Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ma van a balkezesek világnapja

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. augusztus 13. 13:45
Mi a közös Julius Caesarban, Michelangelóban, Leonardo da Vinciben, Mozartban és Puskás Ferencben? A balkezesség, amely az embereknek körülbelül tíz százalékát érinti.

Nők Lapja Café: Ma van a balkezesek világnapja
  1. 2012. augusztus 18. 18:2614.
    Születésem óta balkezes vagyok.Jobb kezemmel csak fogok azzal mást nem tudok csinálni.
  2. 2012. augusztus 13. 22:0113.

    Ma olvastam egy balkezes tesztet. Az alapján simán lehet, hogy balkezes vagyok, csak átszoktattak. 

    A nagyanyám jobbkezes, de vágni csak ballal tud. A kislányom meg balkezes, de jobb kézzel vág :) Vicces jelenetek nálunk is vannak, voltak, amikor próbáltam neki egy-két dolgot megmutatni balkézzel. Szerencsére kötni még nem akart megtanulni.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-13  13:45
  3. 2012. augusztus 13. 20:1612.
    Ja, és a ceruzahegyező, azt hetente kellett neki vennem, mert folyton kicsorbult, tönkrement a keze alatt. 
    előzmény:
    Rena__ (11)
    2012-08-13  20:14
  4. 2012. augusztus 13. 20:1411.

    Lányom balkezes, az olló nagyon hasznos volt kicsi korában, már tud bánni a jobbkezeseknek valóval is. 

    A konzervet képtelen kinyitni, és az a bizonyos csőrös merőkanál vagy kiszedő, na az okozott vicces perceket. Bár először nem volt vicces, mert egész kicsi volt, mikor segíteni akart, és ugye...

    No, és kötni nem tudtam megtanítani. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-13  13:45
  5. 2012. augusztus 13. 20:0710.

    Azt  mar  eszrevettetek,  hogy  a  WC-kben  a  kitorlo papir  rendszerint  a  bal  oldalon  van...?

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-13  13:45
  6. 2012. augusztus 13. 17:129.

    A jobbkezes konzervnyitót nagyon rühellem. Ahelyett szívesen vennék balost.

    És igen, az a hülye felhajtós szék. Nekünk a gimiben az énekteremben volt ilyen. Nem volt elég, hogy mindennél jobban utáltam az éneket, de még kényelmetlen is volt! :-)

    előzmény:
    lotafrida (2)
    2012-08-13  13:45
  7. 2012. augusztus 13. 17:058.
    És a jobbkezeseket soha nem ünneplik?
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-13  13:45
  8. 2012. augusztus 13. 16:067.

    Engem sem gátolt soha semmiben a balkezességem. Még annak idején, amikor számítógépet kezdtünk el használni, nem lehetett az egeret beállítani balkezesre. Úgyhogy én balkezesen használom a jobbkezesre beállított egeret = a balkéz középső ujjával kattintok. Ezt szoktam meg, egyszer átállítottam balkezesre az egeret, de úgy nem tudtam használni, úgyhogy gyorsan vissza is állítottam. :)

     

    Egyszer kipróbáltam a bal kezes ollót, nagyon furi volt. :)

     

    Szóval szeritnem minden megszokás kérdése. Kislányom most 14 hónapos, egyenlőre mindkét kezét ügyesen használja, kíváncsi vagyok, melyik lesz a "nyerő". Ha bal kezes lesz, nem fogok neki speckó dolgokat venni, mert jobbkezes világban élünk, tanulja meg azokat használni.

     

    Egyetlen egyszer okozott gondot a balkezességem: 10 éves koromban mindenáron meg akartam tanulni kötni. Anyukám jobb kezes, nem tudta lefordítani nekem bal kézre. A végén már mindketten bőgtünk. :) Aztán szépen megtanultam jobb kézzel kötni, 11 évesen már pulóvert kötöttem. :) Ma már tudok bal kézzel is kötni. :)

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-13  13:45
  9. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2012. augusztus 13. 15:146.
    Olló? A Fiskars nagyollóinak speciális a fülformája. A narancsszínű, jobbkezeseknek készült darabok egy bakezesnek majdnem használhatatanok. Ezért készül piros színben a balos olló. A konzervnyitó vágóéle is pont fordítva van, mint a jobbkezeseknél.
    előzmény:
    lotafrida (2)
    2012-08-13  13:45
  10. 2012. augusztus 13. 15:105.

    Az egyik gyerekem balkezes. Érdekes módon az egere jobbos, úgy tanulta meg használni. Amúgy vettem neki anno ollót balkezeset, mert én nem tartom feleslegesnek. Ak ipl.  balkezes ollóval próbált meg jobb kézzel vágni, az tudni fogja egyből, mi a különbség. A konzervnyitót is sokkal nehezebb kezelni szerintem, vagy pl. egy fodrásznak a jobbos ollót, de nem sorolom, úgyis mindenkinek máshogy fekszik a dolog.

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-13  13:45
  11. 2012. augusztus 13. 14:584.

    Én balkézzel dolgozom a gépnél. Ezért bal oldalt van az egér. A párom meg, ha melózik a gépemen, akkor átteszi  jobb oldalra. Probléma megoldva:)

    Az egeret meg megtanultam bal kézzel nyomkodni, mire rájöttem, hogy át lehet állítani balkezesre:))))

    Ollóval voltak gondjaim, de nagy nehezen megtanultam jobb kézzel vágni. 

     

    Egyedül az olyan eszközökkel voltam bajban, mint a csőrös kiszedő, tudod olyan merőkanál féle, aminek oldalt kivezetője van. Na azt nem tudtam használni, csak kitekert módon, meg volt tésztaszűrönk az is ilyen volt, azt  is vicces volt használni. 

     

    Főiskola detto megvolt:)))))

    előzmény:
    lotafrida (2)
    2012-08-13  13:45
  12. 2012. augusztus 13. 14:463.

    Egyetértek. Semmiben nem korlátoz a balkezesség. Ugyanúgy kezelem az egeret, a kocsiban a sebváltót, sőt kosarazni is tudtam ugyanúgy mint a többiek, még ált, isk. koromban.

    A kézírásom sem csúnya. Annyi a különbség, hogy ha sokat írok, a gyűrűsujjam kék lesz, megfogja a tinta. :) De ezt sem érzem különösebben problémának.

     

  13. 2012. augusztus 13. 13:452.
    Mint balkezes, kijelenthetem, totálisan felesleges minden direkt balkezeseknek készült tárgy, legalábbis a felsoroltak biztosan.
    Néztem már neten, mennyibe fáj egy balkezes egér: 10ezertől indul. Kérdem én: minek??? Ma már mindenhol fillérekért kapni lehet teljesen szimmetrikus egeret. Gondolom nem kell nagy ész, hogy tudjuk: az mindkét kézhez fekszik. Munkahelyen is csak ilyennel találkoztam. De egyébként is: én és az összes balkezes ismerősöm jobb kézzel számítógépezik. Ezzel tanultuk, nem volt vele gond.
    Olló bal kézre? Ugyancsak minek? Nekem még sosem volt olyan gondom, hogy ne állt volna kézre. Konzervnyitó, bögre, óra? Mégis mitől balkezes az? Ez nekem sok... Ez nem más, mint marketing. Értelme a nullával egyenlő.
    Egyetlen egyszer volt gondom a balkezességemmel: főiskolán az egyik teremben, ahol felhajtós táblájú egyszemélyes padok voltak. Na ott bal kézzel írni lehetetlen volt, kénytelen voltam az asztallaprész lehajtva tartani és az ölemben írni.

Címlap

top