Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Új őrület: lábfejplasztika

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. július 13. 17:29
Egyre több nőt aggaszt a lábfejének vagy a lábujjainak a vastagsága. Mivel ezt a problémát nem lehet diétával megoldani, a plasztikai sebészek lecsaptak a piaci résre.

Nők Lapja Café: Műttessük meg, ha hájas a lábfejünk?
  1. 2012. július 15. 22:0213.
    Ha olyan gazdag lennék, hogy futná plasztikai műtétekre, inkább cipőt csináltatnék pontosan a lábam méretére, mint a lábamat a konfekció cipő méretére...
    Amúgy tényleg van néhány fazon, ami kiesik a klasszikus lábforma miatt, de én büszke vagyok a lábformámra, mert ez az eredeti változat - lásd ókori szobrok:) Nem hiszem, hogy a Milói Vénusznak vagy a Szamothrakéi Nikének plasztikai műtéteket ajánlgatna bárki is, hiszen többezer éve szépségideálok...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  2. 2012. július 15. 19:1812.
    Nekem lábujj-hosszabbító műtét kellene, mert méreten aluli a lábam, kínszenvedés rá cipőt találni.
    idézet:
    feleselek (9)
    2012-07-13 23:12:26
    Hát, nem lehet könnyű neked sem. De a volt barátom apukájának sem volt az, elhiheted. Ugyanis az ő nagylábujja olyan hosszúra nőtt, hogy emiatt kénytelen volt 45-ös méretű cipőt hordani, míg a 4 kisebb lábujja olyannyira rövid volt, hogy elég lett volna rájuk a 39-es lábbeli. Ő viszonylag könnyen kapott cipőt magának, ezzel nem volt gond, azzal viszont igen, hogy szégyellte magát, ha valahol a meztelen lábfejét kellett mutogatnia, annyira groteszk volt a látvány. 
    előzmény:
    feleselek (9)
    2012-07-13  23:12
  3. 2012. július 15. 18:4711.

    Szerintem számunkra a mérték alapján készített cipő volna a megoldás. Valamikor láttam is városunkban ilyesmivel foglalkozó cipészeket. Ma már azonban csak javítást vállalnak. Az is csak úgy éri meg, ha mellette még kucsmásolással, gravírozással, meg a jóisten tudja mivel foglalkoznak még. 

     

    Ha találnék is ilyen békebeli cipőkészítő mestert, állandó jelleggel sajnos nem tudnám megfizetni a munkálkodását. 

    előzmény:
    Lillaréka (7)
    2012-07-13  20:38
  4. 2012. július 15. 18:3010.
    Ezen a lábfej plasztikán én is gondolkoztam már. Nem akarok tűhegyes orrú vagy sarkú cipőben tipegni, és nem szeretnék kisebb lábakat sem. Csinosabbakat is csupán esztétikai okokból. Ugyanis az én lábam a vékony, piskóta forma helyett dundi, szilvamag formájú.Így a 38-as méretű lábamra kénytelen vagyok olykor 1-2 számmal nagyobb cipőt venni, hogy a lábfejem közepe is elférjen benne. Persze, előfordul, hogy látszik, hogy a cipő elejében nincsenek ujjak, így egyesek bizonyára sajnálnak, hogy elveszítettem a lábujjaimat, mások meg mosolyognak, hogy "né' mán, ez a nő meg bohócnak öltözött".

    A lábkörmeim viszont szépek, semmi elszineződés (van, akinek az egész körme fehér) vagy gombásodás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  5. 2012. július 13. 23:129.
    Nekem lábujj-hosszabbító műtét kellene, mert méreten aluli a lábam, kínszenvedés rá cipőt találni.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-13  17:29
  6. 2012. július 13. 20:578.

    Igen, én megértem hogy neked is problémás... De a második lábujj nem olyan stabil és erős, mint a nagylábujj.

    A nagylábujjra támaszkodsz járás közben, az stabil, széles és erős. A második pedig vékony és hajlékony és szabályosan összegyűrődik a cipőben, ha nincs neki hely... :(

    előzmény:
    Lillaréka (7)
    2012-07-13  20:38
  7. 2012. július 13. 20:387.

    Nekem a nagylábujjam hosszabb. 

    és keskeny a lábfejem.

    amelyik cipő hosszában jó, abban széltében csónakázok.

    Amelyik széltében jó, az már iszonyatosan nyomja a lábam.

    Azért nem vágatnék le a lábujjamból, meg nem is töretném el.

     

    előzmény:
    rolabona (6)
    2012-07-13  19:27
  8. 2012. július 13. 19:276.

    Hát nekem is hosszabb a második lábujjam mint a nagy.

     

    Elmondom miért gondolkodom én is ilyen műtéten...

    Mivel nagyon vékony és keskeny a lábfejem, a második lábujjam hosszúsága miatt 1 számmal nagyobb cipőt kell vennem, ami ugye nem csak hosszában nagyobb általában, hanem egy kicsit széltében is. Emiatt szinte harangozik a lábam az 1 számmal nagyobb cipőben.

     

    Cipőben még hagyján, de a szandálból és papucsból is nagyobbat kell vennem, mert lelóg a második lábujjam különben. Ilyen nagyobb méretű papucs miatt már törtem is ki a bokám, mert lerepült a papucs a lábamról és kibicsaklott a bokám (ínszalag szakadás csont lepattanással)

     

    Ha meg kisebb cipőt vennék, akkor a második lábujjam nyomorogna a helyhiány miatt, és lenne bütykös, ahogy bütykös a családban szinte az összes nőnek ( öröklődik a hosszabb második lábujj női ágon).

     

    Jó lenne ha nem csak plasztikai sebész csinálna ilyet, hanem TB-re is lehetne, mert vannak akik nem az esztétikum, hanem egészségügyi okok miatt szeretnék megrövidíteni a második lábujjukat...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2012. július 13. 18:345.
    Közölném, hogy ez nem új tendencia, és nem csak szépítés szempontjából van rá szükség. Pl nekem is "bütykös" a lábam, ami tulajdonképpen azt jelenti, hogy a nagylábujjam (és a több is) kifele áll, ezért olyan, mintha csak nőne a tövében egy nagy dudor. Ennek eltüntetésére két fajta műtét is van - és ebből csak az egyik a töréssel járó megoldás. Ha nyernék a lottón, megcsináltatnám. A rüsztöm is túl magas, de sajnos, nem hiszem, hogy erre kitaláltak volna bármit is. 
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-13  17:29
  10. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. július 13. 18:264.

    És tessék mondani hajplasztika van?

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-13  17:29
  11. 2012. július 13. 17:403.

    A Hamupipőkét olvastad?

    Ott durván nyomják a lábfejplasztikát :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350957 (2)
    2012-07-13  17:29
  12. Torolt_felhasznalo_350957
    Torolt_felhasznalo_350957
    2012. július 13. 17:292.
    hogy lehet a lábfej hájas? esetleg megduzzad szívproblémák vagy keringés miatt a boka, de az átmeneti.
    levágatni a lábujjból csak mert hosszabb? és még engem titulálnak betegnek..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     

Címlap

top