Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Játszótéri pisilés - lehetetlen küldetés?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. szeptember 8. 08:04
Kicuccolunk a játszóra, aztán tíz perc múlva toporogva szorongatja a micsodáját a gyerek. Vécé az persze sehol. A rutinosabb szülők találékonyan alkalmazkodnak.

Nők Lapja Café: Játszótéri pisilés - lehetetlen küldetés?
  1. 2012. szeptember 8. 19:3612.

    Korónisz,

     

    a nyilvános wc az nyilvános wc, akár kiírják rá, akár nem. Nem tudom, hogy van-e gyereked, ha igen, volt-e hasmenése, ha igen, akkor olyan helyen, ahol nem szabad kakilni? Nem egy önmagát kontrollálni tudó felnőttről van szó, (aki mondjuk ilyen esetben szintén bajban van) hanem egy kisgyerekről...nem nagyon érti, hogy van vagy nincs illemhely az adott épületben. Létezik olyan, hogy nincs más választás...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_760877 (9)
    2012-09-08  11:46
  2. 2012. szeptember 8. 18:0111.

    Semmi kivetni valót nem találok az általad említett stílusban

     

     

     

    10p  múlva pisilnie kell.       Ahogy a cikkbeli keresztapa is megtanulta: meg kell pisiltetni a gyereket indulás előtt.

     

     

     

     

    az utolsó mondatot pedig köszönöm   

     

    bebútoltam az agyamba,  ha szükség lesz rá, előveszem      

    előzmény:
    silly_ho (10)
    2012-09-08  15:17
  3. 2012. szeptember 8. 15:1710.
    "Kicuccolunk a játszóra, aztán tíz perc múlva toporogva szorongatja a micsodáját a gyerek. "
    Szép kis stílusban ír a hölgy...
    Nem is értem mit kell ezen témázni... az én lányom is 2 éves, a kocsi csomagtartójában mindig ott van a bili, egyébként meg a játszótéren félre húzódunk, leguggol és meglocsolja a füvet.
    Közvécére meg (remélem) senki nem ülteti rá a gyerekét.
  4. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2012. szeptember 8. 11:469.
    Én sem a felvágottak közé szoktam vizelni. Viszont a szervizfolyosóra se járok be. Merthogy a nem jelölt folyosó azért nincs jelölve, mert nem a vásárlóknak van. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_405353 (4)
    2012-09-08  09:02
  5. 2012. szeptember 8. 09:558.
    biztosan én is nagyon igénytelen vagyok, de a 2 éves kislányommal semmi gondot nem okoz, ha útközben jön rá a pisilhetnék, keresünk egy bokrot és kész... Ha hosszabb útra mentünk - busszal, ahol nincs mód pisilni -, akkor kapott még pelenkát és hajrá, de mivel ő már nagyon nagylány, képes volt egy órán át is visszatartani és száraz pelussal szálltunk le. A játszótéren pedig mindeki a játszótér mellé megy ki pisilni, ha olyanja van, ebből sem csinálunk problémát
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-08  08:04
  6. 2012. szeptember 8. 09:247.
    Nekem szerencsére már nagyok a gyerekek viszont elmondanám, Hogy Miskolcon a plázában és Sparban is tiszta az illemhely. Van papír, van kéztörlő és tisztaság. Sokszor meg lepődöm, hogy mindig összefutok a takarító hölgyekkel akik csutakolnak sokszor igénytelen emberek után. Viszont az autópályák melletti illemhelyek már változók. A tapasztalatom szerint némelyik benzinkút sem éppen higiénikus- de természetesen ez mint mondtam változó. Viszont Görögországba kocsival utazva, áldottam hogy egyáltalán itthon van WC. Ugyanis Szerb és Macedón autópályák melletti pihenőkben sok esetben nincs is wc, vagy ha van is, akkor a falusi pottyantós is higiénikusabb annál. Így még a felnőttek is inkább a természetben végezték dolgukat!
  7. Torolt_felhasznalo_405353
    Torolt_felhasznalo_405353
    2012. szeptember 8. 09:116.
    Gondolom így volt a legegyszerűbb beazonosítani a helyet. vagy van neve annak a bevásárló központnak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (5)
    2012-09-08  09:05
  8. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. szeptember 8. 09:055.
    De akkor miért a Spar vezetőjét akarja bedugni a wc-be?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_405353 (4)
    2012-09-08  09:02
  9. Torolt_felhasznalo_405353
    Torolt_felhasznalo_405353
    2012. szeptember 8. 09:024.
    Abban a bevásárlóközpontba, amelyikben az egri Spar is van (meg a DM, meg patika, meg virágbolt, meg kínai ruhabolt,stb) VAN wc. Örülj, hogy még nem volt hozzá szerencséd. Nem a Spar belterületén van, a felvágottak mellett, hanem a virágbolt környékén egy eldugott, nem is jelölt folyosón. Kukkants be, megéri az "élményt".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_760877 (2)
    2012-09-08  08:04
  10. 2012. szeptember 8. 08:403.

    Ez a cikk nagyon hasznos volt megint....és biztos én vagyok  a "bunkó, pesti, igénytelen anyuka"......

     

    aki úton -útfélen a bokorba , útszélére pisilteti a lányait...(akikről köztudott hogy amúgy is "hugyosak" ).

     

    valahogy nem tudom felfogni igénytelenségnek, ha egy 6 éven aluli kislánynak wc mentes helyen kell pisilnie...és megengedem!

     

    A másik probléma,hogy próbálnál Te bemenni Mo-n egy kocsmába, étterembe, üzletbe csak úgy pisilni bemenni......

     

    (szerencsére a "kaki' dolgok minket útközben elkerültek...talán a 9 év alatt 2x fordult elő, de már nem tudom melyik "hugyosnál" )

     

    ÉS Magyarországon ez a cikk lényege, hangsúlyozom TISZTELET a kivételnek, mind kutyatartó  mint üzletbe beengedő szempontból!

     

     

     Ha a kutya szarhat a járda közepére,

    akkor a gyerek miért ne pisilhetne a bokor tövébe!" 
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-08  08:04
  11. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2012. szeptember 8. 08:042.
    A cikk pontosságához két megjegyzés.
    Egy: Az egri Sparban nincs wc.
    Kettő: ha az egri ifjúsági házat meglátta anyuka mint potenciális pelenkázóhelyet, ha egy kicsit oldalra néz, meglátta volna a mekit is kb 50 méterre, amit oly trendi utálni, pedig tiszta pelenkázó van benne, és akkor is beengednek, ha nem (v)eszel semmit.

    Amúgy meg lehet, hogy én vagyok az ufó, de szerintem nem olyan nagy vaszisztdasz ezt megoldani. A gyerekeim "már szobatiszta vagyok, de még kicsi" korszakában, amikor tényleg random jöhet a pisi, kaki, akkor is, ha indulás előtt volt biliztetés, a legolcsóbb pelenkákból vételeztem egy adagot, és mindig vittem magammal pár darabot, plusz nedves törlőkendőket. A gyerekkel meg szépen megtárgyaltam, hogy tudjuk, hogy már ügyes nagyfiú/nagylány,és bilizik, nem pelenkás, de inkább a gyorsan alá tett pelusra tegye, amit tenni kell, mint a bokor alá, vagy a távolsági busz/vonat ülésére. Megértették, és diszkréten el tudtunk mindent intézni az alatt a pár hónap alatt, amíg ez a probléma fennállt.

Címlap

top