Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Munka a 9. hónapban: káros, mint a cigi

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. augusztus 1. 00:24
Ha a kismama dolgozik a terhessége utolsó hónapjában, az ugyanolyan káros, mintha dohányozna.

Nők Lapja Café: Munka a 9. hónapban: ugyanolyan káros, mint a dohányzás
  1. 2012. augusztus 3. 19:4935.

    Nem okolom ém a munkát, hisz semmi bajom nem volt. Irodában dolgoztam, és még azt sem mondtam, hogy egésznap ültem, hisz ügyfeleztem. Gyalog jártam a munkába, ami kb 4-5 percre van a lakásunktól. Eleinte ebdelni is hazajártam, a vége felé már inkább vittem magammal az ebédemet. Volt az iróasztalom alatt egy kis "szék", hogy ne lógassam egész nap a lábamat, ha ülök.

     

    Sajtésem van arról, hogy mi történhetett, de ezt inkább nem írom ki ide. Mivel csak feltételezés, és bizonyítani nem tudom....

    előzmény:
    Werbunga (34)
    2012-08-03  19:24
  2. 2012. augusztus 3. 19:2434.
    Ezt senki sem vitatta. Csak annyit mondtam, hogy ezért nem feltétlenül a munkát kell okolni.
    előzmény:
    szemu (33)
    2012-08-03  19:17
  3. 2012. augusztus 3. 19:1733.

    Ezt nem csak 40 felett okozhatja bármi, hanem bármelyik életkorban, Vannak dolgok, amik nem védhetők ki, sem otthon ülve, sem a munkahelyen dolgozva. 40 felett viszonz sokkal több vizsgálatot jártam végig, mint 27. és 30.  évesen. Nem negyven felett vállaltam az első gyermekem, de a veszteség bármely korban megvisel egy anyát (vagy leendő anyát) ha elveszíti a gyermekét.

     

    előzmény:
    Werbunga (30)
    2012-08-02  16:15
  4. 2012. augusztus 2. 16:5632.
    Egyik sem normális 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (28)
    2012-08-02  13:27
  5. 2012. augusztus 2. 16:5031.

    De jó kis összetartó családod van! :-)

     

    Most mindenre magasról tojni, napi rutinra is, csak épségben kikerüljön onnan az a kisbaba időben! :-)

    előzmény:
    szemu (29)
    2012-08-02  15:34
  6. 2012. augusztus 2. 16:1530.
    40 felett ezt bármi okozhatja, nem kell a munkára fogni! Pláne nem másfél-két hónappal a tervezett szülés előtt!
    előzmény:
    szemu (17)
    2012-08-02  11:49
  7. 2012. augusztus 2. 15:3429.

    Remélem a mostani lapok már jobbak lesznek!

     

    Most vagyok a 31. hétben, és ismét kisfiút várunk. Most nem dolgozom, táppénzen vagyok. Nagyon nehezen szoktam meg, hogy nincs a napi rutin, és több hónapig hiányzott a munkám, a kollégák, a légkör, ami ott volt, és amit már megszoktam. Eleinte naponta arra sétáltam, de mivel most pihennem kell, mert kicsit nyilik a méhszájam, így "szobafogság" van. Na ez még rosszabb, de próbálom magam lekötni. Kézimunkázás, olvasás, és persze mindig elalszom napközben is.

     

    Így kipróbáltam mindkét verziót, munkával töltve, és itthon is. 

    Az előző jobban tetszett, a végkifejlettől eltekintve.

    Bár most szünet van, a gyerekeim itthon vannak ezt is élvezem. Sokat beszélgetünk, és mivel már nagyok, sokat segítenek. "Kímélnek" a szó legszorosabb értelmében. Bevásárolnak, porszívóznak, teregetnek, vasalnak. Ami eddig az én feladatom volt, most megcsinálják helyettem. A nagylányom segít főzni, Én irányítom, Ő pedig főz, így közben tanulja is.

    Most ennek is van jó oldala.  

    előzmény:
    évi* (26)
    2012-08-02  13:05
  8. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. augusztus 2. 13:2728.

    Teljesen egyénfüggő. Ha előtte se bírt sokat fizikailag, akkor káros is lehet.

     

    Egy maratonista ismerősöm a második gyerekével az utolsó pillanatig futott. Még maratont is. A doki azt mondta, h amit a terhesség előtt is végzett rendszeres mozgást, nem árt a terhesség alatt sem.

    Lásd RubintRépa is pl. Az is végig gyűrte a terhességeit aerobikkal.

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-01  00:24
  9. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2012. augusztus 2. 13:1727.

    Nézőpont kérdése, mikor pihen többet az ember leánya: amikor dolgozik (teszem azt, egy kellemes légkörű, túl sok fizikai megerőltetést nem kívánó munkahelyen) avagy amikor úgy áll a cél előtt, hogy otthon ugrál még 1-2 gyerek körül. :))

     

    Én csak az első előtt dolgoztam végig, de pihentebb voltam, mint a két kisebb születése előtt, amikor elvileg nem dolgoztam.

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-01  00:24
  10. 2012. augusztus 2. 13:0526.
    :-(((( Nagyon sajnálom, ami veletek történt, de ne hibáztasd magad, nem tettél semmi rosszat, csak borzasztó rossz lapokat kaptál az élettől, de nem a TE hibád!!!
    előzmény:
    szemu (17)
    2012-08-02  11:49
  11. 2012. augusztus 2. 13:0325.
    Ha egy egészséges terhesség esetén bármi is múlna a pihenésen, akkor majdhogynem csak egy gyerekes családok lennének.
    előzmény:
    szemu (19)
    2012-08-02  12:26
  12. 2012. augusztus 2. 13:0224.

    Vagy pont ugyanakkor született volna...

     

    Ha újre terhes lennél, akkor szépen tennéd a dolgodat a gyereked körül, ahogy teszed ezt nem terhesen is. :-)

     

    Nekem a 3. született 37 hétre 2990 g-mal, de nem érzem úgy, hogy ez valamiért is gond lenne.

    (Betöltött 36. és 42. hét közt normális a szülés, ugye)

    előzmény:
    Sapiro (20)
    2012-08-02  12:56
  13. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. augusztus 2. 13:0123.
    Biztos munkaköre válogatja. Nem hinném, hogy az én munkám (egyetemen dolgozom) annyira stresszes lenne. Max. amiatt maradok otthon, hogy ne kelljen 2 órát BKV-zni naponta az utolsó hónapban.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-01  00:24
  14. 2012. augusztus 2. 12:5922.

    Persze,meg szeretned erteni,ez normalis dolog.

    De sok kismama ugy pihen,hogy ul a gep elott,ul a tv-elott,nem is annyira kenyelmes szekekben-fotelokban,es akkor az kb ugyanaz,mintha irodaban ucsorogne egesz nap.

    előzmény:
    szemu (19)
    2012-08-02  12:26
  15. 2012. augusztus 2. 12:5921.

    Ez vicces...

     

    Első gyereket várva a légkondis irodában, dobozra felpolcolt lábbal "dolgoztam".

     

    2. és 3. gyerekemet már otthon "pihengetve" a 2 kicsivel vártam. Ha-ha-ha. :-)

     

    Nincs egy egészen kicsit túlpörögve ez a terhesség kérdéskör?!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-01  00:24
  16. 2012. augusztus 2. 12:5620.

    Én sem azt mondtam, hogy minden terhes nőre veszélyes a munka, hanem azt, hogy előfordulhat, hogy árt. Persze vannak példák erre is, és arra is, de így utólag visszagondolva az én babám nem született volna idő előtt, ha inkább pihenek, és nem vonatozom, meg bkv-zom. De én is tele voltam energiával, jól éreztem magam, semmi bajom nem volt, a munkám sem volt megterhelő (irodai), és mégis. Állítom, hogy nem tettem jót magammal. Ha meg egyszer terhes lennék,a vége felé többet pihennék, még akkor is, ha jól érezném magam. ez persze nem jelenti azt, hogy egész nap a lábamat lógáznám, de fontosabb lenne a gyerek, mint a munka.

    Ez persze csak az én véleményem, az én élményeim, elfogadom, hogy másnál nem igy működik, és másnak nem okozott semmi gondot az utolsó percig való munka.

    előzmény:
    szőlő (4)
    2012-08-01  07:43
  17. 2012. augusztus 2. 12:2619.

    Nem is azért írtam le a történetünket.

    Mivel nem tudták megmondani, hogy mi volt az oka az oxigénhiánynak, a pakliban az is benne volt, hogy már nem kellett volna dolgoznom. Bár semmi bajom nem volt a terhességem alatt, minden orvosi eredményem jó volt, a babának is. Tele voltam energiával, és nagyon nagyon boldogan vártam a kicsit.

    Utólag már úgy gondolom, hogy talán, ha többet pihenek, akkor talán mindez nem történt volna meg. Persze ez sem biztos, csak feltételezés.

    Tudod ilyenkor próbál az ember a miértekre választ kapni. Ha meg nem kap, akkor próbál azon gondolkodni, hogy mi lett volna ha.....

     

    Én csak azt tudom, hogy minden előzmény nélkül is történhetnek ilyen szomorú dolgok (ha dolgozik valaki várandosan, ha nem), de ha lehetőség van rá, akkor inkább többet pihenjen minden kismama, mint  hogy elveszítse a várva várt gyermekét.  

    előzmény:
    HataMari (18)
    2012-08-02  12:02
  18. 2012. augusztus 2. 12:0218.
    Szomoru nagyon,ami Veletek tortent,de szerintem semmi koze a munkadhoz a mehen beluli oxigenhiany fellepese!
    előzmény:
    szemu (17)
    2012-08-02  11:49
  19. 2012. augusztus 2. 11:4917.

    Egyetértek Veled!

     

    Nem tesz jót a munka, még akkor sem, ha csak "ücsörögsz" egy irodába és ügyfelezel.

    Én a múlt nyáron az utolsó munkanapomon veszítettem el a kisfiunkat a terhességem 32. hetében. A következő naptól már szabin lettem volna, utána meg jött volna a 28 nap szülési szabadság.

    Hétfőn még voltam az orvosomnál és semmi sem utalt arra, hogy gond van. Csütörtök reggel elmentem a 32 hetes vérvételre, majd irány a munkahelyem. Furcsán éreztem magam, mert nem éreztem mozogni a kicsit. Átléptem a védőnőhőz, hogy nézze meg a szívhangját. Nem találta, azonnal vitt a klinikára! Sajnos már késő volt mindenhez.....

    Méhen belüli oxigénhiányt állapítottak meg a boncoláskor. Nem volt fejlődési rendellenessége, korának megfelelő méretű és fejlettségű kisbaba volt.

    Hogy mi okozta? Arra senki sem tudott választ adni....

    Azóta sem telt el nap, hogy ne jutna eszembe, amikor megszültem, és letakarva elvitték.

    Ennyit egy munkahely sem ér! Pedig imádom a munkám, és szeretem az embereket. De ez túl nagy pofon volt az élettől....

     

    Aki tud az pihenjen, és várja nyugodtan otthon a picit! Készüljön az anyaságra, ne utazzon 40-50 pecet zötykölődve a buszon naponta.

     

    Ez az én véleményem, lehet, hogy sokan nem értenek velem egyet, de én úgy érzem, hogy jobb lett volna, ha akkor én is a pihenés mellett döntöttem volna. Ma már lenne egy 1 éves kisfiam ( a másik 2 nagy gyerekem mellé). Őket is megviselték az események, hisz már csak hetek választottak el bennünket attól, hogy hazavigyük a "kistesót".

    De csak egy urnát vittünk haza (saját kérésünkre elhamvasztották) és a temetési szertartás után a folyóba szortuk a hamvait. 

    A lelkem sohasem nyugszik meg, mert Őt már sohasem kapom vissza...

     

    előzmény:
    Milu (11)
    2012-08-01  09:15
  20. 2012. augusztus 1. 11:3016.
    én növérként dolgoztam intenziv osztályon, nagyon huzos 12 orában. Az elsövel toxéniás lettem, 26 héttöl korkázban kellett lennem és igy is csak 2900 lett. Másodikkal 34 hétig, mert ki kellett vennem a sok szabimat, meg ovi sem volt nyáron. én sem feküdtem   még utolso nap is bkv-val mentem a vizsgálatokra és a kicsi lányom 3900 gramm lett.  nem ettöl függ szerintem sem, föleg hogy egy nö otthon sem fekszik 24 orát,
    előzmény:
    melcseee (15)
    2012-08-01  10:08
  21. 2012. augusztus 1. 10:0815.

    én most járok a 33. hétben, első baba és múlt héten voltam utoljára bent. Igen jól esik, hogy itthon vagyok. Nálunk mondjuk nem volt légkondi az irodában, alig kaptam levegőt a benti 35-38 fokban. (lemértük!!) A munka stresszes volt, rohanni kellett, kapkodni egyfolytában.

    Jobb, hogy most már itthon vagyok, bár itt is van mit csinálni, a szobával még sehol sem vagyunk, így nem fekszem egész nap most sem. 

    De a legkellemesebb, hogy nem kell napi kétszer 45-50 perceket BKV-znom. Azt utáltam a legjobban az egészben! 

  22. 2012. augusztus 1. 09:5114.

    Hát én végigdolgoztam (most is terhesen dolgozom)  az első két terhességem.

     

    Napi 8 óra munka után, háztartás, játszótér stb.

     

    A másodikat szilveszterre vártam, Karácsonytól voltam otthon, bevállaltam a rokonságot ( +8 fő) Karácsonyra (4-5 nap) , főztem, sütöttem, mellette  ott volt az akkor 2 éves "nagylányom" . Mégis túlhordtam 2 héttel ketteskét is, éppúgy mint az elsőt.

     

    Az első 4350 grammal született, a második meg az elsőnél is nagyobb volt 400 grammal

     

    Most a harmadikat Karácsonyra (dec. 23ra várom). Mikulásig biztos dolgozom, utána meg jön a szokásos rokonság, gyerekzsúrok stb. mert az összes születésnap/névnap december-januárban van .

     

    Így aztán tökmindegy, hogy dolgozom vagy sem az utolsó hónapban, mindenképpen lesz elég dolgom.

     

    Annak meg nem vagyok ellene, hogy hármaska kicsit kisebb legyen nővéreinél .

    előzmény:
    Sapiro (3)
    2012-08-01  06:17
  23. 2012. augusztus 1. 09:4313.

    Es mi van azokkal az orszagokkal, ahol a szules elott NEM JAR a szabadsag, dolgozni kell az utolso napig es az orvosok is becsületesek es nem fognak kiirni, ha nincs oka? Minden terhes no veszelyezteti a gyereket??

    Jajj, de nagy hulyeseg ez a cikk.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-08-01  00:24
  24. 2012. augusztus 1. 09:1812.

    az én példáim nagyon szélsőségesek voltak.

    szándékosan.

     

     

     

    ez mind, munka, munkahely, főnök, kollégák, lakás, társ, család, egészségi állapot ,  . ..........  (estig sorolhatnám)    függő

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Milu (11)
    2012-08-01  09:15

Címlap

top