Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fel kell dolgozni az abortuszt

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. július 19. 18:07
Rengeteg nő azért nem képes újra teherbe esni, mert lelki síkon nem tudja feldolgozni korábbi abortuszát. Segítség azonban van. Soma mesél.

Nők Lapja Café: El kell engedni az elvetetett magzatot
  1. 2012. október 3. 18:4869.

    Tudod, én még tudtam volna szoptatni 1-2 hónapig, de a kisfiam valamiért 6 hónaposan elutasította a mellem. Én ezt hasonlóképpen éltem meg, mint amikor a férjem elutasítja a szeretkezést, vagy a barátnőm nem akar puszit adni. 

     

    Persze, mindenki más és más, az én életem nem etalon. Én végig egyedül voltam a terhesség alatt, és a szülés utáni időben is, ezért intenzívebben éltem meg mindent: az örömöt és a bánatot is. 

     

    Biztos nem érzelgősködöm annyit, ha azzal kell törődnöm, hogy meg legyen az ebéd főzve, mire a párom hazaér a munkából. 

    előzmény:
    eda-1952 (59)
    2012-07-20  08:13
  2. 2012. október 1. 02:3968.
    talan olvasd parszor ujra, amit irtam. es hasonlitsd össze a te mondatoddal. azt irtam? 
    előzmény:
    Bibige (67)
    2012-10-01  00:56
  3. 2012. október 1. 00:5667.

    nagyon nyomos ok kell ahhoz, hoyg egy gyerek ne akarjon kapcsolatot tartani a szüleivel. es az elhidegülest soha nem a gyerek kezdi, ö csak reagal. es - ellenkezö hiresztelessel szemben - legtöbbször arra, amit a mara elkerült szülö adott/nem adott neki. (az elkepzeles, miszerint egy gyereket uszitani lehet az elvalt szülö ellen, remek kifogas, önnyugtatas es önigazolas, de szinte (!!) soha nem allja meg a helyet. 

     

    nem tudom, nalatok mi törtent, sajnalatos (de nem veletlen), hoyg igy törtent... 

    idézet:
    semiramis (5)
    2012-07-19 19:19:58
    Nem lehet uszítani az elvált szülő ellen? De nagy tévedésben vagy! Még a velünk együttélő ellen is lehet, ha valaki úgy akarja. 
    előzmény:
    semiramis (5)
    2012-07-19  19:19
  4. 2012. október 1. 00:3166.
    Én nem szülés előtt, hanem utána éreztem szomorúságot. Már nem közvetlenül utána, akkor eufóriában voltam, hanem pár hétre rá, amikor kismamákat láttam, és rádöbbentem, hogy az én hasamban nem lakik már senki. Ezt a mai napig sem tudom megmagyarázni, miért volt, hiszen a kisfiam nem halt meg, hanem otthon feküdt a kiságyban, vagy éppen toltam a babakocsiban. 
    előzmény:
    eda-1952 (22)
    2012-07-19  21:53
  5. 2012. július 21. 16:4065.

    Istenem, ezt a csontot már annyiszor lerágtuk. De már megint idedobták.

    Látom, az ügyeletes provokátor is megjelent. Kezdtem bízni benne, hogy esetleg szabin van.

  6. 2012. július 21. 13:3164.

    Az eset ma egy hete történt este. A Sors furcsa fintora az, hogy 11 évvel ezelőtt pont ugyan ezen a napon halt meg a 4 éves unokatestvérem. Különös dolog. 

     

    A beteg gyerekről meg annyit, hogy van egy halmozottan sérült bátyám. Idén lesz 30 éves. Koraszülött volt a 27-ik hétre született. Az inkubátorban túl sok oxigént kapott, ami miatt megvakult végleg.

    Azon kívül nem tud beszélni sem. Képes járni, kézjellel megmutatni az igen-nem-et, szobatiszta és összetettebb utasításokat is megért. A kanalat ugyían nem fogja, bár sztem képes lenne rá, de amúgy önállóan étkezik és egyedül eltalál a WC-re vagy más helységekbe is. Már nem otthon lakik, hanem egy otthonban van Sajósenyén úgy 3 hónapja.

    Azért dömtöttünk az otthon mellett, mert már annyira agresszív volt és se éjszaka se nappalunk nem volt, hogy nem bírták a nevelőszüleim.

    Az otthonban nagyon jól érzi magát és teljesen megváltozott a viselkedése is. Nyugodt és kiegyensúlyozott lett.

    Míg kisgyerek volt nem volt vele nehéz, de ahogy kamaszodni kezdett és felnőtt egyszerűen szólva is nagyon megnehezítette az életünket. Epilepsziás lett, amit gyógyszerekkel kontrolláltak. Antidepresszánst is szed. 24 órás felügyelet. Nevelőapukám 15 évig volt vele otthon ápolásin, mert édesanyánk meghalt. Nehéz volt vele főleg az agresszív viselkedése miatt. Alig tudtunk bárhová is elmenni miatta, mert türelmetlenné vált elég hamar. Nyaralni sem igazán mentünk. Valakinek mindig vele kellett lenni. Éjszaka sokszor nem aludt és mást sem hagyott. Nehéz volt, de a döntés is az otthonról. De ott jobb neki.

    Egyvalamit biztosan tudok, hogy én nem tudnám feláldozni a munkám és az életem egy súlyosan fogyatékos gyerek miatt.

    Nagyon szeretem az ilyen gyerekeket, de nem szeretném ha ilyen gyerekem születne.  

     

  7. 2012. július 20. 08:3363.
    Az utolsó mondatod miatt most már megkérdezném, hogy hány gyermeked van? És azt, akiről írtál a topik elején hányszor látogattad havonta?
    előzmény:
    Bibige (53)
    2012-07-19  23:13
  8. 2012. július 20. 08:3062.
    Teljesen igazat adok neked, akinek beteg gyermeke születne,tényleg jobb, ha meg sem születik, itt nem csak magukra kell gondolni a szülőknek, hanem arra, hogy egy szenvedésekkel, fájdalmakkal, problémákkal teli életre szegényke minek szülessen meg? Nehéz ezt is feldolgozni, elhiszem, de még nehezebb lehet azt, ha már ott van a szülőkkel két-három éve, és úgy hal meg, vagy ha életben marad, egész életében nyomorék lesz, vagy ápolásra szorul, nem tud játszani a társaival, mert nem olyan közösségbe kerül, mint normális esetben, egyszóval az egész élete el lenne szúrva.És a szülőknek is rossz érzés lehet, hogy nem egészséges gyermekük van!
    előzmény:
    semiramis (57)
    2012-07-20  00:51
  9. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. július 20. 08:2661.

    Csatlakozom.

     

    Én egyik természetes életfázisnál sem éreztem szomorúságot. Sőt, inkább megelégedést, hogy ez is bekövetkezett, ahogy kell.

    Bevallom, én azt sem értem, miért viselik sokan olyan nehezen, amikor elköltözik a gyerek.  Nekem ez is teljesen természetes volt.  

    előzmény:
    eda-1952 (59)
    2012-07-20  08:13
  10. Torolt_felhasznalo_771742
    Torolt_felhasznalo_771742
    2012. július 20. 08:1360.

    Mert te olyan vagy mint egy tükör!

     

    Benned mindenkit megláthatunk! 

    előzmény:
    mosolyka (49)
    2012-07-19  23:02
  11. 2012. július 20. 08:1359.
    Elég érthetően írtam és NEM olvastam félre. Semmi hasonlót nem éreztem egyiknél sem. Az olyan kifejezéstől meg hogy a "véremmel tápláltam", már bocs', de kiráz a hideg..((( Ez olyan geil kifejezése annak, hogy valaki most "önfeláldozott". Amikor meg befejezték a szopást, annak örültem, hogy már nagyok és mást is esznek, mert ez a természetes. Elhiszem, hogy neked ilyen problémáid voltak, de ez nem általános, te meg úgy írtad, mintha természetes lenne és mindenkinél.
    előzmény:
    Bibige (39)
    2012-07-19  22:31
  12. 2012. július 20. 02:3158.

    Te ugye orvos vagy? Egy másik fórumon ilyesmit olvastam, de javíts ki, ha tévedek... Elszomorító, hogy ilyen tudatlan embereket Magyarországon kiengednek az egyetemről diplomával.

     

    Na akkor egy kis korrepetálás: 

    1. Az embrió kb 7-10 nappal a megtermékenyülés után beágyazódik. Ismétlem: 7-10 nap, nem 2-3 hét. Tehát amit ő írt (gondolom a megtermékenyüléstől számolta a 2,5 hetet), az egy az egyben hülyeség. A szedercsíra állapot meg eleve nevetséges (szedercsíra állapot kb 2-3 nappal a fogantatás után van).

     

    2. "ket okbol nem agyazodik be: vagy ö beteg, vagy a befogado nyalkahartya."

    Ez is úgy tűnik nekem, mintha valamit hallottál volna fél füllel, aztán tudományos tényként adod itt elő a kiszínezett félinformációt. A nyálkahártya "betegsége" alatt gondolom azt érted, amikor progeszteron hiány következtében lelökődik a nyálkahártya, vele együtt az embrió is. Na most ezen nagyon könnyen lehet segíteni, mégpedig progeszteron pótlással. (tudom miről beszélek, mert én vagyok az élő példa rá. mindkét terhességemnél elkezdett leválni a nyálkahártya, először el is ment a baba, másodszorra kaptam hormonpótlást, aminek az eredménye egy 5 hónapos egészséges kisfiú)

     

    előzmény:
    semiramis (57)
    2012-07-20  00:51
  13. 2012. július 20. 00:5157.

    pedig amit mondtak, igaz. a sejt (nem szedercsira, de nem is magzat!) ket okbol nem agyazodik be: vagy ö beteg, vagy a befogado nyalkahartya. ergo, ha nem most, levalt volna kesöbb. amikor mar valoban magzat, esetleg mar fajdalmat is erzö magzat.

     

    es igen, VAN az a betegseg, amikor embertelenseg megszülni egy beteg magzatot. ne csak azt nezd, TE mit erzel, azt is gondold at, mit szenved egy elettel nem összeegyeztethetö betegsegtöl egy kisgyermek nyomorult kis eletenek 1-2 eve alatt, amig meg nem hal... TE nem szeretned - talan - kevesbe - ö viszont garantaltan szenvedne. NAGYON szenvedne. ezt kivannad neki? tenyleg szeretet ez? vagy önzes?

     

     

    nagyon szomoru, ha ez törtenik. elhiszem, hoyg fajdalmadban vagdalkoztal. termeszetes. de legalabb utolag gondolkozz el az utolso par kerdesen. 

    előzmény:
    Babyface83 (56)
    2012-07-20  00:10
  14. 2012. július 20. 00:1056.

    Megfogadtam, hogy nem írok többet ilyen fórumba, de basszus nem birom ki.

    2,5 hetes "SZEDERCSÍRA?

    Kicsit nézz már utána a dolgoknak, ha már biológia órán nem figyeltél általánosban...

     

    Még valami. Ne mondjátok már azt vígaszképpen annak, aki elvetélt, hogy biztosan beteg lett volna... Ez egyrészt nem igaz, másrészt ebben semmi vígasztaló nincsen. Amikor az én babám ment el, nekem is mindenki ezzel jött, és tudtam volna mindenkit szájba rúgni amiért ezzel próbál vígasztalni. Na és ha beteg lett volna? Akkor kevésbé kár érte? Akkor kevésbé szeretném? Biztosan sokan igennel válaszolnának erre, én nem. 

    előzmény:
    Bibige (27)
    2012-07-19  22:10
  15. 2012. július 19. 23:2955.

    Neked bizti.

     

    Velem kapcsolatba meg essen már le a tantusz:

     

    Nem iszom:) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (54)
    2012-07-19  23:18
  16. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. július 19. 23:1854.
    perch..
    előzmény:
    mosolyka (52)
    2012-07-19  23:06
  17. 2012. július 19. 23:1353.

    Érdekes, én sosem gondoltam arra, mennyi idős lenne, mit csinálna. Mert nem gondoltam rá "babaként". Egyikre sem. Régebben ez nem így ment, manapság annyira korán tudomást szereznek a létéről, olyan korán látják uh-n, hogy hamar beleélik magukat, és rögtön babaként kezelik. Nem biztos, hogy ez jobb.

    No, azért én is megsirattam az első terhességemet. 

    idézet:
    manna_voltam (38)
    2012-07-19 22:31:34

    Ez nem mostanában volt, hanem 15 évvel ezelőtt. 4 napot késett a menszeszem, ami nálam elég ritkaságszámba ment, és ilyenkor aztán dőlt belőlem rendesen. Ezúttal pedig éppenhogycsak pecsételgetett. Viszont enyhén fájt a derekam, és iszonyatosan hasogatott a szemem. (Ilyenek sem történtek velem menszesz alatt korábban soha.) 3. nap egy nagyobbfajta rög jött ki belőlem, majd röviddel később egy picivel több vér is. Közelebbről is megvizsgáltam a "rög"-öt, és egy szabálytalan formájú, szilvalekvárszerű valamit láttam. Mivel felfázva nem éreztem magam, hormonzavarnak könyveltem el a dolgot. 

     

    Kiszámoltam, a következő menszesznek mikor kell megjönnie. Hát, nem jött. Akkor mégiscsak terhes vagyok, gondoltam. De nőgyógyászhoz csak akkor akartam fordulni, amikor másodszor is kimarad. (Az 1. babámnál is így tettem.) Már megvolt a nap, hogy mikor megyek a dokihoz, és előző nap elkezdtem vérezni. Nem volt az erős, mégis felmerült bennem, hogy kihívom a mentőt, mert kezdődő vetélésnek véltem, és gondoltam, a kórházban talán le tudják állítani. Végül másnap saját lábamon mentem be az SZTK-ba, ahol a kézi vizsgálat alapján missed abortusra (a terhességi kornál jóval kisebb méhem miatt) gyanakodtak, de az alapos ultrahangos vizsgálat kiderítette, hogy nem vagyok terhes. Viszont a doki szerint lehet, hogy az  voltam. Ekkor jutott eszembe az eset a vécébe pottyant szedercsírával. 

     

    Az ember persze, hogy gyakrabban beleéli magát, hogy anya lesz, mint ahányszor tényleg megtörténik, ebben nincs semmi furcsa. Én legszívesebben minden 1,5-2 évben szülnék egy gyereket. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (38)
    2012-07-19  22:31
  18. 2012. július 19. 23:0652.
    Az hogy te renszeresen iszol-attól még nekem nem kell ugyi?:XDDDD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (50)
    2012-07-19  23:03
  19. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. július 19. 23:0451.

    Nem rég jöhetett vissza szabiról, mert múlt hétig csönd volt. Lehetett is fórumozni.

     

    Össze kéne kötni a némettel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771742 (48)
    2012-07-19  23:00
  20. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. július 19. 23:0350.

    Be vagy rúgva, b+?

     

    Az ilyen pondrókat miért nem tiltják ki?

    előzmény:
    mosolyka (25)
    2012-07-19  22:04
  21. 2012. július 19. 23:0249.
    Már megint a magad problematikáját probálod rámvetíteni:DD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771742 (47)
    2012-07-19  22:58
  22. Torolt_felhasznalo_771742
    Torolt_felhasznalo_771742
    2012. július 19. 23:0048.
    Ez kell az nlc-nek egy intenzív forumozó  
    előzmény:
    mosolyka (43)
    2012-07-19  22:36
  23. Torolt_felhasznalo_771742
    Torolt_felhasznalo_771742
    2012. július 19. 22:5847.

    Rég ismerem, kedves számomra!

     

    Bár nem igazán tudom eldönteni, hogy a zárt osztályról netezik, vagy van olyan férfi, aki finanszírozza a költségeit?!

     

    Mert kell, hogy valaki etesse és fizesse net-et, bár lehet ez maga az nlc.

     

    A látogatottság az egytizedére esett vissza. 

     

    előzmény:
    Roxybaby (42)
    2012-07-19  22:35
  24. Torolt_felhasznalo_771742
    Torolt_felhasznalo_771742
    2012. július 19. 22:5246.

    Jó tudom, nem tudok főzni és a házimunka sem menne nekem.

     

    De úgy gondoltam, most karitatív dolgokra is költök.

    Még az is előfordulhat, hogy belém szeretsz?????????!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

     

    előzmény:
    mosolyka (41)
    2012-07-19  22:34

Címlap

top