Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Irreális súlyt cipelnek a kisdiákok

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. augusztus 21. 10:30
Egy gyerek legfeljebb a súlyának 10 százalékát cipelhetné, ehhez képest a kisdiákok ma 6-8 kilós ,,batyukkal\" teszik meg az iskolába vezető utat.

Nők Lapja Café: Háromszor annyit cipelnek a kisdiákok, mint szabadna
  1. 2012. szeptember 8. 18:0158.

    És a nehéz iskolatáska mellé még jön a mindennapi testneveléshez cipelendő tornacucc,mert bennhagyni nem lehet,nincs hol-legalábbis nálunk...

    (Téli tornacucc: cipő, zokni, tornagatya,póló, melegitőalsó,-felső. )

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-21  10:30
  2. hus
    hus
    2012. augusztus 24. 16:5057.

    Az igaz, mint irtam, nem ott elek, nem tudhatom az ottani  lehetosegeket.

     

    Csak azert irom amit most irok, ahogy nalunk van az maskepp van.

     

    Itt ugyanis nincs napkozi rendszer. Reggel 9-tol van delutan 3:30-ig  tanitas, kozben 1 oras ebedszunet.

     

    De nagyon ritkan kuldenek haza munkat also tagozatos gyerekekkel. Hetvegere. Akkor igen, hiszen nem akarjak, hogy kiessenek a napi 1 oras gyakorlatbol.

    Igy tevodik at a gyerekeknek az ebedre  szendvics es gyumolcs, zoldseg eves, vacsorara kerul a meleg vacsora. 

     

    Az a gyerk, akit erdekel az iskola mar 6 evesen is sajat magatol gyakorol, nem kell, hogy az iskolai tanar adja ki parancskent. Ez a kulonbseg.

    Nem kellene a tanarokat megutaltatni a gyerekekkel, erre fel meg a szulok is kepesek a tanarokat mindennek elmondani a gyerekek elott.

     

    Ez a problema sok csaladnal. Semmi tekintelyt nem kepesek adni es mutatni a tanarok fele, akik a gyerekukkel vannak szinte egesz nap, tobbet mint ok. 

     

    Problemat megoldani nem cdsk a miniszternek kell, hanem a szulok is osszefoghatnanak es felterjeszthetnenek okos-ertelmes es anyagilag gazdasagos elkepzeleseket, ami mindket reszrol jo megoldas lenne.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Anda39 (56)
    2012-08-24  09:02
  3. 2012. augusztus 24. 09:0256.
    Ez a napközi-dolog sem működik ám mindenhol...mint már többször írtam, iskolája válogatja, mire van lehetősége. Nálunk például nincs is lehetőség mindenkinek napközire, nincs rá pedagógus és nincs hely! Úgyhogy kénytelen a gyerek hazavinni a holmiját és otthon leckézni.
    előzmény:
    hus (55)
    2012-08-24  06:09
  4. hus
    hus
    2012. augusztus 24. 06:0955.

    De csak munkafuzetet nem lehetne hazavinni?

     

    Miert?  Egyebkent csak akkor kellene  haza vinni, ha nincs kesz a feladat a napkoziben. Az sem lehetne mindennapos. Ugy gondolom. 

    Regen ugy volt, hogy ott lehetett megcsinalni a lecket es otthonra csak az maradt, amit valami miatt nem sikerult elkesziteni. De az sem mindig.

     

    Egy gyereknek elegnek kellene lenni az iskolai munkanak akkor, ha meg kicsik, 1, 2 osztalyosok nem kell oket megeroltetni. Az a baj, hogy tul sokat  akarnak toluk es ez altal feszultte teszik az iskolai napjukat.

     

    Egyebkent a feladatokat le is lehetne masolni es csak papirlapot kellene hazavinni a gyerekeknek.  Igaz, reg nem jartam az orszagban, csak gondolkodom. 

     

    előzmény:
    bigacsiga2 (54)
    2012-08-23  12:38
  5. 2012. augusztus 23. 12:3854.

    Szukseg van a tankonyvre otthon egyaltalan?  Miert?

     

    ---

    Igen.

     

    Munka tankönyvek vannak, ami egyben könyv és munkafüzet is.

    Ezért is nem lehet, hogy egy könyvből több gyerek tanukjon, mert ki kell tölteni a könyvet a haladáshoz.

     

     

     

    előzmény:
    hus (42)
    2012-08-22  14:29
  6. 2012. augusztus 23. 12:3253.

    Nálunk idén vezetik be az elektronikus naplót, már kaptak is hozzá notebookokat a tanárok. Kíváncsi leszek, jobb erősödik-e a komunikáció az iskola és a szülök között. Az igazgatónő ugyan is ezt is felhozta mint pozitív lehetőséget.

     

     

    előzmény:
    Anda39 (37)
    2012-08-22  07:42
  7. 2012. augusztus 23. 10:0252.

    Azért nincs beszekrényezve a folyosó, mert tűzrendészetileg nem engedélyezett.

    A legtöbb iskola nem úgy épült, hogy a szekrényeket belekalkulálták, így utólag nem tehetők ki a folyósora.

     

     

    előzmény:
    dani zsuzsanna (12)
    2012-08-21  13:23
  8. hus
    hus
    2012. augusztus 23. 05:4551.

    Az en idomben is ugy volt. Valaki mindig vigyazott a cuccokra, de  volt ugy, hogy hiaba ultel majdnem rajta, akkor is volt, hogy egy kis ugyes megszabaditott valamitol.  Sajnos. 

     

    Tisztelet egymas irant, ezt kellene teljes erovel gyakorolniuk az embereknek, ahol ez nincs.

    Meg valtozna is a vilag jobbra. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270145 (48)
    2012-08-23  04:03
  9. hus
    hus
    2012. augusztus 23. 05:4150.

     

    Igaz, nagyon kell vigyazni mindenre, mert az ember kezebol is kiszedik, ha akarjak.

    Meg a konyveket is elvihetnek nyugodtan gyujtosnak, aki olyan.

     

    Emlekszem ra, hogy nekem is milyen nehez volt a taskam. Szerencsere nem minden nap, volt olyan, amikor rajz, testneveles, enek egy napon volt, azt a napot igen szerettem, mert nem sok konyvvel jart az egesz. A tornafelszerelest meg mindig vittem, mert minden nap jartam tornara. De az sem volt nehez.

     

    Ezert ertekeltem nagyon, amikor  itt lattam, hogy milyen a rendszer.

     

    Szinte otthonos volt az iskola, a gyerekek elso osztalyban ultek a szonyegen, mezitlab es tatott szajjal hallgattak a tanito nenijuket.  Imadtam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270145 (47)
    2012-08-23  03:59
  10. hus
    hus
    2012. augusztus 23. 05:2849.

    Biztos nagyon tetszene neked ez a rendszer, ahogy itt oldottak meg.

    A mi tartomanyunkban, korzetunkben  a gyerekek, ha  1 km- tol messzebb laknak az iskolatol, akkor busz jon ertuk.  Igy kezdodik.

    Igaz, nagyon sok adot fizetunk ezert, mert mindenki, aki el es mozog, hazadojanak az 50%-at az iskolakra forditjak. Kortol fuggetlen, a 90 eves is fizet eleg jocskan az  iskolak hozzajarulasahoz. Mindegy, hogy van gyereke, unokaja, vagy soha nem volt.  

    Nagyon jol szervezett rendszer szerintem.

     

    Kivulrol belelatni is jo, a gyerekek pedig szeretnek iskolaba jarni, mert a tanarok is nagyon igyekeznek, hogy megszerettessek veluk a tanulast.

     

    Igaz, meg soha nem hallottam, hogy barmenyik szulo kifogasolta volna a tanitot, tanart, aki a gyerekevel foglalkozott. A tanar sem a szulot, sem a gyereket nem itelte el, nezte le semmilyen korulmenyek kozott.

     

    Nagyon szerettem a szuloertekezletekeet is, mert a fiammal mentunk, neki is ott kellett lenni. 15-20 percet adtak egy gyereknek es a szuleinek, bemutattak a munkait, elmondtak az eszreveteleket, ajanlottak figyelmunkben olyat, amire szukseg volt es meg sorolhatnam.

     

    De ehhez nagy osszefogas kell am, hogy ez az eletben igy jojjon ki.

    Nyertesen minden gyerek, tudasahoz kepest.  Innen indulhat majd ki az eletben, felnottkent pedig lesz pelda elotte, hogy kell neki is csinalni, ha gyereke lesz.

    Persze valtoznak az idok, tudom, de en ezt tudom irni, ez van itt. 

     

    Jo itt gyereknek lenni. Boldogan nezem oket, barhol vannak, kiegyensulyozottak, jolneveltek.  Kesobb ugye valtoznak, de egy jo alap mindennel tobbet er.

     

     

     

    előzmény:
    dani zsuzsanna (46)
    2012-08-22  20:47
  11. Torolt_felhasznalo_270145
    Torolt_felhasznalo_270145
    2012. augusztus 23. 04:0348.

    Gondolom,  azt  sem  tudod,  hogy  pl.  Fureden  vagy  Siofokon  sosem  mehet  a  mama  ES  a  papa  egyutt  a  vizbe  a  kisgyerekkel???

    MIERT??  Mert  valakinek  ott  kell  csucsulnie  a  parton   a  cuccokkal,  ne  hogy  2 perc  alatt  ellopja  azokat  valaki..........

    :-((

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270145 (47)
    2012-08-23  03:59
  12. Torolt_felhasznalo_270145
    Torolt_felhasznalo_270145
    2012. augusztus 23. 03:5947.

    Na,  igen  hus, ---ez  mifelenk  is  a  normalis  dolog.

    De,  ne  felejtsd  el,  hogy  ezen  a  forumon  MAGYAR-orszagrol  van  szo,   ...

    Ott  senki  sem  bizik  senkiben.  Cipelni  kell  a  cuccaidat,  ha  nem  akarod  hogy  valaki  ellopja  azokat.

     

     

    előzmény:
    hus (36)
    2012-08-22  02:41
  13. 2012. augusztus 22. 20:4746.

    hát ez tök jó ,így a normális szerintem

    nem is értettem már régen sem minek a mindennapos cipelés

    előzmény:
    hus (36)
    2012-08-22  02:41
  14. 2012. augusztus 22. 15:4345.

    A gyermek egészségéért megy egyikük sem harcol.

     

    Hiába mondjuk mi is, a szülők is, hogy nehéz, ha a könyveket így nyomtatják, ennyi mindent írnak bele.

     

    Valamelyik okos azt találta mondani, hogy azért 2 kötetes egy-egy könyv, hogy ne kelljen nehezet cipelni a gyermekeknek. Na, igen, azt elfelejtették hozzátenni, hogy a vastagabb papírból készül a legtöbbje, ami még fényes vacak is! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383878 (43)
    2012-08-22  15:23
  15. Torolt_felhasznalo_462187
    Torolt_felhasznalo_462187
    2012. augusztus 22. 15:3744.

    Azon szerencsések közé tartozom, akiknek az anyukája megőrizte az elsős (alsó tagozatos) iskolatáskáját.  Az a kis doboz formájú, piros, műanyag. 

    Az unokaöcsém a második osztályos holmiját simán belerakta, viccből.  Szépen kellett neki is pakolni, hogy elférjen minden, úgy mint nekem, és ugyanúgy  megtelt a tatyó, mint anno nálam. Ő is simán elbírja, nekem sem volt vele problémám soha. Pedig ő is kis "csikasz" én is az voltam. Az egyetlen, ami több, mint 30 év alatt változott, az az hogy most "agyonféltik" a gyerekeket.

      

     

     

  16. Torolt_felhasznalo_383878
    Torolt_felhasznalo_383878
    2012. augusztus 22. 15:2343.

    ha nem teccik a konyv vegyen mindenki ipadot!

     

    akkor meg az ipad beszallitok olnek egymast azzal,h az ilyen-olyan alkalmazas tul draga! 

     

    megy a loveert a harc 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-21  10:30
  17. hus
    hus
    2012. augusztus 22. 14:2942.

    Rendben, akkor vegyuk ki a kompjuter problemat a kezdoknel.

     

    Kellene csinalni egy olyan polcrendszert, ahova a diakok konyvei, benti fuzetei maradhatnanak.

    Nincs szukseg mindig mindent hurcolni a gyerekeknek.

     

    Tanulni, gyakorolni otthon is tudnak a szulokkel. 

     

    Szukseg van a tankonyvre otthon egyaltalan?  Miert?

    Ha esetleg valamelyik diaknak valami miatt szxukseges, akkor egyszer-egyszer hazaviszi. De nem minden nap.  A FELADATOKAT, HA A NAPKOZIBE MEGOLDJAK(bocs) akkor otthon gyakorolni lehet tankonyv nelkul is.

     

    Hazakuldeni sok munkat mindig a gyerekeknek sem tesz jot nekik. 

    A megeroltetes nem hasznal tobbet naluk. Ingerultek lesznek, feszultek.

     

    Aztan lehet csodalkozni, hogy kesobb, amikjor az eletbe lepnek ki, akkor milyen alapproblemakkal kuzdenek.

     

    Van meg olyan csalad, ahol gyerekek jarnak iskolaba es nincs kompjuter?

    Nem tudom, nem elek az orszagban, csak innen kintrol duruzsolok. 

     

    A mai kisgyerekeknek a szulei felteheto, hogy  sajat maga is hasznalja, ha tanul a gyerekkel, akkor azt is ki tudja nyitni es atvenni vele az anyagot.

    előzmény:
    Anda39 (37)
    2012-08-22  07:42
  18. 2012. augusztus 22. 13:2541.
    Ja. Úgy néz ki mindegyik, minta fókák! Talán,ha leadnának legalább 5 kilot a súlyukból, már könnyebb lenne a táska is. 
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-21  10:30
  19. 2012. augusztus 22. 13:1940.
    Azt kell mondjam, nem mindegy, hol laksz és melyik iskolába járatod a gyerekedet. Nekem is vannak kellemes és jó tapasztalataim ált. iskolával, volt, ahol akkora volt a tér, hogy tényleg mindenkinek volt saját szekrénye, a kicsiknek kötelező volt télen a benti cipő - mert meg tudták oldani az elhelyezését! - , és a tesiben benne volt az úszás is, mint alap. Örülnék, ha a mostani iskolánk is ilyen lenne...
    előzmény:
    abak (38)
    2012-08-22  09:28
  20. 2012. augusztus 22. 09:3139.
    A hiba valószínűleg a te készülékedben volt. (van)
    előzmény:
    a_weaver (29)
    2012-08-21  19:34
  21. 2012. augusztus 22. 09:2838.

    Pedig sok általános iskolában is követelmény.

     

    Fiaméknál negyedik osztályban az informatika leckét e mail-ban kellett elküldeni a tanárnőnek.

     

    Ha valakinek nem volt otthon számítógépe és internete, az elküldhette az iskola számítógépjéről.

    előzmény:
    Anda39 (37)
    2012-08-22  07:42
  22. 2012. augusztus 22. 07:4237.

    "A fontos dolgokat pedig e-mailen el lehetne kuldeni a gyerekeknek."

    Ja. Milyen kár, hogy sok családban még számítógép sincs, nemhogy internet...

    Abban a középiskolában, ahová a gyerekeim jártak és járnak, természetesnek veszik, hogy ezek vannak, mert ott sok tananyagot kapnak, vagy vegyük akár az elektronikus naplót, ellenőrzőt, az összes fontos információt naprakészen természetesen. Ált. iskolában azért nem így van, és szerintem nagyon sokáig nem is lesz - egyszerűen pénzhiány miatt. 

     

    előzmény:
    hus (36)
    2012-08-22  02:41
  23. hus
    hus
    2012. augusztus 22. 02:4136.

     

    Milyen kar, hogy nincs lehetoseg ott hagyni a konyveket legalabb az osztalyban minden nap.

    A fontos dolgokat pedig e-mailen el lehetne kuldeni a gyerekeknek.

     

    A fiameknak eveken keresztul nem kellett vinni semmit sem, kiveve ennivalot. Igaz ok jartak csak mindig abban az osztalyban.

    A munkajukat is egyszerre hetente kuldtek haza eloszor.

    Konyv, papir, ceruza, kellekek, mindent az iskola adott, vagyis az allam jarult hozza. 

     

    Igy evekig tudtak tanulni belole gyerekek, a szuloknek nem kerult minden evben vgyonokban a felszerelesek megvasarlasa.

    Igy rengeteget lehet vele sporolni.

    Igaz, senki nem irhatott a konyvben semmit sem es nem biztos, hogy mindig ugyan az a konyv  kerult kiosztaskor a tanulohoz.

     

    Ugy megszoktak, hogy aki probalta osszefirkalni, vagy ggyurogetni a lapokat, arra buizony erosebben szoltak a gyerekek egymas kozott.

     

    Igaz, a szuloi ertekezlet sem volt a gyerekrol mindenki elott megtartva.

     

    Senki nem hallotta meg a masik gyerekrol a tanar velemenyet, soha nem eltek vissza vele, privat dologkent lett kezelve. 

     

     

    előzmény:
    klára13 (32)
    2012-08-21  21:26
  24. 2012. augusztus 22. 00:3935.
    Korónisz: ezt melyik rettentően okos ember ejtette ki a száján?:)))

    Én nem tudom milyen nehéz volt az iskolatáskám, amikor kicsi voltam, azt tudom, hogyha a tesióra háterősítéséből is állt volna, nem csak iskolakör futásból, akkor kicsit jobban bírta volna a hátam a táskát.
    Viszont a mai napig elviszek a hátamon egy komplett heti bevásárlást.:)

Címlap

top