Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nincs jogunk megérinteni egy várandós nő hasát?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. július 26. 13:56
Sok gyermeket váró nőnek jólesik, ha észreveszik az állapotát, mások tolakodónak tartják a sok kérdést és érintést. Winkler Nóra különvéleménye.

Nők Lapja Café: Nincs jogunk megérinteni egy várandós nő hasát?
  1. 2012. szeptember 7. 12:1452.
    Magyarországon elég kiegyensúlyozott a megengedett közelség, és legtöbben tudják, meddig mehetnek el valakivel és mit nem szabad megtenni. A kisebbik rész előfordul, hogy rosszul méri fel a dolgot és kérdezés nélkül megérinti azt, amit egyébként nem tehetne meg, nem fér bele nálunk bárki várandós feleségének a hasát tapogatni. Érinteni sem. Illetve akit ismerünk annyira, hogy tényleg biztos, hogy vagy biztosan nem gond neki, vagy még örül is, annak meg lehet érinteni. (ezt inkább nők csinálják egymással, nem? Nekem eszembe nem jutna, hogy egy gömbölyű hasú nőhöz odacsapódjak, vagy akár ismerőstől is olyat kérjek, hogy jajj de cuki, megfoghatom?..)
  2. 2012. július 28. 23:2151.
    Hál' Istennek, amikor én voltam terhes, még nem volt "divatos" a terhes nők hasát simogatni! Tisztára kiver a hideg verejték, ha belegondolok, hogy idegenek, vagy akárcsak családtagok nyúlkálnak a hasamhoz. Jó, hogy már nem a pi . . mat fogják meg. A hasam csak a férjemé, más ne nyúljon hozzá!
  3. 2012. július 27. 17:2750.

    Ne aggódj, tedd meg nyugodtan. Nem te lennél a buncó, hanem ő.

    Engem még az is zavar, ha a boltban állok a sorban és valaki hozzám nyomul, mert annyira siet (mint ha én nem sietnék). És érzem a nyakamon a leheletét. Ilyenkor tízig kell mindig számolnom, hogy el ne küldjem a búsba. De hát nem lehet, mert ez Mo-n eléggé elfogadott dolog. Néha azt gondolom, talán bennem van a hiba. 

    előzmény:
    curious (6)
    2012-07-26  14:19
  4. 2012. július 27. 16:1949.
    Én is utáltam, mikor taperolták. Egyébként sem bírom, ha számomra "idegenek" belemásznak az intim szférámba. max a párom és a gyerekeim, a többieknek minden TABU. pl. puszilkodni is utálok! Én ezt, mikor várandós voltam, mindkét gyerekkel és fogdosni akarták a pocakot, határozottan jeleztem is, hogy nincs ínyemre, finoman szólva és nem érdekelt, ki, hogy sértődik meg rajta, mert sztem óriási bunkó, aki ezt nem veszi észre, mennyire tapintatlan...jó a cikk, nagyon korrekt, tökéletesen egyet értek ezzel az állásponttal!!!
  5. 2012. július 26. 19:1148.
    Nem vagy ufó, szerintem ez lenne a természetes. Én is megkérdeztem még a sógornőmtől is aki nem mellesleg jó barátnőm is, hogy megérinthetem-e a hasát, amikor rúg a baba. Milyen már csak úgy nyúlkálni? Főleg vadidegen nő hasát megsimogatni.........talán én vagyok ufó, mert soha nem is éreztem késztetést, hogy számomra idegen nő hasát simogassam, akármennyire is szimpatikus egy várandós nő. Én is rosszul viselném, ha odatolakodnának hozzám.
    előzmény:
    curious (6)
    2012-07-26  14:19
  6. Torolt_felhasznalo_464050
    Torolt_felhasznalo_464050
    2012. július 26. 19:0447.

    Én azt hittem, hogy alap dolog, hogy nem fogdosunk senkit, jelen esetben kismamát, hacsak előtte nem kértünk és kaptunk engedélyt.

     

    Most komolyan, van olyan nő akinek terhesen/nem terhesen jól esik ha taperolják? :O Milyen alapon? Hiszen az az ő teste! Aztán utána majd fogdossák a mellét is, hogy miylen szép nagyok lettek, biztos kellően tudja táplálni a babát?  Apuka farkát nem akarják megsimogatni, hogy ez az haver, szép munka volt? 

     

    Egyébként a cikk címe tényleg úgy hangzik, mintha fel kellene háborodni azon, hogy nem taperolhatunk kedvünkre...

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-26  13:56
  7. 2012. július 26. 18:4946.
    Ahogy nem markoljuk meg a kolléga férfiasságát, milyen cuki csomagocska lapul itt felkiáltással, ahogy nem bizergáljuk meg a helyes idős néni haját, mondván milyen hetyke kis kontya van, a szomszédasszony fülbevalóját sem szedjük ki a füléből, hogy megnézzük, így a terhes anyuka hasát sem tapogatjuk.  
    előzmény:
    vrgakrisztina (2)
    2012-07-26  13:56
  8. 2012. július 26. 18:2745.

    Így is nagyon jól megállja helyét a mondat, bár én nem ajánlom egy idegennek sem, hogy a terhetlen hasamat simogassa. Míg anyámtól most "természetesnek veszem" (igazából nem, de megértő vagyok), hogy néha végigsimít a hasamon, teher nélkül biztosan nagyon furcsán néznék rá.

     

    Bár ez kicsit off, de ami még kiborít, hogy egy rövid babakocsis sétaúton többen megállítanak (mert hát ugye én biztos ráérek) és kérdeznek:

     

    - Szopik?

    - Hányszor?

     

    Szívesen visszakérdeznék:

     

    - Szexel?

    - Hányszor?

     

    Csak sajnos jólnevelt vagyok és csak diszkréten csikorogtatom a fogaimat. 

    előzmény:
    TiaMaria (35)
    2012-07-26  16:14
  9. 2012. július 26. 18:0344.
    Azt te csak hiszed, hogy ez a nyugat problémája...menj egy kicsit még keletebbre Indiától. A másik meg, amit már sejtesz, ha terhes leszel, kettőtök személyes tere lesz az, amibe neveletlen emberek belagyalogolnak és hidd el nekem, semmi energiaáramlás nem jut eszedbe, ha idegen tapogatja a hasad, beleértve izgága szomszédot, vagy kollégát.
    előzmény:
    vrgakrisztina (2)
    2012-07-26  13:56
  10. 2012. július 26. 17:1943.
    Mindig is rühelltem, mikor taperoltak trhesen! Persze a szeretteimtől elviseltem, de van az a bizonyos 3 lépés távolság ilyenkor is, mint általában. Mi a lószart fogdosnak emberek a hasamon??? sosem értettem. 
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-26  13:56
  11. 2012. július 26. 17:0542.

    normális ember nem is csinálja

    akinek valaha volt köze picibabához,vagy volt kistestvére.vagy olvasott,művelt ember az ezt mind tudja is

     

    ezt csak a buta,primitiv emberek teszik

    előzmény:
    TiaMaria (37)
    2012-07-26  16:21
  12. 2012. július 26. 16:5641.

    szerintem

    ugyanolyan undorító,mint amikor mást akarnak fogdosni

    plussz egyfajta ,,óvó,,reakció jön létre.nálam is ez volt..az ember takarja a hasát,elbújik,védi..plussz a negatív energiától is véded

    mint az állatoknál.elbújnak,morognak ha csesztetni akarod őket.úgy a kutyik,mint a macskák

    ez ösztön

     

    az rosszabb ha valakiben nem éled föl..szerintem

     

    tudod hogy egy kisebb ütés is pl lehet ártalmas..meg minden

     

    mint a tyúkanyó a tojásos

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-26  13:56
  13. 2012. július 26. 16:4540.

    attól h. késztetést éreznek még ne nyúlkáljanak

     

    felnőtt emberek vagyunk, tudunk (tudnunk kellene!!!) uralkodni eme késztetéseken.

     

     

     

    előzmény:
    Gillie (38)
    2012-07-26  16:41
  14. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. július 26. 16:4539.
    Igen, saját magad védelmező reakcióként érinted meg, óvod a hasad pl. tömegben. Egyik ismerősömnél így vettem észre mindenkinél hamarabb, hogy várandós. :)
    előzmény:
    Gillie (38)
    2012-07-26  16:41
  15. 2012. július 26. 16:4138.

    A kismamaság más, bizonyos szempontból vonzza az embereket a mama hasa. Olyanokat is, akik másként véletlen se érintenének meg. Úgyhogy én nem vetem meg vagy ítélem el ennyire élesen, aki erre késztetést érez.

     

    Az már más kérdés, hogy az első gyerekemnél jöttem rá, hogy viszolygok tőle, ha hozzáérnek ilyenkor a hasamhoz... tulképpen bármi máshoz, csak ahhoz ne. Gondolom valami védelmező reakció lehet. 

    előzmény:
    TiaMaria (35)
    2012-07-26  16:14
  16. 2012. július 26. 16:2137.

    nem azt mondom h. egyetértek vele, mert marjára nem,

     )

    de ha választani "kell",  még mindig inkább a 4éves (hajas)fejét puszilják meg, mint a fél éves (csupasz) kezét pusziják/fogdossák,  amit állandóan a szájában tart, matatás céljából  :D

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    esox (26)
    2012-07-26  15:14
  17. 2012. július 26. 16:1636.

    majd leszel

     

    s akkor majd valszeg máshogy vélekedsz.

     

     

     

    reiki és tsai, kézrátétel, gyógyítás.......

     

    CSAK  abban az esetben ha a másik fél akarja

    előzmény:
    vrgakrisztina (2)
    2012-07-26  13:56
  18. 2012. július 26. 16:1435.

     Egyetértek minden szavaddal, a babavárós, és a babás résszel is

     

    az elejét kicsit módosítanám   :D 

     

     

     

    " Nincs joga idegen embernek taperolni a másikat.  különösen akkor nem, ha az illető terhes."

     

     

    előzmény:
    Boribála (34)
    2012-07-26  16:12
  19. 2012. július 26. 16:1234.

    Nincs joga idegen embernek taperolni a másikat. Még akkor sem, ha az illető terhes. Engem rettenetesen irritál, mikor a hasamat akarják fogdosni. Én sem fogdosnám senki terhes hasát, ha nem vagyunk elég közeli viszonyban.

    Amit még ennél is jobban irritál, amikor a gyereket fogdossák és nyúlkálnak be a babakocsiba.

     

    Mindkét "fogdosást"  még barátnőtől vagy távolabbi rokontól is nehezen viselem.

     

    De ez a magzat nem is hajlandó idegeneknek rúgni. Ahogy közeledik az idegen kéz, rögtön elhallgat. Okos gyerek lesz!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-26  13:56
  20. 2012. július 26. 15:4833.

    A kérdés eleve érdekesen van feltéve szerintem. Jogunk???

    Jogunk az nincs. Senkihez nincs jogunk az ő beleegyezése nélkül hozzáérni. Az az ő teste.

     

    De, ha a párom megsimizi a pocakomat, az jólesik. Ha a legjobb barátnőm szeretné érezni, ahogy rúg egyet a babóca, szintén nem gond.

     

    Egy idegen, vagy egy ismerős ne fogdosson, az biztos.  

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-26  13:56
  21. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. július 26. 15:4732.
    Egy-egy kivétel minden irányban van, én tudományos megfigyelések, felmérések, videófelvételek alapján tanultam testbeszéd-elemzést is, amelyekből objektív módon kimutatták, hogy a kiszolgáltatott, életkorban vagy státuszban alattunk álló embereket könnyebben és gyakrabban érintjük meg spontán, mint a rangban, tekintélyben felettünk állót. Ugyanígy kiszolgáltatott pl. egy síró, szomorú ember, sokan ösztönösen is megölelik pl. a síró kollégájukat, pedig amúgy nincsenek intim viszonyban. A kismamaság egy speciális eset, nem alárendelt, de valahogy közvetlenebbé változtat embereket. De elég, ha csak egy hétköznapi példára gondolunk: elmegyünk meglátogatni egy nemrég szült ismerősünket. Ha kézbe vehetjük a babát, ösztönösen simogatjuk, egy-két puszit is lenyomatunk neki, főleg, ha nekünk is van gyerekünk, és még "bennünk van" a mozdulat. Nyilván a tizenhat éves gyerekével már nem tennénk meg ugyanezt, de már egy tízévessel sem. Ezek természetes dolgok, nyilván azt meg nem kell megengedni, hogy a babakocsiban ismeretlenek nyálazzák össze a gyerekünket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_725473 (29)
    2012-07-26  15:37
  22. 2012. július 26. 15:4231.
    és barackot nyomtak a fejemre...miféle szarházi dolog volt...
    előzmény:
    Marharépa (13)
    2012-07-26  14:38
  23. 2012. július 26. 15:4130.

    a Nyugatnak ez már régen problémája, egyébként az emberi természetben van benne a távolságtartás.

    Az, hogy ez a távolság mekkora, na az már a kultúrák közötti különbségek problémája.

     

    Ha felveszel videóra egy beszélgetést, ahol az egyik fél mindig közelhajol, érintget, belemászik az ember képébe, mikor beszél a másikhoz, míg a másik automatikusan curikol, magad is tapasztalhatod, hogy gyakorlatilag keringőznek beszélgetés közben...körbe-körbe...mondhatni, hogy a "tolakodó fél" a férfi a keringőben, így vezeti a táncot és a távolodó fél a női szereplő.

     

    Ez az emberi természet, amit befolyásolnak a kultúrális szokások, az egy főre jutó nm-ek a családban, egy csomó minden.

     

    Aki pl kis helyen nőtt fel, kisebb az intim tere, aki nagy helyen, az távolabbról beszélget...

     

    A Nyugat "problémája" az, hogy az embereknek van saját terük, megszokták...az indiaiaknak nyilván nincs akkora terük... 

     

    Ha engem bárki kézrátételellel akarna gyógyítgatni, előbb-utóbb nagyon nagyon mérges lennék. 

    Energia ide, energia oda. 

    előzmény:
    vrgakrisztina (2)
    2012-07-26  13:56
  24. Torolt_felhasznalo_725473
    Torolt_felhasznalo_725473
    2012. július 26. 15:3729.

    Fantasztikus, hogy a semmiből mekkora problémát lehet kreálni, és ezért még fizetés is jár valakinek?

    Érdekes, nekem senki nem akarta megtaperolni a hasamat, és a gyerekemet sem fogdossák, csak rávigyorognak, mondanak neki valamit, és ennyi.

    Igen, ezen valóban nem lehet feleslegesen hőzöngeni 

Címlap

top