Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elásta a jegygyűrűjét

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. június 24. 14:04
Az elhagyott karikagyűrűk néha visszatalálnak a gazdáikhoz – még egy tehén gyomrából is.

Nők Lapja Café: Karikagyűrű a tehén gyomrából
  1. 2012. július 18. 15:189.
    hát érdekes dolgok ezek.
    Én egyszer elhagytam egy arany karika fülbevalót a játszó téren, és másnap mikor vissza mentem, az érzéseimet követve, megtaláltam a mászóka lábánál!!!!!
  2. 2012. június 25. 09:558.
    Érdekesek ezek a gyűrűelvesztős sztorik.
    Nekem spec van egy egyszerű nem karika gyűrűm amit még anyukámtól kaptam. Ennek a gyűrűnek az az érdekessége hogy jó pár évig picit nagy volt az ujjamra és emiatt elég sokszor elhagytam, de valahogy mindig visszajött...A lakás több pontján elhagytam. A volt középsulim tesiöltözőjében több hetet várt rám. Volt olyan extrém eset hogy a Mamám hozta vissza hogy az utcánkban a földön találta. Egy idő után nem is izgatott ha eltűnt. Persze kb két éve megelégeltem a dolgot és elvittem bevetetni belőle azóta mindig megvan :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  3. hus
    hus
    2012. június 25. 04:297.

    A   karikagyűrű  az jeggyuru is.  Az USA-ban is.

     

    Ha jol veszem ki, minimum 2 tortenet  amerikai, lehet 3, vagy negy is. A jeggyuru pedig nagyon sok  menyasszonynak bizony koves gyuru, pontosan olyan, mint a kepen. Igazan a pontossag kedveert.

     

    előzmény:
    Motolla (2)
    2012-06-24  14:04
  4. 2012. június 25. 01:466.

    Az en gyurum ugy kerult elo, hogy el sem veszett, illetve nem is tudtam, hogy elveszett. Sok gyurum, lehet evekig ra sem jottem volna, hogy nincs meg. 

     

    Lapcsankat csinaltam (ennek az etelnek jo sok neve van, van ahol matuszkanak, meg mittudoemminek hivjak, liszt, reszelt krumpli kisutve...), meghozza nagyon sokat. Maradt masnapra is belole. Meg tan harmadnapra is, szoval ugy dontottem, hogy mehet a kutyanak, vagy a szemetbe. De azert meg egy darabot elvettem, betettem a microba, felmelegitettem, elkezdtem enni....es par falat utan raharaptam az az ametiszt koves noi pecsetgyurumre.

     

    Semmi baja nem lett, nagyon jol viselte az olajban sutest es a microzast is-)))

     

    Magyarorszagon nem olyan sok aranytargy kerul vissza az eredeti tulajdonosahoz, mint itt amerikaban. Ez van.  

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-06-24  14:04
  5. 2012. június 24. 22:505.
    Egyébként tényleg fantasztikus, hogy egyesek egy lépést sem tudnak tenni az aranyaik nélkül.

    1. eset: Nőismerősöm közmunkásként bozótot irtott. Munkába civilbe öltözve ment, hozzá arany nyaklánc, 2 karlánc és fülbevaló. Az öltözőben hagyni persze nem merte, ezért a kantáros munkásnadrágja felső zsebében helyezte el. Most képzeljétek el, ha valahol elhagyta volna valamelyik darabot a bozótban. A munkát egyébként 3 hónapig végezte, úgyhogy lett volna rá esélye.

    2. eset: Kolléganőmnek voltak semmire nem használható aranyai (gyerek nyaklánc, több fél pár fülbevaló, kihízott gyűrűk és hasonlók), amikből egy aranyművessel egyetlen, majdnem köldökig érő láncot csináltatott, rajta egy borotvapengéhez hasonló medállal. Ősszel elment szüretelni, és "természetesen" a láncot is vinnie kellett. Otthon vette észre, hogy valahol elhagyta. Még a fejéről is leeshetett, csak úgy, egy mélyebb hajlásnál, annyira nagy volt. Másnap a férjével visszamentek a szőlőbe, és minden egyes (!) tőkét megvizsgáltak, hogy nincs-e rajta, esetleg alatta a lánc, de nem találták. Mindenkit végigkérdeztek, aki résztvett a szüreten, nem talált-e rá véletlenül valaki, de nem. Mindössze néhány hónapig volt meg neki a gyönyörű, hatalmas nyaklánc.

    3. eset: Unokatestvérem (nő) beköltözött a hajléktalanszállóra, ahová egy darab aranygyűrűt is magával vitt. (A többivel nem tudom, mit csinált, mert régebben volt neki bőven.) Szóval, ez az egyetlen aranygyűrű ott, a szállón, egyszer csak "köddé vált".

    Szurkolok mindenkinek, aki aranyait veszítette, hogy megtalálja vagy visszakapja!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  6. 2012. június 24. 15:014.
    Az én eljegyzési gyűrűm is előkerülhetne amit 44 ével ezelőtt Visegrádon a dunaparton veszítettem el Valaki visszahozhatná
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-06-24  14:04
  7. Torolt_felhasznalo_451126
    Torolt_felhasznalo_451126
    2012. június 24. 14:583.
    Na erről beszélek: most ennek a cikknek mi értelme van????
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-06-24  14:04
  8. 2012. június 24. 14:042.
    Csak a pontosság miatt: a képen látható ékszer éppen nem karikagyűrű !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     

Címlap

top