Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Házassághoz kell szerelem?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. július 8. 23:36
Egy olvasónk a Megsúgom oldalon keresztül kéri az olvasók tanácsait: Férje szereti, de soha nem volt belé szerelmes. Mit tegyen?

Nők Lapja Café: A hét szexkérdése: A házassághoz kell szerelem?
  1. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. június 27. 12:1937.

    neked elég volt egy kis sofőr pénze is


    sokan vagytok óócsik


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_190252 (36)
    2016-06-27  11:48
  2. Torolt_felhasznalo_190252
    Torolt_felhasznalo_190252
    2016. június 27. 11:4836.

    vagy pénz: lásd a Trump három felvarrtmellű csinibabáját

    előzmény:
    semiramis (3)
    2012-07-08  23:51
  3. 2012. július 9. 13:3635.

    nekem a lányom tiszta apja,az apjával elég rossz a viszony..mégis őt imádom mégha rá hasonlít..de pl a szája,a szem formája mégha más színű is az enyém,én látom magam is benne,meg a természetében is sok minden van belőlem is..de lehet ezt már a nevelés meg életvitel amit lát abból vette át

     

    nem tudni..

    mondjuk fura hogy tök szöszi meg kék szemű,eleinte barna hajú gyerekre készültem vagy vöröses barnásra.a szeme gondoltam hogy kékes lesz,mert ha az apa kék szemű álltalában én úgy látom a gyerekek is azok lesznek,vagy kék vagy zöld szem lesz,ha egyik szülő barna szemű a másik kék,akkor a szem zöldes vagy kékes árnyalatú lesz nagy eséllyel

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (32)
    2012-07-09  13:16
  4. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. július 9. 13:3434.
    Én is ugyanerre gondoltam. Láttam is már ilyet. Apát nem szerette anya, mármint szerelemmel nem, de azért a ház, a kocsi (ezelőtt száz éve, mikor még várni kellett rá), a heti fodrász, új ruha (ami szintén nagyobb luxusnak számított, mint ma) azért jó volt. "Csak" a gyerekek - akik szerencsétlenségükre apjuk kerek fejét, nem éppen kimagasló intellektulást örökölték - lettek lesz-rva mindkét szülő által. Éljen a jól működő, kényelmes, langyos, híg f-s, amit sokan házasságnak neveznek, csak mert éppen nem utálják látványosan egymást. Hanem mondjuk "szeretik", barátjuknak tartják a másikat.
    előzmény:
    nok_apja (33)
    2012-07-09  13:28
  5. 2012. július 9. 13:2833.

    Nem, nem lehet jó. Bár, ettől még sokáig lehet húzni. Karitatív szex-szel.

    A gyerek(ek) pedig férj-feleség-szeretés nélküli környezetben nőnek fel. :-(

    előzmény:
    semiramis (3)
    2012-07-08  23:51
  6. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. július 9. 13:1632.
    De a hasonló műveltségi szint meg családi háttér vajon hogyan pótolja azt, hogy akarok-e tőle gyereket, aki esetleg - mert van rá esély - úgy fog az apjára/anyjára hasonlítani, mint ha indigóval gyártották volna?! Szerintem sehogy. Ezt a pluszt nevezzük úgy, hogy vonzalom, szerelem, stb. És az első adandó alkalommal félrelép bárki, akinek ez nem adatott meg. És (nem)mellesleg tönkretesz x gyereket, akikben ugyanúgy nem látja meg az értékeket, a kisugárzást, a vonzót, ahogy az anyjában/apjában se látta meg. 
    előzmény:
    dani zsuzsanna (31)
    2012-07-09  13:07
  7. 2012. július 9. 13:0731.

    szerintem van akinek kell hozzá,és van sok olyan házasság ahol nem volt nagy szerelem,és mégis működik hosszú távon

    ha az érdekek ,célok egyeznek,ha hasonló a műveltségi szint,a családból hozott hagyományok,szerintem szerelem nélkül is működhet

    inkább az nem mindegy milyen két ember kerül össze

    nagy szerelemből is lehet iszonyatos háború a végén-sőtt,talán még nagyobb hisz érzelmek vannak talán az egyik részről még,vagy mindkét részről

     

    alapvetően egy házassághoz sok minden kell,és bizony kellenek érdek dolgok is..pl mit tud a pár építeni együtt,mik a közös nevezők célok..ha később kiderül hogy pl az egyik félrevezető volt,és tök mást csinál a házasság után mint amit az elején mutatott magáról.akkor válás lesz a vége

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-08  23:36
  8. Torolt_felhasznalo_810911
    Torolt_felhasznalo_810911
    2012. július 9. 12:0230.
    Na ná, hogy kell a szerelem a házassághoz. De nem elég. A fontos dolgokban össze kell illeni - hasonló a hasonlóhoz, és közös célok is kellenek. Én 7 éve ismerem a férjemet és még mindig férfiként tekintek rá, pedig van egy közös gyerekünk is. A mai napig csinálunk kettesben is programokat.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-08  23:36
  9. 2012. július 9. 11:3029.
    trivial teljesen egyet értek veled!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (28)
    2012-07-09  11:12
  10. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. július 9. 11:1228.
    ja, a "minden téren vonzzon" meg azt jelenti, hogy a számomra fontos dolgokban! Mindenkinek van hibája, és a kapcsolatok sikere (ahogy látom) azon múlik, hogy a másiknak olyan hibája van-e, ami neki még "belefér". Ill. olyan erényei, ami számára vonzó, még ha senki más számára nem is. Szóval a minden téren vonzó legyen számomra nem azt jelenti, hogy ő legyen Mr. Tökély (akkor valszeg nem is vonzana egyáltalán :D ), hanem hogy azok a dolgok, amelyek nekem fontosak, neki is fontosak legyenek. Meg persze figyeljen rám, kommunikáljon velem (unalomból egy idő után már az is nehéz), és várja el tőlem is ugyanezt.
    előzmény:
    mickamacka (25)
    2012-07-09  10:43
  11. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2012. július 9. 11:0727.
    Ha szeretettel szeretem, akkor is tudhatom a hibáit. És viszont.
    előzmény:
    Bea68 (19)
    2012-07-09  09:35
  12. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. július 9. 11:0426.
    Mi hét év együttélés után házasodtunk (viszont nagyon hamar összeköltöztünk, vagyis hét év kapcsolat után), és az első házassági évforduló táján fogant a gyerekünk, vagyis nyolc év után, szóval mondhatjuk, hogy volt ideje elmúlni a lila ködnek. :) Soha nem mondom, hogy soha, naponta látok megdöbbentő dolgokat. Ennek ellenére fenntartom, hogy ahol soha nem volt szerelem, ott soha nem volt akkora vonzalom sem, ami - számomra legalábbis - ahhoz szükséges, hogy a párom génállományát (is) szeretném viszontlátni az utódomban. Nem is tudom, hogy ez tényleg állatias vagy éppen nagyon is emberi, lelki késztetés nálam. Nyilvánvalóan nem érzek mindig pillangókat a gyomromban, ha terhelnek az anyagi dolgok vagy egyéb bajaim vannak, de ha ránézek a gyerekemre, azokat a pozitív tulajdonságokat (is) látom, amelyekbe annak idején a férjemnél is beleszerettem. És nálam kizárólag csak úgy működött a gyerekvállalás is, hogy úgy voltam vele: ha annyira az apjára fog hasonlítani, mintha klónozták volna, azt se bánom! Aki nem szerelmes a párjába, akitől gyereket vár, az ezt vajon hogy éli meg? (Tudom, ezer más fontosabb aspektusa is van a gyerekvállalásnak, nevelésnek, és örüljek, hogy egészséges stb, ennek ellenére is úgy érzem, én nem tudtam volna olyan pasinak szülni, akiben soha nem láttam semmi igazán vonzót, olyan kisugárzást, amitől még húsz év után is megremeg a lábam, ha észreveszem. És szeretném észrevenni.)
    előzmény:
    mickamacka (25)
    2012-07-09  10:43
  13. 2012. július 9. 10:4325.

    aki nem vonz minden téren, ergo nem vagyok belé szerelmes

     

     

    hogy valaki vonz, még nem következik, hogy szerelmes is vagy belé.

     

    utódnemzés is szerelemfüggő


    sokszor pont ez a gond.

    Amikor meg már megvan a gyerek és növöget, elmúlik a szerelem, vele a lila köd és jönnek a gondok.

    Nekem egyszer vki azt mondta, hogy ne szerelemből menjek férjhez. Pontosabban ezt úgy kellene érteni, hogy amíg lila a köd, addig nem látni a "valódi" arcát...nehezebb józanul ítélni.

    A szerelem elmúlik, viszont a házasság jobb esetben halálig tart. Szóval érdemes más szempontok szerint (is) értékelni, ami szerelemben elég bonyolult.

    Persze attól még szólhat(ott) szerelemről a kapcsolat az elején. 

     

    nem akarnék gyereket, aki nem vonz minden téren


    az elég bonyi, hogy minden téren vonzzon.

     

     

    Nem lehet megmondani, merre sodor az élet... sok összetevős egy döntés.

    A soha ne mondd, hogy soha pedig működik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (23)
    2012-07-09  09:52
  14. 2012. július 9. 10:0624.

    Érdekes kérdés.

     

    Gyakorlatilag nyilván nem kell a házassághoz a szerelem, eleink általában a családjaik által megszervezett házasságban éltek, s ez a házasság is működött.

    Nyilván együtt lehet élni egy másik emberrel kölcsönös tiszteletben, megértéssel és szeretettel.

    Biztosan le lehet élni egy életet nagy szenvedélyek nélkül. Kérdés, hogy érdemes-e.

    De úgy gondolom, elég nagy a veszélye, hogy egyik vagy másik fél életébe bekopogtat egy nagy szerelem, és akkor borul a jól felépített házasság.

     

    Nekem mondjuk az ilyen házasság nem kellene.

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-08  23:36
  15. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. július 9. 09:5223.
    Én is így gondolom, és meg is lepődöm, mikor mások (elég sokan) nemhogy nem így gondolják, de másképp is csinálják. Nekem pl. úgy tűnik, nagyon működnek még az állatias ösztöneim, és nálam az utódnemzés is szerelemfüggő. Nemcsak a szexre gondolok, hanem tényleg konkrétan a gyerekre. Képtelen lennék egy olyan pasitól gyereket akarni, aki nem vonz minden téren, ergo nem vagyok belé szerelmes. Ezért én értetlenül állok az olyan emberek előtt, akik azt mondják, hogy nem vagyok a páromba szerelmes, de jól élünk együtt, és van tőle x gyerekem (nemtől függetlenül: ha pasi lennék, akkor meg olyan nőtől nem akarnék gyereket, aki nem vonz minden téren). Hiszen alapból ezeket a tulajdonságainkat is tovább akarjuk adni, ezeket is látni akarjuk a gyerekeinkben, nem? Persze, tudom, hogy valakinél ez nem szempont, ismerek is sok ilyet. Ettől függetlenül képtelen lennék utánozni. 
    előzmény:
    mezeiegér (22)
    2012-07-09  09:45
  16. 2012. július 9. 09:4522.
    konkrétan a házassághoz nem szerelem kell, de hogy eljussunk odáig, hogy a házasság akárcsak fölmerüljön, bizony nagyon is kell...
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-08  23:36
  17. 2012. július 9. 09:4421.

    Szerintem a szerelem igen is fontos! Perszee idővel ez elmúlik, meg átalakul, de én azt mondom sokkal erősebb az a kötelék és szeretet ami szerelemből alakul át, mint ami mindig is csak szeretet volt! Lehet eltelik pár év mondhatni boldog házasságban, aztán megismerünk valakit aki rögtön megdobogtatja a szívünket és akkor 2 dolgot tehetünk: 1) vagy sajnáljuk magunkat hogy hozzámentünk egy emberhez akibe nem is voltunk szerelmesek vagy ő belénk... és felöröljük magunkat a tudattal, hogy jobbat érdemlünk 2) vagy felrugjuk a házasságunkat egy jobb kapcsolat/házasság reményében!

     

    Én személy szerint megvártam azt az embert, akinél nem akarok jobbat, mikor rámnéz tudom, hogy csak engem akar és maximálisan boldog velem! Ez az érzés felülmúlhatatlan mondhat akárki akármit!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-08  23:36
  18. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. július 9. 09:4220.

    Szerintem is kell szerelem, de ezt mindenki maga tudja megítélni a saját kapcsolatáról. Itt ami hibádzik szerintem, az az őszinteség. Hogy a nő esetleg úgy gondolta, lámúr van a köbön, pasi meg szeretet-alapon képzelte el a házasságot. De ezt meg kellett volna mondani a nőnek, hogy neki is joga legyen dönteni, így is akarja-e a dolgot. Három év után megtudva, persze, hogy kiakad. Én is kiakadnék, főleg a hazugságon, meg persze azon, hogy ennyire rossz a saját emberismeretem is.

     

     

    Én ismerek mindkét fajtából házasságot, működőt is, hamar tönkrementet is. A szerelmit talán később is könnyebb felmelegíteni, mert van mód arra, hogy újra feltámadjanak az érzések - mondjuk egy krízis vagy egy hosszabb távollét után. A langyos szeretetet, barátságot, érdeket (mert ilyen szavak hangzanak el a másik oldalon) nem olyan könnyű életben tartani, ha az egyiküket közben megérinti a valódi varázs.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-08  23:36
  19. 2012. július 9. 09:3519.

    A szerelem vak, és nem tart örökké. Jó esetben átalakul szeretetté, rossz esetben viszont a vakság múlásával egyre több hibát talál a delikvens a szerelme tárgyában. 

    Persze, jó a szerelem, perzselő, gyomorremegtető, de ha választanom kéne, akkor inkább szeressen a párom halálomig, mint szerelmes legyen belém egy évig, és utána meg csak ellegyen mellettem. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-08  23:36
  20. 2012. július 9. 09:2818.
    De ha nem volt belé szerelmes a férje, minek kérte meg a kezét? Kényelemből?! És Ő miért ment hozzá, ha tudta, hogy nem az? Sosem mentem volna úgy férjhez, ha tudnám, hogy nem azért vesznek el, mert nagyon szeretnek...akármennyi pénz, vagy bármi más ok lenne akkor sem.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-08  23:36
  21. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2012. július 9. 09:2217.
    Sokszor lehet egyetérteni vele.
    előzmény:
    huncut (15)
    2012-07-09  08:18
  22. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2012. július 9. 09:2016.
    Nem kell, bár sokszor a házasság a szeelem következtében jön létre. A házasság megtartásához nem szerelem, hanem szeretet kell.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-08  23:36
  23. 2012. július 9. 08:1815.
    Ezt én se hittem volna...kivételesen egyetértek vele:-))
    előzmény:
    payaboy (6)
    2012-07-09  00:30
  24. 2012. július 9. 07:1614.

    Három év után ezt bevallani durva.

    Miért nem tette ezt házasságkötés előtt, hogy tiszta lappal induljanak?

    Esetleg most bukkant fel a férj életében a nagy szerelem és ez volt a bevezető a nagy szakításhoz?

    Nekem ez csupa kérdőjel.

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-08  23:36

Címlap

top