Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyar néniért fogott össze a Facebook-közösség

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. július 16. 13:20
Már több mint hétezren osztották meg annak a néninek a fotóját, aki 90 évesen virágcsokrot árul az utcán, hogy lányán segítsen.

Nők Lapja Café: Magyar néniért fogott össze a Facebook-közösség
  1. 2013. november 20. 14:3327.
    Szegény néni :( valaki tudja mi lett vele?
  2. 2013. augusztus 30. 17:0726.

    Én nem láttam, ismerek is egyet. Csak azért nem írom le, mert akkor ráugranak, és általánosítanak.

     

    De, hidd el van! Nem is egy! 

    előzmény:
    Tökimanó__ (8)
    2012-07-16  22:44
  3. 2013. augusztus 30. 17:0325.

    Kivánom , hogy ez legyen a legnagyobb bűncselekmény amit elkövetnek ellened.

     

    Nem is a néniről van szó, hanem magáról a jelenségről.

    Engem nem érdekel melyik kormány van hatalmon, tőlem mind is lehet egyszerre, ha jó nekik.

    De! Akkor is felháborít, hogy padlóra tud tenni, pl. egy betegség egy egész családot. Elég, ha csak az egyikük fizetése esik ki bármilyen okból, és életképtelenek.

    Ezeket a helyzeteket kellene megoldani.

    Ha valaki kábszeres segítjük, ha alkesz, akkor beteg szegény.

    Csak pont az van kizárva a szociális ellátásból, aki esetleg végig gürizte az életét. 

    előzmény:
    Elvira78 (11)
    2012-07-17  12:42
  4. 2013. augusztus 30. 16:0624.
    Az a szomorú , sokan segíteni akartak a gyerekeiken és odaadták jelzálogként. Akkor senki nem figyelt erre, hajléktalanok lehetnek.
  5. 2012. augusztus 1. 08:3623.
    Megható, igen. Viszont leszűkül a kör. Csak azok tudnak tőle venni virágot, akik helybeliek és ők sem mindig. Nagy dolgot nem tudunk még ezzel a sok megosztással sem elérni, hacsak felajánlásokkal nem segítenek a nénin. Feldobtak egy ügyet, mintha a megosztásokkal segítenének. Ha mindenki csak egy morzsányit adna az ilyen sorsú embereknek - jobb életet élhetnének. Mindenki ott segít, ahol és amivel tud - mégis azt látom, hogy javarészt azok segítenek, akiknek egyik napról a másikra élnek. Azok, akik mindig is jólétben éltek nem tudják milyen nélkülözni. Megoszthatjuk más emberek nyomorúságát, de ezzel együtt segítsünk aktívan is ha tehetjük.
  6. 2012. július 26. 15:1822.

    Mindössze az történt, hogy valaki lefényképezte a hölgyet, és mint kiderült, kitalált köréje egy történetet. Mert úgy gondolta, hogy... Meg úgy hallotta, hogy... (Valamelyik online újságban olvastam, magától a "nénike" ügy elinditójától!) Gondolom az hathatta meg, hogy olyan "szép szomorú" arccal árusitotta a hölgy a virágokat. Mondom a hölgy, és nem egy "magyar nénike". Egyébként szerb, vagy netán sváb nénike is lehetett volna??

     

    Mindenesetre nagy felindultában feltette az illető a sztorit is meg a fotót is a fészbukra, majd ő csodálkozott el a legjobban, hogy micsoda mennyiségben bukott rá a szomoru arcokra éhes közösség. Majd kitört a sajnálat a szegény magyar nénikéért. 

     

    Egyébként egyrészt az is komplett röhej, hogy miket képesek az emberek kitalálni, majd elinditani, merő jóindulatból. De az is, hogy erre hogyan harapnak, meg főleg kik. Ennél már csak az a röhejesebb, mikor az emberi lelket marhára ismerők erre még rányomnak néhány lapáttal...

     

    Egyetlen kormánynak sem feladata -még a svájcinak sem...-, hogy köztereken árusitó szomorú arcúakat fizessenek saját zsebből. Mint ahogy ez senki másnak sem feladata. Mindenkinek meg kell tanulnia gondoskodni önmagáról, és családjáról. Aki pedig mindennek ellenére bajban van, annak jár a segitség! De csak azok után, hogy megvizsgálták, valóban a rászorultak közé tartozik, vagy sem.

     

    Azzal viszont teljesen egyetértek, hogy az idős hölgy megkérdezés nélkül tilos lett volna az eredeti fotót feltenni a fészbukra!  

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    semiramis (10)
    2012-07-17  00:20
  7. 2012. július 26. 12:5021.

    Először is, nem a kormány feladata az öregeket eltartani. Ugyebár-öngondoskodás van ebben az új rendszerben.- Vagy tartsa el a gyermeke, ami ugye már jogilag is kötelező. - ez a mi jövőnk, így fogunk mi is járni

    2.  A fotó közlése pedig törvényes, ugyanis a nénike közterületen állt. Ez a sajtószabadság, ami kell nekünk.

    3. Elég sajnálatos, hogy emberek utcán koldulnak- de én már nem dőlök be a látszatnak. Környezetemben nagyon sok idős mamika él, akikre ha ránézel sajnálatott érzel, mert ennyi idősen árulnak. Aztán ha megismered őket kiderül, hogy nem szorúl rá, csak egyszerűen nem bírja megállni. Ez pont olyan, hogy naponta többször csengetnek be alapíványi "kéregetők", akik beteg gyerekek képeivel hatnak az adakozókra. Vannak sokan akik adnak, aztán kiderül hogy csalók mind.

    Van egy kedves szomszéd nénim, akiről tudom hogy nagyon nehezen él. Van két gyereke is aki támogatja, de még így is sokmindent meg kell vonnia magától. Így inkább veszek kicsit több gyümölcsöt, vagy lisztet stb. és azzal segítem. Soha senkinek nem panaszkodik, csak elfogadja a sorsát. Inkább azon aggódik, hogy mi lesz a fiatalokkal!

     

    előzmény:
    semiramis (10)
    2012-07-17  00:20
  8. 2012. július 26. 12:1120.

    Máskor ne a Rózsadombon keresd őket. 

     

    előzmény:
    Kőrösy1968 (19)
    2012-07-26  11:58
  9. 2012. július 26. 11:5819.
    Érdekes, - a Gyurcsány-rendszerben egyetlen ilyen nénit és bácsit sem láttunk az utcán!
  10. 2012. július 21. 10:2518.
    Sziasztok!
    Érdekes, hogy mennyire megosztja a véleményeket ez a néni! S egyben szomorú is, mert képet ad arról, hogy hányan mennek el valóban rászorulók mellett, és hányan segítenek naivan olyanokon is, akiknek valójában nincs rá szüksége, csak élelmesek! Ica néni egy a sok közül, aki nem segélyért sorakozik, hanem virágját, gyümölcsét, vagy más kis portékáját árulja. A mi környékünkön is élnek hozzá hasonló idős emberek, mégis kis részük kap csak figyelmet. Ez most bárhonnan indult, páratlan összefogást eredményezett, megmutatták a magyarok, hogy igen, többségében "emberek vagyunk"! Ami nekem mégis szemet szúrt a Facebook-on és más fórumokon, miért csak a diáklány, és a minimálbérből élő családanya, vagy a kisnyugdíjas nyújt segítő kezet? Hol vannak ilyenkor a tehetősebb emberek, cégek? S láss csodát, egy keringő bejegyzésben rátaláltam egy felajánlásra az Ormos Intézet részéről, miszerint Dr. Szegheő Péterrel karöltve vállalják a néni beteg lányának térítésmentes kezelését! Ez eddig miért nem jutott senkinek eszébe, hogy nem lesz elég egy csokor virágot megvenni egy élet jobbá tételéhez? Kíváncsian figyelem, mi lesz a néni további sorsa, meg tudjuk-e majd, hogy az interneten keringő történetnek mennyi a valóságalapja, sikerül-e a segítségnyújtás, és példaértékű lesz-e a többi szerényen élő embertársunk megsegítéséhez!?
  11. 2012. július 19. 15:2117.

    mert a politikusok mit tudnának tenni? Hirtelen olyan gazdaggá tenni az országot, hogy mindenkinek 200ezres nyugdijat tudjanak osztogatni.... ??

    Attol még, hogy sok baj van a kormánnyal, senki se lenne képes hirtelen fejlett, gazdag országot kreálni m.o.-ból...

     

    Legalább egy minimális együttérzést tanúsithatnának a magyar emberek társaik felé...de nem, mi csak a kormányt szidjuk és minden problémát a politikára vezetünk vissza...ebbe nagyon jók vagyunk!

    Gratulálok!

     

     

    előzmény:
    Elvira78 (15)
    2012-07-19  11:44
  12. 2012. július 19. 12:2316.

    Igen, mert mindenről a politikusok tehetnek, illetve az a 300-400 képviselő.

    baromi kényelmes és jó ennek az országnak, hogy olyan a mindenkori állam, mint amilyen (mert mindig fikázták), így nekünk nem kell egymásra odafigyelni, hiszen úgyis köcsög minden politikus....

    előzmény:
    Elvira78 (15)
    2012-07-19  11:44
  13. 2012. július 19. 11:4415.
    Nem nekem kell belegondolnom ennek a néninek a helyzetébe, hanem annak a politikusnak, akire ez a néni szavazott.
    előzmény:
    tarsise (12)
    2012-07-17  16:43
  14. 2012. július 18. 13:5014.
    Igen az a néni olyan aranyos:(
    előzmény:
    Taweret (6)
    2012-07-16  14:13
  15. 2012. július 18. 13:4213.
    Hogyne ismernék. Egyik hatvanéves ismerősömet tavaly lakoltatták ki, mert a huszonvalahányezres segélyéből nem tudta fizetni kis lakása rezsijét. Súlyos betegségben szenvedett, de nem százalékolták le. Az ő sorsa szerencsésen megoldódott, egy család befogadta némi anyagi hozzájárulás fejében.


    Egy másik hasonló korú néni nem tudom, miért került az utcára, de múltkor, mikor a Tecsó előtt aludt egy padon, mindkét lábáról lelopták a cipőt. Nem tűnt alkoholistának. Nap közben alumíniumdobozokat gyűjt (kólás, sörös, energiaitalos) és abból tesz szert egy kis pénzre. Őt a teajáraton ismertem meg tavaly, ahogy 2 bácsit is, akik a régi paraszti gúnyájukban álltak sorba, és sajnálkozva mondták, hogy az ingyenkonyhára nem tudnak eljárni, mert a főbérlőjük nem engedi meg nekik, hogy mosakodjanak. Szerencsére a tea mellé jár pár szelet zsíros kenyér és néha 1-2 darab sütemény is, így valahogy csak fenntartják magukat.

    Rengeteg ilyen történet van, sajnos, könyvet lehetne írni róluk. Ővelük mi lesz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  16. 2012. július 17. 16:4312.
    csak gondolj a helyükbe... ha te kerülnél ilyen helyzetbe mit tennél? éhen halnál?
    előzmény:
    Elvira78 (11)
    2012-07-17  12:42
  17. 2012. július 17. 12:4211.
    Szerintem nem ez a néni az egyetlen nehéz helyzetben lévő ember ebben az országban. Az érzelmi zsarolást pedig elítélem. Ha valaki odamegy a másik emberhez az utcán, hogy adjon neki pénzt vagy vásároljon tőle valamit, az állampolgári zaklatás bűncselekményét követi el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  18. 2012. július 17. 00:2010.

    ha a magyar kormanykörök es csatlosaik összedobnak a 47 000 feletti reszt a fieteseikböl, az orszag összes viragarus nenijet-bacsijat el lehetne latni. EZ a megoldas. EZ a kormany feladata.

     

     

     

    mellesleg a neni hozzajarult, hoyg közöljek a fotojat? mert ha nem, egy ügyes ügyved olyan karteritest akaszt le neki, hogy abbol elhet meg 100 evet.

     

     

     

    amugy az egesz - az, hogy ez egyaltalan megtörtenhet - egy merö gyalazat.  

     

     

     

    ( az "emberseges" örzöbajnok miert nem vitt neki egy szeket?) 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-16  13:20
  19. 2012. július 16. 23:339.

    szivszorito...:((

     

    pillanatkep a mi generacionk sok tagjanak a jovobeli oregkorarol. csak a mi generacionk sokkal nagyobb szamban fogja kepviseltetni magat az utcan...

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-16  13:20
  20. 2012. július 16. 22:448.

    Valóban megható és sok-sok ilyen eset van. De... el tudjátok képzelni, hogy egy ilyen nénike is kiállhat azért az utcára, mert "olyanja"van? És nincs arra a pénzre szüksége? 

    Fogadok, hogy nem. Pedig... 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-16  13:20
  21. 2012. július 16. 16:017.
    Ezt akartuk mi annak idején?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  22. 2012. július 16. 14:136.

    Bizony, tudok hasonlót.

    Az Astoria metróaluljáróban szokott koldulni egy szintén nagyon öreg, és nagyon kedves néni. Mindig a lépcső alján ül, a Károly krt.-ra vezető (Deák tér felé) lépcsőnél.

    Ő albérletben lakik, és rezsire szokott gyűjteni. Igaz, ő nem árul, valószínűleg nincs neki mit, de hasonlóan szívszorító a történet.

    Gyakran látom.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-16  13:20
  23. 2012. július 16. 13:495.
    Lehet-e tudni a címét? Nem vagyok fővárosi, de egy kis összeggel segítenék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_325436
    Torolt_felhasznalo_325436
    2012. július 16. 13:364.

    Látásból ismerem a nénit.Nagyon aranyos.Mindig összeszorul a szívem, ha látom.

     

    Már többször elhatároztam,hogy veszek tőle,de vagy siettem vagy már nem volt ott.Legközelebb ha látom biztosan veszek tőle,nem emiatt a felhívás miatt,hanem mert már régebben megfogadtam.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-16  13:20

Címlap

top