Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Erős nők, gyenge férfiak

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. június 25. 18:43
A mai nők egyre céltudatosabbak és határozottabbak. Ez az, amitől a férfiak menekülnek. Vajon ez lehet a probléma kulcsa? Ezért van ennyi szingli? A nők erősödnek, a férfiak pedig gyengülnek. Mi lesz így ezzel a világgal?

Nők Lapja Café: Erős nők, gyenge férfiak
  1. 2015. augusztus 19. 20:05136.

    Valóban igaz hogy nagyon kevés a hatŕrozott, érett gondolkodŕsú, döntéskčpes egyenes férfi...még a 30-40évesek között is.


    Sajnos ezt tapasztalom....


    Neeeeeem......nyílvŕn a nők sem szentek, persze..


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-06-25  18:43
  2. 2015. augusztus 19. 19:14135.

    "hatarozottsag, dontokepesseg, celtudasossag, kreativitas, pontossag, kitartas, fegyelmezettseg, stb."


    Ha megkérdezel egy nőt akkor a fent felsorolt tulajdonságokat reméli majd a egy férfitől. Ha egy Férfit kérdezel meg akkor, hogy milyen nő az "ideális" akkor azt fogja mondani, hogy: kedves, szelíd, házias, jólelkű...  Már itt borul a dolog, hogy azok a nők akik "hatarozottsag, dontokepesseg, celtudasossag, kreativitas, pontossag, kitartas, fegyelmezettseg, stb." azok, ha akarnak sem tudnak egy nőideálnak megfelelni. A férfiak kényelmesek, ha van egy Pattanó Boglárka aki helyettük mindent elintéz miért ne hagynák?


    Én nagymamám 5 gyereket nevelt, erős nő volt, de a papa volt az agy. Ma meg már a férfiak fejére nőnek az egy vagy többgyerekes anyák és "mindent jobban tudnak".

    előzmény:
    saschamora (122)
    2012-07-07  18:58
  3. 2015. augusztus 19. 18:09134.
    Tudatlan feminista gondolkodasmod. Badarsagok! Szerintem pont az ellenkezoje kellene legyen, vagyis vissza kellene terjen a regi ferfi-no kapcsolat. A nonek legyen meg a helyes es ugy a ferfiakke is. Ez a baj a mai vilagban, hogy a nok zseniknek kepzelik magukat es a ferfiaknak mar semmi nem jut.
    Meg csodalkozunk, hogy miert egy ilyen beteges tarsadalomban elunk.
  4. 2015. augusztus 19. 18:08133.
    Tudatlan feminista gondolkodasmod. Badarsagok! Szerintem pont az ellenkezoje kellene legyen, vagyis vissza kellene terjen a regi ferfi-no kapcsolat. A nonek legyen meg a helyes es ugy a ferfiakke is. Ez a baj a mai vilagban, hogy a nok zseniknek kepzelik magukat es a ferfiaknak mar semmi nem jut.
    Meg csodalkozunk, hogy miert egy ilyen beteges tarsadalomban elunk.
  5. 2015. augusztus 19. 18:08132.
    Tudatlan feminista gondolkodasmod. Badarsagok! Szerintem pont az ellenkezoje kellene legyen, vagyis vissza kellene terjen a regi ferfi-no kapcsolat. A nonek legyen meg a helyes es ugy a ferfiakke is. Ez a baj a mai vilagban, hogy a nok zseniknek kepzelik magukat es a ferfiaknak mar semmi nem jut.
    Meg csodalkozunk, hogy miert egy ilyen beteges tarsadalomban elunk.
  6. 2012. október 28. 17:40131.
    Na nekem mára elég volt a sok házisárkánnyá alakult kislányból..Jóccakát!
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-06-25  18:43
  7. 2012. október 28. 17:22130.
    A feminista képzelgésekben vannak.Egy nő ne a férfitól legyen nő.
    előzmény:
    csakmoni (107)
    2012-07-06  12:01
  8. 2012. július 8. 15:33129.

    Látom, a személyeskedés jobban megy, mint az érvek.

    "Ez igenis létező és nagyon so nő gondolja azt, hogy az emancipáció azt jelenti, hogy a konyha, és a gyerek számára már nem téma, elég ha csak nő, és lyuk van a lába között. "

    Talán jogos szillogizmus, hogy mindezek alapján a konyhának és a gyereknek szerinted igenis témának kell lenniük a nő és nőiesség számára.

     

    Azt pedig én nem mondtam, hogy a pina teszi a nőt nővé. Azt mondtam, hogy még mindig inkább a nemi szerve, mint a konyhája vagy a gyereke. Mert a nemi szerve legalább a saját testén van, míg a konyhája csak egy rohadt helyiség a lakásban, a gyerek meg egy különálló entitás, nem identitásképző elem - jobb esetben.

    előzmény:
    kysslina (82)
    2012-06-28  00:24
  9. 2012. július 8. 15:27128.

    Dobájuk a labdát oda-visssza...

    Azért mégis csak patológiás, hogy a konyhát hoztad fel elsőként, amikor a nőiességről beszéltél.

    Továbbá, ha a céged úgy vezeted, mint a családodat, se a gyereked nem lennék, se az alkalmazottad...

    előzmény:
    kysslina (81)
    2012-06-28  00:18
  10. 2012. július 8. 15:22127.

    Látom nem csak a nők és férfiak mibenlétéről van határozott elképzelésed, hanem egy doktorált ember viselkedéséről, felhozott példáiról is.

    Nekem teljesen mindegy, ki hogyan éli meg a nőiességét és a férfiasságát. Én az előíró hozzáállást és az általánosítást nem csípem.

    előzmény:
    pecorino (80)
    2012-06-27  23:08
  11. 2012. július 8. 01:20126.
    Ugye nem baj, ha emiatt nem fakadok sírva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_728002 (125)
    2012-07-07  22:36
  12. Torolt_felhasznalo_728002
    Torolt_felhasznalo_728002
    2012. július 7. 22:36125.

    "A nők angyalok, a férfiak disznók vélekedésed elég szánalmas. "

     

    Ez a mondatod éppen elegendő ahhoz, hogy a továbbiakban ne legyen kedvem társalogni veled. Hála istennek, vannak itt olyan értelmes emberek, akikkel lehet beszélgetni.

    előzmény:
    payaboy (121)
    2012-07-07  18:25
  13. 2012. július 7. 19:41124.
    merszi'!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (123)
    2012-07-07  19:20
  14. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. július 7. 19:20123.

    Huhh, ez nagyon ütős volt, és nagyon jó. 

    Kösz, hogy helyettem, sokkal több türelemmel leírtad ezeket.:-)) 

    előzmény:
    saschamora (116)
    2012-07-07  12:40
  15. 2012. július 7. 18:58122.

    en is akartam kommentalni az altalad idezett szovegreszt, es most meg is teszem.

     

    tisztazzuk, mit jelent az a szo hogy "ferfias"?

    hatarozottsag, dontokepesseg, celtudasossag, kreativitas, pontossag, kitartas, fegyelmezettseg, stb. ezeket a tulajdonsagokat nevezzuk ferfiasnak.

    es tessek ma' mondani, miert veszik rosszneven a himek, ha a nok rendelkeznek a felsorolt a tulajdonsagokkal, - mar csak azert is erthetetlen szamomra, mert hogy ra vannak szorulva... ugyan tegye mar fel a kezet az a no, aki naponta nem gyakorolja a felsoroltakat a munkaban, a napi oda-vissza utazgatassal a csalad, - es egyeb gondokat a leheto legoptimalisabban megoldando? ha manapsag a no nem lenne "ferfias" tuti hogy a dilihazban kotne ki hamarosan, mert ezt a nyomast, ami az emberre helyezodik maskeppen nem lehet kibirni.

    es meg egy szamomra erthetlen dolog... vajon miert varjak egyesek, hogy a szuksegbol "ferfias" no, amint belep az otthona ajtajan, atvaltozzon egy cuki, anyanyi, pihe-puha, vedtelen, hatarozatlan, kimondottan erzelmi (es nem racionalis) vezerelt human masszava? tan' csak nem azer', mert ettol, vagyis a no "gyensegetol" erzi magat ferfinak?

    es ha igen, oszt' milyen ferfi mar' az?

    es egyaltalan ferfi?  

    előzmény:
    Catilina (120)
    2012-07-07  17:56
  16. 2012. július 7. 18:25121.

    >"A 13 év után lelépő férjre, pont ennyi lelépő feleség is jut."

    >

    >Erről esetleg valami adat, stasztika? 

    >

    >Valószínűnek tartom, hogy a nők nagy része a férje hűtlensége,

    >alkoholizmusa, érzelmi ridegsége miatt lép le, ha lelép.

     

    Meg a saját kurvasága, pénzéhsége, stb. miatt. Vagy mert a férje egy lusta disznó aki nem foglalkozik vele. Meg ezer más ok miatt. Pont mint a férfiak.

    Egyébként a válások 70%-át a nők kezdik. 

     

    A nők angyalok, a férfiak disznók vélekedésed elég szánalmas. Életem során rengeteg kedves rendes nővel és férfival is találkoztam. Ahogy számos példa van az ellenkezőjére is, szintén mindkét nemből.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_728002 (118)
    2012-07-07  15:23
  17. 2012. július 7. 17:56120.
    Egy “erős nő” egy férfi szemében olyan, mint egy másik férfi: tele van férfi értékekkel, viszont nincs benne semmi nőies. És a férfi nem férjet keres maga mellé, hanem feleséget…
    idézet:
    cerveza (2)
    2012-06-25 18:43:40

    Egy erős nő a családot éppolyan erősen képes összetartani, mint ahogy szembeszállni a magánnyal és az élet nehézségeivel.

     

    Az erős nő szerinted férfias. Szerintem meg te összekevered az erős nőt a férfias nővel. Utóbbi nem feltétlenül erős, ahogyan egy férfi sem egyértelműen az.

     

    Mondd, hallottál már azokról a nőkről, akik minden megpróbáltatás ellenére fenntartották a családot, felnevelték a gyerekeket, például akkor, amikor az életben társuk és támaszuk hónapokog távol volt? Fronton, kiküldetésben, börtönben (nem igazán a köztörvényesekre gondolok), akik tartották a lelket a családjukban válságok idején is? Férfias munkákra kényszerültek sokszor, és bőven el tudták végezni, mégsem váltak férfivá, nők maradtak.

     

    Vagy ők nem erősek? Ők nem valók feleségnek-anyának?

     

    Ember! A nő nem gyenge, csak természeténél fogva máshogy és másban erős, mint egy férfi. Ma azzal változott sokminden (most hagyjuk az rosszul felfogott feminizmust és az elcseszett emancipációt – eredetileg mindkettő a nők politikai és társadalmi elfogadottságát lett volna hivatott elősegíteni; szavazati jogot, egyenlő munkáért egyenlő bért, ugye, mivel a munkásnőket már az emancipáció előtt is ismerték, azért foglalkoztatták, mert a férfi több pénzt kért ugyanazért a munkáért...), hogy nincs akkora szükség a fizikai erőre a legtöbb helyen.

    A férfiak pedig kétségtelenül izmosabbak, mint a nők. Ha a legjobb anyagmozgató akarsz lenni, nem kell féltened a pozíciódat egy nőtől valószínűleg. Futni is gyorsabban tudnak a férfiak, mint a nők, meg úszni, ezért a nem gépesített vadászatban (puska és terepjáró nélkül), kétségkívül jobbak lehetnek.

    A nők ezzel szemben természetüknél fogva jobbak lehetnek a gyermeknevelésben, lévén az empátiájuk fejlettebb, ezért logikusabb, hogy ők maradjanak otthon a gyermekekkel, valóban.

    Ezeket a dolgokat kár tagadni. De:

     

    A mai élet nem engedi meg az egykeresős család fenntartását, másfelől meg bizony pocsékolás is lenne, ha a nők megszerzett tudását nem használnánk ki. Ettől még az alapvető feladat nem kell változzon: a férfi a fizikai/anyagi biztonságot hozza, a nő a lelki biztonságot.

     

    Az a baj, hogy egy rohanó világban már senki nem törődik a család lelki biztonságával, csak az anyagival.  Egyszerűen nincs rá idő. Az, hogy ez miért alakult ki, már más kérdés, de nagyon beteg gondolat, hogy például egy munkahelyi feladat fontosabb, mint a család, főleg, ha az a munkahely társadalmilag nem fontos, például valami idióta osztályvezetői poszt egy multicégnél. Ez nem kellene, hogy így legyen. Egyik félnek sem. Szerintem.

    előzmény:
    cerveza (2)
    2012-06-25  18:43
  18. 2012. július 7. 15:46119.

    meg egy picike indulat sincs a velemenyemben, de en ugye nem szoktam finoman fogalmazni, mindig neven nevezem a dolgokat! :-)

     

    amiket leirtal en is latom, es mindig azoktol, akiknek inkabb tukorbe kene nezni, es atrendezni a gondolataikat. 

    amugy pontosan rrrol retegrol irtam, de ez a reteg halistennek' kihaloban van!:-))

     

    es persze hogy nem minden ferfi ilyen, csak azok ilyenek, akik nem tudjak elkepzelni hohy a no egy szuveren leny, es nem egy him kielegito-kelleke.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_728002 (117)
    2012-07-07  15:15
  19. Torolt_felhasznalo_728002
    Torolt_felhasznalo_728002
    2012. július 7. 15:23118.

    "A 13 év után lelépő férjre, pont ennyi lelépő feleség is jut."

     

    Erről esetleg valami adat, stasztika? 

     

    Valószínűnek tartom, hogy a nők nagy része a férje hűtlensége, alkoholizmusa, érzelmi ridegsége miatt lép le, ha lelép. 

     

    "Nekem például anyám lépett le. És?"

     

    Elég sajnálatos dolog. Indulatot érzek a szavaidból, gondolom, hogy nem vagy annyira közömbös ezzel kapcsolatban, hogy egy "és" szócskával el lehetne intézni.  

    előzmény:
    payaboy (112)
    2012-07-06  15:20
  20. Torolt_felhasznalo_728002
    Torolt_felhasznalo_728002
    2012. július 7. 15:15117.

    Nagyra tartom a gondolataidat és egyet szoktam érteni veled. 

     

    Itt ebben a hozzászólásban azért kicsit túl indulatos lettél.

     

    Mivel sajnos olvasgattam anno egy topikot (másik fórumon), ahol főleg férfiak voltak a hozzászólók, eléggé tudom már, hogy mire gondolnak és mi a helyzet.

     

    Ezt röviden ismeretetem. 

     

    A nők rohadt szemetek, mert övék a pina és csak a jóképű izmos gazdag pasikkal hajlandóak dugni (ha ez nem igaz és nincs így, akkor is így van).

     

    De majd később jól megszívják ők is, mert megöregszenek, a férjük jól otthagyja őket, kutyának sem kellenek, így jártak.

     

    A nők rohadt szemetek, mert mindenféle elvárásuk van, de ők semmi mást nem adnak cserébe, csak a pinát. De legalább azt adnák, de nem, mert azt csak a jóképű izmos gazdag faszik kapják meg.

     

    Azok a férfiak, akik nem esnek ebbe a kategóriába (tehát

    nem jóképűek,

    nem izmosak, mert nincs pénzük konditerembe járni ill. testtömegnövelőket szedni,

    nem gazdagok, mert még tanulnak vagy nem dolgoznak vagy nem olyan helyen dolgoznak, ahol sok pénzt lehet keresni)

     

    azok a büdös életben nem kapnak nőt = pinát.  

     

    Figyelem! Ezek a sorok NEM az én véleményemet tükrözik, én csak elmeséltem, hogy mit tapasztaltam.  

    előzmény:
    saschamora (116)
    2012-07-07  12:40
  21. 2012. július 7. 12:40116.

    elolvastam a topicot, es le is padloztam egy az egyben!

    Cerveza, a feminizmust, az emancipaciot osszekeverni a hulysegeggel, a butasaggal, a qrvasaggal, a lehetetlen,-es tehetetlenseggel nemcsak a hulyseg csucsa, hanem a sikertelenseg, es toketlenseg (es sorolhatnam) atharitasa. a feminizmus es emancipacio egyetlen, ismetlem EGYETLEN celja, hogy a not es a ferfit azonos tarsadalmi rangra helyezze. egymas melle rendeles, es nem alarendeles. ENNYI, ES NEM TOBB! aki ezt felreertelmezi, es a vadhajtasokrol kepzeli hogy azok a feminizmust, es emancipaciot jelkepezik, az legyen szives es vegyen elo egy szotart, es tanulmanyozza a szo jelenteset. 

    hogy a nok a kezukbe vettek a sorsukat, es mar nem egy himtag, kultura, szokas, stb. vezette a noket, termeszetesen alaposan megvaltoztatta a viszonyokat, mar nem kizarolag a ffi valaszt, hanem a no is. ebbol, es ennek az arnyalataibol szuletett a mai siro-rivo toketlen majomfajta, aki keptelen tudomasul venni, hogy az egyoldalu ferfiui akaratnak lealdozott a napja, es ezert mindent es mindenkit okol, amiert o nem tudja realizalni ugy, abban a formaban az almait, ahogyan azt szeretne. az persze nem jut eszebe hogy kisse lejjebb, vagyis a sajat szintjehez igazitsa a merteket, neeeeem, ezek a siro-rivok a legtobbszor egy plazacica kinezetbe oltott,- de persze szereny, kulonos elvarasok nelkuli, es termeszetesen vegtelenul altruista fehercseledet akarnak. es amikor "keves"-nek bizonyulnak, sirnak mint a furdos, hogy az a szemet feminizmus es emancipacio miatt nem jutnak szamukra tetszetos nohoz! nem tudom mennyi lehet ez a "kinezetet vagyonositando" reteg, de nem hinnem hogy tobb lenne mondjuk 10%-nal. (de felolem lehet 15% is, de akkor is keves marad). ezek a nok nem feministak, hanem megelhetesi prostitualtak, es nem kell itelkezni, mert boven talalhato ilyen a felesegek kozott is. 

    szoval, egy kicsit hatrebb az agarakkal, mert mindenkinek joga van -nagyon helyesen- szamara megfelelo partnert keresni, es ha ennek az alapja a penz, stb. akkor tegyen igy, a masik fel pedig ne sajnalkozzon a vilag valtozasan, hanem menjen tovabb, a kovetkezo szintre, ahol a hazassag, a huseg, a csaladalapitas meg mindig a legnagyobb ertek, es legjobban ahitott jovokep. jahhh, hogy ezek a nok nem kimondottan Angeli Jolie-k, az egy dolog, de ugy latom, hogy ez egyre nagyobb gond... a legrondabb, leghulyebb, legnyomorultabbak is olyan magasra teszik a lecet, hogy ok maguk is siman elsetalgatnak alatta. nem is veletlenul szuletett ez a beteges, normalisnak egy cseppet sem nevezheto tenyezo, hogy a fiatal lanyok a szep, de pici melluket tokrebassz@k egy par gusztustalan merev szilikonzacskoval, hogy vonzzak ezt az ertek nelkuli, bekepzelt, nagykepu emberszabasu majmot, mert ha nincs jo melle, nincs jo feneke, nem szopos a szaja a nonek, nem bombazo a teste, a himek egy komoly resze alig, vagy egyaltalan nem veszi oket eszre. es persze ok riiiiiiinak', hogy milyen szemet ez a vilag, es milyen ocsmany ez a feminizmus, hiszen emiatt nem jutnak az ahitott pin@hoz, es egyaltalan,  megis hogy gondolja az a bombazo, hogy magasrol tojik a fejere, mikor o itten' a him????

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_728002
    Torolt_felhasznalo_728002
    2012. július 6. 17:43115.

    Mivel ez egy női lap, ezért a hozzászólók túlnyomó része nő, ezért a hozzászólások túlnyomó része női véleményeket tükröz. Ezért hadd ne kérjek már elnézést. 

     

    Egy rövid és "sajnálatos" időszakban forgolódtam nagyrészt férfiakból álló topikon (egy másik fórumban). Olyan szintű sértegetéseket, aljas feltétlezéseket és durva kritikákat kaptam tök normális, inkább építő jellegűnek szánt hozzászólásaimra, hogy csak na.

     

     

    előzmény:
    payaboy (112)
    2012-07-06  15:20
  23. Torolt_felhasznalo_728002
    Torolt_felhasznalo_728002
    2012. július 6. 17:40114.

    Rendes részedről, hogy nem sértegetsz, nekem sem áll szándékomban.

     

    Ahogy írtam (és ebben elég illetékesnek érzem magam) ezerszer jobb egy kiegyensúlyozott, többé-kevésbé boldog párkapcsolatban gyereket nevelni, mint egyedül.

     

    A mostani tendenciákat elnézve azonban (mesterséges megtermékenyítés, egyedülálló nők gyermekvállalása, házasságok nagyobb része válással végződik) bár utópisztikus, de egyáltalán nem lehetetlen az, amit írtam. 

     

     

    előzmény:
    payaboy (113)
    2012-07-06  15:26
  24. 2012. július 6. 15:26113.
    Erre inkább nem válaszolnék, csak sértődés lenne belőle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_728002 (111)
    2012-07-06  13:13

Címlap

top