát látok arra, hogy csinálnak legalább 3 gyereket, mert úgy "éri meg". Egymás után, kis korkülönbséggel, leginkább csak anyagi előnyök miatt. A gyerekek elhanyagoltak, mert anyuka lestrapált, nincs ideje/energiája a gyerekekre egyenként. Milyen felnőtt lesz az ilyen gyerekekből, akik azért "jöttek létre", mert a kormány beparázott, hogy fogy a magyar? Elgondolkodtató szerintem. 

    idézet:
    Babyface83 (22)
    2012-09-12 19:55:25
    A mi bérházunkból elköltözött egy nyolcgyerekes család, mert nem bírták a rezsit fizetni, olyan rengeteg támogatást kaptak. Persze, egy komfort nélküli kis házba lehet, hogy megéri ennyit szülni.
    előzmény:
    Babyface83 (22)
    2012-09-12  19:55
  3. 2012. szeptember 13. 23:5531.

    Én kicsit megfordítanám a mondatot.

    Ha üt a pasid, ne szülj neki még plussz gyereket!

     

    Egyébként elég szomorú, hogy bárkinek is megfordul a fejében hogy a nőt lehet ütni-de egy 5 gyerekes anyát nem. Hozzá tenném hogy vannak bántalmazott férfiak is, illetve gyerekek egy családban.

    Borzasztó hogy ennyire komolytalannak nézik ezt az ügyet. Pedig ha bármelyik politikus az ügy mellé állna, akkor nagy támogatottsága lenne a szavazók körében.

    Nincs is mit hozzá tenni, talán annyit, hogy remélem a politkusaink is kapnak az élettől egy kis családon belüli erőszakot- akkor talán megondolják magukat.

    idézet:
    andi*1970 (14)
    2012-09-12 15:25:33
    Annakidején egy ötgyerekes nőismerősöm mesélte: a harmadik gyermek után esküdtek meg az élettársával. A férfi ezek után időnként megverte őt, ha olyat tett vagy mondott, ami az úrnak nem tetszett. Mert a házassággal már saját tulajdonának érezte a nőt.
    előzmény:
    andi*1970 (14)
    2012-09-12  15:25
  4. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2012. szeptember 13. 11:2030.

    Az a kisebb baj, hogy komolytalannak nézik az ügyet

     

    Az a nagyobb baj, hogy ilyen csúcsbarmok ülnek a parlamentben

    előzmény:
    andi*1970 (14)
    2012-09-12  15:25
  5. 2012. szeptember 13. 11:0829.
    Szerintem a sokgyermekes és ezáltal háztartásbeli anyák sokkal kiszolgáltatottabb helyzetben vannak, mint az önálló keresettel rendelkező nők.
  6. 2012. szeptember 13. 10:1128.

    "Egy napon komoly, tudós fejek
    Rájöttek, tovább ez nem mehet
    Az élet még nem elég szervezett
    Kijött hát egy új rendelet

    Anyáknak hozták a levelet
    Benne állt: ezentúl szüljenek
    Havonként egy fiú gyermeket
    Még jobb, hogyha ikreket... "

     

    (Omega - 200 évvel az utolsó háború után, 1972)

  7. 2012. szeptember 13. 09:2127.
    Nagyon nyomják, hogy szaporodjon a magyar, mert kell az adófizető. Csak azon túl hogy az átlag magyar anyagilag sem engedheti meg magának a 4-5 gyereket elfeledkeznek arról az aprócska dologról, hogy a gyerekből akkor lesz adófizető, ha lesz hol dolgoznia. Már most sincs annyi munkahely, hogy minden dolgozni akaró ember dolgozhasson és adót fizessen. Nagyon nagyra vannak, hogy nem engednek az IMF-nek, védik a nyugdíjat és a családi pótlékot, ja, közben a forint gyengülés a támogatások sokszorosát húzza ki a családok zsebéből.
  8. 2012. szeptember 13. 08:5926.

    A családon belüli erőszaknak mint mi nők tudjuk, köze nincs a gyerekek számához.

    Ilyet csak egy férfi mondhat, akinek gőze nincs az egészhez.

    Akinek több gyermeke van az még nehezebben tud kimenekülni egy ilyen borzalmas helyzetből, mert fél hogyan tudja ellátni egyedül a kicsiket.

    Ha kimenekült akkor pedig szembe kerül azzal a helyzettel, hogy kirakják a lakásból ami ugye az esetek többségében közös a volt férjjel.

    Ki segít ezeknek a nőknek és családjuknak?

    Jelenleg senki!

    Nincs törvényi szabályozás.

    Mégis azt tanácsolom ezuton is minden nőnek: bizzatok magatokban!

    Minden jobb egy ilyen méltatlan helyzet elviselésénél.

     

    Igenis éppen ideje már pontot tenni a családon belüli erőszaknak!!!!!

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-12  12:52
  9. 2012. szeptember 13. 08:3225.

    Arról nem is beszélve, amit már mások is írtak előttem, hogy egy nőt lehet verni, de ha megvan a létszám már nem?

     

    Szegény szerencsétlen hapsikat arra kényszerítjük a viselkedésünkkel hogy megverjenek....

    Hihetetlen. Tényleg a következő kiejelentés az lesz, hogy a gazdasági válság is miattunk van, mert elvesszük előlük a munkahelyeket, és persze jól csak egy hapsi dolgozhat Nevetséges az ilyen ember.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-12  12:52
  10. 2012. szeptember 13. 08:2224.

    Egyetértek.

    Gyereket ne a pénzért vállaljunk, ezt megteszik helyettünk mások. 

    Támogatások viszont kellenek, mert az emberek egyre inkább nincsenek abban a helyzetben hogy önerőből finanszírozzanak több utódot, néhol az egy is nagyobb gondot jelenthet. Tényleg probléma hogy fogyunk, a dolgozi nem akarók meg egyre többen lesznek. Ezt mindenki láthatja, előbb-utóbb robbanni fog a bomba. Szóval jó dolog, hogy ösztönözni akarják az embereket, csak a módszerek eléggé érdekesek. Nagycsaládra ahol volt 7-8 gyerek, láttam már jó példát, ahol a család nagyon összetartott és szerették is egymást, igaz, megvolt az anyagi háttér és ott tényleg nem a pénz miatt szült az anyuka.

     

    Én is szívesen maradnék otthon mondjuk 4 gyerekkel, ha lenne olyan millás férjem aki finanszírozni tudja ezt az életmódot eltartani egyedül 6 embert, és nem aggódni kéne hogy fúú holnap mit adok enni a gyereknek és tudok-e ruhákat venni. Fene akarna dolgozni, szívesen ellennék egész nap otthon, vásárolgatnék, főzőcskéznék, nevelném a gyerekeket, tudnák dadát tartani, jó is lenne. A férj meg szépen hozná haza sok lóvét. De ma ki teheti ezt meg?! Először adják meg hozzá a kellő feltételeket, aztán magyarázhatnak. Jóhogy nem a nő szüljön ötöt, aztán meg még dolgozza halálra magát a munkahelyén, miközben azon parázik mikor fogják kirúgni, aztán otthon legyen nyugodt, szolgálja ki a családot és mellette persze adjon magára meg nézzen ki úgy mint a modellek az újságban.

     

    Kicsit elszaladt a ló a férfiakkal aszem. Ja, és ha háztartásbeli vagy akkor meg élősködő vagy aki szívja szegény hapsi vérét.

     

     

    előzmény:
    Babyface83 (22)
    2012-09-12  19:55
  11. 2012. szeptember 12. 20:3023.
    Igazad van, tényleg szleng. Ettől függetlenül szerintem nem illik a cikkbe.
    előzmény:
    Babyface83 (17)
    2012-09-12  18:10
  12. 2012. szeptember 12. 19:5522.

    Nem leszek népszerű ezzel a hozzászólással, és kicsit off is, de nem bírom magamban tartani.

    Szerintem nagyon nem jó irányba haladunk azzal, hogy a politika arra buzdítja az országot, hogy szüljünk minél többet, mindenáron. És ezt nem az ilyen idióta kijelentésekkel érik el elsősorban, hanem az ezerféle juttatással, ami jár a gyerekek után, több gyerek után irreálisan több. A környezetemben egy csomó példát látok arra, hogy csinálnak legalább 3 gyereket, mert úgy "éri meg". Egymás után, kis korkülönbséggel, leginkább csak anyagi előnyök miatt. A gyerekek elhanyagoltak, mert anyuka lestrapált, nincs ideje/energiája a gyerekekre egyenként. Milyen felnőtt lesz az ilyen gyerekekből, akik azért "jöttek létre", mert a kormány beparázott, hogy fogy a magyar? Elgondolkodtató szerintem. 

  13. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. szeptember 12. 19:2621.
    írjon elő életprogramot a ***** anyjának amúgy télleg. meg verje meg a feleségit. Ha nincs nyóc gyeröke, akkó naponta legalább háromszó.
    előzmény:
    Pilizota (20)
    2012-09-12  19:24
  14. 2012. szeptember 12. 19:2420.

    Ez a parlamenti képviselő egy hímsoviniszta k****g.

     

    Második dolog meg az, hogy írjon elő életprogramot a ***** anyjának.

     

    Mindenkinek joga van eldönteni, akarja-e továbbadni a génjeit vagy sem.

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-12  12:52
  15. 2012. szeptember 12. 18:2119.

    "Nincs is mit hozzá tenni, talán annyit, hogy remélem a politkusaink is kapnak az élettől egy kis családon belüli erőszakot- akkor talán megondolják magukat."

     

    Arra nem gondoltál, hogy ők is adnak (nem kapnak) ezért ciki lenne ezt törvényben szabályozva büntetni?

    Ma max 3 nap távoltartásra ítélik a családverőt. Az alatt vagy elmenekül, akit vertek, vagy készül a következő adagra. Mondjuk 5 gyerekkel nem annyira egyszerű a menekülés, tehát csendben lehet maradni, és szülni a következő csemetét a kocsmában lazító természet koronájának.

    Ja , a KDNP-s az előző rendszer oktatásának rovására írja a nőverést.

    Én ezt úgy magyaráznám, hogy igen, mára több nő jár egyetemre, mint férfi, és lehet, hogy ezzel irritálja azokat a férfiakat, akik szeretnék egyszerű szülőgépnek tekinteni a nőt. Én a környezetemben élő férfiaknál azt látom, hogy nem szeretnének 2 gyereknél többet, nem verik a családjukat, és büszkék a feleségükre.

    Aki nem támogatja a családon belüli erőszak büntetését, az bizony takargatni szeretné a saját 

    előzmény:
    andi*1970 (14)
    2012-09-12  15:25
  16. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. szeptember 12. 18:1618.
    A tartalmával én egyetértek, nekem a Brad Pitt-es példa volt kissé zavaros... elég lett volna annyi, hogy ha az embert szórakozottan, másra gondolva szólítják (zavarják) meg, akkor nem a témáról beszél összefüggően öt percig, hanem ráfelel valami semmitmondó közhelyet, hogy hagyják már békén, és álmodozik tovább. Itt nyilvánvalóan nem erről volt szó, tehát tényleg arra gondolt a szónok, amire. Szóval vállalja is érte a felelősséget. Ám sajnos nem vállalja. Ennek az országnak a vezetői nem erről híresek. Nem akarok itt a városi legenda japán közlekedési miniszterével jönni, aki harakirit követett el két perc vonatkésés miatt, de azért ez is túlzás, hogy itt ennyire kevés tisztviselő viselkedik a pozíciójával (és gondolom, a fizetésével) arányos felelősséggel.
    előzmény:
    Theresia (16)
    2012-09-12  18:08
  17. 2012. szeptember 12. 18:1017.
    Ennek semmi köze a helyesíráshoz, ez szleng.
    előzmény:
    Theresia (16)
    2012-09-12  18:08
  18. 2012. szeptember 12. 18:0816.

    Most nem a cikk tartalmához szólnék hozzá, hanem a stílushoz és a helyesíráshoz.

     

    Idézek az írásból:

    "Persze jobb lenne, ha korrektül gondolkodó felelős személyek véleményéről beszélnénk, ahol a kimondott szó és a belső meggyőződés fedné egymást. De voltaképp asszem, itt is ez van. Berlusconi valóban hitte hogy a négerezés az egy irtó jópofa dolog, Varga pedig valóban véli, a nagycsalád kiiktatná a családon belüli erőszakot."

     

    Na, itt majdnem lefordultam a székről, tényleg nagyon nehéz lehet leírni, hogy "azt hiszem"... 

  19. 2012. szeptember 12. 17:1415.
    A szívemből szóltál. Mikola meg..... Emlékszem egy-két csodás megnyilvánulására, erre speciel nem. De lehet, hogy jobb is.
    előzmény:
    turrita75 (13)
    2012-09-12  14:44
  20. 2012. szeptember 12. 15:2514.

    Én kicsit megfordítanám a mondatot.

    Ha üt a pasid, ne szülj neki még plussz gyereket!

     

    Egyébként elég szomorú, hogy bárkinek is megfordul a fejében hogy a nőt lehet ütni-de egy 5 gyerekes anyát nem. Hozzá tenném hogy vannak bántalmazott férfiak is, illetve gyerekek egy családban.

    Borzasztó hogy ennyire komolytalannak nézik ezt az ügyet. Pedig ha bármelyik politikus az ügy mellé állna, akkor nagy támogatottsága lenne a szavazók körében.

    Nincs is mit hozzá tenni, talán annyit, hogy remélem a politkusaink is kapnak az élettől egy kis családon belüli erőszakot- akkor talán megondolják magukat.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-12  12:52
  21. 2012. szeptember 12. 14:4413.

    Babyface83: Nincs is logikája. Csak ahogy a szerző is rávilágított, a vita hevében előjöttek azok a hitek és előítéletek, amik e derék ember gondolkodását meghatározzák.

    Pl. az, h a nagycsalád az mindig jó, ott megbecsülés és szeretet van, meg a nőknek az anyaság a hivatása stb. Az ilyen konzervatív-kényelemszerető díszhímeket baromira tudja irritálni, hogy van egy csomó céltudatos, független nő, aki kijelenti, h nem kíván a hagyományos női szerepben maradni, neadjisten a munkahelyen legalább olyan eredményes, vagy inkább eredményesebb, mint ő. Nekik jó kényelmes volt hazamenni este, leülni a vacsora elé, és előadni, h húú, de nehéz napom volt, hol a papucsom. 

    Na, ettől(ugyanúgy, mint anno a Mikola szingli-hordás beszólásánál) nem lehet mást várni, mint hogy ezt a fene nagy és számára kényelmetlen emancipációtól származtatja a családok széthullásán keresztül a demográfiai katasztrófáig mindent. De szerintem még a gazdasági válságot is a számlájára írnák.

    előzmény:
    Babyface83 (11)
    2012-09-12  14:28
  22. 2012. szeptember 12. 14:4112.
    Ez meg mar megint milyen hulyeseg? A "pasi"-nak szabad utlegelni ha csak nehany gyereked van? A gyermekteleneket meg egyszeruen verhetik esz nelkul?
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-12  12:52
  23. 2012. szeptember 12. 14:2811.

    Én ennek még a logikáját se értem. Ha van egy-két gyerek, akkor lehet ütni az asszonyt, de ha több, akkor már nem? Az már becsülendő, ha valaki akart/tudott 4-5 gyereket szülni, de aki csak egyet-kettőt, azt pofán kell vágni? Hm..

    Hát megszavaztuk ezt (mondjuk én nem, de a nagy többség igen), most akkor együk amit főztünk...  És szüljünk ezerrel, nehogy megrugdosson az ember!

  24. Torolt_felhasznalo_856560
    Torolt_felhasznalo_856560
    2012. szeptember 12. 14:2010.

    A témát a fórumozók hozták?  Szerinted az újságírók nem figyelik a híreket, hanem itt a fórumon lesik, hogy történik-e valami érdekes kis hazánkban?

     

    Miért ne lehetne cikket írni egy olyan témában ami most a legtöbb embert foglalkoztat?

     

    A fórumra meg egy fórumozó hozta fel a cikket, úgyhogy vessen magára!

    előzmény:
    Zsifikati (4)
    2012-09-12  13:13

Címlap

top