Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bálint Antónia még mindig szoptatja ötéves lányát

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. június 28. 12:25
Augusztusban lesz ötéves Bálint Antónia kislánya, de a színész-műsorvezető azt mondja, még most is szoptatja gyermekét.

Nők Lapja Café: Bálint Antónia még mindig szoptatja ötéves lányát
  1. 2012. július 5. 08:3765.

    Olvastam a cikket, láttam az azóta erről szóló riportokat, döbbenetes:(

     
    Mindenkinek joga van eldönteni, meddig szoptatja a gyerekét, a családunkban és a barátaink között van példa mindkét táborra. Én a sokáig szoptatók táborát erősítem, a kisfiam három éves koráig kapott anyatejet, a kislányom most nyolc hónapos, őt még jelenleg is szoptatom.
    Kedvenc sógornőm két és fél éves koráig szoptatta az ikerfiait, a kislányuk két éves, és még mindig van teje.
    A másik sógornőm  már az első hetekben nyűgnek érezte, és inkább feladta:(  az ő döntése, ezért nem ítélem el, viszont én más véleményen vagyok.

     

    A legtöbb kicsi magától abbahagyja, nálunk nem így történt, de a kisfiam kétéves kora után már csak reggel, délután alváskor és az esti lefekvéskor kapott tejcit. 


    Antóniára visszatérve, nála szó sincs szoptatásról, mivel teje, nyolc hónapig volt, aztán a folyamat abba maradt.
    Majd egy idő után, mikor a kislánya látott egy kisbabát, akit az anyukája táplált, szerette volna kipróbálni:( Akkor kellett volna megmagyarázni neki, hogy kislányom, te is így "ettél", amikor kisbaba voltál, de anyának már nincs teje! A gyerek szerintem megérti, de ha egy felnőtt nem szab határt, akkor jönnek a gondok.

    Amikor a kisfiam másfél-két éves volt, neki is sokszor eszébe jutott a tejci, de azért nem tépte le rólam az utcán a ruhámat, és megértette, nem lóghat egész nap rajtam. A szoptatást természetesnek tartom, de nem álltunk meg nyilvános helyen, mások előtt, félrevonultunk.

    Pszichológus szemmel ( van a családban, a sógornőm) ő is csak mosolygott, persze, mondta, vannak kirívó esetek, de azért nem ez az általános:)

     
    Most pedig már a csapból is ez folyik, írott sajtó, média...

     
    A kedves hölgy pedig nyilatkozik, néha ellentmondásba keveredik, most már kezdi szépíteni, hetente kb csak egyszer fordul elő, a cikkben csak megemlítette... olvastam, az egész erről szólt, képekkell illusztrálva.

     
    Én is nagyon szeretem a gyerekeimet, ölelgetem őket, nagyon sokszor hozzámbújnak. Természetes, hogy biztonságra vágynak, de azért vannak határok.

     
    Háromféle típus létezik a sztárvilágban, az egyik a mindegy mivel, és milyen áron, de legyek címlapon minden héten. (hallottunk az edzéseiről, amikkel remek formában tartja magát, aztán jött a gyerektartásdíj story, de egyik sem volt elég ütős, így kellett valami, amiről aztán hetekig lehet cikkezni, mert erre sokan felkapják a fejüket)

    A másik fajta nem enged betekintést a magánéletébe, diszkrét, visszafogott,  számtalan példát tudnék sorolni.

    A  harmadik típus pedig néha közöl a sajtóval tényeket, nehogy elferdítsék a valóságot, de azért inkább a háttérbe húzódik, és csak részben zajlik a nyilvánosság előtt az élete.

     

     

     

    előzmény:
    Mazsola* (57)
    2012-06-29  15:55
  2. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2012. július 3. 09:3764.
    Az az idő már eljött.
    előzmény:
    Amarynda (58)
    2012-06-29  16:14
  3. 2012. július 3. 08:4563.

    Ez egy akkora butaság! Méghogy fogamzásgátló hatása van!

     

    Egyik osztálytársam és testvére között 11 hónap a korkülönbség. Az anyuka szoptatott elég szépen. Akkor miről is beszélünk?

    előzmény:
    Anyacuka (34)
    2012-06-28  15:44
  4. 2012. július 3. 08:1562.
    Szep is lett volna,ha a fiam,aki 6 eves volt mar,amikor a lanyom született-kedvet kapott volna egy kis cicire (pedig ö is nagy fan volt anno).....hat tuti nem engedtem volna,hogy ujrakezdje-de szerencsere nem is jutott az eszebe.
    előzmény:
    Mazsola* (57)
    2012-06-29  15:55
  5. 2012. július 1. 19:3261.
    Ebben több szomorú dolog is van: 1 Szegény Antónia olyan buta, hogy az már fájdalom, és ez most napvilágra került. Folyamatosan hülyeségeket beszél. Egyszer azt mondja, hogy a szoptatást akarja népszerűsíteni(tej nélkül), máskor szabadkozik, hogy nincs is teje, ergó nem szoptat! Hátszegény, nem az eszéért szereti anyukája. 2. Az, hogy egy gyerek személyiségét büntetlenül teszi tönkre, az nem tréfa. A gyámhatóságnak kellene ezt megvizsgálni. Ha csak az "üres" cicijével engedi játszani a kislányt, az már betegség. Az, pedig, hogy most fel van háborodva a cikkek miatt, szintén a nagy eszére enged következtetni, hiszen ha nyilatkozott, itt az eredmény. Miért csodálkozik?  A gyerek egészséges fejlődése viszont vicc nélkül veszélyben van. Ő nem PASIPÓTKLÉK!!!!
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-06-28  12:25
  6. 2012. június 30. 21:3260.
    Majd akkor írjatok, ha még 15 évesen is szoptatja!
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-06-28  12:25
  7. Torolt_felhasznalo_256863
    Torolt_felhasznalo_256863
    2012. június 30. 20:2459.
    Na ...pont így gondolom én is.....egy másik cicire cseréli pár év múlva...normális ember ilyet nem tesz/ hagy a gyerekének....... Kevés dolog van számomra ami BETEGES, de az nagyon az !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  8. 2012. június 29. 16:1458.

    Remek. Majd eljon az is amikor valakinek orgazmusa is lesz ettol.

     

    ha ennek a nonek van esze akkor en akarmi legyek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  9. 2012. június 29. 15:5557.

    Az egyik reggeli műsorban is ez volt a téma. Ott kifejtette, hogy a kislánya 8 hónapos koráig volt teje, aztán eltelt egy kis idő, kb. kétéves körüli volt a gyerek, amikor egy ismerőse csecsemőjét meglátta a kislány szopizni és ő is szerette volna kipróbálni. Utána kezdték el ezt a dolgot.

    Na, én biztos nem mentem volna bele ilyesmibe! 13 hónapos koráig kapott anyatejet a lányom, de aztán, hogy az üres mellemen lógjon...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  10. 2012. június 29. 15:3156.

    Nyilvan vannak extrem esetek is,haborus idöszak,stb....ezek azert kivetelesek.

    Igazuk van azoknak,akik azt irjak,hogy 10 evesen mar nem fog szopni,cumizni,cumisüvegezni,stb....nem fog....de az en hugom egy ilyen majomszeretet maradvanya,egy önallotlan,felelmekkel,gatlasokkal teli,szocializalodni nem kepes,aldozat lett.Ma 33 eves es meg mindig lelki nyomorek,most eppen a parja a potpapa....aki neha jol el is veri.

    Erröl van szo,hogy hosszutavon en mit okozok azzal,ha a gyerekem nyakara ülök.(nalunk konkretan nem a szoptatas volt ilyen,de sokminden mas...) 

    előzmény:
    Alinee2 (54)
    2012-06-29  08:13
  11. 2012. június 29. 08:3155.

    Elég fura, perverz dolognak tűnik.

    Állatoknál is láttam hasonló furcsaságot.A sziámi macskámnak meghagytuk egy kölykét.(a többit elajándékoztuk)

    Az az egy még akkor is szopott, amikor már ő is terhes volt.Tehát úgy nézett ki a dolog, hogy az anyjánál nagyobb, nagyhasú, terhes macska, szopta a már ivartalanított, anyját.Tej már nem volt de a szokás megmaradt. Csináltam róluk fényképet is, mert ez nem mindennapos látvány.

    Antóniának és a lányának is van még idejük bőven, erre a hülyeségre!

    Ezek után egyáltalán nem csodálkozom, hogy nincs pasija.Milyen meghitt dolog lehet, amikor reggel beugrik közéjük az ötéves gyerek, aki a cumiját eldobva, ráveti magát az anyja mellére.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-06-28  12:25
  12. 2012. június 29. 08:1354.

    Tudok olyan gyerekről,amelyik 9 éves korában is cicin lógott.

    Sőt,én tudok arról is,amikor a háborús időkben némelyeknek nem volt tápláléka,és bizony a nagyobb gyerekek a kistestvér mellett így jutottak némi élelemhez,nem haltak éhen.Iszonyat belegondolni hogy a tizenéves fiú is anyatejet ivott,(lefejt tej)de a túlélési ösztön erősebb.

    előzmény:
    Heö2 (33)
    2012-06-28  15:11
  13. 2012. június 29. 08:0753.

    Már régen elmúltam 5 éves,de még mindig szopok.

    Most derült ki hogy ez probléma.

    Cumi,cumis üveg,szoptatás,nem tök mindegy melyik szülő mennyit enged?Nem láttam még  10 évest dudlival a szájában.

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-06-28  12:25
  14. Torolt_felhasznalo_443625
    Torolt_felhasznalo_443625
    2012. június 29. 07:5952.

    Egyszer olvastam egy cikket hírességekröl.

    Cindy Crawford mondta, hogy nem érzi jól magát a börében, mert ha iskolába viszi a gyerekét mindenki tudja ö ki, mindenki tud rßola valamit, ö meg nem tud senkiröl semmit.

     

    Na, most utána néztem hogy a Hot! újságnak nyilatkozott a B.A. és ha oviva iskolába kerül a gyerek, lesznek elegen pletykás anyukák, akik nem bírják megállni, és vagy maguk, vagy a gyerekükön keresztül mondatják, hogy ahha... anyád szoptat még?

     

    Hidd el, a gyerekek tudnak egymás között- de akárszülök által felhergelten marhaságokat beszélni....szekálni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572064 (38)
    2012-06-28  16:51
  15. 2012. június 29. 03:1551.
    Miért törölted magad ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732350 (48)
    2012-06-28  21:46
  16. 2012. június 29. 02:5050.

    Az egy dolog ,hogy a kislany 5 evesen meg szopizik. De van ott mas problema is.

     

    Multkor lattam egy hosszabb beszelgetest Balint Antoniaval, azt hiszem olyan apropobol, hogy uj lakasba koltoztek a kislannyal. "Kicsit" meglepo volt, hogy a hatterben az asztalon egy cumisuveg volt lathato.

     

    Utana elkisertek oket egy anya-lanya fotozasra (amugy nagyon szep a kislany is), es ottt latszott, hogy a gyerek meg nagyban cumizik is. Amikor fotoztak oket, nehany percre kivettek szajabol a cumit, amikor elkattintottak, gyorsan kerte, es kapta vissza szajaba a cumit.

     

    Szoval ez egy eleg beteges dolog: 5 evesen szopzik, cumisuvegbol iszik, es a nap nagy reszeben ott log szajaban a cumi.

     

    Nekem valahogy ugy tunik, hogy az anyukaja egyszeruen nem akarja, hogy felnojjon, vege legyen a baba-korszaknak.

     

    Mondjuk nekem is az a velemenyem, hogy a 0-3 eves kor kozott a legcsodalatosabb, legaranyosabb korszak, de azt tudomasul kell vennunk, hogy a baba-korszak utan jon meg sok-sok mas korszak, a gyerekek felnonek, mi meg ugye idosebbek leszunk.

     

    Ez van, ez az elet rendje!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-06-28  12:25
  17. 2012. június 28. 21:5049.
    Egy kis lazulas nem artana neked sem....
    előzmény:
    vaslady65 (39)
    2012-06-28  18:41
  18. Torolt_felhasznalo_732350
    Torolt_felhasznalo_732350
    2012. június 28. 21:4648.
    Le vagy maradva egy körrel.
    előzmény:
    Rena__ (44)
    2012-06-28  21:28
  19. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. június 28. 21:4547.

    Á, látom, egy erkölcscsőszt köszönthetünk köreinkben.

     

     

    előzmény:
    vaslady65 (39)
    2012-06-28  18:41
  20. 2012. június 28. 21:4146.

    a kissé lemaradt népcsoportoknál fordul ilyesmi gyakran elő, hogy ha születik egy kisebb testvér, a nagyobbik még vissza-visszajár tejecskéért..

     

    remélhetőleg mint ahogy B.A. a büszke anyuka meséli, gyermeke okos kislány tényleg, és megérti azt, amit ő meg nem.. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-06-28  12:25
  21. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. június 28. 21:4045.

    A szoptatást sokan azért tartják fenn sokáig,mert fogamzásgátló hatása van(nem biztonságos,de a semminél több)

     

    Sajnos nincs a birtokomban olyan statisztika, hányan lettek terhesek szoptatás alatt, de meglepődnél. 

    Többek között anyósom is, akinek anno a védőnője kb. ugyanilyen hülyeséget mondott, anyósom meg elhitte, így lett  a két sógornőm között igen csekélyke korkülönbség.

    előzmény:
    Anyacuka (34)
    2012-06-28  15:44
  22. 2012. június 28. 21:2844.

    " És hol van még az éredségi..."

     

     

    És a te éreTTségid hol van, vajon? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732350 (3)
    2012-06-28  12:33
  23. 2012. június 28. 19:3543.

      Megkérdezte interjújában Sz. Nóra azt a bizonyos "nagy ő" Anikót, hogy vajon miért kell kivinni világ elé például azt az intim pillanatot, amikor úgy 45-46 év után - elfeledtem a számot - találkozik édesapjával?

      A válasz egyértelmű volt:

      - Ebből élek.

      Így vannak a celebek. Érték híján minden vacakkal igyekeznek a víz felszínén  tartani magukat. Ebből élnek.

    előzmény:
    *Diorella* (20)
    2012-06-28  13:16
  24. 2012. június 28. 19:0642.

    ez egy tizezer pontos volt! :-))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (4)
    2012-06-28  12:37

Címlap

top