Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ruhagyűjtés

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. május 15. 17:05
Te is a hipermarketek mellett elhelyezett konténerbe hordtad a megunt ruháidat? Ezek után nem biztos, hogy így teszel.

Tovább a cikkre...
  1. 2012. május 24. 16:5810.
    Az én történetem csak annyi ,hogy pontosan az mondta el mindenkinek hogy amit talált gyönyörű kislány ruhákat, eladta jó pénzért!/ akinek szántam/! Az eset óta személyesen adom oda a ruhákat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. május 22. 10:399.
    A mogyoródi úti OBI közelében lévő gyűjtőkonténer mellett rendszerint ott ül 3 ember, és kiveszik a kezedből, mielőtt bedobhatnád a konténerbe a ruhákat.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2012. május 16. 10:128.
    Ebben teljesen igazad van , nekem is volt egy osztálytársam az egyik szeretetszolgálatnál dolgozott az anyja. Zsákszám hordta haza a jobb ruhákat, meg a konzerveket, tartósélelmiszereket, mosóport meg ilyen előre csomagolt croissantokat amiket különböző cégek ajánlottak fel a rászorulókanak.
    előzmény:
    Dorkateo (4)
    2012-05-15  18:44
  4. 2012. május 16. 07:237.
    Köszi a linket katy27!
    Igen erről kéne egy jó kis oknyomozó cikk, hogy menni kerül a ruhákból és az árából a rászorulóknak és, hogy ki(k) él(nek) meg belőle (a segélyszervezetnek juttatott adományokon túl) és mennyire jól! :)
    Csak hogy pontosan legyünk már tisztában ezzel... Mi, adakozók is!
    Mi használtuk már a konténert - férjem jó minőségű csak "kinőtt" ruháit raktuk be- igaz szívesebben adtuk volna vmi "konkrét helyre", de olyan nem volt a környékünkön. Még mindig jobb, mint a szemét...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. május 15. 22:126.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940001 (5)
    2012-05-15  20:54
  6. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2012. május 15. 20:545.
    Komolyan azt gondolják egyesek, hogy az iszonyatos mennyiségű, összevissza méretű, fajtájú, célú, minőségű, tisztaságú ruhát bármilyen segélyszervezet képes 100%-ban a "rászorulóknak" juttatni? Már csak azért is, mert a rászorulók nem feltétlenül a levetett ruhákra szorulnak rá. Adott esetben fontosabb számukra a géprongy árát megkapni élelmiszerben vagy cipőben. Teljesen normális, hogy a begyűjtött ruhák eladásra kerülnek és a pénzt forgatják vissza. Miért nem lehet ezt elfogadni? Mi ebben a probléma?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2012. május 15. 18:444.
    Azért a szeretetszolgálatok sem teljesen 100%-osak. Pontosan tudom, hogy több helyen is először az ott dolgozók túrják át a holmikat.
    És a géprongy eladása azért (is) szerepel a ruhás cégeknél, mert ezek számlájával olcsóbb eladni a rendes ruhákat...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2012. május 15. 17:113.
    Én sohasem dobom be a konténerbe, bár jó párszor gondoltam, hogy nem válogatok senkinek, elviszem oda, aztán kész. De mindig van a környezetemben olyan, akinek oda tudom adni, és mindig van, aki el is fogadja.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-05-15  17:05
  9. 2012. május 15. 17:052.
    Nem régen történt, hogy egy nagy turkálóban voltam anyósommal, amikor is após régi öltönyét fedezte fel a kínálatban, amit 1-2 évvel előtte pont egy ilyen konténerbe dobtak be... Biztos, hogy az volt az, mert a gombokat anno lecserélte rajta és így megismerte.
    Ki tudja, h került oda? Lehet, h az új gazdája adta be, vagy pedig nem is volt új gazdája. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top