Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mégis jó 40 felett szülni?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. május 23. 17:53
Most egyenesen azt állítják a tudósok, hogy Halle Berry is jól tette, hogy 41 évesen szült, mert a későn érkezett gyerekeknek nagyobb a szókincsük és ritkábban kerülnek kórházba.

Tovább a cikkre...
  1. 2015. február 24. 23:05113.

    Van még egy ok,amiért valaki 1-2 nagykamasz mellé bevállal még egy kicsit 40 évesen:békebaba.


    Amikor apuci lelépőfélben és akkor,na béküljünk ki,jöjjön egy gyerek,hátha az feldobja a kapcsolatunkat.

    előzmény:
    Nikita 666 (110)
    2015-02-24  18:06
  2. 2015. február 24. 18:32112.

    Egy fenet talal sziven. Menjen haza mindenki es torodjon a maga dolgaval, jobban jar. Gondolom, a sajat haza tajan is van mit sepregetni. Na, akkor vegulis ott vagyunk, ahova menni akartunk. Szuljon mindenki meg csinaljon amit akar, senki masnak semmi koze hozza. A velemenyet meg tartsa meg maganak.


    Orulok a magyarorszagi rengeteg gazdag meg jomodu fiatalnak.

    előzmény:
    Nikita 666 (108)
    2015-02-24  17:51
  3. 2015. február 24. 18:08111.

    Hurrá!


    Isten adjon neki hármas ikreket.


    Nem értem, megvesztek az emberek? Ész megáll!

    előzmény:
    őskomcsi (109)
    2015-02-24  17:57
  4. 2015. február 24. 18:06110.

    Én is szülhetnék még, de nem fogok. Élvezzük az életet, és nagyon jó!


    Gondolj bele, sok nő végigrettegi az életét, mindenkinek meg akar felelni. Szül egy vagy két gyereket, ők lesznek élete értelmei, mivel a szülők nem voltak képesek szüleiként viselkedni, a férjével gond van, tehát marad a gyerek, mint élete értelme. Azt se felejtsük ki, a munkahelyükön is meghúzzák magukat, engedik, tűrik a megaláztatást. Életük értelme pedig valahogy véletlenül felnő az évek alatt, pedig anyuka ilyen esetben mindent megtesz hogy a kisbogara minél tovább az ő fennhatósága alatt maradjon, mint kizárólagos szövetséges. De a kicsi bogárka egy idő után kirepül, és marad a férj, aki púp a hátán, marad a munkahely, ami nyűg, nem élvezi azt a munkát amit csinál. Besavanyodnak, és ahelyett hogy 40-50 körül végre elkezdenének élni, azt hiszik eljött a vég. Nos, legtöbbjük úgy is néz ki.


    Én pedig nem óhajtok azonosulni azokkal, akik ennyire lehúzzák önmagukat.

    előzmény:
    őskomcsi (107)
    2015-02-24  17:51
  5. 2015. február 24. 17:57109.

    Napi hír:Ernyey Béla  :Ha Isten is úgy akarja,jöhet a baba


    Nyáron lesz 73 éves.

    előzmény:
    Lillaréka (77)
    2015-02-23  21:36
  6. 2015. február 24. 17:51108.

    Nem értem a problémátokat. Senki nem mondta, én sem, hogy ne szüljön aki akar. Szüljön. Teljesen mindegy hogy mennyi idősen.


    Ha viszont az zavar titeket, hogy ki mit gondol rólatok, no igen, ez benne van a pakliban. Ha valaki 40 felett szülni akar, joga van hozzá. Nekem, és a többi normális embernek pedig jogunk van a véleményünket elmondani. Jelen esetben a normális ellentéte nem hülyét jelent, hanem átlagostól eltérőt.


    És hogy tiszta legyen a kép, ha valakit zavar hogy megszólják, azt egyedül az zavarja, hogy az életkorára tesznek megjegyzést. Pedig ezt nem tudják kivédeni, sok ember ki sem meri mondani nekik hogy anyuka. Nem képesek már az emberek eldönteni, hogy valaki anyukája, vagy nagymamája-e a kisdednek. És szinte megkönnyebbülnek, amikor a nő helyesbít, nem anyuka, fiatal nagymama vagyok. És itt a lényeg. Egy 40 feletti nő nagymamának fiatal, anyukának...öreg.


    Hát ez az, ami szíven találja a túlkoros anyukákat.

  7. 2015. február 24. 17:51107.

    Nem minden fiatal nincstelen. Akár ő volt ügyes, akár a szüleinek lehet vagyona. És ha a szülők valamelyike vagyonos, már tudják őket segíteni.


    Nem ez az általános, de nem szeretem azt, amikor minden fiatal szegényként van elkönyvelve. Némelyik "szegény" fiatal többet keres mint amennyit el tudsz képzelni. Senki nem születik lakással, állással a segge alatt. Illetve de, igen, vannak ilyenek is.

    idézet:
    Nikita 666 (91)
    2015-02-24 08:51:59

    Pontosan.


    Az én fialatkoromban kőkemény sortatrás volt a munkahelyen,hiába volt,akár a legokosabb is egy 25 éves,akkor sem lehetett vezető,mert időebbeket tettek mindig oda.


    Ma ha körülnézel,mindenhol 20-30 éves "kölykök" ülnek  vezető pozícióban,a 48 éves fiam is azt mondja,anya ,ez frusztráló,hogy minden második kisfőnők a fiam lehetne.


    én akkor  néztem,amikor a frissen főiskolát végzett lányom 2000-ben két-és félszer annyit keresett mint én,a kb 30 éves munkaviszonyommal.


     


    Nikita


    Ez azért van, mert kevés házaspár szereti egymást őszintén. Amikor a gyerekek kirepülnek, képtelenek bármit is kezdeni egymással. Ilyen esetekben is benne van a pakliban, anyuka úgy gondolja hogy na még egy gyereket, az majd eltereli a figyelmüket egymásról. Összébb hozza őket. Kizárt.


     


     


    Amikor 50 éves  koromban  alegkisebbek is egyteemre mentek,sokan kérdezték,hogy nem szörnyű most,hogy egész héten csak kettesben vagyok a férjemmel,nem,mondtam,ez olyan szuper,mintha újra fiatalok lennénk.Csodálkoztak


     


    Lillaréka


    40 éves ámerikai sztár, lehet  jobban néz ki, de nem vagyok benne biztos, hogy egészségesebb is. Gondolok itt a sztárrá válás rögös útján  történt dolgokra... alkoholra-drogra... éjszakázásra.. sok- sok szexuális kapcsolatra... 


     


    Igaz, ez is.Nem  is említve a  karrierje miatti esetlgesek fiatalkori abortuszokat,több sztárnál.


    Viszont neki jobbak a kifváló minőségi eü-höz való hozzáférés,béranyá is kaphat,mint  SJessic  Parker az ikreihez.

    előzmény:
    Nikita 666 (91)
    2015-02-24  08:51
  8. 2015. február 24. 13:30106.

    Ja,es hogy bizonyitsam, amit mondok. Tudod, eppen ki mondta, hogy teherbe kell esni es igy kell pasit szerezni, gyerekkel kell megfogni? A volt osztalyfonokom, aki szult 3 gyereket , es az egesz vilag tudta, hogy omellette a ferjenek allando szeretoje van.  Hat igy kell megszolni masokat.

    előzmény:
    Sissi52 (104)
    2015-02-24  13:24
  9. 2015. február 24. 13:27105.

    Látom te már kőbe vésted, hogy mi a normális és mi az ami nem. Szerintem meg az nem normális, hogy egyesek a saját kis véleményüket/elképzelésüket teszik etalonná és bárki, aki ez ellen vét, az tutira rosszul csinálja. Mit tudsz te azokról a nőkről/férfiakról, akik negyvenesen vállalnak gyereket, akár az elsőt? Csak a korukat. Ebből aztán lehet ítélkezni....


    Ja és nem, engem nem érint érzékenyen ez a téma, majdnem 30 évesen még eléggé messze vagyok attól, hogy kővel dobáljanak meg, csak mert nem az elfogadható életkorban szülök gyereket.

    előzmény:
    Nikita 666 (92)
    2015-02-24  08:56
  10. 2015. február 24. 13:24104.

    O, nem hat. Az ember csak beszelgetni jon, en is, aki ugy jartam, hogy eloben mar nem beszelek magyarul. Aztan mindenki mondja a magaet. Pedig senkinek sincs joga kioktatni mas embereket, hogyan eljek az eletuket. Olyan alapon, hogy bezzeg en. Na az ilyen embereket megneznem en, hogy bezzeg ok, hogy az o hatuk mogott milyen szornyusegek vannak. Velemenye lehet,de ez nem jogosit fel arra, hogy masokat eliteljen, es sajat magat dobja be peldakepnek, itt pl most normalisnak. Mert bezzeg o a peldakep, akinek tulajdonkeppen csak szerencseje volt.


    Tudom, annak idejen igyekeznem kellett ferjhezmenni, hogy ki ne fussak az idobol, mert 23 evesen mar kezdtem venlany lenni.  


    No,nem azert mentem ferjhez, hanem, mert felszedtem azt az alakot, akirol azt hittem, hogy vele fogok megoregedni.


    Aztan az akkori divat szerint megszoltak, hogy megis mit kepzelek, hogy nincs meg gyerek, mas tisztesseges no mar nagy pocakkal all az oltar ele.  Mert hogy egy pasit gyerekkel kell megfogni.

    előzmény:
    Tittike82 (102)
    2015-02-24  12:17
  11. 2015. február 24. 12:24103.

    Mondjuk ez így van!


    Sőt még akkor is beszólnak az emberek, ha minden "tökéletesen" alakul az életben. Nálam az első terhességnél mindig azzal jöttek, hogy "Nem túl korai? Még csak tavaly házasodtatok..." (no igen, de előtte is 11 éve ismertük egymást...). A másodiknál jött a "Nem lesz túl kicsi a korkülönbség?" (20 hónap, és így terveztük...). A harmadiknál pedig a "Terveztétek?!" meg a "Nem volt elég a kettő?". Azóta pedig a "Negyedik nem lesz?" van porondon.


    Hű miket kaptam volna, ha negyven felett kezdtünk neki a gyerekvállalásnak!

    előzmény:
    Sissi52 (101)
    2015-02-24  11:02
  12. 2015. február 24. 12:17102.

    Óóóó, Sissi, nem akarok én veszekedni, én csak beszélgetni jöttem ide. Akárki akármit is irogat ide, az az égegyadta világon semmit nem fog változtatni a világ, vagy akár az ország eseményein...

    előzmény:
    Sissi52 (84)
    2015-02-24  00:43
  13. 2015. február 24. 11:02101.

    Nikita, persze, hogy az lenne jo, ha az elet tokeletes lenne, de ha eccer nem ilyen. Es ha valakik a tokeletlenseg ellenere megis megprobaljak a jot kihozni, masok miert nem akarnak ebbe belenyugodni? Persze, ha nincs nagyobb gondjuk, mint masok bajan,oromen ragodni, askalodni....

    előzmény:
    Nikita 666 (92)
    2015-02-24  08:56
  14. 2015. február 24. 10:58100.

    Lehet az a no, aki 40 evesen szult egeszseges gyermeket es te beszolnal neki, hogy mereszelte, megmondana neked, hogy te nem vagy normalis.

    előzmény:
    Nikita 666 (92)
    2015-02-24  08:56
  15. 2015. február 24. 10:5399.

    Ugy latom igazad lehet. Es ezek a fiatalon gazdagok verik a vasat azok ellen, akik szegenynek szulettek. Peldat mutatnak a szegenyeknek, hogyan kell fiatalon szulni a keszbe, a vagyonba. Mit mondjak, zsenialis. Le a kalappal azokkal, akik fiatalaon vagyont orokoltek. Azok meg szegyelljek magukat, akik csupan 40 tajan szereztek meg maguknak es vegre mernek gyereket vallalni a valamibe. Azoknak meg kisulhet a szemuk, akiknek csak mostanara jott ossze. Mert hogy ezek az emberek ugye nem normalisak. Gratula. Meg egyszer,kinek mi koze hozza?


    Nem hinnem el, hogy ket ember, ha felelosen vallal gyermeket meg szulokorban, miert a feszkes feneert ne tudna felnevelni? Hogyan? Normalisan.


    Mellesleg ki az egeszen normalis? Mindenkinek van csontvaz a szekrenyeben, torodjon azzal.

    előzmény:
    Nikita 666 (91)
    2015-02-24  08:51
  16. 2015. február 24. 10:4298.

    Meg hogy bogni, nem szamar az. Kulonben is senkinek semmi koze az o dolgukhoz.


    Mellesleg tetszik vagy nem valaki masnak, ha nekem alakult volna ugy az eletem, hogy 40 eves koromra jott volna csak ossze, usse ko akkor is megszulnem, ha egesz Magyarorszag leszavazna egy egeszseges babat, nana!!! Masok meg raghatnaka szajuk szlet, hogy a szemet hogy mereszeli ellenunk tenni. Horoszkopom, hogy azt csinalok, amit akarok, a tomeg johet utanam furkosbottal.


    Elvitatkozhatnank azon, hogy mi a normalis. Kinek mi. Az sem normalis, aki beleavatkozik a mas eletebe, maganugyebe.


     

    előzmény:
    Nikita 666 (92)
    2015-02-24  08:56
  17. 2015. február 24. 10:3197.

    nem csak az első, a tizedik gyereknél is nő a down kór esélye, ha az anya életkora magasabb


     


    viszont Maon 35 év felett szűrnek, előtte nem igen, ezért igaza van asztanavisztának, a megszületett gxyerekek között több a fiatal anyukával rendelkező down szindrómás baba

    előzmény:
    Amarynda (93)
    2015-02-24  08:59
  18. 2015. február 24. 10:2396.

    Na igen. Negyven felett egy abortusz utan mar nem nehezkes ujabb gyerekaldas.

    előzmény:
    Amarynda (95)
    2015-02-24  09:48
  19. 2015. február 24. 09:4895.

    nem tudom otthon hogy mukodik itt b arki kerheti hogy vizsgaljak meg nem Downos e a gyerek.


    viszont az is teny hogy sajnos a legtobben megszulik akkor is ha tudjak hogy az, foleg az idosebb nok akik  az ilyen gyerekhez is ragaszkodnak gondolom utolso eselykent.

    előzmény:
    asztanaviszta (94)
    2015-02-24  09:10
  20. 2015. február 24. 09:1094.

    Ezt nem vitattam.


    Arról írtam, hogy a megszületett Down-os babák anyukája az esetek döntő többségében fiatal (35 év alatti).


    Pont azért, mert a 35 felettieket szűrik, és a beteg babák így nem születnek meg.

    előzmény:
    Amarynda (93)
    2015-02-24  08:59
  21. 2015. február 24. 08:5993.

    Rosszul tudod. a Down szindroma veszelye tobbszrosere novekszik ha az anya elso gyereket 35 felett szuli. nezz utana nem titok barhol megtalalod a statisztikakat.

    előzmény:
    asztanaviszta (48)
    2015-02-23  11:14
  22. 2015. február 24. 08:5692.

    Nem, a házigazda el fogja magát bőgni.


    Mert ha valaki 40 éves koráig nem szül, az vagy képtelen volt megfoganni, tehát beteg a teste, vagy az életkörülményei nem engedték egy normális férj mellett, vagy a férj nem volt normális, vagy a nő nem normális, nem akadt férfi aki gyereket kívánt tőle.


    Normális nő nem szül 40 felett első gyereket. Az ilyen nőnél mindig van valami gond.

    előzmény:
    Sissi52 (87)
    2015-02-24  01:32
  23. 2015. február 24. 08:5191.

    Nem minden fiatal nincstelen. Akár ő volt ügyes, akár a szüleinek lehet vagyona. És ha a szülők valamelyike vagyonos, már tudják őket segíteni.


    Nem ez az általános, de nem szeretem azt, amikor minden fiatal szegényként van elkönyvelve. Némelyik "szegény" fiatal többet keres mint amennyit el tudsz képzelni. Senki nem születik lakással, állással a segge alatt. Illetve de, igen, vannak ilyenek is.

    előzmény:
    Sissi52 (84)
    2015-02-24  00:43
  24. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. február 24. 08:4190.

    Jó isten! :))) A gyerek szókincse attól nagy, ha beszélnek hozzá, mesélnek neki, rendszeresen kommunikációra méltatják, bevonják a megbeszélnivalókba a maga szintjén. Ha hallja beszélgetni a felnőtteket is, később pedig olvas. Mi köze ennek ahhoz, hány évesen szüli valaki a gyerekét? Ha valaki felelősen vállal gyereket, akkor ezeket fiatalon is megadja neki, ha meg nem, idősebben se. A türelem se kor kérdése: ismerünk idegbeteg fiatalt és öreget egyaránt. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-05-23  17:53

Címlap

top